Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Arvuti jookseb kinni. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.06.2014 14:52:08 Arvuti jookseb kinni. vasta tsitaadiga

Tere!

Andke mõtteid mida teha arvutiga. Jama on selles, et peale emaplaadi ja toitaka vahetamist jookseb arvuti kogu aeg kinni. Alguses ma arvasin, et draiverid ei ühildu, aga kui tuli ette error code 0xc000000e, siis vaatasin BIOSist, et seda kõvaketast. kus windows on, polegi üldse. Tõstsin siis SATA juhtme teise auku ja tundus. et kõik korras. Aga järgimisel hommikul hakkas jälle see jama pihta. Siis panin vana SATA juhtme, jäi neid kinni jookmisi vähemaks, aga igal hommikul alguses 1-3 korda jookseb kinni. Tundub, et läheb soojaks ja paisub, siis püsib ilusti pistikus.
Tundub, et teise kõvakettaga on ka sama jama, aga kuna seal pole OP süsteemi, siis ei jookse arvuti kinni.

Mida teha? Kas tasub osta kuskilt korralikke SATA juhtmeid?
Või võibolla probleem kuskil mujal?

Arvuti on selline
AMD Phenom II x4 965 black edition
Xigmatek S983 Nepartak
Asus M5A97 R2.0
2x4GB Kingston Hyperx Genesis DDR3-1600 CL9 SDRAM
GIGABYTE Radeon R9 270
320GB, WD3200AAKS, 7200rpm, SATA II 300Mb/s, 16MB cache
1TB, WD10EZEX, 7200 RPM, SATA 6.0Gb/s, 64MB Cache
DVD-/+R/RW/-RAM12X24X SATA/W/LS BLACK AD-7241S-0B OPTIARC
Seasonic S12 520W
Corsair 200R


viimati muutis Veli 30.06.2014 16:49:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.06.2014 15:10:29 vasta tsitaadiga

Viga ikka mujal kui oled proovind erinevat kabla, erinevat pistikut platel ja ka teist ketast. Üldiselt SATA pistik kui värske siis läheb päris kõvasti ketta külge ja niisama kergelt ei loksu.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 30.06.2014 15:22:18 vasta tsitaadiga

Suure tõenäosusega ei ole see kaabliprobleem, aga et ta tekkis pärast emaplaadi vahetust, siis on esimene kahtlusalune hoopis tarkvara.

Kas emaplaat sai vahetatud täpselt sama tüüpi emaplaadi vastu?
Kui mitte, siis kas sai pärast vahetust tehtud uus Windowsi paigaldus või mitte?
Juhul kui sai uus Windows peale, kas emaplaadi draiverid sai paigaldatud?
Juhul kui jäi vana Windows, siis kas sai paigaldatud uuele emaplaadile pakutav draiveripakett?

Samuti võiksid üle vaadata probleemse kõvaketta SMART parameetrid (näiteks HD Tune sobib nende vaatamiseks, aga ka paljud muud diagnostika utiliidid)

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.06.2014 18:54:59 vasta tsitaadiga

Vana emaplaat oli Asus M4A785TD-M EVO
Jäi vana Windows 8.1 ja enne uusi draiverid üritasin vanu maha võtta. Heliga oli mingi jama, et vana ma ei saa maha, ütleb, et mingi fail on puudu ja seda ei saagi maha. Siis installisin plaadi pealt draiverid kõik ära. Aga heliga oli mingi jama, mängudes ja youtubest tuli heli imelikult, siis võtsin netist uuema draiveri ja korras. Aga sellest vanast ei saagi lahti.

Ma mõtlesin ka kogu aeg, et peaks uuesti Windowsi installima. Aga igakord kui ma näpin SATA juhtmeid, läheb see kinni jooksmine üle (see võib olla tõesti kokkusattumis) ja kui Windows üldse tööle ei lähe, siis BIOS näitab, et kõvaketast pole. siis on aidanud ümber tõstmine(kuidas see draiveritega on seotud?). Seetõttu tundub, et probleem on seotud ikkagi SATAga.

Seda SMART asja proovin veel.

edit: HD Tune näitab, et kõik on korras.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.06.2014 23:13:53 vasta tsitaadiga

võta teine ketas, tee sinna peale puhas install ja vaata, mis saab.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 02.07.2014 06:31:38 vasta tsitaadiga

BIOS-s kõvakettad AHCI mode´s? Ja kas SATA driverid peal? Ühe korraga ei pruugigi peale panna draivereid. Küllalt heli\videot 2-3x järjest installinud enne kui peale korralikult sai.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2014 09:35:49 vasta tsitaadiga

Windows tuleks ikkagi uuesti paigdaldada peale emaplaadi vahetust. Eriti, kui jutt käib teisest mudelist hoopis. Ja kui puhta windowsiga hakkab see ketas ära kukkuma võib juba kahtlustada kaabli või kettajama.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2014 12:58:24 vasta tsitaadiga

sõltub kui sarnane on uue plaadi kiibistik.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2014 19:30:24 vasta tsitaadiga

Tere!

Installisin lõpuks uue windowsi peale, aga probleem on ikka, ehk jookseb samamoodi kinni.

Veli kirjutas:
...Aga igakord kui ma näpin SATA juhtmeid, läheb see kinni jooksmine üle (see võib olla tõesti kokkusattumis) ja kui Windows üldse tööle ei lähe, siis BIOS näitab, et kõvaketast pole. siis on aidanud ümber tõstmine(kuidas see draiveritega on seotud?). Seetõttu tundub, et probleem on seotud ikkagi SATAga...

Tundub, et see teooria ei pea paika, sest ma jätsin SATA juhtmed rahule ja lülitasin ainult toiteploki senikaua välja, kui emaplaadi toitetuli ära kustus. Nii sain kinni jooksmisest lahti (mitte alati). aga peale restarti või shut downi, ilma toiteka välja lülitamisega, jookseb arvuti kohe jälle kinni.

Mul on täiega kopp.gif
Milles viga võibolla?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2014 19:50:34 vasta tsitaadiga

Kas panid sama windooza peale mis oli ennemgi? Proovi huvipärast 7't ja vaata mis siis teeb - välistab plate ja windooza läbisaamise võimaluse ja siis võib öelda, et mälu või plate - pigem plate vigane.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2014 20:41:37 vasta tsitaadiga

Avastasin, et kui panna BIOS-is system performance all power save mode peale, siis ei jookse kordagi kokku.

Ma proovin homme seda win7. Ma eriti ei usu, et vahet on.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keegi-Hannes
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2002




sõnum 13.09.2014 21:10:35 vasta tsitaadiga

Infot vähe aga ennustagem siis:
AMD plate vahetuses jääb OP süsteem tihti ACP- seadetega konflikti.
seda saab nii BIOSes kui windoosas ravida. Soovitan lugeda http://www.acpi.info/

ACPI establishes industry-standard interfaces enabling OS-directed configuration, power management, and thermal management of mobile, desktop, and server platforms.

Samas kui laisk või süvenemistvihkav oled, siis keela lihtsalt kõik uuemad energiasäästud kinni ja jäta ainult sleeping state S1 ja contpanel Pwer Optionsi alamjaotuses tee uus Create power plan ningvalid High performance (need valikud on nii XP-l kui win7-l)

Üldse püüa kõik "enegiakokkuhoidjad" ära keelata/välja lülitada. Ning PnP sede vali YES

tegelikult ei ole vaja kunagi op süsteemi üle installida enim mida mina soovitan on DVD pealt Repair
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 13.09.2014 22:11:58 vasta tsitaadiga

Veli kirjutas:
Avastasin, et kui panna BIOS-is system performance all power save mode peale, siis ei jookse kordagi kokku.

Ma proovin homme seda win7. Ma eriti ei usu, et vahet on.



Kui vana PSU on? Powersave peal peaks masin kasutama märgatavalt vähem võimsust, vbl on toide piiripealne ja tekitab "poltergeiste".. toite ülessoojenedes ka parameetrid muutuvad.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.09.2014 19:01:40 vasta tsitaadiga

mingid klokid kuskil vaikselt istuvad..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2014 00:54:34 vasta tsitaadiga

Nii, installisin win7 teisele kettale aga vahet pole, samamoodi jookseb normal režiimis kinni.

Muidu power save režiimis ei jookse kokku aga kui üritan kopeerida kettalt kettale suure mahulist värki(u 200GB), siis jookseb kokku.
.
PSU ostsin uuena Juunis, samamoodi ka emaplaadi.

Seda ACPI asja eriti ei usu sest nüüd on win puhtalt installidud. Parandage mind, kui olen valesti aru saanud.

Mida nüüd teha? Tahaks ometi korda saada arvuti.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 15.09.2014 06:55:10 vasta tsitaadiga

Ise kahtlustan ikkagi uut emaplaati. Toiteka saab lihtsalt testida - leaiad kellegi ja teed nädalaks toiteka vahetuse - tema oma sulle ja sinu oma temale. Niipea kui sul on OK siis viga leitud. Aga kui pole OK siis on viga ikkagi emmes. Emmel võib olla kokkusobimatus mäluga või on socket-prose ühendus halb - tekib sisemine kuumenemine ja siis tekkivad väga kummalised vead. Viimast aitab veidi analoogne mäng - vaheta nii mälu kui prose jälle nädalaks kellegagi. Peaasi et saad soovitavalt madalama taktiga prose või teise firma mälud. Niipea kui viga sul kaob on süüdlane leitud.
Kiirendatud testi teedki nii - kõva kopeerimine HDD-lt teisele taustaks sada videot mängima, et prose saada pea 100% koormusesse või kõige ressurssirohkem mäng käima. Niipea kui on soojenemisega jama siis lendab süsteem kohe hangumisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
thunderz
Kreisi kasutaja
thunderz

liitunud: 04.02.2002




sõnum 15.09.2014 11:25:03 vasta tsitaadiga

Mul oli enda M5A97 Pro emaplaadiga ka probleemid kaasas olevate emaplaadi driveritega.
Aitas ,kui sai netist uuemad driverid tõmmatud ja peale pandud.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2014 12:16:59 vasta tsitaadiga

Kas voltmeetriga ei saa midagi kindlaks teha? kui saab, siis mida täpselt teha?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 20.09.2014 14:55:29 vasta tsitaadiga

Voltmeeter üksi näitab vähe, ainult efektiivset pinget. Toiteka ja emaplaadi toiteahela probleemiks võib olla vahel (nt kui kondekate mahtuvus on vähenenud) aga hoopis see, et alalispingele jookseb peale mingi vahelduvkomponent, mida tavaline voltmeeter ei näita. Kui aga tuleb toitele peale mingi lisasagedus, siis võib see korralikku segadust põhjustada.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.09.2014 16:13:03 vasta tsitaadiga

Üks variant on siis see, et see 520W toide ei suuda seda kooslust ära toita kuna 520W toite reaalne tarbitavus pole mitte 520W vaid on sellest väiksem. beer_yum.gif

Näteks toiteploki efektivsuse korral 80% on tegelik max. tarbimine kusagil 400-450W. Sellest edasi blokeerib ülekoormuskaitse juba toiteploki töötamise ja säästab sellega toiteploki mahapölemisest.
----------------------
Seda varianti saab siis kontrollida mingi teise, oluliselt suurema vöimsusega toiteplokiga.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2015 12:49:45 vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et prooviks sellest jamast lahti saada. Olen siiani seda arvutitt nii kasutanud, et enne käivitamist hoian minut aega sisselülitamis nuppu. Üks tähelepanek veel, et Chrome-ga on arvuti stabiilsem kui Mozilla Firefox. Ma ei saa aru kuidas see võimalik on, aga on.

Sellest selline küsimus: Kuhu ma peaksin kirjutama, et tahan laenata toiteplokki proovimiseks?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-RaiTz-
Kreisi kasutaja
-RaiTz-

liitunud: 07.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2015 23:12:48 vasta tsitaadiga

Uuenda emaplaadi bios ära
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2015 14:02:34 vasta tsitaadiga

Kas peale biosi uuendamist peab veel midagi tegema?

Tegin eile uuendamise ära ja peale restarti läks kõik normaalselt tööle. Tegin ka koormus testi, panin umbes 10 või rohkem fullHD videod tööle. Arvuti jäi küll aeglaseks aga kinni ei jooksunud. Aga täna kui üritasin arvitit tööle panna, power tuli põleb, ventikat töötava, aga pilti ette ei tule. Proovin siis uuesti. tuli ette overclocking failure! Enda teada pole ma midagi clockiniud!

vajutasin siis F1. Vaatasin biosis ringi, aga kuna ma ei osanud seal midagi ettevõtta, läksin sealt välja. Siis tuli windows normaalselt ette.
Proovisin uudishimust uuesti. Juhtus kõik samamoodi, mis ma ees pool kirjeldasin

No ma ei tea, nagu oleks mingi needus peal.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
i8080
Kreisi kasutaja
i8080

liitunud: 15.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2015 14:40:36 vasta tsitaadiga

näib nagu ei suuda oma bios settinguid meeles pidada. osad emaplaadid võivad sedasi käituda juhul kui 3V patarei on tühi. ehkki selle põhieesmärk on kellaaega edasi kruttida, aga tühja patarei korral vahest võib ilmneda ka muid probleeme.
proovi veel ka cmos clear jumperit ja kui on bois-is option nagu näiteks "load defaults" või midagi sarnast.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 148
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2015 15:39:04 vasta tsitaadiga

Kurat, see patarei võib tõesti läbi olla, sest aasta otsa olen õhtuti tõiteplokki välja lülitanud, et mitte hommikul kogemata tööle panna ilma, et oleks vajutanud minut aega sisselülitamist nuppu. Aga samas, ma pole peale bios-i uuendamist seda "rituaali" teinud. Ehk toitepkokk on koguaeg sees olnud. nii et arvuti ei peaks üleüldse patareid kasutama.

Seda cmos jumperit ja "load defaults" veel proovin.

Imelik, tean et sellised asjad on olemas nagu bios update, cmos jumper jne. Aga selle peale ei tule, et neid kasutada. icon_lol.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Arvuti jookseb kinni. mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.