Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Väline graafikakaart sülearvutile (eGPU) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
haifisch
HV vaatleja

liitunud: 01.03.2012




sõnum 02.04.2015 10:46:54 vasta tsitaadiga

Juhul kui sülearvutil pole oma express card sloti, siis kas see kaadervärk toimiks ka läbi välise usb express cardsloti? Juhul kui saaks, siis kas see võtaks võimekust veel oluliselt alla?
Endal on Lenovo B50-30, millel on Celeroni protsessor ja op. süsteem Windows 8.1 with Bing icon_smile.gif .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2015 10:58:37 vasta tsitaadiga

Isegi kui saab, siis see Celeron jääks tõsiselt pudelikaelaks icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Villemk2
HV veteran
Villemk2

liitunud: 10.11.2010




sõnum 02.04.2015 11:11:46 vasta tsitaadiga

Tegelikult jääks pudelikaelaks usb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 02.04.2015 11:22:29 vasta tsitaadiga

Jah, see USB jääb pudelikaelaks. Kuid nüüd ju varsti ehk tulevad need 3.1 USBd läpakatesse, kus USB_3.1 Gen1 toetab 5GBps ja Gen2 10Gbps ühendust.
Siis jääb üle vastav üleminek ja kontroller teha. Võiks täitsa toimida thumbs_up.gif
Aga jah, usb 2.0 ja usb 3.0'ga kohe kindlasti ei tööta see sul. Kui aus olla siis ma ei teagi kas sellist adapterit mis suudaks toimida nii-üldse olemas on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haifisch
HV vaatleja

liitunud: 01.03.2012




sõnum 02.04.2015 11:33:39 vasta tsitaadiga

Iseenesest eesmärk oleks, et saaks mängida vanemaid 3d mänge nagu Half-Life 2 normaalselt. Praegune 3d võimekus on sellel läpakal sisuliselt peaaegu, et olematu. Videokaart ja toiteplokk koos toiteplokki igasugu juhtmetega on juba ammusest üle, nii et jääks ainult jubina hind.

Samas kas seda asja on võimalik ka hdmi kaudu teha? http://www.bplustech.com/jpg/PE4L%20V2.1_4.jpg
Tahakski pigem teada, kas teoreetiliselt see asi minu läpakaga on võimalik nii et see annaks kasvõi midagi juurde?

Muidu mängin nkn normaalse lauaarvutiga, lihtsalt hüpoteetiline huvi, et kui peaks kunagi pikemalt kuskil eemal olema icon_biggrin.gif .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 02.04.2015 11:53:36 vasta tsitaadiga

Üle HDMI seda kuidagi ei saa.
Soovitan osta mingi kasutatud läpaka kus olemas ExpressCard 34 või 54 pesa.
Mina tegin seda. Ostsin Lenovo X230. Mis on piisavalt väike ja kerge, et seda vajadusel kaasa tassida, kuid kui vaja siis ühendan kodus juhtme külge ning mängin icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 04.04.2015 11:06:43 vasta tsitaadiga

See kellelgi win10-ga ka jookseb?
Tahaks osta oma x220-le aga samas tahaks ka suvel win 10 panna icon_biggrin.gif
Kui preview töötab, siis äkki full on ka ok icon_smile.gif

Ahh, tellisin omale 2.4 versiooni nodi ära, youtubest mingil vennal töötas see...

Mis kaarte sinna tasub osta üldse?

Highend ja medium? odavam võiks olla icon_biggrin.gif

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 04.04.2015 11:44:33 vasta tsitaadiga

GTX560Ti-GTX770 olveat sweet spot. Kuid võid ka Titani panna icon_razz.gif Kuid ExpressCardi kaudu ei tasu väga vinget graafikakaarti jooksutada. Sest palju läheb kaduma.
Oleks Thunderbolt 3 pesa (hakka või Applet ostma selle jaoks icon_razz.gif), siis võiks vabalt mingi GTX970-Titan X ka panna, teades et siin ei piira. Ning lihtsalt see raha mille sinna graafika alla panid, ka reaalselt annab tulemust.
Ise üritan varsti katsetada sõbra GTX780'ga. Et kui palju tema saab mingis testis (tal tavalises PC's see kaart) ja mina oma lahendusega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 25.04.2015 01:27:23 vasta tsitaadiga

Et siis sisuliselt kõik GTX-id 560-770 vahel on mõistlikud?

750 ti on ju näiteks gamingu puhul "kehvem" kui 560 ti

Küsiks siis nii, et mis oleks kõige parem variant ja mis oleks teine? icon_smile.gif
Arvestates seda kiiruspiirangut, mis tekib.


EDIT: GTX 560 Ti OC olemas ja mängud jooksevad iiilusti icon_smile.gif
Tomb Raideri lükkasin Ultimate settingutega käima ja on mängitav, vahetult peale laadimist on pisut hakkimist, sest palju tekstuure vaja kaardini suruda. Sealt edasi on mingi 30+ fps icon_smile.gif

X220 2,7ghz i7, 8gb ram ja samsung 830 ssd

Panin kõik teleka taha ja Full HD peal pisut küll lagib. Panin resot madalamaks mingi 1600 peale ja asi mõistlik.
Manus


_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 11.05.2015 01:21:38 vasta tsitaadiga

Hakkan nüüd korpuse kallal tööle, mõõtude pooles mul joppas, leidsin hea kohvri mis täpselt asjad ära mahutab (videokaardi kohale ehitan juhtmete ja kaardi jaoks "hoiuala", seega tühja jääb vähe).


Ebayst tellisin ventikad koos filtritega, L kujulise juhtme ja mingit nodi veel - varsti saab ehitama hakata.

Kaardi ja toiteka kinnitan tõenäoliselt kleepsankrute ja nipusidemetega - ei ole mõtet mingit imelahendust välja mõelda vast.
Kaablite jaoks tuleb kaane vahele pisike pilu, kust nad välja hakkavad jooksma.
Ventikatega veel vaatan, kui kätte saan aga plaan on 80mm toppida. Kui mahub, siis 2tk. Kui ei, siis teen põhja alla lihtsalt augud (filtritega) ja ülevalt panen vendi välja puhuma. Loodetavasti tekib piisav alarõhk ja õhuliikumine, sest muidu hakkavad video/toite vendid roppu häält tegema...

Eks ma mingiaeg lükkan pilte sellest, mis välja tuleb icon_wink.gif

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 11.05.2015 12:00:54 vasta tsitaadiga

Päris hea idee tööriista kohvrist teha selline asi.
Mul omal käis peast läbi ka selline variant, kus saaks asjad ära toppida näiteks plastikust kilbi karpidesse, millel see toonitud plastikkaas on. Ning auke on erisuunas juba ette puuritud, millel vaja kate lihtsalt pealt maha võtta.
Umbes midagi taolist.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 08.10.2015 07:33:16 vasta tsitaadiga

Kuidas härradel Win10 all töötab?
Mul isiklikult töötab integreeritud kaardiga kiiremini, kui välisega hetkel icon_biggrin.gif

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 08.10.2015 11:32:34 vasta tsitaadiga

Ma Win10 all loobusin hetkel.
Millegipärast tol hetkel väljas olnud Win10 draiveri versiooniga ei hakanud tööle. Läksin Win7 peale tagasi. Kuid ka seal kõige uuema Win7 draiveriga ei hakanud tööle. Võtsin paar kuud vanema versiooni sellega töötas.
Ma arvan, et mingi muudatus on sees Win10 draiveril ja sama asja on tehtud ka kõige uuema Win7 draiveriga.
Hetkel ei kiirusta uuesti Win10 peale.
Tuleb Notebookreview foorumil silma peal hoida. Kui keegi avastab vahepeal, et äkki on tööle hakanud- siis võib ümber kolida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 08.10.2015 13:59:20 vasta tsitaadiga

mingi 347 number oli seal driveris sees, mis töötas. mul see olemas ja installitud... võimalik, et asi kuskil sügavamal...
_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 23.10.2015 10:01:04 vasta tsitaadiga

Sai ostetud GTX 580, et välja vahetada GTX 460 1Gb.
Staabiilsem FPS CS:GO's oli eesmärgiks. Nüüd ei lange eriti alla 144Mhz.
Tegin ka 3DMark 2013 testi'd.

Default kelladel:
http://www.3dmark.com/fs/6287783

Ja videokaardi Core OC. Igasugune mälu kellamine pangestas testi ja arvuti, ei tea kas see on konkreetse kaardi viga või seotud kuidagi minu e-gpu lahendusega. Aga mälu OC nagunii eriti tulemust juurde ei anna. See eest Core OC on mehine icon_smile.gif
http://www.3dmark.com/fs/6288091

Hetkel tulemusi vaadates, ületab minu Lenovo X230 tulemus kõvemate Gamer läpakate tulemusi thumbs_up.gif
icon_smile.gif

Aga jah, väga suureks piduriks on just see prose hetkel. Sooviks huvipärast mõne Lenovo W seeria läpaka peal proovida e-gpu lahendust, millel mingi 4 tuumaline i7 peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV veteran
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2015 10:58:46 vasta tsitaadiga

Viilutaja, palju see koos videokaardiga maksma läks?
Mul oleks tervet komplekti vaja. Toide, see ühendusasi? icon_biggrin.gif ja videokaart.

Laptop on i5-4300M, RAM 4GB@800MHz

Peaks ikka odavam tulema kui terve komplekt osta mängimiseks mis sama tulemuse annab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 30.10.2015 11:54:57 vasta tsitaadiga

Mul läks koos saatmise ja maksudega 140 eurot.
Hiljem avastasin, et siin foorumis isegi üks müüs 70 euroga. icon_razz.gif
Hetkel müüb üks kasutaja ainult 30 euroga icon_exclaim.gif
Minuteada ta pole seda veel maha müünud.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8800265&highlight=&sid=2b6022be7869ad8373f577928a687d38#8800265

Videokaardi võid ju suvalise võtta. Seda pole siia hinnakalkulatsiooni sisse vaja lüüa.
Lisaks pead siis arvestama toiteploki kuluga.

Kas ostad tavalise toiteploki või spets otsaga Dell läpaka toiteploki (väiksem suurus), need olid max 220W.
Kui mingit GTX970+ kaarti ei taha jooksutada siis piisab ka sellest.

Eile sain omale uue kaardi GTX670 OC versiooni.
Sain ise lisada sinna ka veel oma OC otsa. Väga vinge kaart.
Võrdlus siis minu eelmise GTX580 kõige parema skooriga.
http://www.3dmark.com/compare/fs/6288091/fs/6345009

See tulemus on kõvasti üle keskmise Gamer läpaka tulemusest (~3400 punni).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV veteran
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2015 13:19:16 vasta tsitaadiga

Mul on T440p ja vaatasin et sinna pole seda kuhugi pista thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 30.10.2015 15:34:08 vasta tsitaadiga

Nendel vist saab panna ainult WWAN pesasse mis on mpci-e. T430'el oli veel see 34mm EC pesa.
Aga kui tahad sinna WWAN pesasse panna, siis peab see alumine kaas olema maas, või teadlikult selle kohapeale näiteks augu sisse lõikama oma läpaka põhjal.
Ma saaks ka oma Lenovo X230'l ära kasutada WWAN pesa, kuid mul on EC2 54mm slot olemas, seega ei ole vajadust selleks. Aga, et seda WWAN pesa kasutada siis selleks on vaja teist adapterit, mitte seda mis HV's müügil oli.
Samas selle pesa kaudu peaks saama suurema siinikiiruse, kui EC2 pesa kaudu.

Ülihea tabel.
http://forum.techinferno.com/diy-e-gpu-projects/6578-implementations-hub-tb-ec-mpcie.html#dx11

Seal on kirjas mis läpakas, mis lahendust kasutatakse ja mis videokaart. Ning 3D testide tulemused.
Kõige ideaalsem on muidugi Thunderbolt ühendusega läpakas. Enamus MACid ja mõned üksikud uuemad Lenovod, Asused jms.
Ise tahaks Lenovo W seeria läpakat kunagi kasutada selleks. Võimas prose, ThunderBolt 2 pesa (20GBs ühendusega pci-e tugi).
Seal saad ära kasutada 95% kõige uuemate graafikakaartide jõudlusest. thumbs_up.gif
Aga Thunderbolt ühenduse peale see esialgne seadme investeering on karmim. Pead ostma vastava Thunderbpolt karbi, mis toetab PCI-e siini. Hinnad algavad seal 250+ eurost. Ning siia otsa siis videokaart ja lisatoide.
Samas hetkel ebays oli üks selline karp 160 USDi. Uuena mingi 300USDi.

Aga mina hetkel olen oma lahendusega ülirahul. Kui vaja tõmban EC slotist adapteri välja, läpakas kaasa ja minema.
Tulen tagasi koju, panen adapteri tagasi- lülitan läpaka sisse ja automaatselt tuleb ülesse välise videokaardi peal.

Endal on suht kobakas videokaart (GTX 670) ja lauaarvuti SFF toiteplokk (sipa väiksem kui tavaline PSU). Seega ebameeldiv on neid kaasa võtta maale (väiksemasse seljakotti mahuvad muidugi ilusti ära).Lihtsalt läpaka kotti ei paki neid.
Kuid lahenduse saaks ülesse ehitada ju näiteks GTX750Ti (GTX950/960) peale (või miks mitte AMD Fury Nano peale icon_biggrin.gif ). Kena õhuke ja väike kaart, et läpaka kotti toppida ja kasutada arvuti PSU asemel vastavat
Delli Optiplexi PSU'd (ei mängiks muidugi Fury Nano puhul välja, see õgib korralikult voolu)
http://www.amazon.com/Genuine-Dell-Optiplex-Included-Compatible/dp/B004578NQW
Piisavalt väike, et ka see sülearvuti kotti visata.

Aga jah ideaalis ise kasutaks ka TB pesa. Kasvõi juba SLI võimaluse pärast! Jah, läpaka taga SLI icon_biggrin.gif
http://forum.techinferno.com/implementation-guides-apple/7326-2013-13-macbook-pro-gtx780ti-sli%4016gbps-tb2-sonnet-ee-sel-win8-1-%5Bsquinks%5D.html#post100318

Juba tehakse ametlikke lahendusi TB3 pesa jaoks thumbs_up.gif
https://www.youtube.com/watch?v=BFkp0GHz5v8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008




sõnum 30.10.2015 23:58:59 vasta tsitaadiga

kuidas lood G74SX on, kas on võimalik välist videokaarti ?
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 31.10.2015 01:18:47 vasta tsitaadiga

p.s. täpsustan üle, et panin kõik viimased draiverid ja asjalood ilusad taaskord.
Osade mängudega on sisemise ekraaniga mingeid probleeme, kuid välimise ekraani taga on kõik tip top.

Õnneks Win10 suudab integreeritud videoga Smite ilusti jooksutada (Win8.1 peal hakkis) ja ma ei pea selle jaoks enam välimist kasutama (see mäng käima ei lähe välimisega enam) icon_biggrin.gif

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 31.10.2015 11:58:18 vasta tsitaadiga

dohc-48v12 kirjutas:
kuidas lood G74SX on, kas on võimalik välist videokaarti ?

See on võimalik, kui sul on mpcie slot (WWAN 3G kaardi pesa näiteks). Aga kuna sul juba on seal vist GTX560M sees?
Siis see tuleb biosi hackiga disableda. Seega sul on seal vist juba Inteli integreeritud video + eraldiseisev video?
Soovitan otsida neid egpu lahendusi kus on kirjas with Optimus (see on see, kus läpakas on siis 2 videokaarti ja Optimus vahetab nende vahel).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 01.11.2015 02:00:34 vasta tsitaadiga

Kusjuures mul pole optimusest mingit haisu ka (Intel HD3000), aga kuna väline kaart on NVidia, siis ta oskab ennast lülitada.
_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vombat
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2004




sõnum 02.11.2015 22:03:18 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
Kusjuures mul pole optimusest mingit haisu ka (Intel HD3000), aga kuna väline kaart on NVidia, siis ta oskab ennast lülitada.


Olen ka alustamas sarnase projektiga. Kas saan õigesti aru, et sinu läpakal pole tehasest dedicated GPU'd installeeritud, kuid said eGPU'ga optimuse lahenduse tööle? Kas piisas HD3000 Optimus tarkvara installeerimisest või oli selleks mõni muu lahendus?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 03.11.2015 00:59:16 vasta tsitaadiga

Jah, mul ainult HD3000 masinas originaalis.
Kui ma ei eksi, siis ma võtsin omale PLH adapteri.
See jookseb mingi matx toiteka otsas (võiks parem olla, hakkab pinisema kõval koormusel) ja geforce 560ti.

Win8.1 peal oli mul mingi spets driveri versioon, kuid 10 peal see enam ei töötanud absoluutselt.
Nüüd läksin latest driveri peale ja gpu switching on sel kohe küljes.
Taskbaril näitab isegi, mis kaardi peal mis rakendused jooksevad ja neid saab settingutest muuta, juhuks kui mõnda asja ei taha välisel videol jooksutada miskipärast...

Ehk siis, Win10, latest drivers ja anna tuld icon_smile.gif

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Väline graafikakaart sülearvutile (eGPU) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.