Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Palju piirate lapsele arvutikasutust? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 24.01.2016 16:42:45 Palju piirate lapsele arvutikasutust? vasta tsitaadiga

Kas üldse?
Kui vanad teie lapsed on ja kuidas nendega käitute?
Mind ajendas seda teemat püstitama SEE postitus.
tsitaat:
Tehnika areng sunnib lapsele juba praegu telefoni ostma

Kuidas sunnib tehnika areng kuue aastasele tahvlit ja nutifööni ostma? icon_rolleyes.gif

Mul on kodus igapäevaselt meeletu näugumine, mis on mind igavesti ära tüüdanud.
Naise arvates ei peaks laps üldse arvutisse saama (millal siis hakkab saama, mis vanusest?), sest see polevat vajalik. Las tegeleb millegi muuga.(millega?)
Minu arvates ei peaks ta seal päevad läbi istuma, aga otsest keeldu ma küll normaalseks ei pea. Palju on siis mõistlik?
Ühes tuttava peres võib 8a. laps veeta arvutis sama kaua, kui päevas sporti teeb.
Teises kohas 8a. poiss saab 2x nädalas, kolmapäeval ja pühapäeval 1.5h.
See pilt, mis avaneb bussides ja avalikes kohtades, muidugi eriti paljulubav ei ole. Kõik kraabivad midagi enda ette nohisedes. Selles valguses peaks kõik nutiseadmed põlema panema!

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2016 16:54:34 vasta tsitaadiga

Minu kogemusest võin öelda, et 11 aastane plika elab oma nutifoonis suht palju, kuid kui öelda, et pane käest ära ja hakka õppima, siis telefon pannakse ikka ära.
Kuna nutifoonus ilma internetita pole eriti huvitav, siis see "kraapimine" piirdub kodus wifi ulatuses.
Sünnipäevaks sai arvuti, ja seal üritab ka aega surnuks lüüa, kuid vaadates, millega ta seal tegeleb, siis mõtlen tõsiselt panna peale filter ja lasta ainult ekooli , wiki ja sarnastele lehtedele, sest seda lollust mida youtubis kokku vaadatakse ja pärast üritatakse kodus tsiteerida ei jõua küll lapse suust kuulata.

6 aastane poiss mängib mu nutifoonis simcityt. Kui telefon käest mitte ära võtta, võib ta üle tunni seal istuda aga õnneks pole ka probleem kui mitu päeva ei lasta teda telefon või arvutisse. Igavusest on hakanud lugema icon_smile.gif

_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
Kommentaarid: 1704 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 1213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 24.01.2016 16:59:20 vasta tsitaadiga

Mul on Windows 7-ga (ja ilmselt sellest uuemate versioonidega) tasuta kaasatuleva Family Safetyga arvuti kasutus nii kellaajaliselt kui programmide poolest ära piiratud - töötab thumbs_up.gif
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2016 17:28:31 vasta tsitaadiga

See on jah hea ja raske teema. Kodus on kiskumist ja pillimist kõvasti.
Reeglid on suht karmid. Poiss on 10 aastane ja moblaga tõmbamis pole. Ei bussijaamades, koolis ega ka kodus. Selle olen rangelt selgeks teinud. Telefon on helistamiseks ja informatsiooni otsimiseks. Igapäev õhtul luban arvutis või tahvlis 1h mängida, vahest ka 2h. Juhul kui pole suuri lollusi või haukumist olnud. Hinded on kõik viied, et ma arvan, et asi toimib. Õhtune arvuti ring sõltub ka sellest kas umbes õhtul kella 6-7 on kõik asjad iseseisvalt ära õppinud. Kontrollil kõik üle. Ennem on töö ja siis on palk. Vastupidine ei tule kõne allagi.
Osad vanemad on koolis lausa nuppudega tel. ostnud, et poleks mõttetud aja surnuks löömist.
5 aastase plikaga on raskem. Ei saa nagu midagi nõuda ka ja veel on raske selgeks teha miks tahvelarvutit terve päev ei saa tõmmata. Siis käib ja mangub. Ega suurt midagi teha polegi. Tuleb ise mängima minna.

Kahju on muidu vaadata kuidas osades peredes on mängimisele suur rõhk seatud. Issid ees ja lapsed järgi. Ostetakse Xbox, tahvlid ja Xbox. õppimine kannatab nii mis mühiseb.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaanus-
HV kasutaja
jaanus-

liitunud: 22.07.2013




sõnum 24.01.2016 17:43:11 vasta tsitaadiga

Veits halb mõelda kui distsipliini vaba mu enda lapsepõlv oli, alates 9 aastasest oli xp lauakas majas ja mingeid tundide lugemisi eriti ei olnud, vanematel pidev tööga kiire ja õed juba nii suured et olid läinud kodunt, vahel oli kontrollimist õppimise osas kui aega leiti töö kõrvalt, suuremalt jaolt nagu metsas ise kasvanud ja üritanud järjel püsida (vaatamata metslase elule ei olnud koolis probleeme)! Nüüd jätkub sarnane elustiil ühe õe suures peres, vanim tütar tarbib alkot ja kõigil on kordamööda seal tahvlid/"föönid" käes, õnneks üks on järjepidev ja teine ei ole veel läbi kukkunud koolis (ilmselt mingi kohusetunne tal ikkagi) ning kolmas alles algklassides, õe mees on pidevalt soomes ja titt ka kaelas neil, mul oli veits kergem keskenduda lapsena, polnud veel nutikaid siis, hetkel 21 täis tiksunud!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Online

sõnum 24.01.2016 17:55:16 vasta tsitaadiga

Suuremal plikal (8 a.) on iga päev ca 2 tundi (nädalavahetustel natuke rohkem) "meedia tarbimiseks": konsoolimängud, TV/multikad, nutiseadmed ja internet - ise otsustab, millega toimetab/aja sisustab.
Eks ikka üritame jälgida, mida tarbib/vaatab. Käib mitmes trennis ja huviringis; meeldib lugeda ja õues eakaaslastega mängida ning koolis õppimisega probleeme ei ole.

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 24.01.2016 18:47:35 vasta tsitaadiga

kas Growthopia on normaalne olelemis Keskkond? icon_rolleyes.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanus-
HV kasutaja
jaanus-

liitunud: 22.07.2013




sõnum 24.01.2016 18:59:59 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
kas Growthopia on normaalne olelemis Keskkond? icon_rolleyes.gif

ega ta hullem kui farmville ei ole (äkki selle järglane isegi), mingid virtuaalsed puuviljad ja kartulid vahivad vastu, natuke jube hakkab mõeldes sellistest äppidest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 24.01.2016 19:28:03 vasta tsitaadiga

Noh minu peres on asi lahendatud lihtsalt. Issi on võrguminn, seega läheb liiklusele paketifilter peale. Väga suur kiun tekib, siis PSKILL //blah/babahh/ARVUTINIMI ja KER-POWW.

Mobiilse andmesidega on samuti lihtne. Emme töötab telekomfirmas. Vajadusel läheb nett plaksti kinni.

Ma olen leidnud, et mõistlikult rääkimine aitab. Päriselt. Keeldudega ei ole tarvis hulluks minna.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2016 20:08:30 vasta tsitaadiga

kui oled täie pasaga kätte andnud, on hiljem käest võtta keeruline.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 24.01.2016 21:33:58 vasta tsitaadiga

Ju väljendasin end valesti, mitte tehnika areng vaid lapse kiire areng icon_biggrin.gif Kiiruga tehtud kuulutus, vaja mingit klotsi, las näputab sellest oma videosid ja mänge. Ja ta ei tee seda mul ju 24/7 niiet minu puhul küll paanikaks põhjust pole.

Mis teha , elu on juba sealmaal et kuna need vidinad suurt miskit ei maksa enam siis otsustasin miskit talle hankida et ta meie asju ära ei retsiks.

Sõbra laps kes minu omast noorem, sellel telefon juba vanematega suhtlemiseks icon_biggrin.gif Kuna on päris palju veidi vanema vennaga vahest omapead kodus. Samas arvutikeelud jms niipalju neil toimivad kodus et lunitakse küll aga ilma ei loata ei minda ka. Endal õnneks seda muret pole, 1 laps ja nii tehnikas ta kinni ka pole et päev läbi telefonis/arvutis istuks. Pigem joonistab ja seetõttu ma ka ei Muretse!

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2016 22:30:54 vasta tsitaadiga

4 , 5 ja 7 aastane, mängivad tahvlis ja konsoolis eale sobivaid mänge.. Otseselt aega ei piira ja vahel vedeleb ipad päevi riiulis, ilma, et keegi huvi tunneks. Nende jaoks on see muutunud tavaliseks mänguasjaks ja niikaua probleemi ei näe kuni õueminek ja tavaline mängimine nende jaoks lahedam on kui ekraanis istuda. Ise näen kõrvalt kuidas laste mõtlemine areneb, lego mängudes xboxis aitan neid minimaalselt ja ise pusivad mõistatused lahti. Samuti silma-käe koordinatsioon, 7 aastane suudab raymani raskeima leveli koos minuga ära mängida... Tahvlis kalkuleerivad raha, kauplevad porganditega, et virtuaalses farmis midagi ehitada/saavutada yhise tegevusega.

Olen võtnud selle suuna, et mida rohkem sa keelad seda rohkem nad tahavad. Seega ma ei keela ja nad reeglina ei pinguta yle, sest pole effekti, millal jälle saab..
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2016 23:20:46 vasta tsitaadiga

Kuskil tehti katse õpilaste seas koolivaheajal, et oli päevaks keelatud kasutada telefoni, telerit, arvutit jmt vidinaid. Eesmärk oli teada saada vidinate sõltuvust ja kas tänapäeval saadakse ilma hakkama ühe päeva ja tegeleks millegi muuga. Alustanuid oli vist 68, kuid lõpuni jõudis vaid 3. Kusjuures oli tõsiseid raskusi päeva sisustamisega. Keegi vist sõitis krampis näoga bussiga päev otsa ringi jmt. Mõni õnnelikum tegelane leidis omal kapist Legod ja hakkas nendega mängima.

Üritan leida selle loo uuesti üles.

_________________
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006




sõnum 25.01.2016 06:44:34 vasta tsitaadiga

Ikka piiran, ahvatlus on lastel ju suur, kui see maailm tuttavaks hakkab saama.
Kui tütar (7a) arvutis on, siis põhiliselt uurib youtubeśt, kuidas photoshoppi kasutatakse (päevas tund-2). Tal on suurim kirg joonistamine. Nii arvutis, kui paberil. Nutitelefon olemas (ilma andmesideta, kodune wifi ainult), hea teavitada, et hakkan talle kooli vastu tulema, või et nüüd on aeg pikapäevarühmas otsad kokku tõmmata ja kunstiringi minna. Vahetundide ajal koolis telefonis istumine keelatud õnneks.
Täielikku keeldu ei poolda ja siiani oleme sel teemal tülideta hakkama saanud.

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 25.01.2016 07:24:11 vasta tsitaadiga

mul on 3 ja 6a tüdruk. ja 8a. poiss
Õue saab ainult peksuga. Trenni hirmutamisega, Ühtegi huvi pole. Mänguasju on tonnides, need vedelevad. Ei mingit joonistamist, ega sellist. Poissi huvitavad vaid relvad.
Ainuke, mis kostab minu kõrvu on ulg, tahan arvutisse tahan arvutisse tahan arvutisse ja see kõikide suust. Samal ajal kriiskab naine, keegi arvutisse ei saa, hakake midagi muud tegema.......

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Erik_Est
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2016 07:45:51 vasta tsitaadiga

Kodus on kobe lauarvuti ,laptop ja poisile tõi jõuludeks vana ka tahvli, et vanaema juures kostil olles prouat päris maha ei murraks.
Õue läheb muidu kodus raskustega kuid siiski. Poiss saab kohe-kohe 8 aastaseks kui oli neljane sai ostetud esimesed suusad ja väheke sõitu tehtud.Nüüd koolipoisina tulid kooli poolt päevakorda pikemad ja tõsisemad suusad ja ena imet, "drillid" meeles ja nühib nii et habe tatine. Mainid vaid ,et lähme teeme suuska ja poiss on triklis icon_smile.gif Loodame ,et nii jääb...
Btw. relvad meeldivad ka,kui mõnd militaarsõidukit näeb ,siis küsimuseks on kohe,et kas laseb kah ja millega?Poiste värk ,ei usu ,et see probleemiks on. icon_neutral.gif Joonistab ja voldib ,paari kuu tagant on vaja tuua uus pakk printeripaberit.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2016 08:30:36 vasta tsitaadiga

Endal mul lapsi pole, küll aga mäletan, kuidas minu endaga lood olid. Kui mu vanemad oleks olnud ka tugevad ajapiirajad, siis ma ei oleks täna seal, kus ma täna olen oma erialase tööga.

Enne 12. eluaastat ehitasin-lammutasin masinaid ja vaatasin, mida peale annab hakata. 12st eluaastast alates hakkasin progema praktiliselt terve ärkvel oleku vaba aja. (Selleks ajaks olin ammu juba hangeldanud omale päris oma masina, mille taga istuda. Ja net jooksis ka üle kaablite ja läbi switch'i ning coyote linux'i peal jooksva ruuteri, mille ise kokku häkkisin)


Seega minu arvamus on see, et peaks vaatama, MIDA arvuti taga tehakse. Arvuti on vaid töövahend. Sa ei keela ju pliiatsit lapsel ajaliselt kasutada, kuna seda saab ka vibu moodi asjaga tulistada? Või kui 2. klassi põnn sul omast huvist näiteks 5. klassi matemaatika õpikust ülesandeid lahendab, siis sa ei ütle ju, et "sinu 1h pliiatsi kasutamist sai täis, aitab!". (Magama peab muidugi normaalsel ajal minema...)

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2016 08:58:13 vasta tsitaadiga

jnt, kaheksa aastane ei anna endale aru, tema tahab kolli tappa vms. v.a. laste robootika. tuttaval on põhikooli abiturjendist poeg. koolis on kõik korras aga kõrvaklapid võetakse peast ära siis kui muud enam üle ei jää. kogu muu elu käib arvutimänge mängides.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2016 09:28:40 vasta tsitaadiga

laurx, ma tõmbasin 8 aastasena boot-sektori masinal maha ja lasin iseseisvalt win'i uuesti peale. Kõvaketaste vahetamine, mälude vahetamine/lisamine oli käkitegu. (osta.ee oli minu väga suur sõber tollal)

Nagu ma ütlesin, tuleb vaadata, mida arvuti taga tehakse.

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2016 09:46:44 vasta tsitaadiga

esialgne post seda infot ei sisaldanud. ühele pisikesele hinnavaatlejale sai kunagi kah sellise asja tarbeks tasuta kraami jagatud. vähesed erandjuhtumid. eeldab, et keegi targem, kellel ka aega on, kohe alguses juures on.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2016 10:09:13 vasta tsitaadiga

laurx, mõte oli juba esimeses postis olemas. ("ehitasin-lammutasin")

tõsi, kõrvalt abi on hea, samas ei saa ma öelda, et seda liiga palju vaja oleks olnud. Isa tõesti näitas ära, et näed, exe failid läbi nortoni on programmid ja tegi arj'i käsurea selgeks, kuidas mitmele disketile kokku pakitud mänge lahti pakkida. Samas nortoni vaba keskkonna selgeks tegemine jmt oli minu enda töö. (Hiljem tegi ka tema lan kaablid valmis, samal ajal, kui ma häkkisin coyote linuxi masinat. Viimase osas sain info kooli arvutiklassi haldavalt vennalt ja ainus info oli see, et ta nimi on "coyote linux" ja et teda on lihtsalt vaja, kui kodus tahan switch'iga netti jagada. Kõik muu taaskord ise läbimängimine ja kuidagi moodi tööle saamine.)

Samas selle baasilt jõuda op.süsteemi installini oli rohkem minu enda katse-eksitus-meetodil õpitud. No alguses sai masin ikka iga nädal reinstalli. (tänaseni win95 serial peas icon_biggrin.gif )

Ehk kordan kolmandat korda (igaks juhuks): Loeb see mida tehakse. Lihtsalt arvuti keeld on jama. Keela mängimist või muud konkreetset tegevust, kui soovid.

EDIT: A veidi õli ka tulle. icon_biggrin.gif Nimelt suur soov warcraft 2'e ja doom 2'e vennaga koos kahe arvuti taga mängida tegi mulle selgeks ka null-modem'i ja com ning lpt pordi pinout'i. Pole mängiminegi nii halb... icon_biggrin.gif (Õnnestus meil mõlemal sebida vanad 386/486 masinad oma taskuraha eest)

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2016 10:13:14 vasta tsitaadiga

tuleme supermeeste juurest maa peale tagasi, reaalsesse ellu korraks. kuue - kaheksa aastane "kaob" selle asja sisse hetkega, unustab kõik, mis puudutab senist elukorraldust nagu õppimine, oma eneseteenindamise oskus...
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2016 10:15:37 vasta tsitaadiga

laurx, ja siis sa piiradki seda, mis viib halvale teele.

Mille üle me vaidleme? Tõin eelnevalt ju pliiatsinäite ka. Ei saa "arvutit" lihtsalt ühe asjana võtta. Tegemist on lihtsalt ühe töövahendiga, millega saab palju asju teha.

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2016 10:19:10 vasta tsitaadiga

tee omale algatuseks 1 kutsikas, lase tal vabalt majandada ja vaata, mis küsimused siis tekivad. pliiats on eakohane, parandab peenmotoorikat jms.
mina väidan, et igasugune nutuplutu iba muutub pliiatsiga samaväärseks alates hetkest kui on õpitud lugema ja kirjutama. kuni selle hetkeni sõltub kõik kodusest lastetoast. HETKEL hakkab kool mingit asja seoses arvutiga tahtma teha kolmandast klassist alates kui just ei ole need katseklassid.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2016 10:21:57 vasta tsitaadiga

laurx, sry, olen kassi-inimene, koera pole veel lisaks vaja.

Mida sina antud hetkel väidad, on see, et väikesed lapsed on võimelised AINULT mängima arvuti taga. Ma tahaks rohkemat ikka väikesest inimesest arvata (äkki ta lihtsalt ei tea, et arvutiga saab muud ka teha peale mängimise?), aga mida ma ka tean, eksole...
Jah, lugemisoskus on elementaarne ja ei tee ka paha, kui vähemalt "error" sõna ära tunned ekraanilt.

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Palju piirate lapsele arvutikasutust? mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.