Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  ventilaatori tolmufilter märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 23.06.2009 13:14:22 ventilaatori tolmufilter vasta tsitaadiga

mul on tarvis katta tolmufiltriga metallist korpuse esipaneelil 15x12cm, 15x13cm ja 19x8cm mesilaskärge meenutava võrega avaused. Nende avauste taga on töötamas 92x92mm ventilaatorid suunaga õhku korpusesse puhumas. Kuna need avaused on nii ebastandartse kujuga, siis ilmselt valmis tolmufiltrit ma sinna ei leia, samas ainult ventilaatori 92x92mm pinna katmine standardse filtiga oleks natuke vähe. Ma ise mõtlesin kasutada kas siis sukka või tolmuimeja tolmukotti filtrina ja kinntitada ta silver tape'ga. Välimus pole oluline, sest see kõik jääb plastikust(mesilaskärge meenutava võrega) esipaneeli alla. Oskab keegi veel mõnd sobivat materjali soovitada? Või on testinud näiteks suka või toluimeja tolmukoti tolmukindlust ja õhu läbilaskvust(või teab mõnd head linki soovitada)? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.06.2009 13:28:53 vasta tsitaadiga

Tere. Ja kas oled siis valmis selleks, et iga paari pa"eva tagant vahetad seda tolmukotti. Ja kui ei vaheta, siis on peagi sisetemperatuurid k6rgemad kui ilma tolmufiltriteta. Ja siis imestad, et miks see kasti sisetemperatuur nii neetult k6rge olema peab...

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxtor1
HV veteran
maxtor1

liitunud: 06.02.2007




sõnum 23.06.2009 14:21:16 vasta tsitaadiga

Ma ei tea mul on sisseimetava õhu avade ette hõre riie kleebitud seestpoolt. Kasti koguneb tolmu sellegipoolest aga ma ei kujuta ette mis sinna ilma riideta sisse jookseks icon_biggrin.gif ometi kast pole ka päris põrandal. vaid kuskil 5cm maast lahti.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.06.2009 14:58:11 vasta tsitaadiga

Maxtor1: Loogiline, et mida suurema sissetirimisj6u tekitad, seda tugevamini ventilaator Sul ka 6hu koos tolmuga arvutisse tirib.

Sama efekt nagu tolmuimejal - mida tugevamini to"o"tab, seda tugevamalt tolmu tiritakse.
Nii, et va"ga tihti on hoopis kasulikum sellest eesotsas olevast ventikast loobumine ning v6imsamate, paremate "va"ljatirivate" ventikate kasutamine.

Postitatud mobile device


viimati muutis tahanteada 23.06.2009 15:01:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.06.2009 15:07:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nii, et va"ga tihti on hoopis kasulikum sellest eesotsas olevast ventikast loobumine ning v6imsamate, paremate "va"ljatirivate" ventikate kasutamine.

Mis kuradi loogika see veel on?
Tahad arvutisse vaakumit imeda või?
Kommentaarid: 397 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 332
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 23.06.2009 15:39:37 vasta tsitaadiga

maxtor1 kirjutas:
Ma ei tea mul on sisseimetava õhu avade ette hõre riie kleebitud seestpoolt. Kasti koguneb tolmu sellegipoolest aga ma ei kujuta ette mis sinna ilma riideta sisse jookseks icon_biggrin.gif ometi kast pole ka päris põrandal. vaid kuskil 5cm maast lahti.

aga millist mõju see tolmufilter sinu korpusesisesele temperatuurile annab? Ma ei tahaks teha suuri järelandmisi korpusesisese temperatuuri osas, aga samas tahaks lihtsalt arvuti seespoolt puhtamana hoida juba kasvõi sellepärast, et puhtam on mõnd detaili vahetada vms.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.06.2009 20:40:38 vasta tsitaadiga

Aix kirjutas:
tsitaat:

Nii, et va"ga tihti on hoopis kasulikum sellest eesotsas olevast ventikast loobumine ning v6imsamate, paremate "va"ljatirivate" ventikate kasutamine.
Mis kuradi loogika see veel on?
Tahad arvutisse vaakumit imeda või?

Vaakumist võid ainult unistada. Ei suuda ükski vent seda kasti õhust tühjaks imeda. See väike õhurõhkude erinevus (puhub sisse või välja) ei oma pmst mingit tähendust.

Kui eesmärgiks tolmu filtreerimine, siis sisseimeva vendi ette filter ja välja läheb sealt kust saab. Vastupidisel juhul peab kõik väiksemadki avad filtriga katma.
Kommentaarid: 524 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 418
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 24.06.2009 15:11:43 vasta tsitaadiga

virks kirjutas:

Kui eesmärgiks tolmu filtreerimine, siis sisseimeva vendi ette filter ja välja läheb sealt kust saab. Vastupidisel juhul peab kõik väiksemadki avad filtriga katma.
Täpselt. Tolmufiltrite kasutamisel on oluline, et välja ei läheks ventikate kaudu rohkem kui sisse tuleb, nii et väljaimevate ventikate kasutamine on väheoluline või lausa vastunäidustatud.

Mina kasutan juba 6 või rohkem aastat filtri materjaliks tolmuimeja mootorifiltrit, mida müüakse n.ö universaalsena - ise väljalõigatav 310x125mm tükist. Sünteetilisest kiust hõreda vildi taoline u 8mm paks materjal. Eeliseks võrreldes mingi riidega või võrguga on peaaegu olematu õhutakistus, miinuseks see, et peenike tolm pääseb läbi mingil määral. Puhastada saab tolmuimejaga, samuti on see materjal pestav. Aga ma olen ka laisk filtripuhastaja, nii et kui seda ehk kord paari nädala tagant tolmuimejaga puhtaks tõmmata, ehk läheb ka vähem tolmu sisse. Ma ise puhastasin filtreid vist viimati 4-5 kuud tagasi icon_redface.gif
Aga kassikarvad ja tolmujänkud püüab küll kenasti kinni ja vähendab tolmu kogunemist arvuti sisse tunduvalt.
Spoiler Spoiler Spoiler

Hind ka odav suhteliselt - mõni aasta tagasi, kui mitu filtrit tagavaraks ostsin, oli 17-18EEK. Ostsin Haapsalu Kaubamajast, nii et võib vaadata Tarbijate Ühistu kauplustest tolmuimejate filtrite hulgast.
See valge (polüestrist?) hõre vatiin, mida jopede voodriks topitakse, on suhteliselt sarnane materjal - tõenäoliselt sobib ka see hästi.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 24.06.2009 15:30:08 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
virks kirjutas:
Kui eesmärgiks tolmu filtreerimine, siis sisseimeva vendi ette filter ja välja läheb sealt kust saab. Vastupidisel juhul peab kõik väiksemadki avad filtriga katma.
Täpselt. Tolmufiltrite kasutamisel on oluline, et välja ei läheks ventikate kaudu rohkem kui sisse tuleb, nii et väljaimevate ventikate kasutamine on väheoluline või lausa vastunäidustatud.

Ühesõnaga peaks võimalikult tolmuvaba korpuse jaoks valitsema korpuses ülerõhk? Millist mõju avaldab see korpusesisesele temperatuurile kui sooja õhu väljajuhtimine on kehva?

Dogbert kirjutas:
Mina kasutan juba 6 või rohkem aastat filtri materjaliks tolmuimeja mootorifiltrit, mida müüakse n.ö universaalsena - ise väljalõigatav 310x125mm tükist. Sünteetilisest kiust hõreda vildi taoline u 8mm paks materjal. Eeliseks võrreldes mingi riidega või võrguga on peaaegu olematu õhutakistus, miinuseks see, et peenike tolm pääseb läbi mingil määral.

peenikese tolmu tõrjeks võib vast mitu kihti panna? Millega sa teda esipaneeli külge kinnitad? Ma ise mõtlesin silver tape'ga kinnitada.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 24.06.2009 22:43:46 vasta tsitaadiga

Noh, see ülerõhk on nii minimaalne - raske seda "rõhuks" nimetada. Aga põhimõte on see küll, et hoiab kõigist muudest avadest, sh läbi CD/DVD seadme(te) tolmu sisseimemisest. Kui väljapääsuavad on vabad, ega siis läheb see õhk sealt ka vabalt välja just niipalju kui teda sisse uhatakse - mingit takistust ees ju pole, lihtsalt õhk puhutakse sisse ventilaatori jõul ja välja läheb see ise kõigist lahtistest avadest. Noh, toiteka ventika poolt väljaimetud osa välja arvatud muidugi. Toide vajab ikka oma eraldi jahutust - lihtsalt sisse peaks puhuma rohkem kui toiteka vent välja imeda suudab. Termoregulaatoriga toiteka vendi puhul pole see üldiselt probleemiks.

Mis puutub filtri kinnitamisse, siis see oleneb korpuse ehitusest. Mõnel ehk saab seda kinnitada korpust oluliselt modifitseerimata. Olen muidu ka teibiga kinnitanud oma vanal korpusel - esipaneeli taga, kus näha pole. Kusjuures tugiraam, mis filtrit korpuse plekist eemal hoidis (filtri tööpinna suurendamiseks) oli kartongist ja klammerdajaga kokku löödud icon_smile.gif Esipaneel peab muidugi kergelt küljest ära käima, kui sinna taha filter panna. Mingi Codegeni kast seda enamasti ei võimalda.

Uuel korpusel ehitasin eraldi filtrikorpused väljapoole kasti - esipaneeli taga on liiga vähe ruumi filtri jaoks. Need on päris suured ka (et ei peaks tihti puhastama). Mul on mõned pildid tehtud kohe pärast arvuti järjekordse ehitamise lõpetamist aasta ja mõned kuud tagasi. Kui soovid filtrite ehitamise etappidest pilte, siis võin neid ka välja otsida ja kuhugi riputada. Oli selline eksperimentaalne nikerdamisetöö kättesaadavatest materjalidest ja põhimõtteliselt põlve otsas.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxtor1
HV veteran
maxtor1

liitunud: 06.02.2007




sõnum 25.06.2009 09:04:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

aga millist mõju see tolmufilter sinu korpusesisesele temperatuurile annab?

Ei ole täheldanud et temperatuur oleks tõusnud. Ja tegelikult ei ole mul kastis ka ainsatki sissetõmbavat venti , ainult toiteka oma ja veel üks väljapuhuja tagaseinas.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 25.06.2009 18:33:56 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Mina kasutan juba 6 või rohkem aastat filtri materjaliks tolmuimeja mootorifiltrit, mida müüakse n.ö universaalsena - ise väljalõigatav 310x125mm tükist. Sünteetilisest kiust hõreda vildi taoline u 8mm paks materjal. Eeliseks võrreldes mingi riidega või võrguga on peaaegu olematu õhutakistus, miinuseks see, et peenike tolm pääseb läbi mingil määral.

Käisin täna seda Tallinnas Maksimarketis otsimas ning Bauhof'is: esimeses oli mootori tolmufiltrit vaid koos tolmukotiga(hind oli ligemale 100.- + tolmufiltrit oli vaid pisikene umbes 20x30cm tükk) ja Bauhof ei müü klienditeenindaja sõnul üldse sellist kaupa. On veel kellegi ideid, kust otsida?

maxtor1 kirjutas:
tsitaat:

aga millist mõju see tolmufilter sinu korpusesisesele temperatuurile annab?

Ei ole täheldanud et temperatuur oleks tõusnud. Ja tegelikult ei ole mul kastis ka ainsatki sissetõmbavat venti , ainult toiteka oma ja veel üks väljapuhuja tagaseinas.

ok, aga kuidas tolmuga on? Sest sedasi alarõhu puhul võiks arvata, et üht-teist korpuses olevate avade vahelt koguneb(loomulikult sõltub ka korpusest)?

Teoreetiliselt peaks vist olema optimaalseim seadistus sedasi, et korpuses on kerge ülerõhk, kuid samas siiski õhuvool suunaga tagapaneeli kaudu välja...lihtsalt sisse puhuvate ventilaatorite summaarne CFM oleks suurem kui välja puhuvate oma?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 26.06.2009 00:44:07 vasta tsitaadiga

ETK kaubandusketti kuuluvad Maksimarket, A ja O, E-Ehituskeskus ja Konsum. Ega ma ei teagi, kas praegu seda Haapsaluski enam müüakse, aga Haapsalu kaubamaja on Konsumi kauplus. Kui oskad välja nuputada, millises Konsumis ka tööstuskaupa müüakse, siis võiks sinna kiigata.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.06.2009 06:16:15 vasta tsitaadiga

Mightythor: Eks pane siis termomeeter arvutisse. Siis na"ed kuidas temperatuurid yles lendavad, kui 6huv6tuavasid kinni toppima hakkad. Samuti v6id varsti pisaraid valada, et miks küll k6vaketas vedru va"lja viskas, mis iganes.

Asi on selles, et ega kasti avad pole tehtud suvaliselt suvalisse kohta suvalise suurusega. Vaid need arvutatakse va"lja vastavalt igasugustele Tuuletunnelite ja Tuulekanalite n6uetele. Nii, et iga eest katmine va"hendab 6huavade pinda ja see kasvatab koheselt kasti sisetemperatuuri. V6ib ju muidugi oletada, et mis need m6ned kraadid ikka teevad, kuid elektroonikakomponendid v6ivad selle suurema sauna t6ttu vabalt juba maha surra.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxtor1
HV veteran
maxtor1

liitunud: 06.02.2007




sõnum 27.06.2009 10:00:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

V6ib ju muidugi oletada, et mis need m6ned kraadid ikka teevad, kuid elektroonikakomponendid v6ivad selle suurema sauna t6ttu vabalt juba maha surra.

Temperatuure mõõtnud küll pole aga kast toimib mul juba kuskil 2 aastat nende tolmupüüdjatega ja midagi ei ole maha kärvanud. Isegi kerge clock on prosel ka üle aasta juba.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 27.06.2009 18:38:03 vasta tsitaadiga

maxtor1 kirjutas:
tsitaat:

V6ib ju muidugi oletada, et mis need m6ned kraadid ikka teevad, kuid elektroonikakomponendid v6ivad selle suurema sauna t6ttu vabalt juba maha surra.

Temperatuure mõõtnud küll pole aga kast toimib mul juba kuskil 2 aastat nende tolmupüüdjatega ja midagi ei ole maha kärvanud. Isegi kerge clock on prosel ka üle aasta juba.

teisalt vähem tolmu elektroonikadetailidel või nende radiaatoritel lubab neil paremini soojust eraldada ning see räägib jällegi filtrite kasutamise poolt. Rääkides filtritest, siis sain need, mida Dogbert soovitas, Järve Selveri II korruselt.

Endal tegin sedasi:


Korpuse õhuvool on nüüd selline, et need kaks ventilaatorit puhuvad sisse rohkem kui tagapaneelil olev ventilaator ning PSU ventilaator kokku, ehk teisisõnu valitseb korpuses kerge ülerõhk. Peaks olema suhteliselt ideaalne seadistus tolmusema keskkonna jaoks? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
megavolt
HV vaatleja

liitunud: 01.07.2005




sõnum 27.06.2017 13:50:08 vasta tsitaadiga

On sobivat filtrimaterjali kuskilt veel leida ka tänapäeval
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 29.06.2017 00:31:29 vasta tsitaadiga

megavolt kirjutas:
On sobivat filtrimaterjali kuskilt veel leida ka tänapäeval

Katteloor toimib samuti hästi, õhem mitte talvine (asi mida peenarde peale pannakse), aiatarvetega tegelevatel kauplustel on.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 13.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.06.2017 20:02:01 vasta tsitaadiga

Mõnusalt nekro teema icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2018 11:40:51 vasta tsitaadiga

Käisin ka viimasel ajal ehituspoodide vahelt ilma eduta + Eesti arvutipoodides on tolmufiltrite valik väga kesine. Ainult olematu õhu läbilaskega ülehinnatud ruudud.

Ainuõige variant tundub seda tellida
http://www.dustend.com/

_________________
https://linktr.ee/RistoKappet
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sto
HV vaatleja
sto

liitunud: 21.08.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2018 10:57:06 vasta tsitaadiga

Vaadake ka https://baltifiltrid.ee/.
Nad ise teevad (lõikavad) filtreid. On ka sarnaseid G1-G3 filtreid saada.
Kuna mul peenikest tolmu koguneb rohkem ja kodusele ventseadmele ostan nagunii nende käest filtreid, siis tegin endale sellise süsteemi:
https://www.dropbox.com/s/g8hoofrtteukr8x/_20181105_230215.JPG
https://www.dropbox.com/s/s7sit5ysv7ji3nt/_20181105_230104.JPG

Võtsin ühe F7 filtri, lõikasin korpuse ava järgi mõõtu.
Siis võtsin tüki pleksiklaasi, lasin augud sisse lõigata ja panin kolm ventikat sinna pleksiklaasi külge.
Pleksiklaasile panin raami ümber ja ühendasin sinna külge korpuse originaal-esipaneeli.
Pleksiklaas on korpuse küljes kruvidega.
Sisuliselt tekitasin ühe vaheraami, mis hoiab ventikaid ja filtrit. Filtreid saan vahetada, ventidele pääsen ligi ja vajadusel saan kõike muuta.

Boonus: pleksiklaasile sain sisse süvistada toite LED-i ja nüüd on korpus veidi edevam.

Tegin jamasti, ja võtsin väikesed 120mm ventikad. Oleksin pidanud võtma 140-sed, oleks rohkem õhku saanud. Väljavise korpusest on kahe ventikaga. Kõike juhivad emaplaadi temp-andurid otse BIOSist.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2018 12:22:34 vasta tsitaadiga

Kui suure tüki filtrit ostsid, palju maksis?
_________________
https://linktr.ee/RistoKappet
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sto
HV vaatleja
sto

liitunud: 21.08.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2018 13:07:57 vasta tsitaadiga

Ostsin tegelikult komplekti ventseadmele (1tk F7 filter koos plastikraamiga ja 2tk G4 filtreid ilma raamideta). Selle E7 küljest lõikasin filtri ära. Oli ikka veidi tööd, sest ka terav vaibanuga ei taha seda filtrimaterjali hästi lõigata.

Panen suurused hinnapakkumise järgi, kuna käsitsi üle ei mõõtnud. Mul korpuse ava nagunii väiksem, kui see filter.
F7 410x220x22mm. Raam on sellest umbes 20mm, igas küljes (ehk filter siis umbes 370x180x15mm. Samas on võimalik seda plastikraami sealt ära murda (näpitsatega) ja siis saab mõned millimeetrid filtrit juurde. Filter on raamis oleva soone sisse paksult kinni liimitud, seega kõike nagunii kasutada ei saa.
G4 mõõtmed 410x180x...~10mm. Sellel raami ei ole.
Hind sõltub vist ka kogusest. Meil terve maja tellib neid (paljudel korteritel on sama ventagregaat). Umbes 14€ on see komplekt.
Filtri vahetamise vajadust tuleb ilmselt kõhutunde järgi hinnata.

Mul on umbes selline filter, nagu pildil olev musta raamiga variant.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  ventilaatori tolmufilter
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.