Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Varia »  Tarand: Eesti ei peaks toetama muusika autoriõiguste pikendamist märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2011 10:06:19 Tarand: Eesti ei peaks toetama muusika autoriõiguste pikendamist vasta tsitaadiga

link :: E24


Euroopa parlamendi liige Indrek Tarandi hinnangul ei peaks Eesti toetama muusikateoste autoriõiguste kehtivuse pikendamist praeguselt 50 aastalt 70 aastale.

«Minu meelest peaks Eesti pakkuma alternatiive, mitte sörkima fonogrammitootjate lõa otsas,» ütles Tarand reedel Tallinnas europarlamendi pressihommikul. Tarandi hinnangul teenib direktiivi muutmine eelkõige fonogrammitootjate huve.

Loe edasi ..

_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.09.2011 12:51:43 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008




sõnum 10.09.2011 19:05:50 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 10.09.2011 20:42:34 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 10.09.2011 20:43:24 vasta tsitaadiga

Otsuseprojekti taust on jah selgelt läbinähtav. 50 aastat tagasi võttes satume me 1960ndatesse, kus loodi palju tänaseni hästi müüvat muusikat. Loomulikult ei taha keegi niisama sellest kullaaugust loobuda. Eelkõige vahendajad ja produtsendid, autorid ise seevastu minuteada oleks enamuses nõus need teosed vabaks andma. Tegelikult suur osa neist autoritest enam polegi elavate kirjas. Neid esindavad nüüd pärijad. Kuid siinkohal mina muutuks juba kurjemaks - intellektuaalomandi edasikandumine pärijatele on juba kritiseeritav teema. Pärijad pole ju midagi kulutanud nende teoste loomiseks, see neile taskusse voolav raha pole kuidagi õigustatud.

Teisalt, kui oleks head juristid, saaks üldse suure osa muusikateoste autorluse vaidlustada. Eriti just need 1960ndad, kus igas teises loos kasutati rahvamuusika baasi ja elemente (neo-folk-buumi ajastu, you know!).

Eks see kõik üks suur sahkermahker äri on, just seal läänemaailmas...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004




sõnum 10.09.2011 21:53:48 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Neid esindavad nüüd pärijad. Kuid siinkohal mina muutuks juba kurjemaks - intellektuaalomandi edasikandumine pärijatele on juba kritiseeritav teema. Pärijad pole ju midagi kulutanud nende teoste loomiseks, see neile taskusse voolav raha pole kuidagi õigustatud...



Selles mõttes olen ma sinuga igati nõus, kui kõrvad pea alla paned, siis kõik su loodud väärtused tuleb su lastelt jõu ja kõiksugu knihvidega ära võtta kui nad vabatahtlikult ei loovuta ning ja jagada rahvale laiali. icon_razz1.gif

Ja sellepärast et " pärijad pole ju midagi kulutanud nende loomiseks, see neile taskusse voolav raha pole kuidagi õigustatud.."


___________


Saa aru kui suudad, et mõni inimene loob elu jooksul vaid muusikat, teised samal ajal aga ehitavad majad, kõrtsid, kliinikud, laevad, äriimpeeriumid, harivad põllud viljakandvaks, istutavad aiad, loovad poed, panevad käima transpordiliinid jne jne. Sina nüüd tahad, et selle muusiku lapsed peavad loobuma oma isa-ema pärandist aga sinu lapsed ei pea? Seda, nimetatakse topeltmoraaliks.

Sisuliselt aga ma nimetaks seda üleskutseks röövimisele ja vargusele. Teeks näiteks üleskutse sarnase, et hei-hei, sinu varad lähevad nüüd rahva seas rivitult kui kõrvad pea alla paned, sest sinu lapsed pole s...tagi teinud nende varade loomiseks. Kas meeldib?

_________________


Eriti just need 1960ndad, kus igas teises loos kasutati rahvamuusika baasi ja elemente (neo-folk-buumi ajastu, you know!).


See argument on eriti naljakas, sama loogika järgi peaks sul suisa tänaval püksid maha tõmbama ja ära võtma, sest nende tegemisel on kasutatud rahvaloomingu baasi ja elemente (õmblemine, pükside leiutamise ajastu, you know!")


viimati muutis tumbuser 10.09.2011 21:56:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.09.2011 21:56:32 vasta tsitaadiga

tumbuser kirjutas:
WAV kirjutas:
Neid esindavad nüüd pärijad. Kuid siinkohal mina muutuks juba kurjemaks - intellektuaalomandi edasikandumine pärijatele on juba kritiseeritav teema. Pärijad pole ju midagi kulutanud nende teoste loomiseks, see neile taskusse voolav raha pole kuidagi õigustatud...



Selles mõttes olen ma sinuga igati nõus, kui kõrvad pea alla paned, siis kõik su loodud väärtused tuleb su lastelt jõu ja alatusega ära võtta kui nad vabatahtlikult ei loovuta ning ja jagada rahvale laiali. icon_razz1.gif

Ma saan aru, et see on nii naljatamisi öeldud. Aga õigus on nii või naa - autoril on olnud aega 50 aastat teost "rahaks ümber konverteerida" ehk teenida sellelt nii palju kui võimalik. Kui kogutud summast pärijatele midagi järele ei jää, siis pole kas teos olnud piisavalt hea/edukas või on autor rahaga hooletult ümber käinud. Üht lehma ikka lõputult lüpsta ei saa, teenitud summat aga saab pärandada küll.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004




sõnum 10.09.2011 22:01:17 vasta tsitaadiga

Saksamaal ja Austrias on perefirmasid, mis on vanad ca 300-400 aastat. Ja eelkõige käiakse seal ostmas, sest nimi müüb. Ja omanikul on aeega 50 aastat seda firmat "rahaks ümber konverteerida" ehk teenida nii palju kui võimalik.... Kas laseme need nüüd rivitult



Maailmas on palju salajast käsitöönippe ja retsepte ja oskusteavet, mis on antud pereliini pidi edasi, ka Eestis. Kas peaks need laiali jagama üldrahvalikuks kasutamiseks?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 10.09.2011 22:20:09 vasta tsitaadiga

No tore on kui autoril on oma lapsed kellele pärandada õigusi ja rahasid. Paraku reaalsuses just muusikutel ja kunstnikel pooltel juhtudel nii ei ole ja pärandusõigus on liikunud mingite formaalsete reeglite või kavalate skeemide baasil kellelegi kaugele lehma lellepojale, kes kõnealuse autoriga pole oma eluajal sageli üldse kordagi suhelnud. Seetähendab vägagi kummaliselt justnagu süllekukkunud kingitusena.
Ja firmaga pole päris otsene analoogia. Firma ei ole intellektuaalne omand, vaid materiaalsem omand, mille edasijätkumiseks on vaja ikkagi mingeid liigutusi kellelgi (kasvõi töölistel) teha. Intellektuaalne omand saab loogiliselt mõeldes siiski kuuluda vaid ühele konkreetsele ajule, see ei ole tükk ega rahakast, mida saab edasi kinkida-pärandada-müüa.

tsitaat:
tsitaat:
Eriti just need 1960ndad, kus igas teises loos kasutati rahvamuusika baasi ja elemente (neo-folk-buumi ajastu, you know!).
See argument on eriti naljakas, sama loogika järgi peaks sul suisa tänaval püksid maha tõmbama ja ära võtma, sest nende tegemisel on kasutatud rahvaloomingu baasi ja elemente (õmblemine, pükside leiutamise ajastu, you know!")

Vähemalt vahemikus 1920-1940 väljaantud lauludest USA's päris paljud protsessiti hiljuti taas rahvaloominguks (traditional / public domain), kuna hiljem selgus, et tollased "autorid" olid natuke liiga hoogu läinud oma nime külgekleepimisega igale naaberküla lävepakulaulikult kuuldud 200+ aastat vanale viisijorule.
Pükste näide ei läinud sul aga siinkohal eriti korda, sest konkreetselt mina eelistangi püksata käimist, nudist olen.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004




sõnum 10.09.2011 23:08:52 vasta tsitaadiga

Veidi offtopic, aga selle jutu peale tuleb meelde, et... Wolinis sai viikingifestivali ajal üks tüüp julmalt peksa sõdalaste käest sellepärast et tal jätkus jultumust osta netist üks uhke ripats, teha sellest hullult koopiaid (jättes isegi meistrimärgi välja lihvimata) ja tulla neid sinna müüma. Ja sai peksa ka üks tema suuvooder, kes õigustas säherdust tegevust. icon_lol.gif

_____

Sinu motiivid on mulle vastuvõetamatud. Argumentidest aga ma ei saa aru.

1. Niiet kui pooltel juhtudel on liikunud õigused edasi siis võtame ära ka neilt pärijatelt, kes pole õigusi loovutanud?

2. Ja selle teise poolega on sedapsi, et kui sa näiteks müüd maja või kõrtsi oma vennale maha siis pärast tema surma tuleme ja tõstame su vennapojad sealt
välja, eks? Või kui näiteks ostad mõne firma või maja ära kellegilt siis võtame selle sult ära, sest see kinnisvara oli algse omaniku nõusolekul liigutatud
kaugele lehma lellepojale?

3. Firma võib olla intellektuaalne omand (näiteks kui kaubamärk, mis ei tooda midagi väljaarvatud tuntust ja kuulsust), aga selle üle ma ei vaidleks vaid ütlen et
firma valmistatav on tihti intellektuaalne omand - mine küsi IT-vendade käest palju maailmas on muusikast kaugelseisvaid arhitektuuriprogesid, projekte,
teenuseid vahendavaid firmasid, kes ongi vaid virtuaalkujul olemas aga teenivad hullult pappi üle interneti intellektuaalset omandi õigust müües. Patentidest,
kaubamärkidest, pöörastest tulevikus edulootust pakkuvatest salajastest ideedest ei räägigi.

4. Firmale kuuluv intellektuaalne omand.... kas näiteks Saksamaal olev pagariäri Schleswig Bäcker käes olev sajanditevanune saladuses hoitav saiaretsept mis
firma kuulsaks ja edukaks teind...peaks kuuluma ka sinu vanaemale, et too siis sulle saaks küpsetada kui sul isu peale tuleb?

5. "Intellektuaalne omand saab loogiliselt mõeldes siiski kuuluda vaid ühele konkreetsele ajule." See on minu jaoks nädala lause. Ma kirjutan selle väsimuse ja hilise kellaaja arvele. Kui välja oled puhanud, siis naerad ise ka. rofl.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 10.09.2011 23:25:14 vasta tsitaadiga

tumbuser kirjutas:
"Intellektuaalne omand saab loogiliselt mõeldes siiski kuuluda vaid ühele konkreetsele ajule." See on minu jaoks nädala lause. Ma kirjutan selle väsimuse ja hilise kellaaja arvele. Kui välja oled puhanud, siis naerad ise ka. rofl.gif

Ei, väsimuses pole siinkohal küsimus. Ma alles mõni tund tagasi alustasin oma päeva... Aga sellest et intellektuaalne omand kuulub vaid sellele ajule, kes selle omandi loonud on -- lihtne põhjendus, nimelt kui pärast inimese surma tema hing lahkub kehast, siis pole ju päris õige, kui keegi teine seda justkui käsutama ja kasutama asub. Hingede esoteeria on omaette problemaatika tegelikult, kuid praegu läheb see siinsest vestlusteemast juba liiga kaugele...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003




sõnum 10.09.2011 23:39:04 vasta tsitaadiga

Oot, millest me siin räägime? Mingist pisikesest protsendist? Kes siiski koorib 90% ja enamgi siin, kellegi teise intellektuaalse omandi eest? Ja tihti hoopis kogu tulu?

1. Argument, et neil on kulud seoses tootmisega ei pea enam vett kuna müüakse allalaetavat muusikat enamuses ja füüsiliste plaatide müük kahaneb iga päevaga.
2. Argument, et on serveri kulud jne, aga kui inimesed ise jagavad omavahel p2p? Miks ikkagi vahendajad peavad aegade lõpuni teenima hiigelkasumeid nüüd ja igavesti?

Ok, kinnisvara või raha pärimine ei ole üks ühele võrreldav intellektuaalse loominguga. Kas Picasso sugulased teenivad midagi praegu müüdavate maalide või reprode pealt? Kas koodijuppe ka pärandatakse sugupõlvedele edasi?

Ainuke põhjus miks muusika ja filmidega on teisiti on sellepärast, et on üle mõistuse kasvanud vahendajad, nagu kõik liigkasuvõtjad üldiselt.

Mina pooldaks siinkohal seadusandluse täiendamist ja uute lahenduste välja töötamist. Ja kui tõesti teha nii nagu tumbuser siin ägedalt nõuab ( arvatavasti endal muusikavahendajate juures käpp sees ) siis võiks ta ise oma kuludega ka läbi ajaloo toodetud intellektuaalsele loomingule seadusjärgsed pärijad otsida. Sealhulgas kunstiteosed, heliloojate looming mõnesaja aasta eest ja kusjuures, ka tahan, et sa siis tuvastaksid kes ikkagi esimesena rahvalaule ümisesid et nende järglased ka kindlustatud saaksid. Kui sa arvad, et see on liiast ja absurdne, siis pole sa ikkagi õigluse peal väljas. Kui teha, siis ikka põhjalikult ja maksame kõik üksteisele kümnist nii, et veri silmist tilgub. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 156
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 11.09.2011 03:52:14 vasta tsitaadiga

tumbuser kirjutas:
WAV kirjutas:
Neid esindavad nüüd pärijad. Kuid siinkohal mina muutuks juba kurjemaks - intellektuaalomandi edasikandumine pärijatele on juba kritiseeritav teema. Pärijad pole ju midagi kulutanud nende teoste loomiseks, see neile taskusse voolav raha pole kuidagi õigustatud...



Selles mõttes olen ma sinuga igati nõus, kui kõrvad pea alla paned, siis kõik su loodud väärtused tuleb su lastelt jõu ja kõiksugu knihvidega ära võtta kui nad vabatahtlikult ei loovuta ning ja jagada rahvale laiali. icon_razz1.gif

Ja sellepärast et " pärijad pole ju midagi kulutanud nende loomiseks, see neile taskusse voolav raha pole kuidagi õigustatud.."


___________


Saa aru kui suudad, et mõni inimene loob elu jooksul vaid muusikat, teised samal ajal aga ehitavad majad, kõrtsid, kliinikud, laevad, äriimpeeriumid, harivad põllud viljakandvaks, istutavad aiad, loovad poed, panevad käima transpordiliinid jne jne. Sina nüüd tahad, et selle muusiku lapsed peavad loobuma oma isa-ema pärandist aga sinu lapsed ei pea? Seda, nimetatakse topeltmoraaliks.
nende äriimpeeriumite ja isegi kinnisvara eest peab hoolt kandma ja õigesti käitlema, et tulusus säiliks!
vanavanemate honorari pealt teenimine ei nõua rohkemat, kui pangakontot, mis piisavalt mahutaks icon_rolleyes.gif

igasuguste patentidega on täpselt samuti - piiratud kehtivus, seda just seetõttu, et lõputult ei ole võimalik leiutada ning vaja on olemasolevatele täiendusi saada, kuid kui igavesti kõikidele patendiomanikele kümnist maksta, siis kulud on eksponentsiaalselt kasvavad ja see pärsib ropult arengut
sama ka muusikaga.

lisaks peab ajalugu ka ajalootundidesse jõudma, ilma, et iga kuradi loo esitamine maksaks koolidele kümnist - ei tea, kas sina muusika ajalugu koolis said?

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
drag0n
HV kasutaja
drag0n

liitunud: 23.02.2002




sõnum 12.09.2011 00:42:38 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
lisaks peab ajalugu ka ajalootundidesse jõudma, ilma, et iga kuradi loo esitamine maksaks koolidele kümnist - ei tea, kas sina muusika ajalugu koolis said?
Hmm? Mis kümnisest sa räägid?
Autoriõiguse seaduse järgi võib teost illustreeriva materjalina õppe-eesmärkidel kasutada ilma mingit autoritasu maskmata.

Autoriõiguse seadus §19. 2)
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rlv
HV kasutaja
rlv

liitunud: 13.08.2003




sõnum 12.09.2011 09:25:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Saa aru kui suudad, et mõni inimene loob elu jooksul vaid muusikat, teised samal ajal aga ehitavad majad, kõrtsid, kliinikud, laevad, äriimpeeriumid, harivad põllud viljakandvaks, istutavad aiad, loovad poed, panevad käima transpordiliinid jne jne. Sina nüüd tahad, et selle muusiku lapsed peavad loobuma oma isa-ema pärandist aga sinu lapsed ei pea? Seda, nimetatakse topeltmoraaliks.
Oot-oot. Sa räägid nüüd hoopis teisest asjast.

Jah, mina olen küll kindlasti nõus, et kui ma olen oma elu jooksul arhitektina mõne väga ilusa majaga või ettevõtjana hiilgavalt õnnestunud äriideega maha saanud, siis võib igaüks viiskümmend aastat pärast minu surma täpselt samasuguse teha, ilma et peaks minu ahnetele järeltulijatele selle eest pappi välja käima. Tegelikult võiks see minu arvates isegi märksa varem juhtuda.

Nii et sina räägid praegu aiast, aga teised aiaaugust ja nendele kahele asjale kehtibki täitsa erinev moraal. Kaks erinevat moraali kahele eri asjale, mitte topeltmoraal.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yxtom
HV kasutaja
yxtom

liitunud: 30.05.2007




sõnum 12.09.2011 10:12:10 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jokker99
HV kasutaja

liitunud: 21.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2011 15:51:13 vasta tsitaadiga

Kogu selle vaidluse juures on üks aspekt mis kõigil kipub alati meelest minema:

1. 'Tööstuslik intellektuaalomand" (innovatsiooni tulemusena loodud seade või meetod) - patentdi vormistamine on tavakodanikule peaaegu ülejõukäivalt keerukas, registreerimine maksab raha, Mida rohkem riike katab, seda rohkem tuleb maksta. Lisaks tuleb iga aasta maksta patendi jõushoidmise riigilõivu (selle määr kasvab aastatega pea eksponentsiaalselt). Tegemist on innovatiivse loomingu kaitsega. Teoorias siis selleks et innovaatorid saaksid oma mõttetöö eest pappi ....

2. Meelelahutuslik intellektuaalomand (muusika, film jms "palagan") - autorlus tekib automaatselt pärast teose valmimist. Kaitse kestab autori eluaeg +50 aastat. Maksma selle eest midagi ei pea...

Küsimus, miks ühte loomingu liiki nii jõhkralt eelistatake??

_________________
Vaata filme internatis - Cineve.ee - Telli Hollywood endale koju!
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 12.09.2011 15:56:13 vasta tsitaadiga

Jokker99 kirjutas:
patentdi vormistamine on tavakodanikule peaaegu ülejõukäivalt keerukas, registreerimine maksab raha
Konkreetseid numbreid ka oskad öelda? Afaik oli summa suht võrreldav kommirahaga ning keerukus pole just teab kui hull, lihtsalt tuleb end posust paberimajandusest läbi närida.

Ma ei ütleks, et üht nii jõhkralt eelistatakse. Lihtsalt copyright'iga on võimalik rohkem pappi kokku ajada millega endale sobilikke seadusi osta icon_razz1.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jokker99
HV kasutaja

liitunud: 21.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2011 16:05:15 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Konkreetseid numbreid ka oskad öelda? Afaik oli summa suht võrreldav kommirahaga ning keerukus pole just teab kui hull, lihtsalt tuleb end posust paberimajandusest läbi närida.

Ma ei ütleks, et üht nii jõhkralt eelistatakse. Lihtsalt copyright'iga on võimalik rohkem pappi kokku ajada millega endale sobilikke seadusi osta icon_razz1.gif


Ikka saab.
Riigilõivud leiad siit tabelist: http://www.epa.ee/client/default.asp?wa_id=904&wa_id_key=
Need summad annavad ainult Eesti territooriumil kaitse.
Eu lõivud on sellised (copy-paste EPO kodulehelt):

How much does a European patent cost?

Fees are charged for filing, search, designation of states, claims (if more than fifteen), examination, grant and printing. Renewal fees are also payable for the third year and each subsequent year after the date of filing.

The filing and search fees due at the beginning of the procedure currently amount to about EUR 1 300 (or EUR 1 200 if the application is filed online). The remaining fees are payable later. That means that applicants can decide at each stage of the procedure whether or not to continue with their application. As a rough guide, it currently costs on average EUR 5 100 (or EUR 5 000 if the application is filed online) to take a patent application with seven or more designated states through to the grant stage.

At the post-grant stage, competence is transferred to the contracting states designated in the European patent. In some contracting states, costs may be incurred for validation of the European patent there. In order to maintain the patent, renewal fees must be paid in each designated state. The amount of the renewal fee varies from state to state.

The overall cost of obtaining a European patent may also include fees for the services of a patent attorney. Further details of these costs can be obtained from any patent attorney authorised to act as a professional representative before the EPO. A searchable database of professional representatives is available on this website.

Arvestades, et "palagani" autorluse jõustamisega ei pea mingit vaeva ega raha kulutama siis on eelistus ikkagi väga selgepiiriline ...

_________________
Vaata filme internatis - Cineve.ee - Telli Hollywood endale koju!
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 12.09.2011 16:07:20 vasta tsitaadiga

Hm, huvitav mis riigi patendihinnaga siis asju segi ajada võisin. Mul oli meeles max mõnisada euri hinnaks.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jokker99
HV kasutaja

liitunud: 21.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2011 16:11:39 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Hm, huvitav mis riigi patendihinnaga siis asju segi ajada võisin. Mul oli meeles max mõnisada euri hinnaks.


See on siis, kui kaitsed ainult ÜHES riigis ... iga riik maksab eraldi!! Lisaks on aastamaks (igas riigis eraldi!). Ja üle 20 aasta ei saa nii ehk naa patenti hoida. (mingid meditsiiniasjad on erandiks, neile saab taotleda pikendust - eraldi papi eest)

_________________
Vaata filme internatis - Cineve.ee - Telli Hollywood endale koju!
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 12.09.2011 16:27:22 vasta tsitaadiga

Tegelikult on praegune autorikaitseseadus selline mis mitut jalga lonkab ja ei teeni ühiskonna huve. Selle algne idee oli motiveerida autoreid teoseid looma garanteerides selle, et teised tema asjade pealt kasumit ei teeniks. Aga ülla ülla, kas surnud muusikut motiveerib tööd tegema autorikaitse mis temast 50 aastat edasi kestab? See ei ole kuidagi enam sellega seotud, seega mina taandaks kogu autorikaitse autori eluaja lõpuni. Selle aja jooksul on võimalik piisavalt pappi kokku ajada ja peale seda peaks see minema avalikusele.

Nüüd mis puutub kollektiivsesse tööse siis see on hoopis teine teema (filmid, seriaalid jne). Raamatute ja muusika puhul on palju lihtsam. Seal on reeglina väike kogukond tegelasi kes sellega siis tegelenud on ja seega oleks kerge mingi mõistlik vorm väja mõelda selle probleemi lahendamiseks. Paraku meediakartellid ei laseks sellel kunagi sündida.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.09.2011 19:20:43 vasta tsitaadiga

I Don’t Care About Your Profits, And It Enrages Me That You Think I Should | TorrentFreak
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 12.09.2011 19:32:47 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
..., seega mina taandaks kogu autorikaitse autori eluaja lõpuni. Selle aja jooksul on võimalik piisavalt pappi kokku ajada ja peale seda peaks see minema avalikusele...
.

icon_cool.gif nüüd astud küll väga valusalt fonogrammitootjate varvastele - sageli peale muusiku traagilist surma, viskuvad müüginumbrid lakke.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.09.2011 19:33:32 vasta tsitaadiga

Tapame sita artisti maha, saab vähemasti valmis toodetud plaadid müüdud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Varia »  Tarand: Eesti ei peaks toetama muusika autoriõiguste pikendamist mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.