Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Gps-iga käekellad ja Endomondo app. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
margus25aa
HV vaatleja

liitunud: 18.05.2008




sõnum 23.07.2013 19:35:34 Gps-iga käekellad ja Endomondo app. vasta tsitaadiga

Sai mõned kuud tagasi alustatud jooksmisega. Suureks abiks sellele oli selline app nagu seda on Endomondo. Ja nii ma jooksen, telefon käes, et olla kindel, et gps-i levi kuhugi ära ei kaoks. Mida aeg edasi, seda rohkem see telefon mulle seal käe otsas pinda käib. Olen hakanud uurima igasuguseid käekelli, kus väidetavalt GPS sees. Et siis sooviksin teada, kas keegi kasutab käekella, kuhu saab selle Endomondo rakenduse ka panna. Kas selliseid kelli Eestis ka leidub, palju maksavad jne... Ühesõnaga ootan igasugust infot sellistest kelladest ja üldse endomondo ja käekella ühildamise kohta. Tean ka telefoni taskutest, mis käivad küünarnukist ülesse poole, kuid kell oleks siiski igas mõttes lihtsam. Samuti tahad vahel näha jooksu statistikat, mis nutitelefoni puhul keeruline, kuna viskab pildi eest ja üldse, kell oleks jube hea! Tänud kaasamõtlejaile ja teema arenduse eest ette!
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.07.2013 19:39:27 vasta tsitaadiga

... ei pea olema tingimata Endomondo aplikatsiooniga kell, võib olla misiganes kell, mis oskab trackida ja hiljem selle mingisse mõistlikku formaati salvestada, mille saad siis Endomondo keskkonda üles laadida ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 23.07.2013 19:43:28 vasta tsitaadiga

Kasutan joostes samamoodi gps "äppi" . Telefoni hoian jaki taskus. Siiani pole küll veel GPS levi probleeme olnud. Võtab läbi riide nagu mühiseb. Telefonideks oli galaxy S3 ja nüüd Padfone Infinity.
Kasutan sports tracker äppi.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anisse
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 23.07.2013 19:53:18 vasta tsitaadiga

GPSuga pulsikelladel tavaliselt enda rakendused kus näed kõike seda mida Endomondost näha

võid vaadata
http://www.pulsikell.com/
http://www.pulsikellad.ee/
või ka astuda läbi Hawaiist , Rademarist vm sporditarbeid müüvast poest
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus25aa
HV vaatleja

liitunud: 18.05.2008




sõnum 23.07.2013 20:18:49 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... ei pea olema tingimata Endomondo aplikatsiooniga kell, võib olla misiganes kell, mis oskab trackida ja hiljem selle mingisse mõistlikku formaati salvestada, mille saad siis Endomondo keskkonda üles laadida ...


Endomondoga tahaks nagu jätkata, kuna seal juba 2 kuu nn treening jne kirjas ning kogu sealtoimuv meeldib. Oskad ehk anda mõned konkreetsemad kellade lahendused, millega oleks see kõik võimalik. Hinnaklass võiks jääda sinna 200 - 300 euri vahele. Kui töökindel ja odavam, siis loomulikult kõlbavad ka need. Kallimat eriti osta ei raatsiks. Kui siis ehk veidi peale, kui kell on hea ja töökindel ja pisikest juurdehinda väärt.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 23.07.2013 21:20:49 vasta tsitaadiga

Endomondo häda on üsna kinnine keskkond, hiljem sealt omi andmeid aastate kaupa välja eksportida ja kusagile mujale kolida on ikka paras pita, ses suhtes tasuks enda jaoks läbi mõelda, kas ühe ärilise ettevõtmisega tasub end nii tihedalt siduda. Kõiges muus suht hea ja läbimõeldud lahendus. Vaadates, mis viimastel kuudel Suunto Movescoundiga toimunud on, siis ka lihtsalt töötav ning suuremate puukideta asi paistab juba saavutusena omaette. Teiste kellatootjate keskkondi ning Stravasid, MapMyAsju ja muid ei ole olnud põhjust proovida.

Oled muidu valmis gepsuga kella laadima, olenevalt välja käidud summast ja logimissagedusest iga 5 .. 50 treeningtunni tagant? Kuna kuidagi on vaja andmed kellast kätte saada, siis selle kaabeldamisega harjub suht kähku.

Mingite poinetritena näiteks Garmini FR210 ja Polari RC3 GPS'i , mitte et ma emba-kumba kunagi käega katsunud oleks, aga kohapeal saadavatest sisemise gepsuga jooksukelladest võiks neil hind enam-vähem paigas olla. Ja eeldades, et sul just sisemise gepsuga logivat pulsikella, mitte lihtsamat pulsokat ega pulsitundmatud gps-kella (Garmin FR10) või telefoniga kasutamiseks bluetooth pulsivööd koos smartwatchiga (motoactv) vaja ei lähe.
Kui rolli mängib, siis Polari lisadeks kõlbavad vaid Polari enda tooted, Garmin tunnistab ka teiste tootjate üle ANT+ suhtlevaid vigureid (vööd ja sammutihdeuse andur, rattajubinaid FR210 puhul vist mitte)

Natuke vesisemate harrasutste tõttu pidin enda valikust Garminid küll maha võtma ...

Mitmeks õhtuks lugemist - http://www.dcrainmaker.com/

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siglor
HV vaatleja

liitunud: 16.04.2006




sõnum 23.07.2013 21:28:20 vasta tsitaadiga

Endal ostetud garmin forerunner 410 täpselt samadel eesmärkidel. Ostsin aasta alguse poole 245€
Võid vaadata ka odavamaid mudeleid 110 / 210.
Kohti kus neid kellasi müüakse on päris mitmeid (garmin.ee, gps24.ee, elion), hinnad pisut kõiguvad (erinevate maratonide aeg on ka soodukad olnud)

Ise olen väga rahul. Andmed laetakse üles garmini enda keskkonda ning endomondos on võimalik 'import from garmin' abil kõik andmed ka endomondosse saada soovi korral.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 23.07.2013 21:49:36 vasta tsitaadiga

Telefon tagumiku peal taskus pole siiani leviga probleemi olnud kordagi, pigem tekitavad probleemi kõrghooned linnas. Mugavam joosta, kui telefon higiste näppude vahel.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus25aa
HV vaatleja

liitunud: 18.05.2008




sõnum 23.07.2013 21:57:48 vasta tsitaadiga

Aga ma tänan... Usun, et saan siit nüüd oma küsimustele vastused. Olge tänatud! Telefon taskus on see jama, et ma ei tea kuidas teistel, kuid mul ikka vahepeal vaja vaadata, et palju ma veel jooksma pean jne... Ühesõnaga pean vajalikuks endal nn jooksul silma peal hoida. Veelkord, tänud!
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.07.2013 22:16:45 vasta tsitaadiga

margus25aa kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... ei pea olema tingimata Endomondo aplikatsiooniga kell, võib olla misiganes kell, mis oskab trackida ja hiljem selle mingisse mõistlikku formaati salvestada, mille saad siis Endomondo keskkonda üles laadida ...


Endomondoga tahaks nagu jätkata, kuna seal juba 2 kuu nn treening jne kirjas ning kogu sealtoimuv meeldib. Oskad ehk anda mõned konkreetsemad kellade lahendused, millega oleks see kõik võimalik. Hinnaklass võiks jääda sinna 200 - 300 euri vahele. Kui töökindel ja odavam, siis loomulikult kõlbavad ka need. Kallimat eriti osta ei raatsiks. Kui siis ehk veidi peale, kui kell on hea ja töökindel ja pisikest juurdehinda väärt.

... aga sa jätkadki, lihtsalt pärast treeningut, impordid andmed Endomondo keskkonda, muud ei midagi. Garmini kellade jaoks on isegi browseri plugin olemas ja võid treeningu ilma vahetoiminguteta otse Endomondo keskkonda importida. Teiste puhul ekspordid treeningu kõigepealt toetatud formaadis ja laed siis üles Endomondosse.
Päris Endomondo aplikatsiooniga kella ilmselt naljalt ei leia sest see eeldaks mõnda Endomondo poolt toetatud nutisüsteemi põhja. Paraku on sellised kellad reeglina üsna kohmakad ja puudub niiskuskindlus, seega ei sobi sportimiseks ...

_________________


viimati muutis DigeBeni 23.07.2013 22:20:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.07.2013 22:20:15 vasta tsitaadiga

Kasutan samuti Garmini kella (Forerunner 405) ja andmete importimine Endomondosse käib (peale vastava plugina paigaldamist brauserile) kõigest mõne klikkiga (kesportimine kellast arvutisse käib üldse automaatselt, kui sellega piisavalt lähedal viimasele oled). Samas Garmini enda veebitarkvara ei jää sugugi Endomondo omale alla (samuti saab andmeid importida/eksportida). Jooksmiseks kasutan Garmini kella, aga kui rattaga mingile suuremale ringile minna, ilma et kella aku päris täis on, siis kindluse mõttes lükkan telefonis oleva Endomondo tööle (telefon peab nagunii igaks juhuks kaasas olema). Aku on telefonil lihtsalt parem kui kellal. Hea asi on veel see, et sama pulsivööd saab kasutada nii kella kui telefoniga (eeldab ANT+ olemasolu).
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djelton
HV kasutaja
djelton

liitunud: 10.07.2007




sõnum 25.07.2013 01:17:33 vasta tsitaadiga

Kui tahad Endomondoga jätkata, ehk pmst tahad ainult kella mis edastab androidi, siis vaata uue Sony Smartwatch 2 poole, rohkem kirjutama ei hakka, google mõnus abimees, kust igast lahedat leiab:D Endal see sihil, kui lõpuks turule jõuab(st. tahaks ennem korra käe peale proovida kui ära osta).
_________________
Teeme iga pühapäev Eestimaist Live Dj-show'd 19:00 FB Lives, checki siit..
Facebook.com/WRoMD
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fanatic
HV vaatleja

liitunud: 29.11.2005




sõnum 25.07.2013 23:21:26 vasta tsitaadiga

djelton kirjutas:
Kui tahad Endomondoga jätkata, ehk pmst tahad ainult kella mis edastab androidi, siis vaata uue Sony Smartwatch 2 poole, rohkem kirjutama ei hakka, google mõnus abimees, kust igast lahedat leiab:D Endal see sihil, kui lõpuks turule jõuab(st. tahaks ennem korra käe peale proovida kui ära osta).


Uus Smartwatch 2 on nüüd veekindel ja sobib tõesti ka sportimiseks. Kas ta kuvab ainult seda mida telefon näitab, või saab vajadusel telefoni vahelt välja jätta ja kella otse pulsivööga suhtlema panna?
Näiteks Sony Xperia V, Smartwatch 2 ja pulsivöö oleks päris ahvatlev kooslus, nii rattale. kui jooksule.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2013 00:23:51 vasta tsitaadiga

Kas selline asi ka toimiks ANT+ puhul, et pulsivöö on peal, telefon salvestaks ja samal ajal kella pealt näeks ka andmeid. Ehk siis pulsivöö saaks ühendada kahe seadmega?
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 26.07.2013 07:39:54 vasta tsitaadiga

Ilmselt küll - ilma +'ita ANT vöö näitu olen korraga kahel kellal kuvanud, kusagilt (velo.clubbers ilmselt) on ka kella ja telefoniga sama vöö küljes rippumine silma jäänud.
Muidu JB 4.3'ega peaks nüüd Bluetooth LE/Smart korralik tugi ja API olema, ehk siis on lootust ka seni vaid iPhone peal toiminud Wahoo ja teiste edevad vidinad droidil tööle saada. Runtastic näib üks esimesi, kes oma Androidi äpi juba BTLE vöö toega varustanud.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2013 08:06:40 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
Kas selline asi ka toimiks ANT+ puhul, et pulsivöö on peal, telefon salvestaks ja samal ajal kella pealt näeks ka andmeid. Ehk siis pulsivöö saaks ühendada kahe seadmega?


Töötab - olen järgi proovinud.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sixten
HV Guru

liitunud: 14.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2013 16:29:45 vasta tsitaadiga

Kuidas teil endomondo töötab? Mul joonistab joont kaardi peale ikka väga imelikult. Käin vahel ümber järve jooksmas, näiteks 8-9 ringi. Pärast arvutist vaatan,siis üks joon läheb läbi järve nagu oleks ujunud ühest kaldast teise. Ja nii on igakord icon_confused.gif
Samsung S3 Mini on telefon
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2013 17:37:33 vasta tsitaadiga

Endomondo salvestab iga n+1 sekundi tagant positsiooni, seega on täitsa tavaline, et ümber järve joostes hoopis ruudu joonistad. Ma seepärast seda ei kasutagi juba ammu. Kõik teised programmid salvestavad iga sekundi järel asukoha, aga Endol mingi oma ajaarvamine.
_________________
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sixten
HV Guru

liitunud: 14.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2014 12:27:51 vasta tsitaadiga

Dijital, mida muud soovitad ? Äkki on ka selline variant, et hiljem saab kaardi eksportida ning siis importida Endomondosse (palju tuttavaid on seal kommuunis ning olen liiga ära harjunud sellega).
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2014 13:19:51 vasta tsitaadiga

Ma ise kasutan teekondade joonistamiseks GPS Essentialsi (v3). Kasutab MySQL andmebaasi, kuhu siis kogu kraam salvestatakse. Vajadusel saab raja .kml või .gpx failiks eksportida otse programmist seest.
_________________
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
krabat
HV vaatleja
krabat

liitunud: 26.12.2001




sõnum 24.01.2018 23:16:08 vasta tsitaadiga

Suht vana teema aga lisan omalt poolt. Olen Endomondot kasutanud sel kuul igapäevaselt. Joosta ei saa aga teen tempoga kiiret kõndi. Igal neljandal-viiendal korral teeb tracking müstikat. Ma olen olnud seal kus kuidagi olla ei saa. Lendan üle majade ja aedade. Läbitud joon enam-vähem järgib teed aga kogu asi on tugevas nihkes. Sellega on ka tegelik distants vale. Täna käisin kilomeetri rohkem kui eelmisel korral samal kursil aga pikkuse mõõtis ikkagi samasuguseks kuigi ka kaardil oli näha, et olin rohkem liikunud. Kas see on Endomondo enda viga või on asi telefonis ja selle kaudu positsioneerimises? Telefon on Samsung A3 2017. Kuna mul pikka kogemust pole, siis ise põhjust leida ei oska.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 25.01.2018 10:16:36 vasta tsitaadiga

Proovi Google Fiti paralleelselt, kas näitab sama distantsi?
Ise ainult seda kasutan, täpsusega olen rahul.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 26.01.2018 22:26:26 vasta tsitaadiga

Mingi samsung järve selveri kandis 200m tõuse näidata. Ma pigem arvan et see telefoni viga. Nii vana Nokia 920 kui ka nüüd Pixel näitavad palju loogilisemat kui nt 5230 (või midagi sellist) nokia. Googel fit peab "lahti olema" või et liikumist kaardil näitkaks? mul töötab nii oma ette, loeb samme ja siis on küll liikumine väga kummaline.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 27.01.2018 13:16:36 vasta tsitaadiga

Tiksub taustal, võid pärast oma liikumisi detailselt ka vaadata, maastiku profiil on küll okei olnud, trajektoor suhtkoht kah.

Spoiler Spoiler Spoiler


Marsruudil toksad, saad suumitava kaardi, mida suurem suum, seda täpsem, villast küll ei pane.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 28.01.2018 00:14:13 vasta tsitaadiga

Enamus kordadel näitab ainult punast ringi linna kohal. Aga vahest on salvestanud ka raja maha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Gps-iga käekellad ja Endomondo app. mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.