Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 364, 365, 366 ... 465, 466, 467  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.04.2015 23:03:51 vasta tsitaadiga

libe, Sa ikka oma füüsikaga. Kui 1. inimene, sina, sellest aru saab ei tähenda, et ükstuhat sind kuulavat isikut sellest aru saavad. Alles 1001. kuulaja tundub millestki aru saavat.
Vat sellest sa aru ei suuda saada. Pole vahet, mida seal koolis kellelegi õpetati.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 15.04.2015 23:06:13 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
libe, Sa ikka oma füüsikaga. Kui 1. inimene, sina, sellest aru saab ei tähenda, et ükstuhat sind kuulavat isikut sellest aru saavad. Alles 1001. kuulaja tundub millestki aru saavat.
Vat sellest sa aru ei suuda saada. Pole vahet, mida seal koolis kellelegi õpetati.
point selles ongi, et ma ei mõista paljusid asju, kuid avalikkuse ette astudes ja kellegi vastu vaieldes ma pean teadma, mida vaidlen ja pean veenduma, mitte uskuma, et võitlen tõe eest
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.04.2015 23:15:24 vasta tsitaadiga

No me ei näe teise inimese pähe, millistel veendumustel põhineb tema ristikäik hetkel.
Mingite tegude ja pidepunktide põhjal saame hinnanguid anda.

See kiiruse teema on muidugi selline, et kui Elion müüb 300/ 300 netti ja sulle koju jõuab ainult 120/80 on ka sul probleem üleval. Suurem kiirus üldjuhul ju ka maksab rohkem. Saad suurema raha eest vähem lubatut. Oled rõõmus?

See, et mobiilnett on jagatud ressurss ja ikkagi operaator müüb seda kliendile, et 100 ühikut on kiirus siis 10 korda väiksem reaalne kiirus ju võtab kulmu kergitama.
See on teenusepakkuja enda probleem, et tema, vägagi teadlikuna tehnoloogilistest nüanssidest peibutab teadmatut klienti suurte numbritega.
Kui klent avastab, et tema lepingus olev ei vasta reklaamitule, on tal õigus lepingust taganeda.
See on teenusepakkuja probleem, kui ta asjatundjana teadlikult müüb selliseid teenuseid, mida ei ole võimalik garanteerida.

Lihtne.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2015 23:29:08 vasta tsitaadiga

jägaja, näita mulle mõne mobilioperaatori pakkumist, kus kiirus on garanteeritud. Niipalju kui mina näinud olen, on see kõigil kuni.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004




sõnum 15.04.2015 23:37:01 vasta tsitaadiga

jägaja, kui oleks nii lihtne. Sellel ajal kui inimene sõlmis lepingu, oli elisal veel vana koduleht ja siis oli ka kõige vingema paketi juures alumiseks kiiruseks, mida elisa pidas "normaalseks", 0,5 Mbit/s. See oli ilusti tabeli kujul välja toodud. Ei olnud tärniga, ega väiksemas kirjas kui muu mudru. Ja kui klient seda ei märganud...
_________________
- censored -
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 234
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oracle
HV kasutaja


liitunud: 24.03.2003




sõnum 16.04.2015 21:15:57 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

PS: Mina ise olen 6-eurose Mint Lighti peal 8 aastat seetõttu, et mitte ükski teine ISP ei paku mulle 6 eurost internetti. Ei kaabli teel ega ka mitte kuulsa WiFI vahendusel. P2P ühendusena mingist WiFi-saatjast.
Ja ma ei näe põhjust välja käia 20-30 euri kuus kui mulle piisab täiesti 6 eurosest kulutusest internetile.
Ning mul on piisavalt tuttavaid kes samuti raha lugeda oskavad icon_smile.gif ja ei näe vajadust teha netile liigseid väljaminekuid.


Ma olen ka aastaid Mint Lighti peal. Algul oli 6€ kuus aga aasta või paar tagasi kirjutasin neile, et uued paketid neil 5€, palun tehke mulle ka. Ja ilusti tuldi vastu ning alandati kuutasu 5€ peale. icon_smile.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EML
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.11.2001




sõnum 19.04.2015 09:15:01 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
EML kirjutas:
Tekkis ka vajadus mobiilne nett telefoni panna, mis seis praegu nende pakkumistega on, mis pakkumisi 10 € praegu saadud on?
Meil siin linnas küll 4G veel pole aga küll tuleb .

kus sa tead, et ei ole?
kui sul 4G paketti pole, siis sa lihtsalt ei näegi 4G võrku icon_rolleyes.gif


Sai siin siis tehtud taotlus liitumiseks EMT-ga kuna hetkel veel Elisal meie linnas 4G pole, mast küll 200 m kaugusel aga kiirused ikka väga tagasihoidlikud.
Helistati siis Elisast ja algul siis tuli jutt, et kuidas pole aga järgi uurides selgus, et pole tõesti, lähim 4G mast vist mingi 10 km, samas Elasa valguskaabel on mastis juba mingi paar aastat või rohkem. Lubati tulevikus paigaldada, et annavad siis teada.
Viimane TJA mõõtmistulemus siin kõrval Olustveres andis järgmise tulemuse
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 20.04.2015 00:17:21 vasta tsitaadiga

No hetkel Suure-Jaanis



suht masendav, isegi esivanem (kellele sai enda lepinguline Mint'i pulk jäetud) kurdab et nett venib nagu tatt (3G)
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.04.2015 08:25:02 vasta tsitaadiga

aht0 kirjutas:
No hetkel Suure-Jaanis



suht masendav, isegi esivanem (kellele sai enda lepinguline Mint'i pulk jäetud) kurdab et nett venib nagu tatt (3G)

Kuna keegi pole vastata viitsinud, siis vastan ära et:

1. See pole Elisa probleem.
2. Käitumise järgi - kõige tõenäolisem - on tegu paketimahu ületamisega ja siis järgnebki sellise aeglase kiiruse kasutus ja teatud juhtudel võib see kesta ka isegi mitu kuud enne kui õige kiirus taastub.

3. Ja kolmandaks siis selline variant, et sa pole lukustanud mudemit 3G-sse ja nüüd siis valitakse automaatselt tugevama 2G signaal.
-------------------------
4. Ja mis 3G-sse lukustamisse puutub ning teades, et oled Linuxi-fänn icon_cool.gif , siis ka Linuxis tuleb modem samamoodi 3G-sse lukustada. Nendel uuema aja Distrodel, mida ise olen kasutanud, on juba sisseehitatult olemas olnud selline koht kus seda lukustust määrata saab, seega võid pääseda käsuridade kirjutamisest selle lisaülesande täitmiseks. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vihmausss
Kreisi kasutaja
Vihmausss

liitunud: 22.12.2013




sõnum 24.04.2015 13:18:29 vasta tsitaadiga

Hei, selline küsimus, et kui saab andmelimiit täis näiteks 25GB siis ongi vsjoo? Pead kuulõpuni ilma netita hakkama saama? Arvasin, et ikka peale seda läheb netikiirus aeglasemaks vms. Pidin sp uue paketi ostma...
_________________
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2015 14:13:31 vasta tsitaadiga

Vanades pakettides tõmmati vist kiirus alla ja uutes pannakse üldse kinni. Täpseid numbreid ei mäleta, aga see alandatud kiirus oli muidugi selline, et hädapärast mõnda e-maili saab lugeda, aga midagi enamat selle otsas ei tee.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 26.04.2015 02:34:18 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

1. See pole Elisa probleem.
2. Käitumise järgi - kõige tõenäolisem - on tegu paketimahu ületamisega ja siis järgnebki sellise aeglase kiiruse kasutus ja teatud juhtudel võib see kesta ka isegi mitu kuud enne kui õige kiirus taastub.

3. Ja kolmandaks siis selline variant, et sa pole lukustanud mudemit 3G-sse ja nüüd siis valitakse automaatselt tugevama 2G signaal.
-------------------------


Paketimahu limiit on 50Gb (vana Mint Light). Ma ei suutnud seda isegi kunagi ära kasutada. Ema paneb selle arvuti käima 2-3x kuus, loeb emailid, ilmateated, arved ja mott. Nii et väga vähetõenäoline.

Pildill kella juures on n.ö levipulgad mille juures pisike "U" täht (UMTS). See tähendabki sisuliselt 3G'd ( 384Kbps kuni 2Mbps kiirused). Oleks ma olnud 2G ühenduse otsas, oleks seal pulkade kõrval olnud "E" (Edge). Reaalselt vaheldus see levi UMTS-HDSPA vahel ("U" või "H")
Ja isegi kui oleksin istunud Edge võrgus, oleks see ikkagi olnud "Elisa probleem". Nende asi on ju tagada teenuse mõistlik kättesaadavus ja kiirus.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hunger
HV kasutaja
hunger

liitunud: 20.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2015 04:06:33 vasta tsitaadiga

aht0 kirjutas:
tahanteada kirjutas:

1. See pole Elisa probleem.
2. Käitumise järgi - kõige tõenäolisem - on tegu paketimahu ületamisega ja siis järgnebki sellise aeglase kiiruse kasutus ja teatud juhtudel võib see kesta ka isegi mitu kuud enne kui õige kiirus taastub.

3. Ja kolmandaks siis selline variant, et sa pole lukustanud mudemit 3G-sse ja nüüd siis valitakse automaatselt tugevama 2G signaal.
-------------------------


Paketimahu limiit on 50Gb (vana Mint Light). Ma ei suutnud seda isegi kunagi ära kasutada. Ema paneb selle arvuti käima 2-3x kuus, loeb emailid, ilmateated, arved ja mott. Nii et väga vähetõenäoline.

Pildill kella juures on n.ö levipulgad mille juures pisike "U" täht (UMTS). See tähendabki sisuliselt 3G'd ( 384Kbps kuni 2Mbps kiirused). Oleks ma olnud 2G ühenduse otsas, oleks seal pulkade kõrval olnud "E" (Edge). Reaalselt vaheldus see levi UMTS-HDSPA vahel ("U" või "H")
Ja isegi kui oleksin istunud Edge võrgus, oleks see ikkagi olnud "Elisa probleem". Nende asi on ju tagada teenuse mõistlik kättesaadavus ja kiirus.

Ma olen viimasel ajal täheldanud, et Viljandis ja Suure-Jaanis on 3G levi suhteliselt kehvaks läinud viimase kuu jooksul, päris mitmes kohas pole levi peaaegu olemaski. Ning kui on, siis pole kiirust. Aga samas näiteks Vastemõisas ja umbes 7-8km raadiuses on 3G levi ja kiirused tunduvalt parem nendest.
Kodus, mis asub Soomaa ääres, keset metsa ja lähim mast on Vastemõisas, saan hoovis südamerahuga Spotify mängima panna 3G peal ning ei katke hetkekski.
Peamine ühendus on aga 4G peal ja hetkeseisuga suudab pulk sellised kiirused kätte saada:



Seda arvesse võttes jääb mulje, et Elisa on asulates asendanud osad 3G tugijaamad 4G tugijaamadega ja need vähesed, mis alles jäetakse, kogevad korralikku koormuse kasvu.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 26.04.2015 07:17:15 vasta tsitaadiga

hunger kirjutas:
Kodus, mis asub Soomaa ääres, keset metsa ja lähim mast on Vastemõisas, saan hoovis südamerahuga Spotify mängima panna 3G peal ning ei katke hetkekski.

Minuteada spotify tõmbab ikka lood täiega alla (sarnaselt näiteks subsonicule) ja katkestused eriti ei häiri, seega stabiilsustestiks spotify ei päde.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.04.2015 10:25:43 vasta tsitaadiga

aht0 kirjutas:
tahanteada kirjutas:

1. See pole Elisa probleem.
2. Käitumise järgi - kõige tõenäolisem - on tegu paketimahu ületamisega ja siis järgnebki sellise aeglase kiiruse kasutus ja teatud juhtudel võib see kesta ka isegi mitu kuud enne kui õige kiirus taastub.

3. Ja kolmandaks siis selline variant, et sa pole lukustanud mudemit 3G-sse ja nüüd siis valitakse automaatselt tugevama 2G signaal.
-------------------------


Paketimahu limiit on 50Gb (vana Mint Light). Ma ei suutnud seda isegi kunagi ära kasutada. Ema paneb selle arvuti käima 2-3x kuus, loeb emailid, ilmateated, arved ja mott. Nii et väga vähetõenäoline.

Pildill kella juures on n.ö levipulgad mille juures pisike "U" täht (UMTS). See tähendabki sisuliselt 3G'd ( 384Kbps kuni 2Mbps kiirused). Oleks ma olnud 2G ühenduse otsas, oleks seal pulkade kõrval olnud "E" (Edge). Reaalselt vaheldus see levi UMTS-HDSPA vahel ("U" või "H")
Ja isegi kui oleksin istunud Edge võrgus, oleks see ikkagi olnud "Elisa probleem". Nende asi on ju tagada teenuse mõistlik kättesaadavus ja kiirus.

Ja neelasidki alla selle Elisa vana paketi "50 GB maht 30-päevaks õngekonksu".. icon_cool.gif Aga ära mossitama hakka, neid on tõenäoliselt tuhandeid eestimaalasi kes samamoodi kogu aeg on arvanud, et saavad kasutada järgmise 30 päeva jooksul 50GB mahtu kuid millegipärast tuleb "õel kiirusepiirang" peale.

1. See Elisa vana pakett 50GB pole mitte niisama 50GB 30-ks päevaks vaid sellest tuleb maha lahutada varasema kasutuse jääk mõõtmismomendi alguses. Vaata näiteid, siis saad paremini aru ja võtan näiteks 1 aprill - 1 mai.
- variant 1, uus kasutaja, varasem kasutus puudub.
kasutatav maht: 50GB - 0GB = 50GB järgmise jooksva 30 päeva jooksul.

- variant 2, väikekasutaja, varasemast kasutusmaht mõõtmise hetkel 10GB
kasutatav maht: 50GB - 20GB = 40GB järgmise jooksva 30 päeva jooksul.

- variant 3, suurkasutaja, varasemast kasutusmaht mõõtmise hetkel 40GB
kasutatav maht: 50GB - 40GB = 10GB järgmise jooksva 30 päeva jooksul.
---------------------------
Nii, et kui telefon on 3,5G ja Elisa annab sulle kiiruseks selle 200Mbit/s, siis võta Elisa telefonitoru otsa ja küsi üle, et miks nad sind selliselt "kiusavad".
Mina ise oleks juba ammu lärmi löönud ja Probleemi tuuma välja uurinud kuna mina küll Elisat ei karda. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 26.04.2015 10:40:45 vasta tsitaadiga

siinus kirjutas:
hunger kirjutas:
Kodus, mis asub Soomaa ääres, keset metsa ja lähim mast on Vastemõisas, saan hoovis südamerahuga Spotify mängima panna 3G peal ning ei katke hetkekski.

Minuteada spotify tõmbab ikka lood täiega alla (sarnaselt näiteks subsonicule) ja katkestused eriti ei häiri, seega stabiilsustestiks spotify ei päde.


Minuteada peaks ikka striimimisteenusega tegemist olema, ehk siis interneti olemasolu on määrav.
Spotify offline režiim on ka olemas, et saaksid ilma internetita oma lemmiklugusid kuulata, kuid see tuleb ka eelnevalt sisse lülitada.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vihmausss
Kreisi kasutaja
Vihmausss

liitunud: 22.12.2013




sõnum 26.04.2015 22:21:48 vasta tsitaadiga

Jõhvis Kaitseväes on ikka ülikorralik Elisa nett, kodus pole ka nii head kaabliga icon_biggrin.gif


_________________
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 27.04.2015 08:45:54 vasta tsitaadiga

hunger kirjutas:

Ma olen viimasel ajal täheldanud, et Viljandis ja Suure-Jaanis on 3G levi suhteliselt kehvaks läinud viimase kuu jooksul, päris mitmes kohas pole levi peaaegu olemaski. Ning kui on, siis pole kiirust. Aga samas näiteks Vastemõisas ja umbes 7-8km raadiuses on 3G levi ja kiirused tunduvalt parem nendest.
Kodus, mis asub Soomaa ääres, keset metsa ja lähim mast on Vastemõisas, saan hoovis südamerahuga Spotify mängima panna 3G peal ning ei katke hetkekski.


Kus see Suure-Jaanis kasutatav Elisa mast füüsiliselt asub? See mast mis asub linna servas kiirabipunkti kõrval? Või on Laasikmäel raudtee kõrval asuv mast Elisa oma?

tahanteada kirjutas:

Ja neelasidki alla selle Elisa vana paketi "50 GB maht 30-päevaks õngekonksu".. icon_cool.gif Aga ära mossitama hakka, neid on tõenäoliselt tuhandeid eestimaalasi kes samamoodi kogu aeg on arvanud, et saavad kasutada järgmise 30 päeva jooksul 50GB mahtu kuid millegipärast tuleb "õel kiirusepiirang" peale.

1. See Elisa vana pakett 50GB pole mitte niisama 50GB 30-ks päevaks vaid sellest tuleb maha lahutada varasema kasutuse jääk mõõtmismomendi alguses. Vaata näiteid, siis saad paremini aru ja võtan näiteks 1 aprill - 1 mai.
- variant 1, uus kasutaja, varasem kasutus puudub.
kasutatav maht: 50GB - 0GB = 50GB järgmise jooksva 30 päeva jooksul.

- variant 2, väikekasutaja, varasemast kasutusmaht mõõtmise hetkel 10GB
kasutatav maht: 50GB - 20GB = 40GB järgmise jooksva 30 päeva jooksul.

- variant 3, suurkasutaja, varasemast kasutusmaht mõõtmise hetkel 40GB
kasutatav maht: 50GB - 40GB = 10GB järgmise jooksva 30 päeva jooksul.
---------------------------
Nii, et kui telefon on 3,5G ja Elisa annab sulle kiiruseks selle 200Mbit/s, siis võta Elisa telefonitoru otsa ja küsi üle, et miks nad sind selliselt "kiusavad".
Mina ise oleks juba ammu lärmi löönud ja Probleemi tuuma välja uurinud kuna mina küll Elisat ei karda. icon_cool.gif


Ma räägin ju, seda kasutab mu ema, mitte mina. Seda viimased 2a. Hea kui ta 500Mb suudab kuu jooksul ära kasutada.


viimati muutis aht0 27.04.2015 09:29:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EML
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.11.2001




sõnum 27.04.2015 09:02:00 vasta tsitaadiga

Mast asub jah seal endise kiirabipunkti kõrval, sama masti küljes ka EMT saatjad, mul akna all sisuliselt
Elasa valguskaabel on sinna veetud juba mitu aastat tagasi aga ju see ühendumine sellega ei tasu ära.

aht0 kirjutas:


Kus see Suure-Jaanis kasutatav Elisa mast füüsiliselt asub? See mast mis asub linna servas kiirabipunkti kõrval? Või on Laasikmäel raudtee kõrval asuv mast Elisa oma?

Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 27.04.2015 09:15:08 vasta tsitaadiga

Selge. Mõtlesingi et huvitav kumb mast.

Edit: Elisa Iseteenindusest võetud


Elisa kuukasutus. Nagu näha, limiidi ületamisest on asi pehmelt öeldes kaugel.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mustpanter
HV kasutaja
Mustpanter

liitunud: 05.05.2006




sõnum 27.04.2015 19:17:35 vasta tsitaadiga

Kas Elisa on kellelegi viimasel ajal soodsaid pakkumisi ka teinud , kui öeldud,et lahkun teise operaatori juurde ,või lastakse rahulikult minna ? Kas ongi üldse midagi pakkuda ?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 27.04.2015 19:46:56 vasta tsitaadiga

siis pakuvad, kui reaalselt kolimiseks juba läheb
_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 27.04.2015 20:44:50 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
aht0 kirjutas:
tahanteada kirjutas:

1. See pole Elisa probleem.
2. Käitumise järgi - kõige tõenäolisem - on tegu paketimahu ületamisega ja siis järgnebki sellise aeglase kiiruse kasutus ja teatud juhtudel võib see kesta ka isegi mitu kuud enne kui õige kiirus taastub.

3. Ja kolmandaks siis selline variant, et sa pole lukustanud mudemit 3G-sse ja nüüd siis valitakse automaatselt tugevama 2G signaal.
-------------------------


Paketimahu limiit on 50Gb (vana Mint Light). Ma ei suutnud seda isegi kunagi ära kasutada. Ema paneb selle arvuti käima 2-3x kuus, loeb emailid, ilmateated, arved ja mott. Nii et väga vähetõenäoline.

Pildill kella juures on n.ö levipulgad mille juures pisike "U" täht (UMTS). See tähendabki sisuliselt 3G'd ( 384Kbps kuni 2Mbps kiirused). Oleks ma olnud 2G ühenduse otsas, oleks seal pulkade kõrval olnud "E" (Edge). Reaalselt vaheldus see levi UMTS-HDSPA vahel ("U" või "H")
Ja isegi kui oleksin istunud Edge võrgus, oleks see ikkagi olnud "Elisa probleem". Nende asi on ju tagada teenuse mõistlik kättesaadavus ja kiirus.

Ja neelasidki alla selle Elisa vana paketi "50 GB maht 30-päevaks õngekonksu".. icon_cool.gif Aga ära mossitama hakka, neid on tõenäoliselt tuhandeid eestimaalasi kes samamoodi kogu aeg on arvanud, et saavad kasutada järgmise 30 päeva jooksul 50GB mahtu kuid millegipärast tuleb "õel kiirusepiirang" peale.

1. See Elisa vana pakett 50GB pole mitte niisama 50GB 30-ks päevaks vaid sellest tuleb maha lahutada varasema kasutuse jääk mõõtmismomendi alguses. Vaata näiteid, siis saad paremini aru ja võtan näiteks 1 aprill - 1 mai.
- variant 1, uus kasutaja, varasem kasutus puudub.
kasutatav maht: 50GB - 0GB = 50GB järgmise jooksva 30 päeva jooksul.

- variant 2, väikekasutaja, varasemast kasutusmaht mõõtmise hetkel 10GB
kasutatav maht: 50GB - 20GB = 40GB järgmise jooksva 30 päeva jooksul.

- variant 3, suurkasutaja, varasemast kasutusmaht mõõtmise hetkel 40GB
kasutatav maht: 50GB - 40GB = 10GB järgmise jooksva 30 päeva jooksul.
---------------------------
Nii, et kui telefon on 3,5G ja Elisa annab sulle kiiruseks selle 200Mbit/s, siis võta Elisa telefonitoru otsa ja küsi üle, et miks nad sind selliselt "kiusavad".
Mina ise oleks juba ammu lärmi löönud ja Probleemi tuuma välja uurinud kuna mina küll Elisat ei karda. icon_cool.gif
mitte päris icon_idea.gif
elisal nihkub see limiit ning määrab keskmine kasutus viimase 30 päeva jooksul
ja kõige mõistlikum on jälgida iseteeninduse graafikut ega mitte hakata omi arvutusi tegema
kui ikka graafik hakkab piirini jõudma, siis tuleb lihtsalt üks päev madala kasutusega teha, mis stabiliseerib kasutust määravalt

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TALIBAN
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2006




sõnum 27.04.2015 21:04:44 vasta tsitaadiga

Mustpanter kirjutas:
Kas Elisa on kellelegi viimasel ajal soodsaid pakkumisi ka teinud , kui öeldud,et lahkun teise operaatori juurde ,või lastakse rahulikult minna ? Kas ongi üldse midagi pakkuda ?


Pakuti näiteks seda Elisa 16 eurist nutipaketti 10 euriga, oli ahvatlev küll. Moosivad kõvasti kui reaalselt juba minek on ja püüavad ümber veenda. Argumendid millega lagedale tullakse on tihti triviaalsed ja kohati ka absurdsed. Aga noh, see on nende töö.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2015 22:16:52 vasta tsitaadiga

Mulle prooviti ka laupäeval tahvlit koos simiga kaela määrida. Jutt oli a la, et mul praegune tahvel on sitt, sest pole mobiilse interneti võimekust ja seepärast ma seda endaga kaasas ei tassigi.
Vabandage väga, kuid mulle piisab telefonist täiesti ja kui tahvliga tahan netis käia, siis kasutan selleks wifit.
Ja siis sooviti head päeva.
Ning jätkuvalt on "hääd pakkumised" ülikallis 4G olematu andmemahuga thumbs_up.gif

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 364, 365, 366 ... 465, 466, 467  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.