Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Korpuste teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 148, 149, 150 ... 200, 201, 202  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 28.08.2015 10:50:54 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga saan nii aru hetkel, et olemasolevale emaplaadile pole võimalik väikest korpust leida. Katsun siis alustada emaplaadi vahetusega. Aga milline oleks muidu olemasoleva emaplaadi tarbeks kõige väiksem korpus?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2015 11:05:51 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Kuna ma nendest atx ja matx jne asjadest ei tea tuhkagi, siis palun teie abi. Vb pean tegema ostuabi teema, aga küsin siin kõigepealt.
Soov oleks saada nii väike korpus kui võimalik.

Detailid masinas on sellised täpselt nagu mul profiilis kirjas. GPU on vist üks pikemaid mida toodetud? Ideaalis võiks olla kuubik, aga samas võiks olla ka normaalse hinnaga. Või siis äkki keegi annab mingi nimetuse, et mis tüüpi korpust peaksin otsima, et oleks väike, aga mahutaks mu pudinad ära. CPU`d jahuta Evo212 praegu, aga vajadusel võin selle ju mõne madalama vastu vahetada kui asi peaks selle taha jääma ainult. Vesijahutust ei plaani, seega selle mahutamine pole tähtis üldse.


Esteks sul plate ATX mis on suur ehk ei mahu. Teisaks jahh, kaardi pikkus paneb ikkagi suuresti paika kuiväikest kasti saad ja täitsa siukest nummit pisikest ei saa kui kasvõi üks detail pirakas. Samas kui plate orgunniksid näiteks mATX variandi siis oleks ka thermaltake V21 kuubik täitsa sobiv kuigi jahh see ei ole täitsa siuke hästi väike. Ütleme nii, et hästi väikse aga samas võimsa süsteemi ehitamine on kallis lõbu.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 28.08.2015 11:18:06 vasta tsitaadiga

Auron, tänud! Ta tegelikult hästi väike ei pea olema jah. See thermaltake V21 oleks täitsa sobilik. Püüan hetkel leida emaplaati AT lehelt, aga seal ka küsimused mul juba tekkinud. PCIe 16x 2.0 leidsin, aga olemasoleval mul 3.0 See on oluline vahe? Ühesõnaga nüüd tean, et mATX on võtmesõna icon_smile.gif
Tänud vastanutele! icon_smile.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2015 12:39:22 vasta tsitaadiga

olafsand, Mul Nexus Thrio 310, mis on suht väike ja mahutab ka ATX mobo ära..

edit: ei tea muidugi, mis korpus sul on ja kui väikseks ajada tahad :p

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 28.08.2015 14:34:33 vasta tsitaadiga

rmc, mul oli coolermaster 280K, hetkel on (ma nime ei tea peast) sellest 1,5x kõrgem veel. Tempid läksid hullemaks isegi ja no milleks mulle seda "hiina müüri" laua peale vaja siis. Seda enam, et plaanis elustada Lan_üritused sõpradega ja seetõttu oleks minimaalne korpus ideaalne. Ja silmale ka ilusam icon_smile.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2015 15:43:48 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8696050#8696050 siit ja nats edasi võid lugeda... ise ootan nova't... pea ideaalne.
_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 05.09.2015 23:46:19 vasta tsitaadiga

Algselt postitatud 31.08.2015 14:13:

Aeg oma iidvana korpus lõpuks välja vahetada.

Märksõnad: soodne, vaikne ja tagasihoidlik välimus.

Hetkel tundub Cooler Master'i Silencio 452 ainus mõistlik valik olevat, või on mul samast hinnaklassist (~60 EUR) midagi märkamata jäänud?

Temperatuuride pärast ei muretse, pikki ja intensiivseid mängusessioone ei tee, kast on laua peal ja värske õhu ligipääs on igast suunast hea.



Uuendus 05.09.2015:

Otsustasin eelarvet suurendada ~100 euro peale ja uueks väljavalituks saab ilmselt Fractal Design Define R5.

_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2015 02:38:52 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Soov oleks saada nii väike korpus kui võimalik
Võin soovitada väga väikest korpust aga isiklikult ma ei soovitaks seda kasutada. Eksklusiivsete asjade komplekti komplekteerimise ja komponentide hind-järelturuväärtuse lõpphind ei ole hea. Kui suur on ruum kus hakkad komplekti kasutama? Mis on töö-õppelaua mõõtmed, et tavaline kast sinna alla jalgade kõrvale ära ei mahu? Küsin, et optimaalne valik välja pakkuda
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 07.09.2015 07:52:20 vasta tsitaadiga

liiv, Ma nii ei ütleks, ITX on üsna levinud ja laialt kasutatav. See nüüd küll kuidagi hinda järelturul ei langeta, et kasutad väiksemaid komponente.
Väikest kasti ei ehitata töölaua mõõtmed ega sellepärast, et ta kuhugi ei mahu, vaid tehakse sellepärast, et nii on võimalik, nii on ilusam.
Isiklikult meeldib seda väiksem kast, seda parem.

Getomees, Fractal on hea valik. Mulle need korpused meeldivad. Värv on hea korralik paks. Plekk samuti korralik, ei paindu läbi ja asju on mõnus paigutada. Samas pole liiga hõre ka kui mõni konkurent.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 07.09.2015 08:57:51 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
olafsand kirjutas:
Soov oleks saada nii väike korpus kui võimalik
Võin soovitada väga väikest korpust aga isiklikult ma ei soovitaks seda kasutada. Eksklusiivsete asjade komplekti komplekteerimise ja komponentide hind-järelturuväärtuse lõpphind ei ole hea. Kui suur on ruum kus hakkad komplekti kasutama? Mis on töö-õppelaua mõõtmed, et tavaline kast sinna alla jalgade kõrvale ära ei mahu? Küsin, et optimaalne valik välja pakkuda


Arvuti on laua peal paremal pool kohe käe kõrval. Seetõttu võiks olla võimalikult väike icon_smile.gif

Lisaks on tekkinud vajadus ka paar korda kuus masin autosse tassida ja nädalavahetuseks kaasa võtta.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Online

sõnum 07.09.2015 12:38:46 vasta tsitaadiga

olafsand, võid uurida minu profiili masinat. Endal oli sama probleem, et vana vene aegne kirjutuslaud, mis on üsna väike ehk ruumi pole suurt laual ning teine asi, et ka vahel vaja arvutit mugavalt autoga vedada. Lisaks on hetke masin mõnusalt vaikne, see oli ka üks buildi eesmärke. Ruumi nagu ITX-i puhul ikka väga ei ole (askeldamiseks!), muus osas probleemi pole üldiselt, eks natuke saab pildilt aimu icon_razz.gif
Leidsin ühe pildi kah, ehk näeb https://goo.gl/photos/zcRGi4wyNhYj7sxL6

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 07.09.2015 12:50:36 vasta tsitaadiga

olafsand, pigem on küsimus selles, palju raha sa arvuti mõõtmete vähendamise alla tahad panna ja mida sa juppidest oled nõus välja vahetama.
kui rõhud suurusele ja selle nimel pead üle minema matx peale, siis miks mitte juba itx?
sul pole päris detailne konf profiilis aga problemaatiliseks saaks selle juures saaks küll tõenäoliselt vaid prose jahutus ja mälud (4x4, itx plaatidel on üldjuhul 2 mälupesa).

kõige muljetavaldavam itx kast on minu jaoks siiani cm elite 110. vajab planeerimist - cpu jaoks closed-loop jahutus ja <21cm videokaart (olemas on lühikesed 970 itx, 280/380 itx) aga oma suurust arvestades on piiranguid ikka väga vähe.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online

sõnum 07.09.2015 12:58:35 vasta tsitaadiga

Toon selle kasti ka jälle teemasse: http://www.lian-li.com/en/dt_portfolio/pc-tu100/ icon_razz.gif
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 07.09.2015 13:04:16 vasta tsitaadiga

sfx psu on saatanast - sest põhimõtteliselt on neid korralikke vaid umbes 3 silverstone mudelit icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 07.09.2015 13:30:33 vasta tsitaadiga

Equinox, vot sellist asja mõtlengi. Mul ka suht väike laud ja seetõttu just ruumi vähe.

londiste, raha paneks täpselt nii vähe kui võimalik. Vahetada võiks emaplaadi (peakski tegelikult eks) ja mälude vähendamine/vahetamine 2 klotsi vastu. Lisaks poleks küsimus ka väiksem cpu jahutus osta. GPU aga võiks/peaks sama jääma. Ning 3.5" hdd ka kindlasti jääks esialgu ning piisaks 1 pesast. Ideaalis võiks cd-rom ka olla ja veel parem oleks flopy koht, sest kasutan praegu ka mälukaartide/id-kaardi lugejat. Aga neid kahte viimast väikeselt korpuselt eeldada pole vist mõtet ja pole ka elutähtsad tegelikult.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2015 13:45:18 vasta tsitaadiga

Corsair Obsidian 250D on liiga suur? väiksem kui Bitefenixi analoog, profiilis täpsem sisu kirjas
_________________
3D-printimine mahus kuni 320x320x380mm, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 07.09.2015 14:32:48 vasta tsitaadiga

250d, nagu ka prodigy on muide suuremad kui nii mõnigi väike matx kast icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
StarLight
HV veteran

liitunud: 09.06.2004




sõnum 07.09.2015 14:39:52 vasta tsitaadiga

Kui vaikust ja silmailu tahad nautida siis väikeses formaadis on FD 304 kõige mõistlikum lahendus kuhu saab mahutada piisavalt hulgal nänni ilma suurma vaevata.

*PS, Kui huvi siis kohe kohe liigutan müüki ühe FD304 ja H80i kombo =P

_________________
Make no mistake. Despite every good thing i've ever done... I'm still a bad person
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 07.09.2015 15:24:21 vasta tsitaadiga

StarLight, Nõus, parim ITX korpustest mis ma käes hoidnud. Prodigy oli liialt suur, mõni mATX on ka sama suur. CM 120'nel on toide lollis kohas ja on liiga õre ja kuidagi mitte nii kvaliteetne kui Fractal.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2015 15:43:04 vasta tsitaadiga

olafsand, https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Korpused/491782/

200mm vent ette.Taga vist 2tk 92mm vent.
Kommentaarid: 182 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 156
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 07.09.2015 20:42:45 vasta tsitaadiga

erik111, see muidu väga ok suurus jne, aga koledasti hõre ja see mulle ei meeldi icon_neutral.gif
Muidugi väike ja väga kinnine ning vaikne kast on kindlasti kole kuum seest jällegi thumbs_down.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2015 22:41:32 vasta tsitaadiga

Tere!
Panen esmakordselt ise komplekti kokku. Kõik on põhimõtteliselt juba ostetud, v.a. korpus, mida ei oska lihtsalt valida. Oleksin nõu eest tänulik.

Ostetud komponendid on muuhulgas:
Mobo: Asus Z170 Deluxe
GPU: GTX 970 G1 Gaming
PSU: Corsair HX850i
CPU jahutus (CPU ise i-7 6700k): Corsair Hydro Series H100i GTX Liquid CPU Cooler

Kui esteetikast rääkida, siis mulle need agressiivse välimusega mänguri kastid ei meeldi, samas sinine LED valgustus ja läbipaistvad seinad oleksid päris meeltmööda. Sellega seoses ongi silma jäänud näiteks:
Thermaltake Chaser A31 ja Deepcool Tesseract SW, aga kardan, et mõlemad võivad väikseks jääda (CPU jahutuse tõttu eelkõige) ning vähemalt teine lõhnab küll, arvestades arvutikomponente, natuke liiga budget valiku järgi.
Üldiselt, valik on liiga suur ja ajas vähemalt sellel algajal küll juhtme kokku. Kui kaks päeva järjest pärast tööpäeva terve õhtu korpuste revüüde ja hinnavõrdluste lugemise peale kulutada, siis tekib kiusatus siin teemas korraks "õnge vette visata" küll. icon_smile.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 17.09.2015 23:10:40 vasta tsitaadiga

Ükskõik missugune sellest seeriast "Fractal Design Define" ühegagi näppu ei ole võimalik lõigata thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online

sõnum 17.09.2015 23:39:45 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Ükskõik missugune sellest seeriast "Fractal Design Define" ühegagi näppu ei ole võimalik lõigata thumbs_up.gif


R2-ga õnnestus näppu lõigata. Oli kusagil terav serv. icon_razz.gif
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 17.09.2015 23:43:53 vasta tsitaadiga

von Wu, icon_razz.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Korpuste teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 148, 149, 150 ... 200, 201, 202  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.