Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Kõige veidramad lood viirustesse nakatumisest ja nendega võitlemisest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2009 17:36:27 Kõige veidramad lood viirustesse nakatumisest ja nendega võitlemisest vasta tsitaadiga

link :: 3DNews

Panda Security eksperdid avaldasid hiljuti valiku kõige veidramatest arvutiturbelugudest. Rääkivad viirused ja nakatanud seadmed on vaid mõned "probleemid", millega Panda Security tugiteenusel tuleb kokku puutuda. Aitamaks hajutada arvutiviiruste uusi müüte, tutvustame teile kõige veidramaid lugusid.


Paar kuud tagasi said PandaLabs´i insenerid salapärase karbi, mille oli saatnud üks Saksamaa klient. Karbis oli kiri:
"Lugupeetud härrad, ma olen teie klient. Veendunud, et ise ma arvuti DVD-seadet desinfitseerida ei suuda, võtsin ma selle välja ning saadan teile puhastuseks ning järgnevaks tagastuseks."

Karbis oli tavaline DVD-ajam. Labori kollektiiv "puhastas" selle, kuid ilma signatuuride abita, vaid tavalise vati ja piiritusega. Seejärel pandi ajam karpi ja lisati kiri: "Kallis klient, tagastame Teile teie puhta DVD-ajami. Me puhastasime selle vati ja piiritusega. Teil ei tule enam kunagi mingeid probleeme. Parimate soovidega."

See lugu kinnitab, et DVD-ajameid, arvutihiiri, klaviatuure ja kuvareid nakatada ei saa. Infitseeritud võib olla arvuti ise, mille tagajärjel võivad teised seadmed ebakorrektselt töötada.

Veel üks huvitav juhus – lugu rääkivast viirusest:
"Lugupeetud härrad, ma võtsin teiega ühendust tänu minu arvutisse sattunud viirusele. Ma saadan Teile märkmikulehe kirjaga, mille oli viirus mulle jätnud. Ta ütles mulle, et viiruseid pole, kuid minu arvutis on mingi viga, ilmselt on midagi juhtunud mäluga. Üldiselt on mul raske seda täpselt edastada, kuid viirus ütles, et mingi viirustõrjetoode pole võimeline teda hävitama. Manusena saadan teile teate, mille saatis mulle viirus."

Mõnede tarbijate teatel suudavad viirused isegi häält teha:
"Kolm päeva tagasi, mil ma oma arvutist faksi saatsin, kuulsin häält, mida, nagu ma aimasin, tegi viirus (heli meenutab saapa väljakiskumist tarretisest). Viirustõrjeprogrammi abil skännisin ma oma arvutit mitut korda, kuid midagi ei avastanud, viirus on siiani hävitamata."

Nagu näha, põhjustavad enamasti paljusid probleeme segadusse aetud kasutajate tegevused, mitte aga arvutiviirused.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 29.01.2009 22:30:36 vasta tsitaadiga

Noh, aga mida sa ikka ootad (ehk veidi ähmase reaalsustajuga) inimestelt, kel puudub igasugune ettekujutus arvuti sees toimuvast ning samal ajal igalt helendavalt ekraanilt pressivad pea sama võhiklikud, peamiselt Hollywoodi, aga ka muud filmiloojad nende ajudesse "põnevaid" muinaslugusid inimesega võrdset või kõrgemat intellekti omavatest, kõnelevatest, riistvara (sh teekanne, lumelabidaid jms), inimesi ja loomi nakatavatest, ekraanil 3D animatsioone jooksutavatest või hoopis arvutist inimkujul väljaronivatest (arvuti?)viirustest ja kes muuhulgas omavad telepaatilisi, -kineetilisi jms ülivõimeid.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s4nder
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2009 23:07:43 vasta tsitaadiga

Siin on päris huvitav leht kõikvõimalike tõestisündinud arvutiidiootsuste kohta, naljakat lugemist jätkub kauemaks.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Defmic
Kreisi kasutaja
Defmic

liitunud: 26.12.2004




sõnum 30.01.2009 13:16:51 vasta tsitaadiga

"heli meenutab saapa väljakiskumist tarretisest" - ma tahaks ka seda kuulda ning näha päris.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003




sõnum 30.01.2009 23:46:51 vasta tsitaadiga

Üks kord võib sõpra aidata ja tema arvuti "korda teha". Aga kui 10 sõpra seda sinult paar korda aastas soovivad...
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2009 14:48:51 vasta tsitaadiga

Defmic kirjutas:
"heli meenutab saapa väljakiskumist tarretisest" - ma tahaks ka seda kuulda ning näha päris.


kas sul polegi saabas kunagi tarretisse kinni jäänud?

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2009 19:51:31 vasta tsitaadiga

tarantel kirjutas:
Üks kord võib sõpra aidata ja tema arvuti "korda teha". Aga kui 10 sõpra seda sinult paar korda aastas soovivad...

Siis hakkad selle eest juba raha võtma.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Kõige veidramad lood viirustesse nakatumisest ja nendega võitlemisest
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.