Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Soovitage lugusid helisüsteemi testimiseks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 12.03.2011 19:55:23 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Ei asi pole selles, kas toon on täpselt noodis või mitte. Asi on pillide ja pillide komplekti põhimõttelises kõlavärvingus, mida on väga lihtne mälus hoida. Kõige primitiivsem näide - kas kitarri keelt tõmmates tuleb suhteliselt puhas toon või lisandunud parasiitsete klirrmoonutustega toonikombo. Sellega ongi elektrimuusika puhul eespoolarutletud otsene probleem - paljud (rock)bändid panevad oma elektrikitarrile ikka fuzz jm moonutusplokid vahele, nii et saavutatud käriseva heli THD on mingi 70% ja veel palju enamgi. No mismoodi sa testid sellise heliga heli taasesitusaparatuuri, mille omamoonutustegur on summaarselt ütleme 0,2...2%? Sisuliselt kõlbab sellise muusika jaoks suht suvaline aparatuur, sest aparatuuri enda moonutus maskeeritakse täielikult tolle elektrikidramehe tehtud käriseva soolo sisse ära! Isegi totaalselt lõhkilöödud membraaniga valjukas ei anna nii suurt moonutust!
põhiliselt kasutatakse ikka kas overdrive või distortionit. Fuzzi mitte niipalju.

s!ta süsteemiga on seda "klirinat" ikka väga paha kuulata ja mingit meloodiat ja rütmi läbi selle püüda päris võimatu. mingisugustest sangadest ja juradest ei hakka rääkimagi. samuti ei kannata see "kärin" kuigipalju tämbrinuppude kruttimist ja EQ'ga peab ka väga ettevaatlik olema. Kõige rohkem kannatavad trummid, kui moonutused sisse tulevad. Krigisevat taldrikut on ikka väga valus kuulata ja tegelikult kuuleb ka selle "krigiseva" kidramehe soolost ära, kui see krigisema hakkab. Muidugi jah, on albumeid, kus stuudios on nuppude keeramisega "krigin" täiesti p3rse keeratud, mis tähendab et sul võib olla kui hea tehnika tahes, kuulatavat tulemust ei saa. Mida pole, seda juurde juba ei tekita.

Katkise membraani juttu pole mõtet üldse kommenteerida.

Muidugi ega ma ei väidagi seda, et rockiga nüüd keegi THD mõõtma peaks hakkama.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YRO
HV kasutaja
YRO

liitunud: 02.01.2003




sõnum 13.03.2011 15:15:04 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
AGA wtf? Mis seos on sellel kõlarite sissemängimise kuuldavate efektidega?

Praktik Vikash Chauhan'i Audaxi AP100Z0 elemendi break-in 2lk.

Joonis ka juurde (x-sagedus Hz, y-SPL dB), simuleeritud 2x17L/fb 47Hz faasipöörajaga kõlakastis. Roheline punktiirjoon - Audaxi tehaseandmed, punane joon - karbist võetud valjuhääldid, roheline joon - 70h break-in. Vaadeldav ala 40-100Hz, ülejäänud jooned võite tähelepanuta jätta.

_________________
Ega inimene ikka massina vastu ei saa!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 13.03.2011 16:12:15 vasta tsitaadiga

YRO kirjutas:
ihvike kirjutas:
AGA wtf? Mis seos on sellel kõlarite sissemängimise kuuldavate efektidega?

Praktik Vikash Chauhan'i Audaxi AP100Z0 elemendi break-in 2lk.

Joonis ka juurde (x-sagedus Hz, y-SPL dB), simuleeritud 2x17L/fb 47Hz faasipöörajaga kõlakastis. Roheline punktiirjoon - Audaxi tehaseandmed, punane joon - karbist võetud valjuhääldid, roheline joon - 70h break-in. Vaadeldav ala 40-100Hz, ülejäänud jooned võite tähelepanuta jätta.
Mis neist "sissemängitud" kõlaritest paar päeva hiljem sai? Sellest pole kahjuks juttu. 50 Hz läheduses väga kitsas sagedusalas on 0,5 dB vahet, kusjuures "sissemängimata" element annab rohkem bassi. Alati, alati ja alati räägitakse sellest, et sissemängimine teeb bassi tugevamaks ja madalamaks. Siit seda küll näha pole, vastupidi hoopis, kuigi vahe on ebaoluline. 0,5 dB nii naeruväärselt kitsas sagedusalas on ülimalt tõenäoliselt muusikat kuulates kuuldamatu vahe või kui ongi imekombel kuuldav, siis sõnulseletamatult tühine ja ilmselt eelistataks subjektiivselt "sissemängimata", kui valjemat ja madalama bassiga varianti. Ja ikkagi, mis neist kõlaritest paar päeva hiljem sai?
Iseenesest hea link tõestamaks hoopis vastupidist sellele, mida sa ise varem välja käisid. Kahjuks poolik info, kuna pole kirjas, kas näiteks temperatuur oli mõõtmisruumis konstantne, ega seda, mis neist elementidest peale "puhkamist" sai.

Lisaks panin seda tähele, et tüübi mõõtmistulemuste ja tehaseandmete vahel olid kohati väga suured käärid, mis paneb tõsiselt kahtlema tema mõõtevahendite täpsuses.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YRO
HV kasutaja
YRO

liitunud: 02.01.2003




sõnum 13.03.2011 16:18:09 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, kuidas sina graafikuid loed, kuid mina näen, et 40-55Hz sagedusvahemikus on uue ja sissemängitud elemendi vahe ~1dB. Valjuhääldite parameetrid on liikunud lähemale tehaseparameetritele, Qts ja Fs on langenud st muhk on ühtlustunud ja valjuhääldi resonantssagedus on langenud. Mina pole väitnud, et rohkem bassi peaks tulema.
Kui soovid, siis annan sulle Vikashi e-posti aadressi ja küsi ise tema käest otse, mis edasi sai või millised tingimused olid mõõtmise ajal. Mina seda ei tea ning ega keegi ei usuks ka, kui ma ise küsin.

_________________
Ega inimene ikka massina vastu ei saa!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 13.03.2011 16:27:35 vasta tsitaadiga

YRO kirjutas:
Ma ei tea, kuidas sina graafikuid loed, kuid mina näen, et 40-55Hz sagedusvahemikus on uue ja sissemängitud elemendi vahe ~1dB. Valjuhääldite parameetrid on liikunud lähemale tehaseparameetritele, Qts ja Fs on langenud st muhk on ühtlustunud ja valjuhääldi resonantssagedus on langenud. Mina pole väitnud, et rohkem bassi peaks tulema.
Kui soovid, siis annan sulle Vikashi e-posti aadressi ja küsi ise tema käest otse, mis edasi sai või millised tingimused olid mõõtmise ajal. Mina seda ei tea ning ega keegi ei usuks ka, kui ma ise küsin.
No ma loen nii, et üks jaotis on 0,5 dB sellel graafikul. Ja mitte 40-55 vaid u 45-53 Hz vahemikus on maksimaalne erinevus 0,5 dB, keskmine väiksem. Ok, sina tõesti ei väitnud, et bassi peaks rohkem tulema, teised seda aga alati teevad. Oled sa kusagil kunagi kuulnud kedagi väitmas - "mängisin kõlarid sisse ja bassi on nüüd vähem, aga see on parem bass"?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YRO
HV kasutaja
YRO

liitunud: 02.01.2003




sõnum 13.03.2011 16:37:27 vasta tsitaadiga

dB osas on sul õigus jah icon_redface.gif , ma ju muutsin näidatavat vahemikku ning üks jaotis on tõesti 0,5dB. Maitse asi, kas parem bass on madalam ja kontrollitum bass või suurema helirõhuga bass. Autowoofri huvilised on suuresti teise valiku eelistajad.
_________________
Ega inimene ikka massina vastu ei saa!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 13.03.2011 16:42:24 vasta tsitaadiga

Kui kast on tehtud mingi parameetri järgi, siis rohkem bassi ei pruugi olla parem bass...
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zatter
HV kasutaja

liitunud: 22.10.2009




sõnum 13.03.2011 19:04:54 vasta tsitaadiga

Teema pealkiri ja teema ise on ilmselt parimas haakuvuses kogu HV foorumis icon_lol.gif

Jätkake samas vaimus thumbs_up.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 13.03.2011 19:25:46 vasta tsitaadiga

On täitsa mööda jah, tuleb tunnistada. Kui keegi on splittimises käpp, siis võiks selle sissemängimise osa eraldada.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2011 16:40:36 vasta tsitaadiga

Kõlarite sissemängimisest võiks keegi targem veel rääkida, youtubes on üks video, kus testiti kas kõrvaklappide sissemängimine muudab midagi. Eriti ei muutnud.
See ilmselt sõltub klappidest ilmselt, minul kõik klapid on vajanud sissemängimist, et helipilt oleks lamedam.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 20.03.2011 03:02:01 vasta tsitaadiga

Subheim - Dusk thumbs_up.gif

Igati asjakohane pala süsteemi proovilepanekuks. icon_cool.gif

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Soovitage lugusid helisüsteemi testimiseks mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.