Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Jällegi UPS-i teemal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 15.09.2014 16:00:15 vasta tsitaadiga

Mõtisklen UPS-i teemal ja tekkis küsimus, et valdavalt on UPS-is 12V aku(d) - kas UPS-i külge sobib ühendada suvaline autoaku?
_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.09.2014 18:49:56 vasta tsitaadiga

Teoorias jah.
Pigem ma pakun, et autoaku ei sobi enamike arvutilaudade alla või peale. Küll aga hoiaksid sellise suure akuga ikka 12 tundi oma arvutit töös.

Selliseis UPSe või katkematu toite allikaid on ka olemas, milledele ongi ette nähtud suure mahutavusega autoakud.
Ehk siis on ka neile mõeldud, kellel küttesüsteemi pumpasid vaja töös hoida jne.
tsitaat:

tsitaat:
sant, Umbes 100 euri ja up tulevad mulle vastuvõetava kvaliteediga upsid. Sa ei taha teada kui viletsad on 50 euri upsid icon_wink.gif


No endal 10 aastat miski 500eegune ups vastu pidanud, aku muidugi on vahetatud. icon_razz1.gif
Lisaks on uuem, aga siiski lihtne APC ups, mis on natuke alla kolme aasta vastu pidanud. Seda siis kodus.

Töö juures surevatest kallimatest UPSidest ei tahaks rääkima hakatagi.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2014 16:06:27 vasta tsitaadiga

H_K, küttesüsteemi UPS: http://www.oomipood.ee/product/ups-heatst-800va/ups-kutte-pumbasusteemile-800va-480w-aku-55-200ah-ei-kuulu-k
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2014 23:15:52 vasta tsitaadiga

Tere. Täna õhtul mu vana APC Smart UPS 1000 tegi paar sekundit koledat piiksumist ning näitas ühe punase tulega et vajab akkude vahetust (nagu ma õigesti saan aru).
Spoiler Spoiler Spoiler


Vanust nendel akudel kuskil 5-7 aastat (paras aeg vahetamiseks). Kus ma saaksin akusid talle välja vahetada? Kas muidu kodustes tingimustes antud mudelil on seda raske teha? Pole ise seda kunagi teinud, tahaks teada mis ees ootaks.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.09.2014 23:31:33 vasta tsitaadiga

APC upsidel on põhja all luuk, kust aku(d) sisse pistetakse.
Juhtmed on küljes lihtsalt otsapistetava pistikuga.
Kuni sinnamaani ona si lihtne.

APC originaalakupakk ise ei ole just odav.
Saab ka analoogseid akusid kasutada ja ise natuke aretada, aga su küsimusest kumas läbi et ise sa seda aretust ilmselt ette ei võtaks.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2014 23:42:58 vasta tsitaadiga

jägaja, leidsin originaalakkusid (http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/UPS-UPS-akud/21772). Njah, hind on ikka kopsakas originaalidel.
Ise ma pole kunagi jah antud mudelil vahetanud ja noh, kui oleks hea koht kus saaks akud osta, vahetada ja testida (ma sain aru et peale vahetust vajab UPS mingit koorma testi) siis kõik oleneb hinnast.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 24.09.2014 23:45:37 vasta tsitaadiga

Ühtegi lahtist kontakti vms asja neil ei ole. Võtad eest kaane ära, paar kruvi lahti ja uus aku sise.
Aku/UPSi juhtme tagasiühendamine pani korra mõtlema, kuna ei mäletanud nädal hiljem, kuidas ära mahtus. icon_razz.gif

Koduleht pakub välja sellise masina ja aku, tundub õige?
https://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=SUA1000I
https://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=RBC6

Manual (PDF)
http://www.apcmedia.com/salestools/ASTE-6Z8LFV/ASTE-6Z8LFV_R2_EN.pdf

Uus aku
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/UPS-id+ja+lisaseadmed/220246/
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2014 00:23:15 vasta tsitaadiga

Hmm...vaatasin seda manuali. Tegin Manual Self-Test ja peale seda testimist punane tuli (Replace Battery) kadus ära ja hetkel siis asi toimib nii nagu ennegi. Eks ma siis piilun seda veel siin ja kui tuleb neid veateateid veel siis peab vist uue aku soetama. Nii igaks juhuks küsiks veel kuidas selle originaa-mitte originaal vahe on? On mõni koht kus mitte originaale müüakse hea hinnaga kuid suht kvaliteetsed?
Leidsin video kah vahetusest.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indu
HV veteran
indu

liitunud: 03.02.2005




sõnum 25.09.2014 10:19:32 vasta tsitaadiga

Kui sul aku 5-7 aastat vana, siis võiksid küll välja vahetada. Mahtuvus neil sellise aja jooksul väga väike.
_________________
http://www.lossirestoran.eu/
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2014 11:13:28 vasta tsitaadiga

indu, eks ma pean millalgi jah poodi minema akude järgi. Jäi veel selgeks endale teha mis akud osta. Kas originaal APC RBC6 või mõni hea alternatiiv (on kellelgi vihjeid?).
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2014 11:19:52 vasta tsitaadiga

Timoha, Panasonicu akud on ka täitsa korralikud. Su UPS'i peaks minema Panasonic LC-RA1212PG. Renovaaris maksavad €44/tk.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2014 12:23:29 vasta tsitaadiga

Vahur, oh! tänud infi eest. 88€ juba hea hind thumbs_up.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 26.09.2014 18:25:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas originaal APC RBC6 või mõni hea alternatiiv (on kellelgi vihjeid?).


Renovaar, ise sain belgia akud sealt, hui mäletan firmat. Kui ostad rohkem kui ühe aku saad alet thumbs_up.gif Küsi erinevaid pakkumisi kui muidu alet ei pakuta icon_wink.gif
Oma apc upsile sain 4 akut 160 euri hinnaga, ja ups pidas 350w koormusel 2 tundi. Ei saa nuriseda, ups ise paistab rahul olema nendega, ei tee mingeid piikse ja ei vilguta tulesi.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 17.03.2015 12:15:40 APC SMT1000i vasta tsitaadiga

Kahjuks lugesin siinseid soovitusi PEALE uue originaal-akupaki tellimist.

Aga enda oma läks ikka täiega keema. Ma pakuks, et temperatuur oli kuskil 75-80 kraadi korpusel. Hea, et kogemata peale sattusin. Selline asi võib ikka korraliku segaduse tekitada.
Ja ma arvasin, et APC on korralik kaup. Kui isegi temperatuuriandurit olemas ei ole... lihtsalt pole sõnu. icon_evil.gif

Vana aku välja võtmiseks pidin seadet mitu tundi jahutama ning pmst kogu UPSi täiega laiali lammutama. Niivõrd palju oli aku "paistes".
Kas tõesti on normaalne eluiga alla 5 aasta??? Alles paar kuud tagasi jooksis hulk seadmeid akude pealt mitu tundi, s.t. mahutavus oli alles.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2015 13:19:19 vasta tsitaadiga

MultiUser, APC RBC6 tootelehel on ka kirjas, et nende eeldatav eluiga on 3-5 aastat. Ning see on siiamaani täiesti reaalne aeg ka teiste UPS'ide akude kohta olnud.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 17.03.2015 13:32:13 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
MultiUser, APC RBC6 tootelehel on ka kirjas, et nende eeldatav eluiga on 3-5 aastat. Ning see on siiamaani täiesti reaalne aeg ka teiste UPS'ide akude kohta olnud.

Ja normaalne on ka see, et nad lõpuks keema hakkavad ning akuhapet välja pritsivad icon_eek.gif Wau! Õnneks eelmine pisike APC UPS sedamoodi ei teinud...

Paistab, et üks kahest elemendist on ära surnud (tühijooksu pinge on alla 3 V) ning sellega sai teine pool topelt laadimise. Ega ilma temperatuuri jälgimata sellist asja jadaühenduses elementidega eriti lihtsalt ei lahenda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2015 15:08:04 vasta tsitaadiga

MultiUser, mis APC'ga sul tegu oli täpsemalt?
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 17.03.2015 15:16:48 vasta tsitaadiga

Andrus Luht kirjutas:
MultiUser, mis APC'ga sul tegu oli täpsemalt?

APC SMT1000i nagu pealkirjas mainitud. Nägin juba eelnevas soovitust Panasonicu akude kohta. Paraku liiga hilja. icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 17.03.2015 19:48:05 Re: APC SMT1000i vasta tsitaadiga

MultiUser kirjutas:
Kahjuks lugesin siinseid soovitusi PEALE uue originaal-akupaki tellimist.

Aga enda oma läks ikka täiega keema. Ma pakuks, et temperatuur oli kuskil 75-80 kraadi korpusel. Hea, et kogemata peale sattusin. Selline asi võib ikka korraliku segaduse tekitada.
Ja ma arvasin, et APC on korralik kaup. Kui isegi temperatuuriandurit olemas ei ole... lihtsalt pole sõnu. icon_evil.gif

Vana aku välja võtmiseks pidin seadet mitu tundi jahutama ning pmst kogu UPSi täiega laiali lammutama. Niivõrd palju oli aku "paistes".
Kas tõesti on normaalne eluiga alla 5 aasta??? Alles paar kuud tagasi jooksis hulk seadmeid akude pealt mitu tundi, s.t. mahutavus oli alles.



Praaki esineb igal pool thumbs_down.gif midagi ei ole teha. Ise enam kalleid akusi ei osta mitte millelegi va vanale diisel volvole, kuna talvel läheb iga sekund käijamist arvesse ja kui ei jõua minna siis eetert peale.
Enamus akusi on made in china, seega vahet pole mis nimi peale on kleebitud peaasi et normaalses tehases hiinas tehtud oleks thumbs_up.gif
Kui ma oma upsile ostsin akud, siis ega ma kvaliteet akusi osta ei plaanind lihtsalt tehti mu jutu peale nii hea hinna pakkumine et ostsin belgia akud icon_biggrin.gif Muidu oli ikka plaan osta maksimaalselt odavad.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2015 22:58:45 vasta tsitaadiga

MultiUser, mu jutt oli rohkem mõeldud sellele, et kas 5 aastat on normaalne eluiga. See, et niimoodi nad läinud on, nagu Sinul, on muidugi jama ja seda ma ei õigustanud icon_wink.gif
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wazaabi
HV kasutaja
wazaabi

liitunud: 23.10.2006




sõnum 29.04.2015 21:06:40 vasta tsitaadiga

Kas 12V/7AH akudel on standardsuurus või tuleb ikka oma upsi akud mõõdulindiga üle käia? UPSiks on FSP EP 1000, vanust 3 aastat ja voolukatkestuse korral ei pea enam sekunditki vastu. Lugesin siit, et Panasonicu akud on normaalsed. Kas see oleks hea valik ja kas kusagilt saaks odavamalt? Ja mida teha vanade akudega, lähevad ohtlike jäätmete kogumiskohta või on neist kellelegi veel kasu?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2015 21:12:23 vasta tsitaadiga

Nii palju kui kokkupuudet siis kõik mingid standarmõõdud olnud.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2015 21:56:07 vasta tsitaadiga

wazaabi, see on vale aku. Sulle on vaja seda: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/UPS-id+ja+lisaseadmed/268172/ Minu käest saab neid tunduvalt odavamalt, eriti kui rohkem kui paari vaja...
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wazaabi
HV kasutaja
wazaabi

liitunud: 23.10.2006




sõnum 29.04.2015 22:34:29 vasta tsitaadiga

Andrus Luht kirjutas:
wazaabi, see on vale aku. Sulle on vaja seda: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/UPS-id+ja+lisaseadmed/268172/ Minu käest saab neid tunduvalt odavamalt, eriti kui rohkem kui paari vaja...

Huvi pärast küsin, et mille järgi sa vaatad, milline see õige on? Muidu olen huvitatud, kuid vaja läheks siiski kõigest kahte.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2015 23:54:19 vasta tsitaadiga

wazaabi, ma tegelen UPSide ja nende remondiga igapäevaselt. Usu - tean, mis on õige ja mis vale. Sinu viidatud akud ei ole mõeldud UPSidesse vaid valveseadmete tagavaratoiteks. Klemmid on tal kitsamad kui UPSi akudel.
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Jällegi UPS-i teemal mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.