Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell Precision M6400 Covet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 23.03.2009 02:33:40 Ülevaade: Dell Precision M6400 Covet vasta tsitaadiga

Hiljuti sattus mulle kätte üks Delli äriklassi tööjaama uusim ja väga kiire mudel Precision M6400 umbes selline http://www.laptopid.ee/index.php?vaata=377 peale mõningast kasutamist hakkas asi niivõrd meeldima, et tellisin endale sellest kõige võimsama variandi M6400 Covet Mobile Workstation - http://www.laptopid.ee/index.php?vaata=386 otse Delli tehasest...muidu kohalikud ametlikud edasimüüjad küsiks sama konfi eest üle 80'000 krooni



Arvuti andmed on sellised -
Protsessor - Intel Core 2 Extreme Quad QX9300
Kiirus - 2530 MHz
Mälu - 4GB DDR3 (max 16gb)
Ekraan - 17" WUXGA (1920x1200) 100% Adobe LED
Kõvaketas - 640GB 7200rpm RAID0
Videokaart - nVidia Quadro FX 3700M 1GB
CD-aparaat - DVD kirjutaja slot-in
Hiir - touchpad ja pointingstick
Aku - kuni 3 tundi (9cell)
Võrk - 10/100/1000mbit
Operatsioonisüsteem - Windows Vista Ultimate
WiFi - integreeritud 300mbit abgn
3G modem - jah
Bluetooth - jah
TPM - 1.2
Liidesed - 4xUSB, Firewire, ID kaardi lugeja, mälu kaardi lugeja, display port, eSata, webcam, VGA out, wireless USB, wireless security card reader, pcmcia, express card
Kaal - 3.8 kg
Garantii - 3 aastat




1 nädalaga tuli pakk kohale ja lisaks arvutile-laadijale olid kaasas ka DVD-d windowsi, driverite ja programmidega, mida ei leia üldjuhul näiteks ei HP egas Lenovo karpidest.
Kuna karbis on ülevalpool laadija, siis hakkab see esimesena silma ja noh päris pime peaks olema, kui seda ei märka - tegemist nimelt 210W laadijaga mis on ikka meeletu kobakas kaal on 1kg kandis käega kaaludes...õnneks töötab arvuti ka väiksemate laadijatega kenasti näiteks 130w ja see esimesel lingil olev quadro 2700m videokaardiga isend toimis täiesti korralikult isegi 65w laadija küljes(ehk siis reisile minnes ei pea alati seda kõige suuremat kaasa võtma)

Järgmisena leian kastist väga kena värvi oranzi-punase vahepealse (delli keeles blood orange) arvuti(see värv on muidugi maitse asi...ma isiklikult eelistaks musta või halli)
Kuna originaalis oli ainult 1x 320gb siis tellisin juba eelnevalt endale GNT hulgi laost http://www.laptopid.ee/index.php?menu=laptopid&menu2=gnt 2tk 320gb 7200rpm Western Digital black series ja paigutasin need läpparisse.
Olles varsti juba pea 10 aastat sülearvuteid kasutanud-müünud, siis teeb mind alati rõõmsaks uute Dellide lahti võtmine, nimelt saab pmst kõigidele asjadele ligi peale 1-2 kruvi eemaldamist põhja alt...nii ka m6400-ga

Alguses oli väike paanika, kuna millegipärast on Dell teinud teise kõvaketta pesa pistiku oma moodi ja SATA ketas ei istu sinna muidu, kui mingi pisikese üleminek-adapteriga, mida mul muidugi ei olnud...natukese aja pärast ma avastasin, et teise kõvaketta sahtli küljes on svamm, mille sisse on peidetud 2 kruvi koos selle üleminekuga icon_smile.gif tänuväärne samm, kuid ma ei mõista miks SATA pistikust loobuti...
Kui nüüd seda pilti lähemalt uurida siis paistavad sealt ära ka 2 mälupesa, mis oh üllatust ei ole sugugi ainsad, nimelt asub teisel pool klaviatuuri all veel neid 2tk...ehk siis kokku on 4tk DDR3 mälu pesasi, kuhu mahub maksimaalselt 16GB RAMi...väga tänuväärne asi, kui oled hi-end asjade projekteerija vms (minule piisab hetkel 4-st)

Kaval lüke on need 2 korpuse lahti tegemiseks vajaliku kruvi aku alla panna...siin mõnel kolleegil ikka on juhtunud, et kogemata mälu vahetades arvuti tööle jäetakse ja hiljem arvuti prügikasti paigutatakse.
Peale esmast käivitamist suundun BIOS-i, kus leian kiirelt loogilistes menüüdest(kõik tootjad ei suuda nii) üles RAID0 seade, ehk siis arvuti näeb kahte 320gb kõvaketast ühe 640gb kõvakettana ning loeb paraleelselt neilt andmeid, mis tõstab lugemise/kirjutamise kiiruse pea kahe kordseks. Võimalik on valida ka RAID1, peale mida näeb arvuti kahte 320gb kõvaketast ühe 320gb kõvakettana ja andmeid loetakse paralleelselt, ainult et kiiruse asemel kahe kordistub töökindlus, sest mõlemal kettal on täpselt samad andmed. Kasulik on see esmajoones nendele kellel arvutis väga tähtsad andmed ja koopiaid teha ei viitsi. Muidugi on võimalik ka kettad lihtsalt SATA modesse jätta, siis näeb windows kahte 320gb ketast.
Peale biosist väljumist kiire põige RAID manageri, kus loon uue loogilise ketta ja edasi windowsi vista installi, mis möödub 20 minuti kandis.....läheks tunduvalt kiireminigi, kui DVD seadme taha kiirus ei jääks - tavaline sülearvuti SATA liidesega 8x DVD kiirusega kirjutaja.

Ma ei hakanud üldse Delli enda plaatide pealt drivereid peale pressima, kuna plaadi kasutaja liides on Delli poolt tehtud eriti aeglaselt manageeritavaks(HP võib selle koha pealt hiilata - paar nupu vajutust ning kõik driverid on peal) ning kiiremini saab, kui need hoopis netist tõmmata(sedasi saab värskemad ka)
Kahjuks on vist delli driverite progejatel palku langetatud ning pea kõigil äriklassi mudelitel on mõne driveriga jeblamist olnud ning kuna m6400 on nende lipulaev, siis sellel kohe mitmega. Küll alguses tahtis heli vahepeal ära kaduda, siis mõni kasutaja on tihedalt blu-death-screeni näinud jms...õnneks on mitmed delli fännid omal käel lahenduse leidnud ning foorumites sobrades leidsin kenasti kõigile muredele lahenduse....peale seda pole enam ühtegi probleemi kohanud windowsis.

Minu esmane vajadus arvutist on internet ja office, kuid tahan ka videosi konverteerida ja mängida. Kuna 90% arvuti taga olevast ajast olen siiski internetis soovin, et arvuti oleks vaikne ja ma täitsa hirmuga ootasin seda jõujõnni...see esimene "lahjem" m6400 oli jõudeolekus enamus ajast küll vait, kuid 4 tuumaline protsessor ja sülearvuti videokaartide kunn panid mind kahtlema, kas ka covet versioon nii vaikne on...õnneks pidin ma pettuma...arvuti teeb ehk tiba rohkem müra netis käies, kuid võrreldes HP 8710w-8510w mudeliga on ikkagi tegemist pea tumma arvutiga(muideks, kui uutel Dell mudelitel vajutada fn+Z siis resetitakse mõneks ajaks protsessori tembi andur ja vaikus majas...teinekord on prose temp täpselt piiri peal ja siis jääbki vaikseks...see süsteem ei toimi, siis kui load on prosel peal...ehk siis maha põletamis hirmu pole)
Minu meelest on sülearvuti kõige tähtsamateks osadeks ekraan-klaviatuur-korpus - esimestega teen tööd ning viimane kaitseb arvutit väliste mõjude eest. Tuleb arvestada seda, et ühtegi neist ei saa vahetada parema vastu muud moodi, kui uut arvutit ostes...mida näiteks ei saa öelda RAM, HDD, protsessor, cd jpm kohta, mis tihtilugu tavakliendile siiski kõige tähtsam on, sest numbreid saab võrrelda ja nii selgubki tõde - kõige parem on kõige suuremate numbritega sülearvuti icon_smile.gif

Dell on klaviatuuri osas vägagi head tööd teinud, vähe sellest, et klaviatuuril on numpad ning isegi eraldi nupp kalkulaatori esilekutsumiseks, on ka nupud väga mõnusalt vajutatavad ning pmst on tegemist vana hea T4x seeria mudeli võrdväärse klaveriga....kuid alles hämaramas selgub, et pisikesest dioodist IBM-i ekraani serval on saanud Apple kunst - klaviatuuril on taustavalgustus kõigil nuppudel(taustavalgustus on valikus ka paljudel teistel uutel Delli mudelitel)

Samuti on macbook pro-lt üle võetud alumiiniumist korpus, kuid erinevalt apple pehmest alumiiniumist(mis peale aastast intensiivsemat kasutamist on suht kriimune) on m6400 kasutatud hoopis tugevamat sulamit ning tänu sellele on vaja näiteks kasutada toorest jõudu, et ekraani kaanele muljudes saaks LCD pildi liikuma. Lisaks on alumiiniumil veel väga hea omadus soojust juhtida, ehk siis korpus toimib ka protsessori-videokaardi radikana icon_smile.gif

Lihtsamal m6400 oli "tavaline" 17" WUXGA LED, mis oli juba väga hea, Covet mudelil on lisatud adobe värvigamma värvidest 100% ning välimuse ja vastupidavuse huvides ka plastiku laadne klaas ekraani äärest ääreni, mis teeb küll praktikas ekraani lõhkumise suht keeruliseks (see lisa maksab üle 10000 krooni), kuid kahjuks on klaas mingil põhjusel läikiv pandud...pole küll väga hullult aga noh mulle see eriti ei istu. Samas pilte vaadates on vahe tavalise led-iga täitsa nähtav...värve on palju...vahest liigagi palju, kuid kahjuks on jälle driverite poole vaja näpuga näidata, sest control panelist neid maha keerata ei saa :s. See on mul vist esimene sülearvuti, mille ekraani heledust ma enamus ajast põhjas ei hoia, kuna erksus hakkab silmadele (kindlasti tuleb see varu kasuks päikese käes toimetades)

Nii ja nüüd kõige magusama osa juurde KIIRUS!!!
Mõned sisoft sandra testid võrdluseks siis teised hetke kõige kiiremad protsessorid, mälud jms ja mõni vanem prose ka sekka -
Protsessor

Multimeedia

Kõvaketas

Mälu

Siin on windowsi enda kiiruse indeks 5.9 peaks vist olema max, mida vista näitab?

Ja kusjuures reaalne windowsi partitsioonilt teisele partitsioonile kopimine on ka 100mb/s kandis...

Pcmark05 - 9273 http://service.futuremark.com/results/showSingleResult.action?resultId=1903682&resultType=13
3dmark01 - 37749 http://service.futuremark.com/compare?2k1=9479314
3dmark03 - 33655 http://service.futuremark.com/results/showSingleResult.action?resultId=6082488&resultType=10
Super PI 1M - 16.8 sek
Viewperf 10.0 summary 1600x1200 tulemused
3dsmax-04 43.18
catia-02 51.09
ensight-03 39.76
maya-02 144.11
proe-04 46.53
sw-01 81.26
tcvis-01 24.35
ugnx-01 27.18
Siit saab võrdlusmomendi http://www.spec.org/gwpg/gpc.data/vp10/summary.html
Kes tahab võib mõne oma kiire gamer videokaardiga laua masina peal proovida seda 3d testi teha http://www.spec.org/gwpg/downloadindex.html selline harju keskmine mänguri masin saab umbes 5x väiksemad numbrid, kuna videokaardil pole käske sellise 3d jaoks.

Reaalsuses tähendavad need numbrid seda, et kui ma enne core2duo 2.4ghz masina peal sony vegas tegin 1h HD videot divx-iks terve öö, siis nüüd suudab ühe tunni jooksul sama asja ära teha AVS video converter quad prose peal.
Või et Crysis jookseb med detaili peal 35+ fps 1920x1200 resos

Kõik tulemused on 32bit vista ja ilma clockimata, kusjuures teadupärast on kõik Extreme seeria protsessorid ilma klokkimise piirajata, kuid kahjuks dell ei luba biosis vms kohas klokkida seda 20k maksvat proset icon_sad.gif eriti kurvaks teeb see, et suht lihtsalt saaks 2.5ghz püssi liikuma 3.5ghz+ peal mujal masinates...

Huvitavatest lisadest on Dell käiku lasknud touchpadi lisa võimaluse nimega JogShuttle, st et kui vajutad touchpadil pisikest puutetundliku nuppu(hästi korraks tuleb vajutada, kui hetke kauem näppu peal hoiad, ei juhtu midagi...mul võttis aru saamine aega) siis käivitub touchpadi taga selline ekraan ja nüüd siia saab salvestada igasugu kiir nuppe, või ka näiteks filmi monteerimisel seadistada, et kui teen ringi siis kerib edasi x kiirusega...ühesõnaga macrosi.
Kuna Precision seeria on siiski esmajoones mõeldud projekteerijale-video töötlejale, siis tooksin välja võrdluse ka mõne reaalse konkurendiga
Sealt samast GNT hulgilaost saab osta nii Lenovo W700, kui ka HP 8730w
+Samaväärne Lenovo W700 maksab hulgilaos 72500 krooni
+Eelisteks Delli ees on bluray kirjutaja(kahjuks dellil pole isegi optionis seda veel)
+Väga hea teenindus Eestis(teadu pärast Eestis ei ole veel Delli ennast on ainult edasimüüjad-hooldajad)
+Võimalik valida lisa ekraan joonestamiseks jms(see küll tõstab kaalu üle 5kg)
Miinustesks
-non-Adobe ekraan (72% adobe värvidest)
-Nõrgem aku
-max 8gb ram
-Lenovo kvaliteet on viimasel ajal alla käinud(või noh pigem elati ju IBM-i rasvast)
Samaväärne HP Elitebook 8730w maksab samuti 70000 kanti(x9100 prosega 65k)
Eelisteks Delli ees on
+Kergem kaal 3.4kg
+Väiksem laadija 150W
+Võimalik lisa aku panna
+Bluray kirjutaja
Miinusteks
-DDR2 mälud ja max 8gb
-Klaviatuuri valgustus puudub
-Adobe värvi ruumi pole
-RAID-i panekuks peab cd-st loobuma

Ja lõpetuseks siis M6400 enda head-vead sülearvuti ärika silme läbi
+ 4 mälu pesa
+ Vaikne
+ Raid 0/1
+ Väga kiire
+ Tugevast alumiiniumist korpus
+ Üks parimaid klaviatuure mida kohanud olen
+ Numpad
+ Kalkulaatori kiir käivitus nupp
+ Taustavalgustus klaviatuuril
+ Jog Shuttle
+ Suur ja hea touchpad
+ Tugev plastik-klaas ekraani kaitse
+ Ergas ekraan ja lisaks on see esimene laptop, millel on must värv tõesti must(huvitav millal see aeg tuleb, kui valge on valge?)
+ Adobe 100% värviruum
+ Korralik 2MP webcam
+ USB mõlemal pool(kusjuures e-sata pesa on istutatud täpselt USB pesasse)
+ Sisemine ID kaardi lugeja
+ Väga lihtne ligipääs mäludele, kõvaketastele jms
+ kuni 16GB DDR3

Ja miinused
- Väga suur laadija
- Nõrgemad kriimud tulevad arvatavasti nähtavale värvilisel korpusel(ei tea muidugi veel täpselt)
- Keskpärased kõlarid(nii suurest arvutist võiks leida ikka paremad)
- Pointingstick jääb IBM-i omale alla
- Ekraani ees olev "klaas" läigib liialt
- Driverid poolikud
- HDMI puudub(on küll olemas Display Port, kuid selle jaoks tuleb lisa kaabel osta HDMI üleminekuga)
- nuppudele jäävad näpujäljed
- Teravad esimese korpuse nurgad häirivad mõnikord kirjutamist
- Suuremat akut ei saa lisada(on küll võimalik osta lisaks üks aku(9cell), mida saad põhiakuga vahetada)
- Hind icon_smile.gif

Igatahes mina olen ostuga vägagi rahul ja Vista jookseb kiiremini, kui mu eelmises sülearvutis (HP 8510w c2d 2.4ghz/4/320) jooksis XP
Ja ma nüüd ei taha kinnast päris visata, kuid vähemalt minu teada ei ole Eestis hetkel teist nii kiiret sülearvutit(ma ei pea silmas PC juppidest kokku laotud 5kg+ kaaluvaid) - parandage mind, kui eksin icon_smile.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 23.03.2009 10:12:30 vasta tsitaadiga

Hea ülevaade thumbs_up.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2009 10:15:37 vasta tsitaadiga

Väga hea ülevaade thumbs_up.gif thumbs_up.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 23.03.2009 10:38:47 vasta tsitaadiga

Ilus näeb välja küll. Huvipärast võiksid lasta Mark06 ja Vantage't ka. Kaua aku vastu peab, nii tavalist teksti tööd tehes ja internetis surfates kui ka mängides? 12 cell või 9 cell aku?
Muidugi see QX9300 on paras raha raiskamine thumbs_down.gif Eriti kui klokkida ei lubata seda. Parem juba siis Q9100 @ 2.26 GHz vs QX9300@ 2.53Ghz vahemälu on mõlemal 12mb ja FSB 1066 mhz.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 23.03.2009 11:09:27 vasta tsitaadiga

Draiverite ja Windowsi CD puudumine ei saa küll Lenovo puhul miinus olla.
Nimelt saad factory reseti teha (puhast install koos driveritega), kui paned ThinkVantage nuppu bootimise ajal.

Veel ei ole ma nõus sellega, et max8gb RAM on suur miinus.
Miinuseks saaks selle lugeda siis, kui sa oleksid kasutanud 64bit opsysteemi.

8gb peaks olema igatepidi maa ja ilm.

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 23.03.2009 11:18:04 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
Draiverite ja Windowsi CD puudumine ei saa küll Lenovo puhul miinus olla.
Nimelt saad factory reseti teha (puhast install koos driveritega), kui paned ThinkVantage nuppu bootimise ajal.

Veel ei ole ma nõus sellega, et max8gb RAM on suur miinus.
Miinuseks saaks selle lugeda siis, kui sa oleksid kasutanud 64bit opsysteemi.

8gb peaks olema igatepidi maa ja ilm.
Miinuseks saab lugeda siis, kui sul workstationil on vajadus 16GB järgi, aga lihtsalt pole võimalik.
See, et kasutaja antud momendil ei vaja 16GB'd ei tähenda et tal ei võiks kunagi tulevikus vaja minna seda.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaaga
HV vaatleja

liitunud: 02.04.2003




sõnum 23.03.2009 13:12:57 vasta tsitaadiga

Miks kasutad 32bit Vistat? 64 annab u 5-10% kiirust juurde.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 24.03.2009 23:19:05 vasta tsitaadiga

Pole küll enda tehtud, kuid umbes sama peaks mul ka tulema




Aku on 9cell ja peab tumedama ekraani ja ilma wifita 3h, kui mängida siis 2h...

Dell ei paku q9100 proset on ainult x9100...samas on q9100 võrreldes hinnavahe kõigest 200$ mis kõlbab kah selle 300mhz eest

No aga, kui su Lenovol-Hp-l juhtub sülearvuti kõige tihedam viga - kõvaketas läheb katki, ostad uue ketta, kuid windowsi ikka pole kusagilt peale panna...või siis kui garantii veel kehtib ja viirus teeb puhta töö kettaga, siis garantii ei kehti, kuna tarkvaraline probleem....aga eks see kõvakettal olev taastus image aitab 90% juhtudest siiski välja...lihtsalt nõme, et tootja hoiab kokku mõne krooni ja ei pane plaate kaasa.

8gb pole iga ühe jaoks muidugi miinus, minu jaoks näiteks pole, sest mul pole vaja 64bit opsüsteemi ja video konverteerimisel poleks erilist abi 8gb...aga väga paljudel, kes ostavad endale 80k+ sülearvuti on vaja 8gb+ ram-i ja õigus on ka selle kohapealt, et hetkel pole erilist vajadust 8gb jaoks, kuid kes ütleb, et seda pole aasta või kahe pärast...suht kalliks läheb iga aasta 80k läppar osta :p

Ma ei tea kaaga, alguses tuli 320gb ketta peal kaasa ultimate 64bit...vähemalt 3d testid ning mõni sisoft sandra test näitas, et kohati on 1-2% aeglasem + ühilduvuse probleemid, aga kui mahti saan siis viskan 64bit paralleelselt peale ning pistan 2x4GB ram-i ka sisse...
Sportlikust huvist uurisin palju siis selline monstrum reaalsuses ka voolu nõuab, tulemused ei ole arvatavasti küll 100% täpsed, aga suht õiged peaks olema, W teada saamiseks kasutasin notebook hardware controlli abi-
90W - korraga töötasid crysis, specops, mts->dvd konverter, rar-i pakkimine, superPI (ja oli ikka raske, et kõik prosed oleks 100% koormuse peal), wifi, bt, ventikad, heledus põhjas
40W - Ekraani heledus põhjas, firefox, wifi, bt
38W - Ekraani heledus põhjas, firefox
37W - Ekraani heledus põhjas idles
27W - Ekraani heledus maas(kui paar astet tõsta, siis on juba sama mis tavalisel ekraanilgi, ehk siis dell võiks rohkemgi seda heledust lubada maha võtta)
25W - Kõvakettad seisavad
23W - Kõikvõimalikud lan, firewire, usb jne seadmed disabletud

Paar korda vilksatas 22W ka, kuid pmst alla selle mina ei saanud....võrdluseks IBM T40 suudab töötada minimaalselt 7W peal, enamus core2duo äriklassi masinaid 12W kanti...eks sellest 22W ole päris palju ekraani valgustus ja kui oleks võimalik tuhmimaks panna, siis ehk isegi 4-5W saaks sealt veel maha....
igastahes 23W peal arvas windows, et 3.5h võiks töötada järgi proovima ei hakanud aga täitsa usun teda, sest 85Wh aku jagades 23-ga teebki 3,7 icon_wink.gif

Samas laadija võiks olla tunduvalt väiksem...hetkel on see kobakas mõnuga varuga ja eks põhjuseks ole ka express charge, mis peaks ~1.5h aku peaaegu täis laadima..selleks on teadagi watte vaja

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 25.03.2009 00:04:06 vasta tsitaadiga

Küsin selguse mõttes uuesti üle, et mis siis sellise riistaga tegema hakatakse põhiliselt? Kas kaal oli oluline või pigem performance ja üldine ehituskvaliteet?
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 26.03.2009 22:24:02 vasta tsitaadiga

no kõik asjad on põhilised...mis kasu on perfomancest, kui arvuti laguneb või kergest kaalust, kui võimu pole...
esimeses postis on kirjas, mida ma teen selle arvutiga

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 27.03.2009 11:44:02 vasta tsitaadiga

Internetis surfamine, videode konvertimine ja mängimine?
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 27.03.2009 16:23:21 vasta tsitaadiga

Põhiliselt jah...videode konvertimine on lausa rõõm ruudus nüüd...enne ei viitsinud ühtegi HD videot youtubesse panna, kuna konvertimine võttis megalt aega...nüüd aga saab ~12minutiga 10minutiline divx valmis icon_smile.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 27.03.2009 16:33:09 vasta tsitaadiga

Hea ülevaade ja viisakas arvuti.
Samas kaal on selline, et kaasas ei tassiks ja tänu hinnale pole mõtet seda ka lauale osta.
Seda siis minu vajadustest lähtudes loomulikult.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 27.03.2009 23:46:02 vasta tsitaadiga

No ütleme, et kaalul pole midagi viga. Kõik mis alla 4kg, ja sellise konfiga, on ju suurepärane. Hind on jah muidugi teisest puust. Kindlasti on väljas parema võimsuse/väljanägemise/hinna suhtega läpakaid kui antud isend. No offence icon_wink.gif
Aga kuna inimene ostis selle mudeli sellepärast, et Lihtsalt meeldis, siis ei saa seda arvustada, sest maitsed on erinevad- samuti rahakoti paksused icon_lol.gif


viimati muutis Viilutaja 27.03.2009 23:57:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 27.03.2009 23:49:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga kuna inimene ostis selle mudeli sellepärast, et Lihtsalt meeldis, siis ei saa seda arvustada, sest maitsed on erinevad.


Sellepärast ma mainisingi, et "minu vajadustest lähtuvalt" icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 28.03.2009 01:27:43 vasta tsitaadiga

Kindlasti on väljas parema võimsuse/väljanägemise/hinna suhtega läpakaid kui antud isend....sa unustad kvaliteedi icon_wink.gif
Antud klassis on tegijateks HP, Lenovo, Fujitsu ja Dell...Sonyl ka ehk mõni analoogne mudel....hinnad neil kõikidel samasse auku nagu ka kvaliteet...kiiruse poole pealt leiaks clevo vms barebone tootjalt kindlasti vastase, kuid neil on kaal üle 5kg, aku peab 1h kanti, sisemus pc vidinaid täis + kvaliteeti pole ollagi....umbes sama nagu võrdleks ferrarit mõne ära tuunitud opeliga, kiirendus on sama, aga seal asi ka lõppeb ja nagu ferrulgi peegeldu asi kenasti ka hinnas icon_smile.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 28.03.2009 02:37:22 vasta tsitaadiga

Pigem mõtlesin Asust. Nende uus W90Vp on üks ilusamaid ja kvaliteetsemaid hetkel mis mulle silma on jäänud. Asuse "Gamer klassi" läpakate kvaliteet on teadatuntud ja garantiitingimused ühed parimad icon_wink.gif Mõne jaoks võib 6kg'ne läpakas raske olla, kuid arvestades läpaka sisu ja tugevat korpust ja väga suurt ekraani siis läpaka enda kaal on täiesti paigas- minuarust icon_smile.gif
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 28.03.2009 02:58:20 vasta tsitaadiga

asus ei ole siiski äriklassi tegija..isegi mitte sellise võimsa loomaga nagu w90vp...eks ta ole jah mänguritele mõeldud, kes lan partydele tahavad lihtsamalt kohale jõuda ja kindlasti jääb vähemalt Eestis Asuse garantii Dell-ile ja IBM-ile alla
ma ise oman kahte laadijat, üks tööl, teine kodus...sülearvuti kotti ei kasuta, läppar käib käe otsas ja istme peal(kumjas korpus oleks selle kohapeal muidugi parem) aga 6kg oleks minu jaoks selge overkill...3.7kg on siiski sama, mis 15" läpats+kott+laadija

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 28.03.2009 11:26:38 vasta tsitaadiga

Endale oleks just see Asus täpselt nagu rusikas silmaauku. 6.2kg pole ka korraliku seljakotiga midagi tassida, suur mees icon_razz.gif Kusjuures Asus ise annab selle mudeliga kaasa Kooraliku pehmendustega seljakoti. 18,4" ekraan on suht ebastandartne, et sellist minna poest otsima. Ning konkreetsel Läpakal peaks olema ostes Asuse ülemaailmne 2 aastane garantii. Kui tellida aga volitatult edasimüüjalt, näiteks XoticPC'lt, siis saad veel lisaks 2 aastasele ülemaailmsele garantiile lisaks veel 1 aastase õnnetuse garantii, kukutad maha ja läheb katki- no problemo. Antakse uus asemele no quetions asked icon_wink.gif Pole paha garantii, imo. Rääkimata sellest, et vajadusel garantiisse saatmise jaoks saad kaasa juba tasutud edasi-tagasi üleöö lennupiletid, kui vaja grantiiga mässata. Seda siis läpakale, mitte inimesele icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 12.01.2011 22:31:59 vasta tsitaadiga

Ühe vea olen ka nüüd avastanud juurde - nimelt kummist jalad on väga lihtsalt alt ära tulema ja tagasi neid enam sugugi nii lihtsalt ei saa....põhja projekteerimises on kindlasti Fujitsu S seeriad oma alcantara vms kaetud põhjaga esirinnas - väga hea süles hoida ning jalad ei kipu kaduma.

edit:

Ei hakka uut teemat tegema, aga vahepeal on aeg edasi läinud ja M6400 Covet leidis uue omaniku, ise leidsin endale uue arvuti, mis on parem kui eelmine......
...selleks siis M6500 Covet icon_cool.gif
Põhimõtteliselt välimuses muudatusi pole - põhja alt on jahutus paremaks tehtud ning voolu nupu juurde lisandunud latitude-on nupp, mis teoorias peaks kiiremini arvuti üles bootima mingisse delli enda keskkonda.
Sisemus on aga uus - i7 protsessor, kiirem DDR3 mälu, uus FX3800 videokaart, bluray, usb3 valiku võimalus.
Enda uueks arvutil siis selline konf -
Dell Precision M6500 Covet
Intel i7-720 2.8ghz
12gb ram
256gb ssd 200mb/s windowsile
1000gb hdd 2.5" andmetele
17" WUXGA RGB LED
1GB nVidia Quadro FX3800


Mõned testid


Spoiler Spoiler Spoiler


edit, digimuundasin natuke oma m6500 Covetit, nüüd on
Intel i7-940xm extreme edition protsessor 3333mhz 8MB cache (kui keegi tahab endale ka sellist, siis peaks ehk müügiks ka leidma mõne...hind on ainult suht krõbe neil juba originaalis ~20000eeku)
USB 3
1333mhz mälud
ja matt RGB LED ekraan...kogu point, miks M6400 ja M6500 RGB led ekraanid on läikivad on selles, et Dell on pannud mingil põhjusel läikiva katte ette...õnneks sobib sinna tavaline bezel ääris ka ning nüüd on pilt selgem(kuna läbi pleks klaasi vaatama ei pea) ning ei läigi ka....aega võttis kõigest 2 tundi....ma hetkel hullemat läpakat pole näinud lammutamiseks, kui M6500/M6400...vääga palju juppe ning vist umbes 100 kruvi

igastahes SuperPI 12seki (-3seki), winrar 7 all 2800 (+650), 3dmark06 12100 win7(+600)

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Fre:zer
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2002




sõnum 16.05.2011 01:46:47 vasta tsitaadiga

Tore tööjaam on küll precisioni läpakas, endal m4400 aga sellega üks suur müstika, millele jõudsin jälile paar päeva tagasi. Nimelt sai vahetatud win xp ---> win 7 64 vastu. Samuti sai tehtud bios-i uuendus.Ja mingi müstilisel kombel avastasin nüüd, et protsessori kiirus on kõigest 665mhz, kuigi peaks olema min. 1600mhz ja max. 2660mhz. Sai ka vahepeal vana biosi peale tagasi mindud aga ei miskit. Lisan siia cpu-z pildi. kellelgi on ideid sellise müsteeriumi lahendamiseks?
icon_eek.gif
Manus

Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 16.05.2011 01:52:21 vasta tsitaadiga

alla kellanud ennast lihtsalt, jooksuta mõnda testi ja kui siis ka tulevad 266mhz väärilised tulemused on alles põhjust muretsemiseks
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Fre:zer
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2002




sõnum 16.05.2011 02:13:11 vasta tsitaadiga

Testisin Prime95-ga. Mitte midagi ei toimunud. Võtsin korra prooviks bios-st maha speedstepingu, siis püsikiiruseks tuli 1200mhz.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell Precision M6400 Covet
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.