Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Samsung Ultrabook Series 5 (NP530U3C) ei boot'i USB pealt märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
naabrikass
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2013 03:06:24 Samsung Ultrabook Series 5 (NP530U3C) ei boot'i USB pealt vasta tsitaadiga

Tere

Niisiis mure lühidalt kokku võttes nagu pealkirjas. Soov on siis peal olev Win8 asendada Windows 7ga, aga kuna sellel aparaadil CD/DVD puudub, siis oleks justkui mõistlik seda teha USB pealt. Proovisin erinevaid programme, millega saab USB buuditavaks teha (Win2Flash, Windowsi enda oma, CMD DiskPart). Kuid ei taha kuidagi USB pealt Windowsi install peale minna :/ BIOSest olen disablenud FastBoot mode, USB Charge In Sleep Mode on enabled. Boot Device Priority olen pannud kõik USB deviced esimesteks ja HDD üldse viimaseks. Ka olen kõik USB pordid järgi proovinud. Sisse lülitades olen ka F10ga bootmenust pannud USB HDD (ja selle taga USB pulga nimi). Sisse lülides hakkab USB pulga tuluke vilkuma ja vilgub senikaua kuni ikkagi buudib kõvaketta pealt Windowsisse.
Minul on igatahes mõtted otsas icon_sad.gif Kas tõesti BIOS ei lase USB pealt bootida? Või tasub proovida veel teisi progesid, millega saab Windowsi USB pealt käima lasta. Olge head ja aidake, aitäh icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2013 07:43:34 vasta tsitaadiga

Universal usb installer või WinUsb Maker icon_wink.gif

Kui ühega neist tööle ei saa ning oled kindel, et windowsi iso korralik siis tõesti biosis midagi mäda.
Osadel läpparitel ei tööta usb3.0 pesad bootides..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.08.2013 08:01:09 vasta tsitaadiga

Pigem see värk, et UEFI asemel tuleb valida mõni muu pakutavatest, siis hakkab installima.

Viimatinähtud 5-seeria Samsungiga oli täpselt nii, et kui oli UEFI-s, siis ei installinud isegi mitte iseenda DVD pealt. Kui UEFI oli ära muudetud (3 valikut oli), siis hakkas installima. Aga hetkel pole meeles, milline valitud sai.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 06.08.2013 08:44:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Power on your system... press F2 ... and inside your bios setup:
set 'fast BIOS Mode" to disable in Advanced tab ...
set 'USB Charge in Sleep Mode" to enable in Advanced tab ...
Change the boot order, so the hdd stays just before the network
reboot and
there will be power on the usb ports, and the boot process will be slower, but will try to recognize the usb devices....
Inside Windows disable Intel Rapid Start Technology with the Samsung Easy Settings program.
Reboot and you can now start your system via any usb device (cdrom, flashdrive...) according to the boot order you just set.

after installing the new OS return the settings for maximum boot speed.

Ehk aitab?

Pulk valmista ette ikka Windows USB/DVD Download tool'iga.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
innu18
HV Guru

liitunud: 12.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2013 09:41:34 vasta tsitaadiga

Tegelikult ma ise üldse ei soovitaks antud masinale windows7 peale suruda icon_confused.gif
1) sellel masinal on 24gb SSD-ga kõvaketas 500gb (peaks vist olema). Seda 24gb SSD-d suudab ainult win8 kasutada. Kui 7 peale lasta, siis on masina startimine ja sulgemine ning ka muud toimingud aeglasemad.
2) teatud app-idega saab win7 tüüpi startmenüü ka windows8-le peale panna, kui see on probleem, miks 7 tahetakse. Kõige parem neist on Start8, kuid selle eest küsitakse mingi sümboolne summa (ala 5$), kuid 30 päeva saab proovida-katsetada tasuta. Teine programm on IObit Sart Menu 8, mis tasuta.
Kui on mingi muu probleem, miks win7 tahetakse, siis eelmine post peaks aitama küll thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
naabrikass
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2013 11:50:22 vasta tsitaadiga

innu18 kirjutas:
Tegelikult ma ise üldse ei soovitaks antud masinale windows7 peale suruda icon_confused.gif
1) sellel masinal on 24gb SSD-ga kõvaketas 500gb (peaks vist olema). Seda 24gb SSD-d suudab ainult win8 kasutada. Kui 7 peale lasta, siis on masina startimine ja sulgemine ning ka muud toimingud aeglasemad.
2) teatud app-idega saab win7 tüüpi startmenüü ka windows8-le peale panna, kui see on probleem, miks 7 tahetakse. Kõige parem neist on Start8, kuid selle eest küsitakse mingi sümboolne summa (ala 5$), kuid 30 päeva saab proovida-katsetada tasuta. Teine programm on IObit Sart Menu 8, mis tasuta.
Kui on mingi muu probleem, miks win7 tahetakse, siis eelmine post peaks aitama küll thumbs_up.gif


aitäh kõigile vastajatele! kas ülejäänud nõustuvad innu18 väidetega? kas asi jääb lihtsalt selle taha, et on ainult 24gb SSD (nt 128gb poleks probleemi) või üldse SSD või et on masinas SSD koos HDD-ga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
innu18
HV Guru

liitunud: 12.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2013 12:05:10 vasta tsitaadiga

Küsin täpsemalt siis üle, et milline kõvaketas teil masinas on? Kas 128gb ssd või ssd-hdd hübriid? Kui on tavaline ssd 128gb või suurema mahuga, siis win7 saab sellega ilusti hakkama. Aga kui on hübriid kõvaketas 24gb ssd+500gb hdd, siis sellega win7 hakkama ei saa ning installib kogu operatsioonisüsteemi 500gb mahule. Win8 all aga pakitakse vajalikumad failid 24gb ssd peale, et masina töö oleks kiirem. Mul endal on sama masin ning originaalis on sisse pandud 24gb+500gb, sellest ka minu jutt thumbs_up.gif

E: Hakkasin nüüd ise ka kahtlema enda väites, kuna ei suuda meenutada, kuskohast selle kohta lugenud olen icon_confused.gif Praegu vaadata näiteks asuse ultrabooke ux32vd masinaid, siis neid on pakutud ka win7 litsentsi ja 24+500gb hübriid kettaga. Järelikult olen ise vale allikat uskunud? Nüüd keegi targem inimene võiks küll selgitustööd teha, huvitab ka ennast. Ise mõtlesin ka enda Samsungile win7 peale installida, kuid just selle info tõttu jäi ta tegemata ning muretsesin startmenüü "äpi" asja parandama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mathiasm
HV vaatleja
mathiasm

liitunud: 06.05.2010




sõnum 06.08.2013 12:14:24 vasta tsitaadiga

Põhjus, miks ta Sul hetkel USB-lt ei boodi, on ilmselt vaikimisi UEFI-boot režiim jah - muuda BIOS-is "Legacy boot" peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
naabrikass
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2013 12:32:57 vasta tsitaadiga

innu18 kirjutas:
Küsin täpsemalt siis üle, et milline kõvaketas teil masinas on? Kas 128gb ssd või ssd-hdd hübriid? Kui on tavaline ssd 128gb või suurema mahuga, siis win7 saab sellega ilusti hakkama. Aga kui on hübriid kõvaketas 24gb ssd+500gb hdd, siis sellega win7 hakkama ei saa ning installib kogu operatsioonisüsteemi 500gb mahule. Win8 all aga pakitakse vajalikumad failid 24gb ssd peale, et masina töö oleks kiirem. Mul endal on sama masin ning originaalis on sisse pandud 24gb+500gb, sellest ka minu jutt thumbs_up.gif

E: Hakkasin nüüd ise ka kahtlema enda väites, kuna ei suuda meenutada, kuskohast selle kohta lugenud olen icon_confused.gif Praegu vaadata näiteks asuse ultrabooke ux32vd masinaid, siis neid on pakutud ka win7 litsentsi ja 24+500gb hübriid kettaga. Järelikult olen ise vale allikat uskunud? Nüüd keegi targem inimene võiks küll selgitustööd teha, huvitab ka ennast. Ise mõtlesin ka enda Samsungile win7 peale installida, kuid just selle info tõttu jäi ta tegemata ning muretsesin startmenüü "äpi" asja parandama.


Tänan kiirete vastuste eest. Jah, tegemist on ssd-hdd hübriidiga (24/500). Ootan nüüd ka ise selgitusi, kas on mõtet Win7 peale punnitada või on seda siiski mõttekam ilma tungiva vajaduseta mitte teha...

E:
tahanteada kirjutas:
Pigem see värk, et UEFI asemel tuleb valida mõni muu pakutavatest, siis hakkab installima.

Viimatinähtud 5-seeria Samsungiga oli täpselt nii, et kui oli UEFI-s, siis ei installinud isegi mitte iseenda DVD pealt. Kui UEFI oli ära muudetud (3 valikut oli), siis hakkas installima. Aga hetkel pole meeles, milline valitud sai.


mathiasm kirjutas:
Põhjus, miks ta Sul hetkel USB-lt ei boodi, on ilmselt vaikimisi UEFI-boot režiim jah - muuda BIOS-is "Legacy boot" peale.


suured tänud, selle usb bootimise müsteeriumi sain nüüd lahendatud. nüüd jääb vaid üle oodata arvamusi, kas tasub Win7 lasta 24/500gb ssd/hdd hübriidile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
innu18
HV Guru

liitunud: 12.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2013 12:38:08 vasta tsitaadiga

Mis muidu otsene põhjus win7 peale üleminekuks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
naabrikass
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2013 12:44:18 vasta tsitaadiga

innu18 kirjutas:
Mis muidu otsene põhjus win7 peale üleminekuks?


Masina omanik ei suuda kuidagi leppida Win8-ga. Häda pärast suudaksin arvatavasti ka selle Win8 koos win7 startmenüü äpiga talle pähe määrida, aga soov oli üsna resoluutne
e: samas ma ise ei suuda küll välja nuputada, miks ei peaks 24gb SDD win7ga toime tulema...aga nagu öeldakse - ära oleta, vaid tea, niiet ootaks asjatundjate selgitusi icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
innu18
HV Guru

liitunud: 12.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2013 13:01:20 vasta tsitaadiga

Süvenesin nüüd ka veidi rohkem teemasse ning tulebki välja, et olen vale infot jaganud (N) Win7 toimib 24gb+500gb kõvaketta peal kenasti thumbs_up.gif Küll aga saab win8 seadistada võrdlemisi ligilähedaseks win7-ga ning seda üpris lihtsasti, seega minul vähemalt jääb masina peale win8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 06.08.2013 13:11:07 vasta tsitaadiga

Eeee

Mis ime UEFI seal on, et pulgalt buutida ei oska?
Mul alati toiminud Win7 install UEFI mode'is. Tõsi, Rampage IV Extreme suutis UEFI buuti vaid FAT32 formaadis pulgalt (see windowsi USB download tool teeb formaadib NTFS'i), aga siis valmistasin pulga käsitsi ette.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.08.2013 13:17:27 vasta tsitaadiga

siinus kirjutas:
Eeee

Mis ime UEFI seal on, et pulgalt buutida ei oska?
Mul alati toiminud Win7 install UEFI mode'is. Tõsi, Rampage IV Extreme suutis UEFI buuti vaid FAT32 formaadis pulgalt (see windowsi USB download tool teeb formaadib NTFS'i), aga siis valmistasin pulga käsitsi ette.

Installi blokeering - , kaasa arvatud enda DVD blokk - on sisse aretatud, muud ei midagi. Ja ega Samsung siis ainus pole, tibake varem käis käest läbi Sony Vaio, täpselt sama asi, kui UEFI oli peal, ei lubatud mingit installi ei enda DVD pealt ega väliste seadmete pealt. Ning installimiseks tuli UEFI ära muuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 06.08.2013 13:26:07 vasta tsitaadiga

tahanteada, Secure Boot on see asi, mis blokib. See tuleb iga hinna eest disabled hoida. Iseasi, kui antud raamatul sellist võimalust poleks icon_rolleyes.gif
_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AllanK20
HV Guru
AllanK20

liitunud: 08.02.2009




sõnum 06.08.2013 13:54:24 vasta tsitaadiga

kui on soov originaalilähedast start menüü nuppu istutada win 8'le siis soovitan teenust start is back - 3 USD ja 2 litsentsi

saab seadistada nii, et win 8'ga kaasa tulevad asjad on "välja lülitatud"

_________________
joodan ja mõõdan
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2020 13:45:06 vasta tsitaadiga

Plaanisin juba uue teema teha, aga guugl tõi siia, nii et parem kaevame.

Üle tüki aja sattus kätte sõbra NP530U3C, millele ta tahtis auto diagnostika softi alla XP-d (kaabli draiver ei toimi uuemaga). Sees nö hübriidketas - 24GB SSD + 500GB HDD kombo. Nagu aru saada, siis UEFI seda installida ei lase, seega sai BIOS-ist UEFI lükatud Legacy peale ja secure boot off. Nii, Yumi-ga XP pulgale ja install alga... XP kenasti peal, kõik vajalik toimib, aga nullist buutida ei lasta. Ükskõik, kas XP installida SSD-le või HDD-le. Kusjuures SSD on muidu täiesti iseseisvalt kasutatav. Käima saab ainult Yumi-ga üles lastes ja sealt "Boot windows XP" (Stage 3). Siis läheb ilusti käima ja toimib.

Kusjuures BIOS-i ka enam F2-ga ei lasta, lihtsalt jääb restarte tegema. Lasin isegi dualboodina W10 HDD peale kõrvale, et ehk veab sellega käima ja saab buutides XP valida, aga ei stardi ka sellelt. W10 seadete alt ka enam BIOS-i minema ei saa sundida. Pataka lahti võtmisest pole ka abi. Peaks vist üritama BIOS-i pulgalt update'ida, ehk resetib jälle UEFI peale ära ja laseb sisse muutma?

Paras käkerdis ikka kätteharjunud Lenovo kõrval...

Veel üks nüanss: Rufusega tehtud pulgalt ei buudi, ainult Yumiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2020 14:43:20 vasta tsitaadiga

kui küsida tohib, mis diagnostikat selle masinaga tehakse? w7 all hakkas enamus asju xp draiveritega käima. mina müüks selle masina maha ja hangiks xp ajastust mingi rauatüki, D620/630 d siin veel liiguvad, X60/61 htesid liigub kah.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2020 15:03:27 vasta tsitaadiga

Hetkel on konkreetselt Toyota/Lexus GTS/Techstream 12.12 soft ja kaabel. Asi töötas enne ta vana Samsa R410 peal, aga kuidagi õnnestus tal selle toiteosa ära küpsetada ja see ei tasu enam taastamist. Aku ka niikuinii otsas. Võttis riiulist järgmise seisma jäänud läppari. Pakkusin ise ka talle tegelikult juba algul mingi vanema Thinkpad'i varianti, aga teoorias võiks ju selle ka ikkagi tööle saada.

Hetkel ma ei saa teda W10-ga ka enam normaalselt tööle. Tõenäoliselt tahaks ta selleks UEFI asendi taastamist. Orig oli tal W8.

Selles ma olen 99% kindel, et see 24-ne SSD on täiesti võimeline ka iseseisvalt toimima. W10 jaoks ta jääb pisikeseks, aga kui ainult XP ja vajalik soft peal, võib vabalt HDD lintkaabli lahtiühendatuks jätta.

Mul omal on tegelikult ka sama mudel 250-se SSD-ga mingi 5a tagasi paar kuud kasutuses olnud, aga ega ma vist toona muud ei teinud, kui lasin W7 peale ja kasutasin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2020 15:04:16 vasta tsitaadiga

tee see samsung misiganes uuema w peale ja saad vähemalt kasutada, vana xp selle peal käima saamine on nagu per.seaugu kaudu hammaste ravimine.. lisaks võib sul tulla seal XP all kiibistikuprobleem takkapihta.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2020 15:28:54 vasta tsitaadiga

No ei buudi hetkel ilma pulga abita W10-ga ka. Ja BIOS-i ka ei saa, suht sama seis, nagu siin kurdetakse:

https://superuser.com/questions/620163/samsung-np530-laptop-cannot-enter-bios-setup

XP ja Techstream on tegelikult juba peal ja toimivad OK puhtalt SSD pealt. Ainuke jama, et buutimisel on pulga abi vaja. Default draiveritest täiesti piisab, isegi 1366x768 reso on kenasti olemas. USB ka toimib, power management sleep'i ei luba, aga polegi oluline (ja ehk leiaks ka draiveri, kui otsida viitsiks).

Alglaadimisel pakub F2/F4 nagu ikka:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ükskõik mis vajutusega reboot. F12, mis võiks lasta boot device'i valida, ei aita samuti.

Kui lutti (pulka) suhu ei anna, on selline pilt:
Spoiler Spoiler Spoiler

Kui Yumiga pulgalt XP installi "stage 3"-na üles lasta, siis pilt kenasti ees:
Spoiler Spoiler Spoiler


PS. Raha sellega teenida ei plaanita, sõbral on lihtsalt hübriidleksus ja nagu ratastel arvutiga ikka, tahab asi aegajalt üle vaatamist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kakukeo
HV Guru

liitunud: 24.04.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2020 15:39:47 vasta tsitaadiga

proovi lshift ja f2 või rshift ja f2 korraga. Shift oli neil masinatel nn "force" nupp.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2020 15:57:49 vasta tsitaadiga

Lasin XP alt BIOS-i update-i exe käima (XP oli tavalise võrkari isegi üles leidnud). Leidis isegi uuema. Imaget niisama alla tõmmata ei lasknud, aga otse update'ida lasi ja tegi ära. Pärast rebooti flashis isegi kenasti ära. Nüüd saan BIOS-i F2-ga sisse, aga vahet pole, kas valida UEFI, CSM või UEFI and CSM OS, ikka SSD pealt XP-d buutida ei taha. Asi seegi, et nüüd igast asendist BIOS-i saab...

Advanced alt Fast BIOS Mode on disabled, AHCI auto
Boot alt Secure Boot on disabled, OS Mode Selection CSM OS

No pole ju muid seonduvaid valikuid, peaks XP käima tõmbama...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kakukeo
HV Guru

liitunud: 24.04.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2020 17:11:18 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Lasin XP alt BIOS-i update-i exe käima (XP oli tavalise võrkari isegi üles leidnud). Leidis isegi uuema. Imaget niisama alla tõmmata ei lasknud, aga otse update'ida lasi ja tegi ära. Pärast rebooti flashis isegi kenasti ära. Nüüd saan BIOS-i F2-ga sisse, aga vahet pole, kas valida UEFI, CSM või UEFI and CSM OS, ikka SSD pealt XP-d buutida ei taha. Asi seegi, et nüüd igast asendist BIOS-i saab...

Advanced alt Fast BIOS Mode on disabled, AHCI auto
Boot alt Secure Boot on disabled, OS Mode Selection CSM OS

No pole ju muid seonduvaid valikuid, peaks XP käima tõmbama...

Kui sa ssd all pead silmas emaplaadile integreeritud 24 või 32gb ssd kiipi, siis see ei saagi toimida. Sa saad ta eraldi nähtavaks ssd kettaks teha aga see on mõeldud ainult windowsi cache failide jaoks, teed oma installi ära, lülitad arvuti sisse ja ta automaatselt kustutab ülejäänud failid ära antud ketta pealt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2020 17:29:28 vasta tsitaadiga

Ei ole nii. See SSD on tõenäoliselt mini PCIe või mSATA pesas ja on muus osas täiesti kenasti XP boot device-ina kasutatav. Alt suurest luugist ta ei paista, aga olen kunagi sellel korpuse pooleks ka võtnud ja minu mälu järgi ei olnud emaplaadile joodetud.

XP on juba selle 24-se SSD peal ja toimib sellelt väga kenasti, kui algul USB-ilt käima ajada. Hea meelega jätakski HDD lintkaabli lahtiseks, aga tõenäolislet tuleb ikkagi W10 dualbuudiga nikerdada, et ilma pulgata käima tõmbaks ja siis XP valitav oleks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Samsung Ultrabook Series 5 (NP530U3C) ei boot'i USB pealt
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.