Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Heli summutamine? Subwoofer ei meeldi alumistele naabritele märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 19.03.2011 00:39:58 vasta tsitaadiga

Vasturääkivus oli selles, et piigid aitavad reaalselt "naabreid häiriva müra" summutamisel. Need ei ole "vaid" heli täpsemaks muutmise pärast. Seni kuulajani, läbi põranda ja diivani kandunud bass, vähenes peale piikide lisamist oluliselt .
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2011 00:45:47 vasta tsitaadiga

marcor1, piigid aitavad vaid woofri ja põranda resonantsi vastu. Mitte aga madalsagedusliku heli vastu. Minu väide oligi ju selle kohta!

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2011 00:46:51 vasta tsitaadiga

eem, kõigepealt kaevati ligi 5a vana probleem välja ja nüüd järgneb jutt, mis sobiks mõnda üldisemasse heliteemasse icon_rolleyes.gif miskit oleks nigu nihu...
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2011 00:48:24 vasta tsitaadiga

arm2004, icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Noname paugutab kurat teab mida seal, et selliseid teemasid üles kaevab...
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2011 06:20:05 vasta tsitaadiga

suht pohhui kui vana teema on. või mingi uus HV seadus?
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2011 11:05:14 vasta tsitaadiga

seadust ei ole, aga suht kaine mõistuse vastane hakata lahendama nii vana probleemi. pead küll ei anna, aga arvatavasti on inimene juba lahenduse leidnud või olukorraga leppinud icon_rolleyes.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2011 11:36:11 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
...aga arvatavasti on inimene juba lahenduse leidnud või olukorraga leppinud icon_rolleyes.gif


ot:
Või naabrite poolt tänaseks juba mõrvatud... icon_lol.gif
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 19.03.2011 12:05:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:

suht pohhui kui vana teema on. või mingi uus HV seadus?


Vanasti vist pandi kaevuri staatus vanade teemade kaevamise eest?
Teemasse, kui ma noor olin lasin ma 4x 10 tolli supakad lasna paneelmajas iga päev põhjas lõhkilendamise piiril, eks vanas elukohas naabrid kurtsid küll jah, aga nad arvasid et ma ei kuule hästi kuna ma kuulasin raadiot kah niimoodi. Põhi asjad mis nad kurtsid oli see et süüa ei saa nõud kargavad laual ringi, ja nad kartsid pidevalt et lambid kukuvad laest pähe icon_lol.gif ma siis seletasin et see ei ole võimalik mul toas ei kuku ju midagi pähe. Hiljem süüdistati mind selles et ma ajasin alt naabri ema hulluks ja see viidi hullumajja, no mina nüüd küll selles süüdi pole icon_neutral.gif ma ei tea kedagi kes tümpsust hulluks läind on icon_neutral.gif Elasin 8-dal korrusel ja all tänaval inimesed ikka vaatasid ülesse et mis värk on mingi kontsert või. Üldiselt sõbrad kes külas käisid mainisid et ikka täis rocksummer on toas, rääkida pold mõtet niikuinii midagi ei kuulnud toas, röökides oli midagi kuulda. Aga jah uues elukohas (lasna 7-es korrus) see asi lõppes ära mul, naabrid nuputasid öösel välja mis korteris jama käis, ma vihtusin quake 2-te suure hoolega ja ilge põmin käis toas koguaeg, ja kell 4 öösel siis tulid naabrid ukse taha ja palusid lõpetada, no ma siis lõpetasin. Järgmine öö oli sama asi, ei lastud rahulikult mängida vaid tuldi mentidega mölisema, ja noh sellest ajast peale olen ma klappidega mees. Kõlarid vedelevad kapi otsas mälestuseks.
Üldiselt tümakat naabritest eriti ära ei isoleeri icon_cry.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 19.03.2011 12:06:29 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
seadust ei ole, aga suht kaine mõistuse vastane hakata lahendama nii vana probleemi. pead küll ei anna, aga arvatavasti on inimene juba lahenduse leidnud või olukorraga leppinud icon_rolleyes.gif

Teemaalgataja võib-olla jah, kuid uued võimsamate kõlarite omanikud avastavad ennast ehmatusega sama probleemi otsast, peaks nagu abi küsima, kuid mingid kaagutajad ei luba vanu teemasid üles kaevata ja HV reeglites on mitte sama teemat uuesti teha.
Kui vana teemat ei tohi uuesti kasutada, siis kustutage see rämps siit foorumist ära.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2011 12:13:30 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
seadust ei ole, aga suht kaine mõistuse vastane hakata lahendama nii vana probleemi. pead küll ei anna, aga arvatavasti on inimene juba lahenduse leidnud või olukorraga leppinud icon_rolleyes.gif


kaine mõistusega pole siin midagi pistmist. selle loogika järgi kaine mõistus ütleb, et teema peaks olema kustunud, kuna inimene on ju ammu vastuse saanud või leppinud?
Minu hetkel isegi mitte väga kaine mõistus arvab, et ebanormaalne on möliseda, kui keegi vana teema üles võtab, olenemata siis põhjusest, kas ei märgata teema vanust või tekib sama küsimus aga uute argumentidega uuesti kellelgi.
aga ilmselt kogud poste, selline random mölin ei ole loogiline icon_rolleyes.gif

Marie kirjutas:
arm2004 kirjutas:
seadust ei ole, aga suht kaine mõistuse vastane hakata lahendama nii vana probleemi. pead küll ei anna, aga arvatavasti on inimene juba lahenduse leidnud või olukorraga leppinud icon_rolleyes.gif

Teemaalgataja võib-olla jah, kuid uued võimsamate kõlarite omanikud avastavad ennast ehmatusega sama probleemi otsast, peaks nagu abi küsima, kuid mingid kaagutajad ei luba vanu teemasid üles kaevata ja HV reeglites on mitte sama teemat uuesti teha.
Kui vana teemat ei tohi uuesti kasutada, siis kustutage see rämps siit foorumist ära.


kusjuures kui tekib sama küsimus kellelgi mida juba küsitud ja otsid vana teema üles, oled kohe ment ja munn, et nii vana teema välja otsid.
aga kui keegi teeb uue teema mille küsimus sama mis vanal teemal siis oled jälle kukk, sest selline teema on juba olemas.
müstiline koht on vahepeal hv.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vanamees
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2003




sõnum 19.03.2011 12:28:45 vasta tsitaadiga

Ideaalis peaks muusika kuulamiseks olema eramaja ja ainult selleks disainitud, ehitatud tuba. Kortermajas paraku, kui tahad ise kuulda, siis kuulevad ka naabrid. Ainuke tõeline lahendus on kõrvaklapid.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 19.03.2011 14:00:17 vasta tsitaadiga

vanamees kirjutas:
Ideaalis peaks muusika kuulamiseks olema eramaja ja ainult selleks disainitud, ehitatud tuba. Kortermajas paraku, kui tahad ise kuulda, siis kuulevad ka naabrid. Ainuke tõeline lahendus on kõrvaklapid.


Jah, kuid vähesed inimesed saavad lubada endale ruumi mis on spetsiaalselt muusika kuulamiseks ehitatud (isoleeritud kõigest muust). icon_rolleyes.gif

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 19.03.2011 15:23:04 vasta tsitaadiga

kembadesig kirjutas:
vanamees kirjutas:
Ideaalis peaks muusika kuulamiseks olema eramaja ja ainult selleks disainitud, ehitatud tuba. Kortermajas paraku, kui tahad ise kuulda, siis kuulevad ka naabrid. Ainuke tõeline lahendus on kõrvaklapid.


Jah, kuid vähesed inimesed saavad lubada endale ruumi mis on spetsiaalselt muusika kuulamiseks ehitatud (isoleeritud kõigest muust). icon_rolleyes.gif


Vaadates buumi ajal kerkinud eramajakuhilaid siis ei ütleks, et väheste inimeste lõbu. Lisaks paljudel on garaazid kola täis või katusealused välja ehitamata ... lisame veel 45+ inimesed, kellel on lastetoad tühjad. Kui endal käed otsas siis ~1000...1500€ peaks hakkama saama. Arvestades, et tehnikale kulutatakse 2000+ € siis pole ju väga hull.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 19.03.2011 16:25:16 vasta tsitaadiga

marcor1 kirjutas:
kembadesig kirjutas:
vanamees kirjutas:
Ideaalis peaks muusika kuulamiseks olema eramaja ja ainult selleks disainitud, ehitatud tuba. Kortermajas paraku, kui tahad ise kuulda, siis kuulevad ka naabrid. Ainuke tõeline lahendus on kõrvaklapid.


Jah, kuid vähesed inimesed saavad lubada endale ruumi mis on spetsiaalselt muusika kuulamiseks ehitatud (isoleeritud kõigest muust). icon_rolleyes.gif


Vaadates buumi ajal kerkinud eramajakuhilaid siis ei ütleks, et väheste inimeste lõbu. Lisaks paljudel on garaazid kola täis või katusealused välja ehitamata ... lisame veel 45+ inimesed, kellel on lastetoad tühjad. Kui endal käed otsas siis ~1000...1500€ peaks hakkama saama. Arvestades, et tehnikale kulutatakse 2000+ € siis pole ju väga hull.


Seda küll, kuid sellegi poolest on nö "muusikatoad" väga vähestel. Iseenesest ei ole jah sellise asja omamine/ehitamine mega kallis, kuid tavainimene endale sellegi poolest sellist asja püsti ei pane. Eelnevalt väljendasin ennast jah sutsu valesti, et "vähesed saavad seda lubada". Lubada saaks paljud, aga neile ei paku see asi pinget. icon_biggrin.gif

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YRO
HV kasutaja
YRO

liitunud: 02.01.2003




sõnum 20.03.2011 12:21:21 vasta tsitaadiga

Natuke lugemist piikide efektist.
_________________
Ega inimene ikka massina vastu ei saa!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 21.03.2011 15:40:02 vasta tsitaadiga

Supaka asukoht toas loeb ka väga palju. On võimalik saavutada täiesti selline efekt, et naabrid kuulevad su bassi tugevamalt kui sa ise supakaga samas toas istudes.

Käisin mõned aastad tagasi ühele tuttavale arvutit üles seadmas ja selle kõlariteks oli mingi Logitech'i 2.1 komplekt. Et tuba polnud kuigi suur, sai supakas algul paigutatud nii nagu ülemisel skeemil. Katsetades pani imestama, et bass on äärmiselt nõrk ja sai see võrdlemisi peale keeratud. Et varemalt oli kõik korras olnud, tekkis mul mõte, et võib-olla madalad helid lihtsalt jäävad "kapi taha lõksu" - pistsin pea sinna kapi ja seina vahele ja tekkis tunne, nagu oleksin pea otse supaka sisse pistnud. Ilmselt kuulsid ka naabrid sel ajal seda bassi võrdlemisi selgelt, sest kapp värises kergelt icon_smile.gif, aga tuppa see heli kapi ja seina vahelisest "lõksust" sisuliselt ei pääsenudki.
Kui sai lauda veidi nihutatud ja supakas kapitaguse orva eest kapi ette nihutatud, oli bass äkki olemas terves toas. Ei oleks osanud oodata, et madalad helid võivad niivõrd tugevalt sumbuda ilma mingi nähtava tõkketa ja sedasi, sõna otseses mõttes kapi taha "kinni jääda".
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 21.03.2011 15:48:08 vasta tsitaadiga

Suur vahe tuleb siiski ka helirõhus - minu kunagisel Logitech'i 2.1 komplektil oli "supaka" elemendi läbimõõduks 4' ja see andis "bassi" ainult laua all olles. Normaalsel kodukino supakal on elemendi läbimõõt 10' või rohkem ja selle bass ei sumbu kapiukse taha.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 21.03.2011 21:12:16 vasta tsitaadiga

Võimsusega on alati võimalik kaod kompenseerida, kui supakas on piisavalt võimas, aga sel juhul võibki tekkida olukord, kus naabrid kuulevad sinu supakat paremini kui sa ise.
Point on selles, et madalsageduslikke helisid mõjutab ruumi kuju ja heliallika asukoht äärmiselt palju, heli võib (nagu ma kirjutasin) jääda "lõksu", kust pääseb välja vaid mõni protsent tegelikust helivõimsusest, samuti võivad toas tekkida alad, kus heli on tunduvalt nõrgem kui mujal. Tavalise neljakandilise toa puhul soovitatakse supakas paigutada ühte toanurka, mitte päris vastu seina vaid mõnikümmend sentimeetrit eemale mõlemast seinast (kui ma õigesti mäletan, ~30-50cm). Sel juhul on helitugevus ruumis jaotunud kõige ühtlasemalt, kattes sealhulgas ka toa keskosa, kõige tugevamaks jääb see heli siiski supaka juures ja diagonaali pidi toa vastasnurgas. Näiteks supaka paigutamisel toa ühe seina keskpaiga kanti võib toa keskosas tekkida piirkond, kus heli on märgatavalt nõrgem kui seinte läheduses supakast paremal ja vasakul. Olen selle variandi ka ära proovinud ja see väide peab paika.

Ka sinu 10" (muide, tolli märk on ", mitte ' ) supaka heli saab kenasti kuhugi sobivate mõõtmetega nurka "lõksu" panna, kus seintest peegelduvad lained liituvad ja tekivad paigalseisvad seisulained, mis sealt lõksust välja ei pääse. Loe natuke kõlarite paigutuse kohta - juhendeid, selgitusi ja arvutusi on veeb täis.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2011 01:25:21 vasta tsitaadiga

"Normaalsel kodukino supakal on elemendi läbimõõt 10' või rohkem ja selle bass ei sumbu kapiukse taha."

sumbumisega ei ole siin midagi pistmist ning kuskile lõksu see bass teil ka ei jää! icon_wink.gif kui see nii oleks, ega siis ei tohiks ka naabrid ja mitte miskit kuulda, kuna bass on teie toas lõksus icon_biggrin.gif

sellist asja nagu normaalse kodukino supaka elemendi läbimõõt ei eksisteeri. normaalne võib olla 8" aga ka 15" element ning peale kõige selle määrab helirõhu lõpuks ikkagi pindale ning käigu korrutis, mitte puhtalt elemendi suurus (ehk läbimõõt).

"samuti võivad toas tekkida alad, kus heli on tunduvalt nõrgem kui mujal"
need alad mitte ei või tekkida, vaid need alad ON ALATI OLEMAS. kui erinevas faasis mingisse punkti jõudvad helilained liita, siis nad nullivad üksteist ära ja helirõhk on sisuliselt null! absoluutselt kõigi tavapäraste tubade ja ühe bassikõlariga konfiguratsioonide puhul on need sellised nõrgemad ja tugevamad alad olemas.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 22.03.2011 01:45:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

pistsin pea sinna kapi ja seina vahele ja tekkis tunne, nagu oleksin pea otse supaka sisse pistnud.


Mul oli kunagi vanade nõukogude pomm kõlaritega analoogne asi, aga ma pistsin nad kapi otsa ju muidugi icon_biggrin.gif noor nagu ma olin, ja siis imestasin et madalaid eriti nagu polegi kuigi mingid 12 tollised membraanid vihtusid paar senti sissevälja eusa_think.gif ja siis mingi aja pärast hakkasid kaaselanikud kurtma et vannitoas kummitab icon_eek.gif no mina ei saand aru et seal kummitab, a siis ükspäev käisin pesemas ja jätsin musa käima toas ja assaraisk kus olid kõrvad lukus vannitoas icon_lol.gif esikus ega wc-s pold midagi kuulda. Madalad helid ikka oskavad ringi sõita kõlarite vale paigutese korral. Tõstsin kõlarid maha kapiotsast ja tekkisid madalad helid tuppa ja vannituba lõpetas kummitamise icon_biggrin.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vanamees
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2003




sõnum 22.03.2011 20:40:14 vasta tsitaadiga

Eks see Logitech Z-2300 ongi tegelikult üks naabrihirmutaja. Kunagi kui omale need ostsin, siis juba poes küsiti, et kas hakkad naabreid hirmutama. Igal asjal oma otstarve, muusika nautimiseks ikka muud asjad.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2011 16:31:07 vasta tsitaadiga

tegelikkuses on ikkagi nii, et mida madalam sagedus ja tugevam võnkumine, seda rohkem naabrid hirmutatud saavad. madal sagedus "tungib läbi" ka paksematest ja tugevamatest konstruktsioonidest.
loogika ütleb, et mingi armetu ja väike logitechi element ei suuda just eriti suurt helirõhku tekitada...eriti siis madalatel sagedustel. 8" on vist max arvutikõlarite woofrielemendi suurus, niipalju kui mina olen neid asju näinud.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2011 16:41:29 vasta tsitaadiga

Wiltz, Z-5500'l on 10".
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2011 20:22:03 vasta tsitaadiga

mhmh, tõsi ta on...aga see vist siiski ka pigem erand kui reegel nende arvutiwoofrite puhul. ja ega see kõlar oma megaväikse inverterkasti ning (arvatavasti) üpris kõrge kasti tuuningsagedusega ikkagi tõeliselt madalaid sagedusi esitada ei suuda!
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2011 20:45:29 vasta tsitaadiga

kuskilt nagu silmi-kõrvu jäänud, et tuuningsagedus peaks 50Hz olema.
tõeliste madalate kohapealt ei hakka kaasa rääkima, pole piisavalt pädev ses valdkonnas icon_razz1.gif mulle igatahes on täiesti piisav ja sobiv.

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Heli summutamine? Subwoofer ei meeldi alumistele naabritele mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.