Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti e-poodidest ostes peab varsti kogu kauba eest korraga maksma märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.07.2010 09:38:13 Eesti e-poodidest ostes peab varsti kogu kauba eest korraga maksma vasta tsitaadiga

link :: EPL Online


Kui praegu saab Eestis tegutsevast internetikauplusest näiteks lapsevankrit tellides maksta poole summast kauba tellimisel ja teise poole kauba kättesaamisel, siis juba aasta lõpus peab justiitsministeeriumi plaani koha selt kogu raha enne kauba saamist kaupmehele ära maksma.

Loe edasi EPL Online

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 15.07.2010 09:41:57 vasta tsitaadiga

ja see on hea milleks?
jäetakse teine pool siis nii sagedasti maksmata?

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
frygor
Kreisi kasutaja
frygor

liitunud: 07.05.2004




sõnum 15.07.2010 09:51:25 vasta tsitaadiga

Inimesed ei ole praeguolevast seadusest eriti teadlikud minuenda kogemuse põhjal. Seega ei tohiks vast midagi suurt tulla sellest!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrek309
HV kasutaja
indrek309

liitunud: 17.08.2006




sõnum 15.07.2010 11:07:04 vasta tsitaadiga

kummaline, miks seda reguleerima peab. kas siis kaupmees praegu ei või küsida täissumma tasumist, ennem kauba teele saatmist? minuarust nii tehaksegi paljudes e-poodides, kas see on siis seadusevastane.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.07.2010 11:25:42 vasta tsitaadiga

Uskuda võib, et see toob interneti-rindele terve rea "negatiivselt nutikaid", kes teevadki oma netiäri ainult ühekordseks kasutamiseks:

"Müün kaupa seda ja seda, täies summas ettemaks" ja raha laekumisel väike "minematõmbamine"...
--------------------------------------------------
Ning, kui seda seaduseelnõud uskuda, siis jääb kogu vastutus ostja õlgadele, et ise oli loll, et tegi interneti-ostu ja kandis raha ette ära...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.07.2010 11:27:04 vasta tsitaadiga

Einohjah... millega meie "juustuministeerium" küll mõtleb?
Eks see oli vesi kelmide ja petturite veskile, saab inimesi suuremate summadega üle lasta thumbs_down.gif

Ausal kaupmehel pole ju sügavat vahet...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
QWhite
Kreisi kasutaja
QWhite

liitunud: 24.02.2004




sõnum 15.07.2010 11:35:57 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Uskuda võib, et see toob interneti-rindele terve rea "negatiivselt nutikaid", kes teevadki oma netiäri ainult ühekordseks kasutamiseks:

"Müün kaupa seda ja seda, täies summas ettemaks" ja raha laekumisel väike "minematõmbamine"...
--------------------------------------------------
Ning, kui seda seaduseelnõud uskuda, siis jääb kogu vastutus ostja õlgadele, et ise oli loll, et tegi interneti-ostu ja kandis raha ette ära...


Ma arvan et 50% on ka hea saak, arvestades et kulu on 0
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002




sõnum 15.07.2010 11:58:09 vasta tsitaadiga

Ei ole mina juhtunud nägema veel netikauplust, kust saaks kauba osta/tellida enne selle eest 100% tasumata. Kui on mõni, näidake mulle ka.
_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003




sõnum 15.07.2010 12:12:18 vasta tsitaadiga

indrek309 kirjutas:
kummaline, miks seda reguleerima peab. kas siis kaupmees praegu ei või küsida täissumma tasumist, ennem kauba teele saatmist? minuarust nii tehaksegi paljudes e-poodides, kas see on siis seadusevastane.


Vastavalt võlaõigusseadusele on kliendil õigus soovi korral maksta 50% kauba hinnast ja kauba kättesaamisel teine 50%. Eranditult täissumma küsimine on hetkel põhimõtteliselt jah seadusevastane. Kliendil peab olema valik, kas maksab 100% või soovi korral 50%.

Samas kaupmehe jaoks puudub risk ka 50% ettemaksu puhul. Lihtsalt kauba kliendile toimetamisel saab sisse kasseerida teise 50% toote hinnast. Ega enne ei pea kaupa kätte andma, kättesaamise hetkel tuleb vastav summa kliendil tasuda. Näiteks Eesti Posti puhul saab selleks kasutada lunapaki teenust - klient läheb tellitud kaubale järgi ja postkontoris kättesaamisel tasub ühtlasi teise 50% kauba hinnast.

djstallion kirjutas:
Ei ole mina juhtunud nägema veel netikauplust, kust saaks kauba osta/tellida enne selle eest 100% tasumata. Kui on mõni, näidake mulle ka.


Kõik netikauplused on selleks kohustatud, kui osata küsida. Suurelt ei kipu seda keegi reklaamima kuna loomulikult on mugavam korraga 100% kauba hinnast kätte saada ja siis alles kaup teele lähetada.

Olen ise veebikaubandusega pikalt kokku puutunud ja sellist võimalust klientidele alati pakkunud (maksmistingimustes kenasti välja toodud). Reeglina on seda võimalust kasutanud väga vähesed kliendid, sest lihtsam on neil otse pangalingi vahendusel 100% ära maksta, kui hakata ülekandma ja eraldi postkontoris arveldama.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2 trini
HV veteran
2 trini

liitunud: 15.04.2004




sõnum 15.07.2010 12:26:49 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
Ei ole mina juhtunud nägema veel netikauplust, kust saaks kauba osta/tellida enne selle eest 100% tasumata. Kui on mõni, näidake mulle ka.

http://www.starcom.ee/index.php?id=1
http://www.starcom.ee/index.php?id=1381
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 15.07.2010 12:36:17 vasta tsitaadiga

Toomaselt väga asjalik kommentaar.

Eelnõu enda, seletuskirja ja s.h konkreetse muudatuse tekkeloo leiab nagu ikka e-õigusest:
http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&OTSIDOC_ELEHT=1&did=268806&ver=1

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.07.2010 15:52:18 vasta tsitaadiga

Kuna pole kasutanud ei oska ka puudust tunda...
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
upper
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2001




sõnum 15.07.2010 17:53:15 vasta tsitaadiga

eks ikka selleks,et netikaupluseid rohkem väljasuretada, muidu tekkinud konkurents kisub hinnad alla poole.targem oleks ikkagi kättesaamisel pool maksta.eks siin mängus ka pankade ,liisijate ja kiirlaenuandjate käsi mängud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hanz
HV kasutaja
hanz

liitunud: 31.03.2005




sõnum 16.07.2010 22:24:00 vasta tsitaadiga

upper kirjutas:
eks ikka selleks,et netikaupluseid rohkem väljasuretada, muidu tekkinud konkurents kisub hinnad alla poole.targem oleks ikkagi kättesaamisel pool maksta.eks siin mängus ka pankade ,liisijate ja kiirlaenuandjate käsi mängud.

kuidas see konkurentsi suretab icon_question.gif Poel on ju ka odavam ja lihtsam 100% ette saada. Ning kui pood väga tahab ainult 50% ette küsida, siis keegi ei saa talt seda õigust ära võtta. Ise olen alati 100% ette maksnud ja mingist tundmatust poest ei ostaks isegi kui ainult 10% ette küsitaks.

_________________
Lahedad mängud icon_wink.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2010 12:54:37 vasta tsitaadiga

Seni sai osadena maksta icon_question.gif icon_eek.gif
wtf
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003




sõnum 21.07.2010 15:07:23 vasta tsitaadiga

hanz kirjutas:
kuidas see konkurentsi suretab icon_question.gif Poel on ju ka odavam ja lihtsam 100% ette saada. Ning kui pood väga tahab ainult 50% ette küsida, siis keegi ei saa talt seda õigust ära võtta. Ise olen alati 100% ette maksnud ja mingist tundmatust poest ei ostaks isegi kui ainult 10% ette küsitaks.
Konkurentsi suretab see niiviisi, et netipoodidel on oluliselt väiksemad kulud kui jaekettidel. Suurtel turgudel kompenseerib seda suurem kate ja soodsam sisseostu hind jaekettidele, mis väiksel Eesti turul praktiliselt puudub. Jõudude vahekorra paneb lõpuks paika veebipoodide populaarsus, usaldusväärsus ja kasutamismugavus.

djstallion kirjutas:
Ei ole mina juhtunud nägema veel netikauplust, kust saaks kauba osta/tellida enne selle eest 100% tasumata. Kui on mõni, näidake mulle ka.
Löö lahti näiteks HV firmade kataloog, loe nimekiri otsast lõpuni läbi ja leiad umbes 60 näidet.

Ma pole kunagi veebipoest ostes 100%-list ettemaksu teinud. Praegune seadusandlus ei luba veebipoel seda ka nõuda ning see on selgelt kliendi kaitseks. Kui seadusemuudatuse järgi tohivad veebipoed tõesti kauba eest 100% ettemaksu nõuda, näen minagi selleks vaid kahte võimalikku põhjust: jaekettide lobitöö veebipoodide... ohjeldamiseks(?) või pettuste järsk vähenemine.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2010 15:53:14 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
Ei ole mina juhtunud nägema veel netikauplust, kust saaks kauba osta/tellida enne selle eest 100% tasumata. Kui on mõni, näidake mulle ka.

Nt
http://www.digi-shop.ee/PublishedService?file=page&pageID=18&freePage=82 icon_wink.gif
Kohe esimene punkt

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti e-poodidest ostes peab varsti kogu kauba eest korraga maksma
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.