Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Arctic Cooling Freezer 13 Pro märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 07.04.2012 16:27:49 Ülevaade: Arctic Cooling Freezer 13 Pro vasta tsitaadiga


Esmalt tänan ma Arctic'ut, kes varustas mind selle tootega. Toodet tutvustati meile 12-ndal veebruaril 2011 aasta. Arctic Cooling Freezer 13 Pro on Freezer 13 seeria üks nooremaid liikmeid. Kõigest lähemalt järgnevas ülevaates.


Arctic Cooling Freezer 13 Pro


Andmed




Toetatud pesad


    Intel: LGA1366 / LGA1156 / LGA775
    AMD: 745 / 939 / AM2 / AM2+ / AM3


Pakend




Pakend on tehtud õhukesest läbipaistvast plastikust ning disainitud toote kuju järgi. Läbi pakendi on kergesti näha jahutust. Pakendi eest on näha ka toote nimetust ning toetatud protsessori pesad.
Teine pilt on võetud pakendi põhjast. Seal on kirjutatud tootekirjeldus erinevates keeltes(v.a Inglise keeles).
Kolmas pilt on tehtud pakendi ülaltosast, kus on kirjas toote andmed Inglise keeles. Välja on toodud näiteks jahutusvõime, laagri tüüp ning ka on ostjatele teada antud, et see on eelnevalt määritud Arctic Cooling MX-4'ga .
Viimane pilt on tehtud pakendi tagaküljest. Seal on kujutatud heli- ja soojustest i7-920 protsessoriga katsetades. Võrdluses olid Arctic Cooling Freezer 13 Pro(1350RPM) ning tehasejahutus(2030RPM). Mõlemal alal oli juba võitja selgunud. Lisaks testidele on veel pakendi tagaküljele kirjutatud toote andmed ning ka kujutis Arctic Cooling Freezer 13 Pro innovaatilisest lisaventilaatorist.


Pakendi sisu


Pakendi sisusse kuuluvad järgmised asjad:

    Freezer 13 Pro
    Kasutusjuhend
    AMD ja Inteli kinnituseks mõeldud osad
    Emaplaadile käiv klamber ( ainult Inteli platvormile )


Tootest ise


Jahutus eest näeb välja selline. Jahutuse eesosas asetseb ventilaator. Ventilaator koosneb üheksast poolkõverast tiivikust, mis lükkavad õhu radiaatorisse. Ventilaator on kinnitatud radiaatori ribide külge ning seda saab vajadusel eemaldada( näiteks puhastamise eesmärgil ).

Jahutuse ülaltküljest on näha jahutuse kuumatorusi. Jahutuse kuumatorud paiknevad sik-sakilise kujuga ning need on neljastes paarides. Pealt on ka näha jahutuse omapärane disain.

Pilt on jahutuse küljelt tehtud. Siin on näha, kuidas on jahutuse ribid kinnitatud omavahel. Veel on näha seda, kus kohani on ventilaator kinnitatud radiaatori külge.

Pildil on jahutus tagant poolt vaadatuna. Siit saab lugeda, et radiaatoril on 47 alumiiniumist ribi, mis paiknevad omavahel kohakuti. Peale selle on veel näha radiaatori lõiget, mis rebib ventilaatorist tuleva õhuvoolu kaheks ning lükkab õhuvoolu tagasi ribide vahele parema jahutuse tagamiseks.

Sellelt pildilt on näha jahutuse põhja. Jahutuse põhjas asetseb vasest jalg, millest jookseb välja kaheksa kuumatoru. Jahutuse jalale on eelnevalt määritud Arctic Cooling MX-4, mis on kõige uuem termopasta Arctic Coolingu poolt.
Jahutuse jala ning radiaatori vahelt paikneb jahutuse kinnitusplaat, millele kinnitatakse kruvid, kuid sellest räägin hiljem täpsemalt.

Arctic Cooling Freezer 13 Pro-l on uuenduslik lisaventilaator, mis püüab õhku jahutuse jala lähedalt ning suunab selle otse jahutuse vaskjala peale, et jahutada maha esimesed kuumuskraadid, enne soojuse radiaatorisse jõudmist.
Jahutuse ventilaatoreid toidab 4-pinnisest kaabli otsikust tulev vool. 4-pinnine otsik annab sulle võimaluse kasutada ventilaatoreid madalamate pööretega. Kui sul puudub 4-pinnine pesa emaplaadilt, siis saad alati kasutada 3-pinnist pesa, kuid see lubab sul kasutada ventilaatoreid ainult täispööreltel.
Põhi- ja lisaventilaatorisse jagatakse vool ühtlaselt läbi vahejupi, mis ei sunni sind otsima ventilaatoritele eraldi pesasi toite jaoks ning et saaksid muuta nende pöördeid samaaegselt.

Paigaldus

Selle jahutuse paigaldamine on sama lihtne nagu seda oli eelnevas ülevaates oleval Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2 -ga. Kuna mina kasutan AMD platvormi, siis pidin välja otsima AMD platvormile käivad kinnitusosad. Esmalt ma kinnitasin jahutuse jalale küljekinnitused ning keerasin kruvid vaid poolenisti kinni nii, et küljekinnitused jäid lõpuks lõdvalt kinni. Selle protsessi ma tegin ilma kruvikeerajat kasutamata. Siis ma eemaldasin ventilaatori jahutuse küljest lapiku kruvikeerajaga nagu kasutusjuhendis oli kirjas. See oli selle eesmärgiga, et ventilaator ei takistaks mind kruvi kinnikeeramisel lõppprotsessis.
Kui eelnev oli tehtud, siis alustasin radiaatori kinnitamisega emaplaadile. Esmalt kontrollisin, et midagi paigaldusprotsessile ette ei jääks. Kui see oli tehtud, siis kinnitasin ühe küljekinnituse ühele poole emaplaadi tehase klambri külge ja siis teise poole. Pidin jälgima, et need ära uuesti ei tuleks ning kui olin veendunud, et küljekinnitused on kindlalt kinni, siis võisin hakata kruvisid ettevaatlikult kinni keerama.
Kui mõlemad küljekinnitused olid tugevast kinni, siis taaskinnitasin ventilaatori jahutusele radiaatorile külge. Kui eelnev oli tehtud, siis kinnitasin oma jahutuse 4-pinnisesse pessa emaplaadil ja alustasin testimisega.

Selliseks jäi lõpptulemus.

Testimine

Masin, millel toimus tesimine:

    Emaplaat: ASRock AliveX-ESATA2
    Protsessor: AMD Athlon 64 X2 5050E
    Jahutus: Arctic Cooler Freezer 13 PRO
    RAM: ADATA DDR2 4x1 GB
    Videokaart: Sapphire HD Radeon 6850 1GB DDR5
    HDD: Samsung 250GB HD250HJ SATAII
    Toiteplokk: Seasonic SS-650HT 650W
    Korpus: In Win Mana 136
    Tarkvara: IntelBurnTest, HWmonitor


Testisin jahutus nii, et alguses võtsin temperatuurid tühikoormusel(IDLE) ning siis kasutasin IntelBurnTesti protsessori koormamisel ( LOAD). Ootasin 3 minutit ning võtsin kraadid ka täiskoormusel olevalt protsessorilt. Temperatuuri kontrollimiseks kasutasin HWmonitori

Tulemused sain sellised:
IDLE


LOAD



Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võin ütelda, et see jahutus on hea oma hinnaklassi suhtes. Jahutuse poole pealt on see jahutus ennast väärt ning samas suudab see oma kasutajale silmailu pakkuda.

Hinnaks leidsin AK-st 37.70€

thumbs_up.gif Hind
thumbs_up.gif Jahutusvõimsus
thumbs_up.gif Vaikne
thumbs_up.gif Väike
thumbs_up.gif Kerge paigaldus
thumbs_up.gif Disain

thumbs_down.gif Ventilaator ei ole vahetatav
thumbs_down.gif Pakend ei ole just kõige tugevam

Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 07.04.2012 16:39:24 Re: Ülevaade: Arctic Cooling Freezer 13 Pro vasta tsitaadiga

hillar1993 kirjutas:
Paigaldus

Selle jahutuse paigaldamine on sama lihtne nagu seda oli eelnevas ülevaates oleval Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2 -ga.

Kas see jahuti sul mitte tagurpidi seal ei ole? Ventilaator peaks nagu alla jääma... eusa_think.gif

_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smurfar
Kreisi kasutaja
smurfar

liitunud: 15.02.2010




sõnum 07.04.2012 16:39:25 vasta tsitaadiga

Tagurpidi jah icon_lol.gif

Ja see jahutus nüüd küll väike ei ole. 134x96x159 ja 1kg ei saa kuidagi väike olla icon_rolleyes.gif

_________________
Parandan lõhutud küttepuid. Hind kokkuleppel


viimati muutis smurfar 07.04.2012 16:39:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2012 16:42:59 Re: Ülevaade: Arctic Cooling Freezer 13 Pro vasta tsitaadiga

hillar1993 kirjutas:

thumbs_down.gif Pakend ei ole just kõige tugevam

Tugev see pakend peaks olema? Ei ütleks, et selline asi saaks nagu miinuseks olla.
Soklite poolepealt istub muidugi Intelil LGA 1155 ka. AMD poolepealt AM3+, FM1 jne.
Ma ei tea kust kohast teie selle hinna võtsite, aga AK-s on selle hinnaks 34.70 €. Kõige odavamalt
saab jahuti ModiKomp-ist 33.90 € http://www.modikomp.ee/jahutused/UCACO-FZP13-BL/
Ülevaatel pole muidu viga, jään järgimist ootama!
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 07.04.2012 16:58:27 vasta tsitaadiga

.:MDK:., tegelikult erilist vahet ei ole, aga ma mõtlesin, et kuna minu arvuti saab rohkem õhku ülalt poolt, siis paigaldan seda viisi
smurfar, See on suuremas osas mõeldud, et on suuremaid. Aga selle ütlesin sellepõhjal, et sellele ei jäänud paigaldamisel midagi jalga.
KoldK, See et pakend on nõrk tähendab, et transportimisel võib toode viga saada. Sellel isendil, mis minu käes, sellele ei sobi siiski am3+,FM1 ning LGA1155 (ise ka imestasin samamoodi). Hind oli esimene, mille leidsin ja see on siiski orienteeruv hind toote ümber (hinna kõikumine mängus).
Ja veel lõpuks aitäh olemast esimene isik, kes ootab minu järgimis ülevaateid
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2012 17:07:24 vasta tsitaadiga

Miks ei pane ülevaatesse kunagi HV linki?
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Jahutid/187528/
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 07.04.2012 18:41:36 vasta tsitaadiga

K3ndu, Sest eelmised tooted puudusid HV andme baasist ning see lisamine oleks olnud liiga tülikas. kergem oli otsida netist otse linki.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2012 19:23:08 vasta tsitaadiga

hillar1993 kirjutas:
, See on suuremas osas mõeldud, et on suuremaid. Aga selle ütlesin sellepõhjal, et sellele ei jäänud paigaldamisel midagi jalga.
KoldK, See et pakend on nõrk tähendab, et transportimisel võib toode viga saada. Sellel isendil, mis minu käes, sellele ei sobi siiski am3+,FM1 ning LGA1155 (ise ka imestasin samamoodi). Hind oli esimene, mille leidsin ja see on siiski orienteeruv hind toote ümber (hinna kõikumine mängus).
Ja veel lõpuks aitäh olemast esimene isik, kes ootab minu järgimis ülevaateid

Pakend igati normaalne tegelikult + teda ei transpordita ainult selle pakendiga, tavaliselt veel mingisugune muu pappkarp ümber.
Tegelikult ikka sobib küll, pakendi peal pole kirjas neid sokleid, aga tootja kodulehel täitsa olemas. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-FoX-
HV Guru
-FoX-

liitunud: 26.04.2007




sõnum 07.04.2012 21:02:37 vasta tsitaadiga

Kas see väike vent reaalselt aitab ka midagi?
Proovi koormata see vend sees ja ilma vendita:D

_________________
Aita suve, söö lund!
Kommentaarid: 364 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 3 :: 305
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 07.04.2012 21:20:35 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
Kas see väike vent reaalselt aitab ka midagi?
Proovi koormata see vend sees ja ilma vendita:D


Väikest venti ei saa eemaldada.
Kuid reaalsuses saaksin sellelt kaabli ära tõmmata, kuid täna ei jõua


viimati muutis hillar1993 07.04.2012 21:46:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.04.2012 21:31:02 vasta tsitaadiga

Väikese vendi eesmärk ei ole jahutada mitte CPU'd vaid komponente CPU ümber, näiteks selle toiteahelat. Tornjahutustega on see mure, et protsessorijahutus ei suuna õhku nende peale ja siis need kipuvad üle kuumenema või lihtsalt kiiremini ära surema seetõttu.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 07.04.2012 21:45:52 vasta tsitaadiga

mikk36, Muud allikad ütlesid muud icon_biggrin.gif, aga vb on sul õigus, aga ma ei hakka oma näppe sinna venti juurde toppima, et teada saada kuhu õhuvool lõpuks jõuab icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 08.04.2012 12:06:55 vasta tsitaadiga

endal sama jahutus aga suur vent ikka vaatab näoga allapoole:)
masin profiilis kast 1.
stock jahutusega oli load temp 52 C siis articuga on 41 max mis näinud olen.
idle 25 ringis.

suhteliselt suur on küll..mahtus ikka väga napilt ära. külje kaant enam peale panna igatahes ma ei saa, kuna mul küljekaanel mingi õhutus ava selle koha peal koos mingi plastikust toruga/kaelaga icon_smile.gif

aga üldiselt super jahutus, ühtegi halba sõna öelda pole. kaalult on kerge ka. suuruse järgi hinnates tundub et peaks ilge kobakas olema aga materjalid kerged:)

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69


viimati muutis xpander 08.04.2012 17:40:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 08.04.2012 12:08:37 vasta tsitaadiga

xpander kirjutas:
endal sama jahutus aga suur vent ikka vaatab näoga allapoole:)
masin profiilis kast 1.
stock jahutusega oli load temp 52 C siis articuga on 41 max mis näinud olen.
idle 25 ringis.

suhteliselt suur ja kobakas on küll..mahtus ikka väga napilt ära. külje kaant enam peale panna igatahes ma ei saa, kuna mul küljekaanel mingi õhutus ava selle koha peal koos mingi plastikust toruga/kaelaga icon_smile.gif

aga üldiselt super jahutus, ühtegi halba sõna öelda pole. kaalult on kerge ka. suuruse järgi hinnates tundub et peaks ilge kobakas olema aga materjalid kerged:)


sellel compucasel võta see toru sealt ära, mõttetu vidin.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 08.04.2012 12:12:26 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:


sellel compucasel võta see toru sealt ära, mõttetu vidin.


tean jah...tahtsin kirjutada ma ei kanna külje kaant enivei:D...aga jah..ma ei kasuta seda külje kaant nii või naa..ainult siis kui arvutit transpordin.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killerwave
HV Guru
Killerwave

liitunud: 05.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2012 14:12:18 vasta tsitaadiga

Tundub asine jahutus, varemgi soovitatud mulle seda, enne kui uue arvuti kokku panin, tuleb lõpuks vist ära osta thumbs_up.gif
Keegi Sabertoothile ka seda peale pannud on, oskab kommenteerida kuidas VCCIO jm tempid on, kas sellest tallal asuvast vendist on kasu nende jahutamisel?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 08.04.2012 15:25:24 vasta tsitaadiga

xpander kirjutas:
heikis kirjutas:


sellel compucasel võta see toru sealt ära, mõttetu vidin.


tean jah...tahtsin kirjutada ma ei kanna külje kaant enivei:D...aga jah..ma ei kasuta seda külje kaant nii või naa..ainult siis kui arvutit transpordin.


Tegelikkuses on minul sama, ainult transportimisel on kasti küljekaan peal, aga muidu mahub see jahutus minu kasti väga ilusti.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 08.04.2012 18:53:20 vasta tsitaadiga

ja mis ma veel mainida tahtsin et AM3+ sobib ka ideaalselt.
Ning loomulikult super vaikne on võrreldes stockiga (mis on loogiline muidugi) icon_razz1.gif
pakendi koha pealt ma ei oska küll midagi kurta. jah oleks võinud vähe uhkem karp olla, aga samas see karp on ainult transportimiseks ja minu arust pole selle tugevuse kohta küll miskit halba öelda, kui sa just kõvasti vastu maad visata ei taha ei tohiks küll midagi juhtuda.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
postal
HV vaatleja

liitunud: 05.01.2010




sõnum 09.04.2012 10:08:51 vasta tsitaadiga

Endal sama jahutus ja aasta peale ostu hakkas lisaventilaator urisema, seega tõmbasin selle toite välja.

KoldK kirjutas:
hillar1993 kirjutas:

thumbs_down.gif Pakend ei ole just kõige tugevam

Tugev see pakend peaks olema? Ei ütleks, et selline asi saaks nagu miinuseks olla.

Saab ikka, endal kulleriga tellides olid ülemised ribid deformeerunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rants
HV vaatleja

liitunud: 14.04.2004




sõnum 09.04.2012 16:01:47 vasta tsitaadiga

Oman ka seda isendit. Just tuli garantiiremondist tagasi.
Väike vent hakkas urisema ja vahetati välja. 5 kuud pidas vastu.
Eks järgmise 5 kuu pärast saan ka sellel toite maha võtta.
Kuigi ilmselt oleks soovitav väike vent kogu täiega maha kruvida. Ei jää see plastik vasktalla kuumuse eraldumisele jalgu. Mulle tundus, et see on täiesti teostatav.

Ülevaate pildil on jahutus tõesti tagurpidi! Teadaolevalt liigub soe õhk alt üles. Mina suunasin enda oma küll taha ja välja, et sooja õhku mitte PSU'sse juhtida.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2012 15:39:16 vasta tsitaadiga

Kui inimene kirjutab jumal teab mitmendat arvustust ja kasutab selleks veel ka silmnähtavalt läbikumavat malli, siis võiks selle malli mõni kirjaoskaja inimene üle vaadata.

Toodet tutvustati meile 12-ndal veebruaril 2011 aasta
Loe, nagu oleks venelane venekeelse teksti google translaatoriga ära tõlkinud. Järgarvud ei ole ju nii rasked.

Kõigest lähemalt järgnevas ülevaates.
Parasiitlaused ei ruuli. Me saame niigi aru, et sa just sellel teemal arvustuse kirjutad. Või oli alguses plaan hamburgeritest rääkida?

Jahutuse ülaltküljest on näha jahutuse kuumatorusi
Pigem on ikka kuumatorusiD näha sealt. Selliseid käänamisi on arvustuses palju.

Pildil on jahutus tagant poolt vaadatuna. Siit saab lugeda, et radiaatoril on 47 alumiiniumist ribi, mis paiknevad omavahel kohakuti.
Kas sa tõesti usud et keegi kasutab võimalust ja loeb 47 ribi kokku? Äkki võiks öelda, et jahutusel on 47 ribi? Lõppkokkuvõttes me ju siiski usaldame sind.

Jahutuse jalale on eelnevalt määritud Arctic Cooling MX-4...
Tahaks väga loota, et teda on määritud ikka tallale. Terve jalg kokku pläkerdada oleks üsna jube, või mis.

Kuna mina kasutan AMD platvormi, siis pidin välja otsima AMD platvormile käivad kinnitusosad.
Tänan kasutu info eest. Kindlasti pidid sa veel palju muid asju tegema, näiteks arvuti kinni panema, lahti kruvima jne.

Jahutuse poole pealt on see jahutus ennast väärt...
Ma ei saa sellest lausest üldse aru. Midagi jahutuse enesehinnangu kohta vist.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helbeke
HV kasutaja
Helbeke

liitunud: 05.01.2002




sõnum 12.04.2012 16:07:57 vasta tsitaadiga

Jääme ootama järgmist soperdist nimega "ülevaade".
_________________
i like my sugar with coffe and cream
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirc
HV kasutaja
Mirc

liitunud: 18.08.2010




sõnum 27.05.2012 15:57:49 vasta tsitaadiga

Mul mõnda aega olnud see jahutus i5 2500k otsas...

Eriti rahul ma sellega pole. Temperatuurid vaikimisi ~37-39+ ja tund aega bf3 mängides, siis tuumad kergelt üle 60 kraadi.
Netist ülevaateid lugedes, siis kiidetakse ja temperatuurid ilusti alla 30 ja puha.

Võimalik, et ma olen natukene ise valesti paigutanud.
Mul on põhimõtteliselt midagi analoogset... Võtsin pildi netist.
http://i290.photobucket.com/albums/ll256/eminent314/2012-04-15201957.jpg

Asend on sama, shinobi korpus, kus ülevalt tõmbavad 2 14cm ventikat õhku välja, tagant 1 12 cm, mis oli korpusega kaasas. Eest tõmbab 1 12 cm ja alt põhjast ka 1 12cm ventilaator.

Hwmonitor paneb muidugi ise ka villast. icon_biggrin.gif


Peaks lausa proovima jahutust teistpidi keerata, kas annab parema tulemuse...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.05.2012 16:32:53 vasta tsitaadiga

Mirc, väga palju loeb ka see, et mis temperatuur korpuses sees on. Kui juba sissevõetav õhk kuum on, siis ei saagi madalat protsessori temperatuuri oodata jahutuselt.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killerwave
HV Guru
Killerwave

liitunud: 05.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.05.2012 20:12:28 vasta tsitaadiga

Ise samuti kasutan sama jahutust 2500K peal ning olen samamoodi jahuti kasti asetanud. Ainuke probleem et kasti jahutus endal suht nõrgukeseks jäänud.
Idles on 32 kraadi kandis ja BFi mängides kõigub 40 ja 50 vahel. GPU ise tootab kohe korrus allpool üle 65 kraadi. Ise väga rahul selle jahutiga, peaasi et emaplaati penneks ei vääna raskusega, keskmine kruvi ka puudu platel...
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Arctic Cooling Freezer 13 Pro mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.