Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Algaja Linuxi kasutaja probleemid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2012 00:55:33 vasta tsitaadiga

No such file or directory. :S Ja ometigi ma vahin sellele Documenst kasutale otsa ja seal sees on / Samas ei töötanud ka Dogberti pakutud lahedus, küsib parooli ära ja peale seda ei midagi copy palju tahad failid ei liigu.

kusti85 kirjutas:
käsurealt siis "sudo cp /siin/on/minu/fail.fail(siin on tühik)/etc/"
pahatihti käsurealt lihtsamb.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Online

sõnum 31.10.2012 10:11:11 vasta tsitaadiga

Miks gksudo kaudu nautiluse käivitamisel see ei toiminud, ei oska öelda. Peaks nagu töötama. KDE-s Dolphin näitab tiitlireal kõige ees aktiivse kataloogi nime, mis vaikimisi on aktiivse kasutaja kodukataloog. Kas Nautilus sama teeb, ei tea (vist näitab ikka nüüd juba, kui googeldatud pilte uskuda). Kas on file manageri tiitlireal katalooginimi kirjas? Kui jah, siis kas gksudo kaudu käivitamisel oli seal alguses root?

Kusti kirjutatud "süntaksist" võib ehk valesti aru saada, seal failinimi oleks nagu topelt. Sellest saab ehk paremini aru:

sudo cp /faili/absoluutne/tee/failinimi /etc/

või

sudo cp faili/suhteline/tee/failinimi /etc/

Kui ta on sul Documents kaustas, siis terminalis konkreetselt (võid siit kopeerida ja asendada "failinimi" õige faili nimega)

sudo cp ~/Documents/failinimi /etc/


~ teisendub hetkel aktiivse kasutaja kodukataloogiks. Näiteks cd ~ viib su kodukataloogi.

Kui tahad kindel olla, et faili tee ja nimi õigesti kirja lähevad (ja ei viitsi kirjutada), siis võid tabulaatoriklahvi kasutada nimede ja käskude lõpetamiseks. Kirjutad natuke algusest ja vajutad tab.
Kataloogi sisu vaatad ls käsuga (Windowsis / DOS-is analoogne on dir)

Iga käsu kohta võid lugeda manuaali man käsk.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 31.10.2012 11:23:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 31.10.2012 10:44:14 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
sudo cp /faili/absoluutne/tee/failinimi /etc/

kirjutades absoluutse asukoha saad kopeerimist teostada ükskõik millisest kaustast

Dogbert kirjutas:
sudo cp faili/suhteline/tee/failinimi /etc/

suhtelise tee kirjeldamisel pead asuma kaustas milles asub suhtelise tee algkaust - samas asudes kaustas kus kopeeritav fail kükitab võid eksimise vähendamiseks kirjutada juba: cp fail /etc/

üldiselt on kopeerimisel kahte tüüpi vigu, neist põhiline on asukoha vigane kirjeldamine/kirjavead (siin on tabulaator alati abiks) ja teine faili/kausta lugemis- ja kirjutamisõigustest tulenevad vead icon_razz.gif

_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Online

sõnum 31.10.2012 11:20:36 vasta tsitaadiga

Vabandust, Dolphin ja küllap ka Nautilus ei näita mitte kasutaja vaid hetkel aktiivse kataloogi nime icon_redface.gif
Parandan eelmises postis kohe ära.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2012 01:24:56 vasta tsitaadiga

Nii kopeerida sain aga tundub, et see XBMC heli viga ei ravinud icon_sad.gif. Selline kummaline küsimus ka, nimelt on mul süsteem sedasi SSD (kus on Linux Mint) + HDD 1TB (Sarjad) + HDD 1TB (Filmid). Lugu sedasi, et millegi pärat Filmide ketast ei näita üldse, annab võimaluse, et tee format. Sarjade kettale aga annab ejectimise võimaluse nagu oleks tegemist välise kettaga??? Samas mõlemad on identsed välised kettad NTFS partidega. Kunagi olid ka RAID'is aga siis sai ruum otsa ja lammutasin laiali, äkki vigaselt seepärast jeblab??? Kas see on normaalne, et näitab seda ühte ketast nagu välist ketast ja miks ta mul seda filmide ketast ei näita???

Kas sellel alumisel Paneli ribal saab lahtiolevad asjad ka kuidagi suureks teha, nagu neid ikoone saab, mis sinna "start menu" kõrvale lohistatud. Kuna pilt telerist siis võiksid kõik asjad suuremad olla. Ikoonid desktopil juba sain.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004




sõnum 01.11.2012 07:37:06 vasta tsitaadiga

Ejecti näitamine on normaalne. Mida näitab gparted Ketaste ja nende partitsioonide kohta?
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2012 10:20:28 vasta tsitaadiga

Panin siis pildid kaasa, mida ta erinevate ketatset kohta näitab, kummaline on see, et seda mitte tundvat NTFS ketats oleks justkui 2 :S
Riivo kirjutas:
Ejecti näitamine on normaalne. Mida näitab gparted Ketaste ja nende partitsioonide kohta?
Manus

Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiitise
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2005




sõnum 01.11.2012 11:02:00 vasta tsitaadiga

karuke kirjutas:
Panin siis pildid kaasa, mida ta erinevate ketatset kohta näitab, kummaline on see, et seda mitte tundvat NTFS ketats oleks justkui 2 :S

Kas arvutis on raid kontroller aktiivne?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2012 13:55:13 vasta tsitaadiga

EEHm kui sa mõtled kas BIOS'is on aktiveeritud siis on seal ASCI mode aint aga kunagi oli jah RAID aktiivne. Kui ma seal selle Gparted asjaga infot vaatasin siis see ütles ka midagi RAID kontrollerist, hetkel tööl ... õhtul annan täpsema info.

tiitise kirjutas:
karuke kirjutas:
Panin siis pildid kaasa, mida ta erinevate ketatset kohta näitab, kummaline on see, et seda mitte tundvat NTFS ketats oleks justkui 2 :S

Kas arvutis on raid kontroller aktiivne?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2012 14:34:43 vasta tsitaadiga

Filmikettad on siin sda ja sdb, see /dev/mapper/blah on raidimassiiv, mis on automaatselt püsti pandud, kuna ketta algusest leiti raidi metadata.

Löö terminali
sudo dmraid -rE
ja tee restart. Kas nüüd saab ketastele ligi?

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2012 18:30:18 vasta tsitaadiga

Sa ei õigusta oma nime, ma oleks eeldanud, et ma oleks selle käsuga vähamlt ketta õhku laksnud selle asemel aga sain korda, kuigi jah Film pole aga osad videod on olemas, täielik müstika :S Igastahed tänud, kui nüüd heli ka veel menüüdes ....
kaabakas kirjutas:
Filmikettad on siin sda ja sdb, see /dev/mapper/blah on raidimassiiv, mis on automaatselt püsti pandud, kuna ketta algusest leiti raidi metadata.

Löö terminali
sudo dmraid -rE
ja tee restart. Kas nüüd saab ketastele ligi?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2012 03:46:19 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Miks gksudo kaudu nautiluse käivitamisel see ei toiminud, ei oska öelda

Mint13 Matel'näiteks ei ole nautilust, caja on, icon_cool.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Online

sõnum 02.11.2012 15:58:33 vasta tsitaadiga

Nojah, ma nii palju infot leidsin, et mingil variandil (vist Cinnamonil) on Nautilus ja rohkem ei hakanud infot taga ajama. Nüüd siis on selge, miks see ei töötanud. icon_smile.gif

Terminalist nautiluse käivitamise katse oleks käskinud nautiluse paigaldada. Siin on üks põhjus, miks ma gksudo-t ise peaaegu ei kasuta - tagasiside puudumine. Linuxi terminali ja Windowsi käsureaga varem lähemalt mitte kokku puutunule on aga sageli suureks ehmatuseks see, kui parooli sisestamisel ekraanilt mingit tagasisidet ei saada enne enteri vajutamist ja siin annab gksudo ehk veidi kodusema tunde.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2012 18:02:14 vasta tsitaadiga

Mul Mint13 Mate lauaga ja algselt nautilus olemas.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 02.11.2012 18:42:41 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Nojah, ma nii palju infot leidsin, et mingil variandil (vist Cinnamonil) on Nautilus ja rohkem ei hakanud infot taga ajama. Nüüd siis on selge, miks see ei töötanud. icon_smile.gif

Terminalist nautiluse käivitamise katse oleks käskinud nautiluse paigaldada. Siin on üks põhjus, miks ma gksudo-t ise peaaegu ei kasuta - tagasiside puudumine. Linuxi terminali ja Windowsi käsureaga varem lähemalt mitte kokku puutunule on aga sageli suureks ehmatuseks see, kui parooli sisestamisel ekraanilt mingit tagasisidet ei saada enne enteri vajutamist ja siin annab gksudo ehk veidi kodusema tunde.


cinnamonil on vist nemo minu teada.
aga see vist mint 14 puhul.

JOKKER666,
imelik sellisel juhul et sul nautilus ka..sest mate omab vana nautiluse forki, mille nimeks on caja.
arvatavasti tuli sul nautilus mingi paki installimisega lihtsalt kaasa

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2012 19:13:31 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et kasutab defaultis caja jah. Samas terminalist olen käivitanud alati nautilust, kuna mingist cajast varem ei teadnud icon_biggrin.gif.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 02.11.2012 20:49:39 vasta tsitaadiga

JOKKER666 kirjutas:
Vaatasin, et kasutab defaultis caja jah. Samas terminalist olen käivitanud alati nautilust, kuna mingist cajast varem ei teadnud icon_biggrin.gif.


nautilus > caja
gedit > pluma
eye of gnome > eye of mate
evince > atril
file-roller > engrampa

jne..
enamik asju on lihtsalt gnome asemel mate
nagu mate-terminal ja mate-screensaver

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2012 00:24:33 vasta tsitaadiga

Njaa, unustasin ka mainida, et ma muidugi esimese hooga poorivisin kohe XFCE'd. Kuna aga sellel oli see parema hiire kliki probleem siis jäi see katki. Edasi liikusin KDE varaindile aga dääm see on küll ilus aga mul on vaja kiiret asja ja start menüü ei meeldinud (väike asi, kuna ma seda kasutaks hilisemas faasis väga harva aga siiski). Hetkel siis Cinnamon. Ja MATE on ka plaadil olemas juba icon_biggrin.gif. Cinnamoni üks asi juba mis silma torkas on langauge pack, nimelt kui kunagi ubuntut katsetasin meenub mulle, et sellel oli väga raske selgeks teha, et ma tahan inglise keelset Opsüssi, kohalike mõõtühikutega. KDE'l oli see väga kenasti tehtud. Aga egas midagi tagasi katsetama....


Selline küsimus, mis failisüsteem tasuks jätta, hetkel on need HDD'd NTFS aga linux ei taha väga NTFS'ile kirjutada samas on mul vaja siia WINDOWSI masinast faile tõsta. AHja Cinnamoni alla heli töötab XBMC's kenasti nii menüüs kui muudel kohtadel. JA veel, Kas seda vigaselt loetavat Filmi ketast kuidagi korda saab, ilma , et ma neid asju seal pealt ära kaotaksin?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 03.11.2012 00:58:16 vasta tsitaadiga

karuke kirjutas:

Selline küsimus, mis failisüsteem tasuks jätta, hetkel on need HDD'd NTFS aga linux ei taha väga NTFS'ile kirjutada samas on mul vaja siia WINDOWSI masinast faile tõsta.
no failide liigutamiseks tavaliselt kaks võimalust: mingil meedial või üle võrgu - kumbgi ei sea erilisi takistusi failisüsteemi osas - seega EXT icon_razz.gif ... samas on alati võimalus tekitada jupp "parti" ja sinna FAT kui tegemist multiboot variandiga - pingviinis haagid selle sobivasse kohta, win näeb seda kui eraldi ketast ... ketaste, partitsioonide ja failisüsteemidega majandamine võib alguses küll pisut harjumist vajada aga erinevuseks pingviini puhul on see, et pole win maailmast tuttavaid C/D/E/F jne "kettaid" vaid on failisüsteemid mille haagid sulle sobivasse kohta ... võimalusi on igasuguseid icon_wink.gif
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2012 01:42:40 vasta tsitaadiga

FAt ilmselt ei sobi, sest see ei söö suuremaid faile kui 2,8 Gb ja sellest suuremaid faile on mul lademes. Samas kas üle võrgu olev Win 7 masin oskab seda MEDIA PC EXT kettaga midagi peale hakata?

Lisaks selline kummaline asi. Peale käivitamist ei haagita NTFS kettaid automaatselt külge pean peal klikima siis toimib :S

idikas kirjutas:
karuke kirjutas:

Selline küsimus, mis failisüsteem tasuks jätta, hetkel on need HDD'd NTFS aga linux ei taha väga NTFS'ile kirjutada samas on mul vaja siia WINDOWSI masinast faile tõsta.
no failide liigutamiseks tavaliselt kaks võimalust: mingil meedial või üle võrgu - kumbgi ei sea erilisi takistusi failisüsteemi osas - seega EXT icon_razz.gif ... samas on alati võimalus tekitada jupp "parti" ja sinna FAT kui tegemist multiboot variandiga - pingviinis haagid selle sobivasse kohta, win näeb seda kui eraldi ketast ... ketaste, partitsioonide ja failisüsteemidega majandamine võib alguses küll pisut harjumist vajada aga erinevuseks pingviini puhul on see, et pole win maailmast tuttavaid C/D/E/F jne "kettaid" vaid on failisüsteemid mille haagid sulle sobivasse kohta ... võimalusi on igasuguseid icon_wink.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2012 01:55:00 vasta tsitaadiga

karuke kirjutas:
Samas kas üle võrgu olev Win 7 masin oskab seda MEDIA PC EXT kettaga midagi peale hakata?


Miks ei peaks oskama, jagad seal vajaliku(d) kausta(d) Sambaga välja ja Win 7 näeb neid kui võrguketast. icon_rolleyes.gif
Ketta enda failisüsteem sel juhul rolli ei mängi, kasuta või ZFS`i... icon_lol.gif
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2012 07:32:31 vasta tsitaadiga

karuke kirjutas:
Njaa, unustasin ka mainida, et ma muidugi esimese hooga poorivisin kohe XFCE'd. Kuna aga sellel oli see parema hiire kliki probleem siis jäi see katki. Edasi liikusin KDE varaindile aga dääm see on küll ilus aga mul on vaja kiiret asja ja start menüü ei meeldinud (väike asi, kuna ma seda kasutaks hilisemas faasis väga harva aga siiski). Hetkel siis Cinnamon. Ja MATE on ka plaadil olemas juba icon_biggrin.gif. Cinnamoni üks asi juba mis silma torkas on langauge pack, nimelt kui kunagi ubuntut katsetasin meenub mulle, et sellel oli väga raske selgeks teha, et ma tahan inglise keelset Opsüssi, kohalike mõõtühikutega. KDE'l oli see väga kenasti tehtud. Aga egas midagi tagasi katsetama....


Selline küsimus, mis failisüsteem tasuks jätta, hetkel on need HDD'd NTFS aga linux ei taha väga NTFS'ile kirjutada samas on mul vaja siia WINDOWSI masinast faile tõsta. AHja Cinnamoni alla heli töötab XBMC's kenasti nii menüüs kui muudel kohtadel. JA veel, Kas seda vigaselt loetavat Filmi ketast kuidagi korda saab, ilma , et ma neid asju seal pealt ära kaotaksin?

Linuxil pole ntfs'iga juba tükk aega probleeme.
windoozale lase peale ext2fsd, too saab ext2, ext3 ja ext4 lugemisega ilusti hakkama.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 03.11.2012 10:58:18 vasta tsitaadiga

Rooduna kopeerimiseks avan lihtsalt teise Gnome Commanderi akna "File-Start Gnome Commander as Root" ja lõbu laialt.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2012 11:08:57 vasta tsitaadiga

Tänud, panin jah tähele tegelt, et Linux suhtleb NTFS'iga kenasti. Kuna aga kunagi see sedasi ei olnud siis kahtlustasin, et äki on ikka beeta statadiumis või midagi säärast. NTFS ketta automaatse külge pookimise sain ka korda NTFS tooliga. AInus asi, mis nüüd veel on, oleks selle vanade asjade taastamine kettalt. Windowsi all oli mul miski programm selle jaoks spetsiaalne - File Scavangere.
Kas keegi oskab öelda, mida võiks teha, et asi veel kiirem bootima saada. Hetkel on käivitus sirka 20 seci. Sellest 3-5 on BIOS ja ülejäänud Linux.

Skorzeny kirjutas:
karuke kirjutas:
Njaa, unustasin ka mainida, et ma muidugi esimese hooga poorivisin kohe XFCE'd. Kuna aga sellel oli see parema hiire kliki probleem siis jäi see katki. Edasi liikusin KDE varaindile aga dääm see on küll ilus aga mul on vaja kiiret asja ja start menüü ei meeldinud (väike asi, kuna ma seda kasutaks hilisemas faasis väga harva aga siiski). Hetkel siis Cinnamon. Ja MATE on ka plaadil olemas juba icon_biggrin.gif. Cinnamoni üks asi juba mis silma torkas on langauge pack, nimelt kui kunagi ubuntut katsetasin meenub mulle, et sellel oli väga raske selgeks teha, et ma tahan inglise keelset Opsüssi, kohalike mõõtühikutega. KDE'l oli see väga kenasti tehtud. Aga egas midagi tagasi katsetama....


Selline küsimus, mis failisüsteem tasuks jätta, hetkel on need HDD'd NTFS aga linux ei taha väga NTFS'ile kirjutada samas on mul vaja siia WINDOWSI masinast faile tõsta. AHja Cinnamoni alla heli töötab XBMC's kenasti nii menüüs kui muudel kohtadel. JA veel, Kas seda vigaselt loetavat Filmi ketast kuidagi korda saab, ilma , et ma neid asju seal pealt ära kaotaksin?

Linuxil pole ntfs'iga juba tükk aega probleeme.
windoozale lase peale ext2fsd, too saab ext2, ext3 ja ext4 lugemisega ilusti hakkama.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 03.11.2012 14:52:14 vasta tsitaadiga

karuke kirjutas:

Kas keegi oskab öelda, mida võiks teha, et asi veel kiirem bootima saada. Hetkel on käivitus sirka 20 seci. Sellest 3-5 on BIOS ja ülejäänud Linux.
vat sellega on nii, et 20 sek on päris kena aeg icon_wink.gif ja sellest allapoole saab kah aga - hetkel on sul masin 20 sek pärast kasutusvalmis - see, et mõne muu sisteemi UI 7 sekundiga püsti on ei tähenda veel, et selle masinaga ka kohe tööd teha saab icon_lol.gif ... kindlasti saab pisut tuunida ja mõned protsessid taustal ärkama panna, grub-i ooteaja ära keelata jne - asjal on jume siis kui masinat päevat päeva sisse/välja klõpsutatakse, kui aga masin 24/7 elab siis pole boot-imisajal mingit tähtsust - puudub vajadus masina restartimiseks icon_wink.gif
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Algaja Linuxi kasutaja probleemid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.