Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Motorola Moto G märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 44, 45, 46  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
nismo44
HV vaatleja

liitunud: 21.10.2007




sõnum 04.04.2015 21:48:30 vasta tsitaadiga

Veider on siin lugeda, et kõik, kellel uuendus tehtud on, on sellega rahul ka. Aku kestvuse kohta väga ei oska öelda, varem olenes ka kasutusest, kas päeva lõpuks on alles 10 või 30%, võib-olla paranes veidi, aga iga päev pean laadima ikka.

Aga mind häirib täiega see, et telefon läks tunduvalt aeglasemaks. Igasuguste äppide avamine (nt fb messenger) jne võtavad tunduvalt kauem aega ja lihtsalt läägavad vahepeal täiega. Lausa häiriv on telefoni kasutada :S
Tegemist siis ka klickist ostetud 1.gen mudeliga, veidi üle aasta tagasi ostetud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2015 22:21:06 vasta tsitaadiga

Mul vahel kõne ajal krõbiseb kõlar.. mitte igakord.. garantiisse viia? icon_neutral.gif
Moto G LTE
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 04.04.2015 22:59:44 vasta tsitaadiga

nismo44, üldiselt on pärast droidi versiooniuuendust soovitatav teha tehaseseadete taastamine. Umbes nagu Windowsile on parem teha puhas install, mitte versiooni upgrade. Hädade põhjused on sarnased.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 04.04.2015 23:16:13 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
nismo44, üldiselt on pärast droidi versiooniuuendust soovitatav teha tehaseseadete taastamine. Umbes nagu Windowsile on parem teha puhas install, mitte versiooni upgrade. Hädade põhjused on sarnased.

Kas tegid ja aitas?
Mul omal sama häda. Märgatavalt aeglasemaks on aparaat läinud.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2015 00:26:03 vasta tsitaadiga

Ma tegin, telefon ei ole aeglane. Aku peab kauem, muidugi tõenäoliselt oleks ka kitkat iga pidanud peale factory reseti. Asi, mis vääriks mainimist. Ma kuulan tihti podcaste ja kitkat pani doggcatcher i chrome kasutades tihti kinni. Lollipopiga pole seda enam juhtunud.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nismo44
HV vaatleja

liitunud: 21.10.2007




sõnum 05.04.2015 02:46:34 vasta tsitaadiga

Eeem... ei ole teinud tehaseseadete taastamist.. Selles mõttes, et see on jah alati see obvious ja lollikindel valik.. arvutiga ka, kui on liiga aeglane, tee formatti! kui midagi on katki, tee formatti!
Enamasti olengi nii käitunud, aga telefoniga nagu väga ei tahaks.. Kusjuures polegi vist kunagi ühegi telefoniga teinud.. et pilte-videosid-muidfaile ja kontakte see vast ei puutu? Aga sellegi poolest kõik muud seaded jms asjad seal peal on, nendest ei tahaks nagu ilma jääda ja kõike nullist tegema hakata jälle..

Et selles suhtes nagu ei mahu väga pähe, kuidas tehakse OS-i uuendus Google phone'ile ja pärast selle UUENDUSE installimist (uuenduse teate juures polnud poole sõnagagi mainitud, et eelistatum/parem valik oleks nö clean install) ei suuda telefon elementaarseid asju piisavalt hästi välja vedada. Ma saan aru, et Moto G pole riistvaralt midagi erilist, aga et kui tehakse nõudlikum OS, siis võiks ju olla võimalus seda MITTE installida, aga selle uuenduse teavitus tuli juba lõpus päevas mingi 10-20 korda ja viskas lihtsalt üle "not now" vajutamine.

\rant over

Aga eks siis see seadete taastamine jääb valikusse, kui see uimasus lõpuks närvid päris läbi peaks närima icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.04.2015 16:34:56 vasta tsitaadiga

Enne uuenduse paigaldamist / tehaseseadete taastamist, kui tahad vana kraami säilitada, siis mina lülitan esiteks sisse droidi seadistuses Backup & Reset alt "Back up my data" varundamise Google kontole. Muul ajal see mul aktiveeritud ei ole.
Teiseks teen süsteemist täieliku tõmmise ClockworkMod-iga, et saaks terve süsteemi kiiresti taastada endisele versioonile, kui uuendamine nässu läheb.
Kolmandaks teen Titanium Backup-iga täieliku backupi kõigest - nii paigaldatud kui süsteemiappidest ja nende datast. Uues süsteemis saab sealt siis valikuliselt appe ja andmeid taastada.
Neljandaks - kui ma õigesti mäletan, siis oli SMS-ide taastamisega mingi jama, nii et need varundan ja taastan eraldi, abiks on SMS Backup & Restore.
Ja siis tuleb muidugi igaks juhuks anti theft ka deaktiveerida, kui SIM-kaardi eemaldamiseks peaks minema näiteks.
Lõpuks kopeerin kõik varundatud andmed arvutisse.

Alles siis võib enam-vähem kindel olla, et on võimalik kõike päästa, mis kaduma võib minna. icon_smile.gif

Jama on sellega omajagu iga kord ja praegu tüütab ka mind ennast Lollipopi meeldetuletus teist nädalat vist juba. Siiani pole piisavalt aega (ega viitsimist) olnud selle paigaldamiseks ja sättimiseks. Aga kahjuks jah, ilma seadistust resettimata droid pärast suuremat uuendust eriti hästi ei tööta tihtipeale.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2015 15:06:18 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
Mul vahel kõne ajal krõbiseb kõlar.. mitte igakord.. garantiisse viia? icon_neutral.gif
Moto G LTE


Krõbiseb endiselt aga mitte alati aga samas mitte ka harva,.. peaks ikka garantiise viima?

Lisaks, millist autoklaasi hoidikut kasutate? Moto G LTE 4,5"
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H2K
HV kasutaja
H2K

liitunud: 15.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2015 09:41:03 vasta tsitaadiga

Kas on võimalik saada kuskilt uut Moto G 2nd gen Dual Sim alla 200€?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aims
HV kasutaja

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2015 15:10:50 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on MotoG 4G 1st gen. versioonile Android 5 uuendus Eestis tulnud? Mulle ei paku ikka veel midagi.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 28.04.2015 18:17:12 vasta tsitaadiga

Eestis jah, aga telefon ise on ostetud UK Amazonist, Droidi Moto G UK versiooniga. Hakkas juba rohkem kui kuu aega tagasi OTA uuendust pakkuma, aga pole olnud aega paigaldada.
Mul see OTA uuendus ei paigaldu jälle, pean fastbootist täisversiooni peale flashima. Ei tea, kas rootimise või millegi muu tõttu. Eelmine uuendus oli sisuliselt sama nali.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hippokrates
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2012




sõnum 29.04.2015 09:20:47 vasta tsitaadiga

aims kirjutas:
Kas kellelgi on MotoG 4G 1st gen. versioonile Android 5 uuendus Eestis tulnud? Mulle ei paku ikka veel midagi.

XDAs leiduvate kaebuste hulga põhjal ei tasu seda Lollipopi väga igatseda midagi. Kitkat on hüva ja töötab hästi. Võibolla 5.1.1 on juba paigaldamist väärt. icon_smile.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aims
HV kasutaja

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2015 10:49:14 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Eestis jah, aga telefon ise on ostetud UK Amazonist, Droidi Moto G UK versiooniga. Hakkas juba rohkem kui kuu aega tagasi OTA uuendust pakkuma, aga pole olnud aega paigaldada.
Mul see OTA uuendus ei paigaldu jälle, pean fastbootist täisversiooni peale flashima. Ei tea, kas rootimise või millegi muu tõttu. Eelmine uuendus oli sisuliselt sama nali.
Kui sul rooditud on, siis mis sul peale lastud on?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2015 18:56:10 vasta tsitaadiga

hippokrates kirjutas:
aims kirjutas:
Kas kellelgi on MotoG 4G 1st gen. versioonile Android 5 uuendus Eestis tulnud? Mulle ei paku ikka veel midagi.

XDAs leiduvate kaebuste hulga põhjal ei tasu seda Lollipopi väga igatseda midagi. Kitkat on hüva ja töötab hästi. Võibolla 5.1.1 on juba paigaldamist väärt. icon_smile.gif


Mina üldiselt kiidaks lollipopi. Üldiselt on kiirem, aku peab kauem. Kasutajaliides meeldib ka rohkem. Ainuke viga mis on olnud - 1 korra mingi rakenduse uuendamisel jooksis kokku. Peale pikka power all hoidmist tegi restardi ja kohe automaatselt uuendama hakates sama asi. Jörgmisel korral kiiresti lülitasin automaatse uuenduse välja ja olen uuendanud käsitsi.
Aga mõned päevad tagasi tuli update servicele miskine uuendus, st 5.0.2 ei jää vist viimaseks.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cc rass
HV kasutaja
cc rass

liitunud: 01.11.2004




sõnum 29.04.2015 19:05:57 vasta tsitaadiga

Mul peal CM 12.1 nightly ja android versiooniks siis 5.1.1. Varasem 5.0.2 oli disainilt küll tore, aga vähemalt CM puhul oli vigane ja telefon töötas kehvasti (nt joonitas pidevalt launcheri uuesti). 5.1 üleminek tegi telefoni kõvasti kiiremaks. Aku pidamist kiidaks isegi, varasemalt läks öösel ka 1% või rohkem akut tunnis. Lollipopiga mingi hetk panin tähele, et öösel oli kadunud kokku ainult 2% akut.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 30.04.2015 00:08:55 vasta tsitaadiga

aims kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Eestis jah, aga telefon ise on ostetud UK Amazonist, Droidi Moto G UK versiooniga. Hakkas juba rohkem kui kuu aega tagasi OTA uuendust pakkuma, aga pole olnud aega paigaldada.
Mul see OTA uuendus ei paigaldu jälle, pean fastbootist täisversiooni peale flashima. Ei tea, kas rootimise või millegi muu tõttu. Eelmine uuendus oli sisuliselt sama nali.
Kui sul rooditud on, siis mis sul peale lastud on?
Mis mõttes? Moto G UK originaal 4.4.4 Kitkat (210.12.40.falcon_umts.Retail.en.GB) on rootitud, ei midagi eksootilist. Aga peal on ka CWM, bootloaderi unlocked teade on asendatud tavalise Moto G logoga, paigaldatud on Busybox ja Xposed Installeri framework, mille peal omakorda GravityBox ja veel mõni pisem vidin. Xposed Installeri framework sai küll enne OTA katsetust maha võetud ja TitaniumBackupi abil "külmutatud" süsteemiappid lahti sulatatud, aga ikkagi OTA paigaldus katkes veateatega. Selle vea likvideerisin ja proovisin uuesti - teine viga. Loobusin.
Ehk peaks CWM-i asendama TWRP-iga? Või üldse originaal-recovery tõmmise paigaldama. Samas ei näe ma sellel erilist mõtet, kui nagunii factory reset pärast uuendust teha - parem juba telefon kõige täiega üle flashida.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 30.04.2015 12:44:51 vasta tsitaadiga

hippokrates kirjutas:
aims kirjutas:
Kas kellelgi on MotoG 4G 1st gen. versioonile Android 5 uuendus Eestis tulnud? Mulle ei paku ikka veel midagi.

XDAs leiduvate kaebuste hulga põhjal ei tasu seda Lollipopi väga igatseda midagi. Kitkat on hüva ja töötab hästi. Võibolla 5.1.1 on juba paigaldamist väärt. icon_smile.gif

Lollipop on tõesti veidike beta. Lohuta ennast mõttega, et palju parem kui WP10.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 01.05.2015 00:04:45 vasta tsitaadiga

Dogbert, kui ei ole originaal recovery, siis 100% saadki OTA-ga errori. Kahjuks nii on, originaal update ei tööta custom recoveryga mitte ainsamagi androidi peal.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 02.05.2015 21:18:59 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Dogbert, kui ei ole originaal recovery, siis 100% saadki OTA-ga errori. Kahjuks nii on, originaal update ei tööta custom recoveryga mitte ainsamagi androidi peal.
Ma midagi sellist kahtlustasingi juba, aitäh kinnituse eest. thumbs_up.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.05.2015 23:41:52 vasta tsitaadiga

Kas kuskil Tallinnas Moto G 2 -le pakutakse ekraanikilet koos paigaldusega? Netist tellimine on lihtne aga paigaldada tolmuvabalt raske, jah tean, et võiks proovida auruses vannitoas jne aga siiski parema meelega jätaks kooliraha maksmata ja ostaks täisteenuse:).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
peacemaki
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2005




sõnum 05.05.2015 12:23:42 vasta tsitaadiga

Osta mitu kilet läbi Amazoni. Peale kolmandat kilet saad hakkama. icon_lol.gif
Ise võtsin särgi ära enda toas ja hoidsin hinge kinni, siis sain hakkama. icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Imelik viga, mis ma leidnud olen telefonil kui uus lollipop peal on. Kui facebooki lahti on telefonis ja keegi helistab, siis viskab ülesse kirja. Kuid anwser nupp ei funka.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rtfm99
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2007




sõnum 05.05.2015 12:26:50 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Kas kuskil Tallinnas Moto G 2 -le pakutakse ekraanikilet koos paigaldusega? Netist tellimine on lihtne aga paigaldada tolmuvabalt raske, jah tean, et võiks proovida auruses vannitoas jne aga siiski parema meelega jätaks kooliraha maksmata ja ostaks täisteenuse:).

ei ole seal midagi keerulist. ja telli parem anti-glare kile see näeb parem välja ja sõrme all ka meeldiv.

_________________
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skorpion
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2015




sõnum 07.05.2015 01:54:42 vasta tsitaadiga

Kuna siin teemas näinud et räägitakse ka teistest moto mudelitest,siis küsiks sellise telefoni kohta arvamust nagu moto e xt1022 https://www.klick.ee/motorola-moto-e-923.html Kuna eelnevatest kommentaaridest moto g ja moto x kohta sain aru et peaksid olema sellised asjalikud asjad,siis tekkiski huvi natuke odavama moto suhtes...kas ja kuidas selle hinna-kvaliteedi suhtega ja telefon üldiselt
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2015 02:47:38 vasta tsitaadiga

skorpion kirjutas:
Kuna siin teemas näinud et räägitakse ka teistest moto mudelitest,siis küsiks sellise telefoni kohta arvamust nagu moto e xt1022 https://www.klick.ee/motorola-moto-e-923.html Kuna eelnevatest kommentaaridest moto g ja moto x kohta sain aru et peaksid olema sellised asjalikud asjad,siis tekkiski huvi natuke odavama moto suhtes...kas ja kuidas selle hinna-kvaliteedi suhtega ja telefon üldiselt


Täitsa asine selle raha eest.
Kommentaarid: 205 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 177
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.05.2015 07:36:58 vasta tsitaadiga

ninzor kirjutas:
skorpion kirjutas:
Kuna siin teemas näinud et räägitakse ka teistest moto mudelitest,siis küsiks sellise telefoni kohta arvamust nagu moto e xt1022 https://www.klick.ee/motorola-moto-e-923.html Kuna eelnevatest kommentaaridest moto g ja moto x kohta sain aru et peaksid olema sellised asjalikud asjad,siis tekkiski huvi natuke odavama moto suhtes...kas ja kuidas selle hinna-kvaliteedi suhtega ja telefon üldiselt


Täitsa asine selle raha eest.


peamiseks puuduseks, mida ma enda laste MotoE-de puhul üsna tihti pean lahendama, on ruumipuudus. Kuna kõiki asju SD kaardile tõsta ei saa, siis ülemäära palju rakendusi ei mahu. Ja noh, eks mängud kipuvad tänapäeval ka suht suuremahulised olema.

Aga muidu on täitsa OK telefon. Eriti 79€ eest. Ma maksin aasta lõpus veel 99€ icon_smile.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Motorola Moto G mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 44, 45, 46  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.