Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Mehaanilised klaviatuurid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kalle78
HV kasutaja

liitunud: 24.02.2005




sõnum 30.07.2013 20:35:50 Mehaanilised klaviatuurid vasta tsitaadiga

Mida HV'lased arvavad ?
Kas on nendel mõtet või on kallid staatuse sümbolid?
Kas switchidel on tõesti niivõrd palju vahet kui tundub ?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.07.2013 21:01:34 vasta tsitaadiga

Head asjad on.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xfLy
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2012




sõnum 30.07.2013 21:02:21 vasta tsitaadiga

Endal Blackwidow 2013, tunduvalt parem kui tavaline klaver. WPM tõusis poole aastaga 20 tähe võrra 110 peale. Soovitan soojalt soetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalle78
HV kasutaja

liitunud: 24.02.2005




sõnum 30.07.2013 21:21:57 vasta tsitaadiga

Kas on ka mugavam kirjutada ? Räägitakse, et ei põruta näppe nii palju ?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.07.2013 21:46:03 vasta tsitaadiga

Kiiresti kirjutada on parem kui sul on hea tagasiside, samas teevad ka rohkem müra.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007




sõnum 30.07.2013 21:49:06 vasta tsitaadiga

Oluliselt etem on kiiresti kirjutada ning ka mängimisel hoopis teine tunnetus aga kui samal ajal peab keegi kõrval istuma või samas ühikatoas olema, siis läheb raskeks, kuna häält teevad omajagu

Enne ostmist soovitaks poes kohapeal ära proovida thumbs_up.gif

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xfLy
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2012




sõnum 30.07.2013 22:21:36 vasta tsitaadiga

dud66 kirjutas:
Oluliselt etem on kiiresti kirjutada ning ka mängimisel hoopis teine tunnetus aga kui samal ajal peab keegi kõrval istuma või samas ühikatoas olema, siis läheb raskeks, kuna häält teevad omajagu

Enne ostmist soovitaks poes kohapeal ära proovida thumbs_up.gif


Cherry MX Black või Brown pidid olema vaiksemad kui Blued ja muud, kui ühikas või midagi siis võiks need osta. SteelSeries 6GV2 tuleb brown switchidega, üks kuulsamaid browni switchidega klaver hetkel. Kahjuks ei ole bind nuppe kõrval nagu Blackwidowil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 01.08.2013 15:12:08 vasta tsitaadiga

http://www.keyboardco.com/blog/index.php/2012/12/an-introduction-to-cherry-mx-mechanical-switches/
päris hea ülevaade erinevatest cherry switchidest

nagu teistegi sisendseadmetega on sobivus vägagi personaalne. arvestades mehaaniliste klaviatuuride hindu - algavad kuskil 50€ kandist ja täissuuruses ja mõne lisanupuga veelgi kõrgemalt - otsi kindlasti võimalus kasvõi korraks oma näpuga midagi sarnast katsuda. kuna levinumaid switche on 4, siis selle järgi tuleks algatuseks ka otsida - et millised näppudele sobivad - ja siis edasi otsida klaviatuuride mudeleid, mida vastavate switchidega saada on. päris mitmed tootjad teevad samu klaviatuure näiteks ka erinevate switchidega.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.08.2013 16:02:22 vasta tsitaadiga

Ilged perverssed käkerdised.
Ma võin samasuguseid klaviatuure teile oma keldrist leida, kahjuks on nad vana hea din pistikuga. Täpselt sama "mugavad" on need mehhaanilised klaverid, kui 20 aastat vanad keytroniku, cherry jms mehhaanilised klaverid.
Õudusunenäod. Lärmakad, raskelt vajutatavad, mõttetult pika käiguga.

Kes on olnud õnnelik ja suutnud õigel ajal omastada Logitechi UltraX premium klaveri, ei taha sellist klõbisevat käkki ka unes näha.
Olen neid katsetanud... Nostalgia tuleb pigem peale, aga närvi ajavad nad küll.

Kes kohe nõuab akustilist tagasisidet, pangu endale klapid pähe ja installigu http://www.colorpilot.com/soundpilot.html vms tarkvara. Pangu näiteks iga keypressi jaoks hiirepeeru heli, ning ongi raha säästetud.

Lisaks see idiootne argument, et kestab kauem...
Minu tutvusringkonnas pole ükski klaviatuur surnud kulumissurma. Reeglina surevad nad magusakohvi + laiskuse surma, ehk ei viitsita puhtaks pesta.
Või kuluvad tähed maha.
Või ei viitsita sellelt näpurasva maha pesta ja tellitakse uus klaver.
Tavaline "kuppelmembraan" klaviatuur on oma olemuselt igavene. Mehhaaniline lüliti on limiteeritud vajutuste arvuga. Seetõttu 90ndatel mehhanilised klaverid välja suridki. + nad olid sigalärmakad icon_question.gif

Või mis iganes. Ausõna ei saa sellest "fenomenist" aru.
Aga eks iga korralik Officit jooksutav arvuti vaja ka 16gb rammu ja i7 proset icon_rolleyes.gif Peaselt, hind oleks kõrge, siis on ju kõige vingem. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 01.08.2013 17:09:44 vasta tsitaadiga

ThedEviL, olles logitech ultrax kasutanud, see on täielik õudusunenägu. ilma tagasisideta ja mõttetult imelühikese käiguga. väga ebamugav. ausõna, ei saa selle fenomenist aru.
toon on meelega vastanduv aga see on samas mu täiesti aus arvamus.

aga üldiselt, võta ja kliki linki mu eelmisest postist, peale vanadele kõige sarnasemate siniste toodab cherry ka vähe teistsuguseid switche. need jäävad valjemaks kui membraaniga klaverid, aga mitte tingimata 80-90ndate kirjutusmasinateks.

väljasuremise koha pealt ei ole sul õigus. nende väljasuremise põhjus on just see, mida sa järgmises lauses välja tood - hind. kuppelmembraaniga klaverid on oma puudustest hoolimata tunduvalt lihtsamad ja odavamad, samas rahuldades enamiku kasutajate vajadused.

tavalisi kuppelmembraaniga klaviatuure on mul käes mõni ikka surema hakanud, aga ma kipun klaviatuure ka päris pikalt hoidma. ja enamasti ikka kulumissurm. logitechi ultrax olen näinud tuttavatel ja klientidel suremas ja surnuid üsna lühikese aja järel.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.08.2013 17:27:55 vasta tsitaadiga

Milline näeb välja membraanklaviatuuri kulumine? Peale selle, et nupu pealt kulub tähe kujutis maha, mis korralikul klaviatuuril pole ka probleemne, kuna tähe kujutis pole mitte joonistatud vaid valatud.

Ultraxi surm on siiani olnud kohvi või vägivald. Vägivalla alla siis liigitub mingil põhjusel nupu käärmehhanismi lõhkumine.

Ja üleüldse, miks peab klaviatuuril olema nn tagasiside? Lühike, pehme käik ning klaviatuuri asetus selge annab igaljuhul parema tulemuse kui mingi pikk kolisev käik.
Võibolla nn. kahesõrmetoksijatele annab kolisev klaviatuur eelise.

Ultraxiga samaväärne või isegi etem oli Lenovo USB keyboard mis oli käärmehhanismiga lappar.gif ja numpadiga ning "kliitoriga", kuigi to krt suri küll mingisse imesurma. Maatrikskontroller andis saba.


Keegi võiks optilise klaviatuuri ära proovida. See oleks huvitav...
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalle78
HV kasutaja

liitunud: 24.02.2005




sõnum 01.08.2013 17:51:15 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
otsi kindlasti võimalus kasvõi korraks oma näpuga midagi sarnast katsuda.

Kas eestis on üldse poode kus seda saaks teha ? Mina pole veel leidnud.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 01.08.2013 17:58:47 vasta tsitaadiga

Siis kui mu 1997 aastal toodetud membraanklaver ära kulub siis ostan ja proovin.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 01.08.2013 20:52:09 vasta tsitaadiga

Mulle ei jõua siiani kohale nende inimeste loogika (londiste, palun vabandust, aga sinu oma ka icon_smile.gif ), kes väidavad, et UltraX käik on 1. liiga pehme, 2. liiga lühike või 3. puudub tagasiside (pean silmas tagasisidet ikkagi tunnetuse kaudu, mitte heli - klõbinat ma nimetan müraks, mitte tagasisideks)

Neist punktidest esimene ja viimane kehtivad vaid viimase aja trendi käärmehhanismita lühikese käiguga low profile membraanklaviatuuride puhul, mille käik on tehtud sama lühikeseks kui käärmehhanismiga klaviatuuridel, ära on jäetud vaid käärmehhanism ja membraani kuppel on ülipehme. Nagu tainast sõtkuks sõrmedega. Tuhmilt kajav plastiklobin käib enamasti veel sinna juurde.

UltraX jt käärmehhanismiga klaviatuurid on aga täpselt sama ehituse ja tunnetusega, mis on läpakate klaviatuuridel. Kvaliteet, lärmakus, käigu pehmus ja tagasiside kõiguvad ka samades piirides, UltraX ja Plexgear tunnetus on näiteks täiesti võrdväärne HP, Lenovo, Delli jt läpakate klaviatuuridega.

Ja mis mulle kohale kuidagi ei jõua on just see, et suurem osa neist inimestest, kes UltraX-i liiga pehmeks nimetavad, saavad sülearvuti klaviatuuriga hakkama suurepäraselt ja neid ei kiru, pika käiguga membraanklaviatuuri läpakaga kaasas ei vea. Erandeid ma loomulikult ei välista.

Tundub olevat mingi topeltstandard või mis? Londiste, kuidas kommenteerid? Kas sa läpakaid ei kasuta või tassid membraanklaviatuuri kaasas? icon_wink.gif Kuidas sa seda fenomeni selgitaksid?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 01.08.2013 20:54:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 01.08.2013 20:54:01 vasta tsitaadiga

läpakaid ei kasuta. vähemalt mitte ilma eraldi klaverita.
lisaks, mujal kui kodus oma masina küljes on mul üsna ükskõik, milline klaver on.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 01.08.2013 20:55:55 vasta tsitaadiga

Ahhaa, siis sa oledki n.ö erand. Ma ei osanud seda oletada. Siis ei saa sind topeltstandardites süüdistada. icon_smile.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 01.08.2013 20:58:29 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:

Ma võin samasuguseid klaviatuure teile oma keldrist leida, kahjuks on nad vana hea din pistikuga.


Õnneks on neile PS/2 üleminekuid saada.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.08.2013 11:08:55 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
ThedEviL kirjutas:

Ma võin samasuguseid klaviatuure teile oma keldrist leida, kahjuks on nad vana hea din pistikuga.


Õnneks on neile PS/2 üleminekuid saada.


Kusjuures nii teebki. Võtan keldrist vana cherry mehaanilise välja ning hakkan tööl kasutama.... icon_razz.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.08.2013 14:43:08 vasta tsitaadiga

Ma olen londistega samas paadis. Läpakat ei kasuta, Ultrax on järgi proovitud. Mingile vanale klaviatuurile tahaks kasvõi katsetamise mõttes käpad taha ajada, aga minu isiklike klaviatuuride kogemus algas alles legendaarse keytronic KT-800-ga vist..
Kommentaarid: 397 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 332
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoHacker
HV vaatleja

liitunud: 07.09.2014




sõnum 07.09.2014 19:00:02 vasta tsitaadiga

Kas kuskil Saaremaal on sellist poodi kah, kus saaks proovida erinevaid lülitite tüüpe. Plaan on omale osta mehaaniline klaviatuur, kuid kuna ma ei ole neid kunagi kasutanud, siis ma ei tea, kas nad üldse mulle meeldivad ning mis tüüpi valida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 17.10.2020 09:43:42 vasta tsitaadiga

Mis tänapäeval?
Soovitage mehhaanilist, mis ei maksaks arvutihinda. Mis eelised on mängimisel võrreldes odavate käkkidega?
Tänan

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 19.10.2020 14:56:20 vasta tsitaadiga

Tahad klahve klõbistada, et kellelegi närvidele käia? icon_razz.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 10:11:59 vasta tsitaadiga

Ma G810 juures pidama jäänud pikemalt. Meeldib, et saab nuppe pesta ja üsna hea reageerimise aeg on.
_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 21.10.2020 13:59:53 vasta tsitaadiga

Mulle endale jäi silma selline tootja nagu Keychron ja just nende K8 mudel: https://www.keychron.com/products/keychron-k8-tenkeyless-wireless-mechanical-keyboard

Suhtlesin nädal tagasi nende kasutajatoega ning sain info, et novembri lõpp/detsembri algus on tulemas ka Nordic layoutiga sama klaver müüki. Kui juhtub tulema hot-swappable mudel, siis võtan selle ligi.

Praegu on saada sellised ISO layoutiga klaverid:
https://www.keychron.com/collections/keychron-iso-keyboard-collection
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2020 10:58:52 vasta tsitaadiga

Diginugis kirjutas:
Ma G810 juures pidama jäänud pikemalt. Meeldib, et saab nuppe pesta ja üsna hea reageerimise aeg on.


Kuidas sul selle "key chatteriga" on? Minul igatahes hakkas ühel hetkel klaviatuur klahvide vajutusi mitmekordselt registreerima. Kusagil saekaatris ei ela, et ümbritsev keskkond väga tolmune oleks, aga tuleb välja, et see konkreetne klaviatuur on suhteliselt pirtsakas igasuguse tolmu suhtes. Internetis ringi vaadates on päris paljudel sarnane probleem (esineb teistelgi Logitechi mudelitel). Täielik klaviatuuri puhastus (kõik nupud üks-haaval klaviatuuri küljest ära ning lapiga puhtaks + suruõhuga kõik lülitid ja vahed üle) likvideerib mõneks ajaks probleemi, aga mitte 100%. Viimased 1,5 aastat olen tarkvaralist fixi kasutanud topelt tähemärkidega võitlemisel, kuid see ei ole samuti ideaalne lahendus.

Muidu klaviatuur ise on väga hea. Kasutanud olen vist üle nelja aasta juba.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Mehaanilised klaviatuurid mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.