Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Vatikan: tehnoloogia on halb hingele märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ärihai
HV Guru
ärihai

liitunud: 14.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.11.2008 16:19:48 Vatikan: tehnoloogia on halb hingele vasta tsitaadiga

link :: minut.ee


Paavsti suuvooder Federico Lombardi annab teada, et tänapäeva pühendumine tehnoloogiale ei jäta aega hinge eest hoolitsemiseks ning sellest tulenevalt saab viga ka hing ise.


Paavst Benedikt on toonud välja, et praegune majanduskriis näitab kui väärtusetu on raha ja edu tagaajamine on. Lombardi lisab, et tehnoloogia on praegusel ajal liiga ületähtsustatud. Samas hiljutisel ülemaailmsel noorsoo päeval seati üles digitaalsed palvemüürid ning Vatikani poolelt saadeti tekstisõnumeid inspiratsiooni pakkuvate piibli katkenditega. Lisaks on alustatud raamatukogu digitaliseerimisega, et pakkuda rohkem infot veebi kaudu huvilistele. Paistab ka irooniline, et Lombardi enda sõnum levib just interneti kaudu.

_________________
Ütle siis mõtle icon_smile.gif
Kommentaarid: 137 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
theweirdon
HV vaatleja

liitunud: 02.06.2006




sõnum 30.11.2008 18:59:20 vasta tsitaadiga

Tore, hing on ammu maha parseldatud, aga kuidas muule mõjub?
_________________
Mul on alati oma arvamus, tihti mõjutavad seda mitmed ebaloogilised tegurid,kuid ta on ikkagi minu oma! Miks ei võiks loll ise kah aru saada, et ta on loll!!!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killerwave
HV Guru
Killerwave

liitunud: 05.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.11.2008 19:21:56 vasta tsitaadiga

Ah nad seal lihtsalt tohlakad, pole targemat enam teha icon_neutral.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004




sõnum 30.11.2008 22:04:54 vasta tsitaadiga

Mu hing on neetud ja katki icon_redface.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vanaaegne
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2007




sõnum 01.12.2008 01:04:50 vasta tsitaadiga

No tegelikult ju õige jutt. Iseasi, kas selleks peab nüüd kohe kirikusse kappama. Võib ju ka ilma vahendajameesteta oma õige/vale Jumalaga suhelda. Selline ketserlik jutt ei meeldi muidugi kirikumeestele mitte üks põrm.
Arvutimängude ja neti jõllitamise asemel võiks hoopis mõne väärt raamatu läbi lugeda. Aga mis teha - inimene on nõrk ja kiusatusi palju.
Meenub ammusest ajast, et noori ei saanud muidu kirikusse, kui tuli rock-kontsert korraldada. Lugudel olid muidugi "õiged" sõnad. Nii mõnigi käis piilumas ja saigi jälle mõne lambukese juurde. Progress pressib peale ja seepärast peavad ka kirikuisad tehnoloogiaga kaasa minema. Muidu varsti kirikud tühjad ja kes siis korjanduskarpi raharulle poetab.
Sellised patusevõitu mõtted. Sorry, kui pisut OT-ks kippus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2008 04:44:54 vasta tsitaadiga

Jutt on tüüpidel õiges suunas jep...
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
3GHZ
HV kasutaja
3GHZ

liitunud: 29.02.2008




sõnum 01.12.2008 09:46:42 vasta tsitaadiga

Jah, raha on väärtusetu.
Ma tahaks näha, et paavst sööks prügikastist. icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

_________________
Eesti vanarahvatarkus: S*tu ruttu, karu tuleb! Kui ei s*tu, karu pureb!
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riff
HV kasutaja
riff

liitunud: 19.05.2003




sõnum 01.12.2008 10:08:52 vasta tsitaadiga

Mingil määral on antud jutul isegi tõetera sees. Asi sõltub nüüd sellest, kuidas keegi antud teemat endale tõlgendab... "Hinge" või mõistuse areng võiks jah edasi liikuda ja mitte ainult faktiteadmiste suunas vaid ka üleüldise ümbritseva mõistmise teemadel nii füüsikalises kui ka psüühilises maailmas!

Kes tõlgendab seda usu kaudu, kes enda omade vaadete kaudu. Olen ateist, kuid sellegipoolest on mul omad arusaamad toimuvast... Samas olen suur uue tehnika pooldaja 8)
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 01.12.2008 10:09:24 Re: Vatikan: tehnoloogia on halb hingele vasta tsitaadiga

ot:
ärihai kirjutas:
.../ tänapäeva pühendumine tehnoloogiale ei jäta aega hinge eest hoolitsemiseks ning sellest tulenevalt saab viga ka hing ise.../...tehnoloogia on praegusel ajal liiga ületähtsustatud. Samas hiljutisel ülemaailmsel noorsoo päeval seati üles digitaalsed palvemüürid ning Vatikani poolelt saadeti tekstisõnumeid inspiratsiooni pakkuvate piibli katkenditega. Lisaks on alustatud raamatukogu digitaliseerimisega, et pakkuda rohkem infot veebi kaudu huvilistele. Paistab ka irooniline, et Lombardi enda sõnum levib just interneti kaudu.
Paistab, et selle "iroonia" taga on peitumas soov (virtuaalse)"tule ja mõõgaga" hakata noori "pöörama" Kuidas kaasaegse tehnika ja tehnoloogia kasutamine aga Vatikani jüngrite endi hingele mõjub või saavad nad selleks Looja enda õnnistuse ning hingetoe/-ravi? icon_rolleyes.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xloaded
külaline






sõnum 01.12.2008 11:12:49 vasta tsitaadiga

Siis tuleb raha kirikule annetada ja hing on jälle terve. Mida rohkem annetad seda tervemas saad. Vot nii vihjati. Jumalal on raha juurde vaja muidu ei saa ta oma jüngrite eest hoolt kanda. Nii et kallid usklikud andke kiiresti jumalale raha juurde!
tagasi üles
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2008 11:44:21 vasta tsitaadiga

sellised usuhullud ajavad s!ta keema icon_mad.gif ei või siis oma JuudaseJeebuseJaanust vaikselt omaette uskuda!
selle asemel, et oma lossis per?etada ja tatti pritsida kulutagu oma energiat Aafrikasse abipakkide viimisele...

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003




sõnum 01.12.2008 14:54:16 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
kulutagu oma energiat Aafrikasse abipakkide viimisele...


kohalike kartellide banaanipealikud võtavad alati abisaadetised endale icon_lol.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2008 15:04:05 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
sellised usuhullud ajavad s!ta keema icon_mad.gif ei või siis oma JuudaseJeebuseJaanust vaikselt omaette uskuda!
selle asemel, et oma lossis per?etada ja tatti pritsida kulutagu oma energiat Aafrikasse abipakkide viimisele...

+1 icon_mad.gif icon_evil.gif .Krt enamus sõdu ja tapmisi maailmas on mingi lollaka usu pärast icon_evil.gif .Küll padukirstlased,küll juudid ja ärgem unustagem kõigi lemmikuid - moslemid icon_evil.gif .Siis tulevad veel rääkima,et tehnoloogia kahjulik.Ilmselt nad ei taha tehnoloogia levikut kuna siis saab rohkem inimesi aru millised jobud nad on keegi ei liitu nendega icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 01.12.2008 16:45:42 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
[kärtz...]Siis tulevad veel rääkima,et tehnoloogia kahjulik.Ilmselt nad ei taha tehnoloogia levikut kuna siis saab rohkem inimesi aru millised jobud nad on keegi ei liitu nendega
Vastupidi ikka - nad tahavad ilmselgelt, kuid nad püüavad nüüd seda tehnikat ja tehnoloogiat oma huvides ära kasutama hakata, et usule selle abil uusi jüngreid hankida. Egas nad niisama põleks ju viitsind digitaalset nutumüüri teha, sõnumeid saata ning oma kallutavat infot netti riputand icon_wink.gif
_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004




sõnum 02.12.2008 12:08:53 vasta tsitaadiga

Kunagi jooksis läbi uudis internetipühakust. Kas keegi oskab öelda, mis pühaku määras Vatikan jumaliku ilmutuse läbi internetti kureerima ehk interneti kaitsepühakuks?

Võibolla peaks valima ka HinnaVaatluse foorumi kaitsepühaku ning tema läbi panna siinseid mõistmata matse aru saama, et eestlased juba pärast tõrksate puukallistajate mahalöömist Muhu linnuses kõik nagu üks mees aru said, et vaid kristlises valguses saab pagan kultuurrahvaks ja Maarjamaal kohaliku interneti loomine teoks. icon_rolleyes.gif

_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.12.2008 12:37:46 vasta tsitaadiga

Kui veidi laiemalt vaadata, mitte ainult skaalal ristiusk<->ateism, siis tegelikult on ju asja idee õige.

Nagu ka ülalolevatest kommentaaridest selgelt näha, siis on ka usk eee... "teaduse ja tehnika revolutsiooni" samasugune (pime)usk nagu iga teinegi ja vastaspool ajab kohe "sita keema" ja "võiks vaikselt omaette uskuda". Leia 10 erinevust mõne teise usundi ja pimesiuskujate arvamusega icon_lol.gif


Nii et siis usk rahasse, usk teaduse kõikvõimsusesse, usk sellesse, et inimene on kõikvõimas ja teab kõike ja kõigest ja valitseb maailma ja universumit ja mida kõike veel, usk sellesse et uued tehnoloogiad päästavad maailma. Nii et jah, kõik sõjad on usu pärast. Usutakse lihtsalt kinnisilm, et just enda nägemus elust ja asjades on ainuõige ja ollakse selle nimel valmis lõpuni minema.


Ma ei ole küll sugugi kindel, et tehnokraatlik ühiskonnakorraldus oleks kuidagi parem kui teokraatlik. icon_rolleyes.gif


Rääkides tehnoloogia ja teaduse suurest panusest inimese heaolusse meenub mulle miskipärast alati üks anekdoot.

tsitaat:

neegrist pärismaalane vedeleb puu all ja mööda läheb valge kaupmees, kes märkab neegrit ja tema ümber vedelevaid banaane. kaupmees läheb siis kohe neegrile seletama: "noh, mis istud siin, vaata kõik kohad ümberringi banaane täis, miks kokku ei korja?". neeger vastu: "no, miks ma seda tegema peaks?". selle peale kaupmees: "korjad kokku, paned siin väikse putka püsti, hakkad banaane müüma ja teed pappi endale". neeger selle peale: "ja miks ma seda tegema peaks?". kaupmees juba kärsitult: "mõtle ikka pikemalt! müüd juba väikse koguse banaane maha, teenid kasu, palkad teisi enda eest banaane myyma, teed mitu putkat juba ja nii varsti teed suure firma". neeger selle peale jälle rahulikult: "ja miks ma seda tegema peaks?". kaupmees juba plahvatades lausub: "no siis oled suurfirma omanik, saad niisama vedeleda kui teised ringi jooksevad".. selle peale küsis neeger: "aga mida ma praegu siis teen?"


_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marek
HV vaatleja

liitunud: 26.02.2002




sõnum 02.12.2008 12:53:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Krt enamus sõdu ja tapmisi maailmas on mingi lollaka usu pärast


Ega ikka ei ole küll usu pärast sõdu toimunud, usk ja aated käiakse välja kui kahuriliha on vaja, tõelised motiivid ja sõja põhjused on alati võim ja raha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oicu
HV kasutaja

liitunud: 23.11.2006




sõnum 02.12.2008 12:55:59 vasta tsitaadiga

marek kirjutas:
tsitaat:
Krt enamus sõdu ja tapmisi maailmas on mingi lollaka usu pärast


Ega ikka ei ole küll usu pärast sõdu toimunud, usk ja aated käiakse välja kui kahuriliha on vaja, tõelised motiivid ja sõja põhjused on alati võim ja raha.


ja kellel oli/on võim?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2008 13:51:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nagu ka ülalolevatest kommentaaridest selgelt näha, siis on ka usk eee... "teaduse ja tehnika revolutsiooni" samasugune (pime)usk nagu iga teinegi ja vastaspool ajab kohe "sita keema" ja "võiks vaikselt omaette uskuda". Leia 10 erinevust mõne teise usundi ja pimesiuskujate arvamusega icon_lol.gif

ma küll mingisse teaduse ja tehnika revolutsiooni ei usu icon_rolleyes.gif ja ma ei pea usklikke (millesse iganes keegi usub) oma vastaspooleks. igaühel on õigus uskuda mida iganes. mu poolest uskugu, et me kõik tulime hambaorgist ja meie päästja on Rolf Junior - see if I care! fekaali temperatuuri tõstab see, et oma jura peab igal pool ja koguaeg valjusti reklaamima! ja ega muud moodi osata reklaamida ka, kui teisi uskumusi maha tehes. kui ma tahaks uskuda mingisse pilve peal kükitavasse vanasse, siis ma lihtsalt usuks seda. mul pole vaja, et mingi endaarvates ilgelt "valgustatud" vant tuleb pabereid pihku toppima ja "rõõmu" jagama, või seletama, et kui vale see ikka on kui ma just tema kõigevägevamasse ei usu icon_mad.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.12.2008 13:55:03 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
tsitaat:

Nagu ka ülalolevatest kommentaaridest selgelt näha, siis on ka usk eee... "teaduse ja tehnika revolutsiooni" samasugune (pime)usk nagu iga teinegi ja vastaspool ajab kohe "sita keema" ja "võiks vaikselt omaette uskuda". Leia 10 erinevust mõne teise usundi ja pimesiuskujate arvamusega icon_lol.gif

ma küll mingisse teaduse ja tehnika revolutsiooni ei usu icon_rolleyes.gif ja ma ei pea usklikke (millesse iganes keegi usub) oma vastaspooleks. igaühel on õigus uskuda mida iganes. mu poolest uskugu, et me kõik tulime hambaorgist ja meie päästja on Rolf Junior - see if I care! fekaali temperatuuri tõstab see, et oma jura peab igal pool ja koguaeg valjusti reklaamima! ja ega muud moodi osata reklaamida ka, kui teisi uskumusi maha tehes. kui ma tahaks uskuda mingisse pilve peal kükitavasse vanasse, siis ma lihtsalt usuks seda. mul pole vaja, et mingi endaarvates ilgelt "valgustatud" vant tuleb pabereid pihku toppima ja "rõõmu" jagama, või seletama, et kui vale see ikka on kui ma just tema kõigevägevamasse ei usu icon_mad.gif



sul vist jäi mu jutu iva ikka väga segaseks, ju oli kehvasti väljendatud. icon_rolleyes.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2008 14:26:08 vasta tsitaadiga

no ma sain nii aru, et sinu arvates igaüks võitleb oma uskumuste eest, olgu need mis tahes. ma küll ei võitle icon_rolleyes.gif ma ei arva, et minu vaated on ainuõiged ja kõik teisiti mõtlejad tuleks orki ajada või et neid peab kuidagi "päästma" hakkama. mu poolest võib igaüks uskuda mida tahab nii kaua, kuni teisi(tiuskujaid) oma uskumisega ei segata. a'la ristisõjad - no milleks?! elaksime ikka veel metsas ja kummardaks Taara't - kelle asi, peaasi, et ise rahul icon_rolleyes.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004




sõnum 05.12.2008 10:23:35 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
sellised usuhullud ajavad s!ta keema icon_mad.gif ei või siis oma JuudaseJeebuseJaanust vaikselt omaette uskuda!
selle asemel, et oma lossis per?etada ja tatti pritsida kulutagu oma energiat Aafrikasse abipakkide viimisele...

Ega and seal seda usku pole, nii et nad võivad "põrgus" põleda icon_rolleyes.gif
Ma vihkan ka neid usutüüpe täiega, aga ma ei viitsi üldse sellest enam kirjutada. Neid teemasi on igas foorumis lõpmatult palju olnud.Kunagi ei nõustu nad millegagi, lihtsalt nagu räägiks seinaga icon_neutral.gif icon_rolleyes.gif
Ma saan aru küll, mis usu "head" pooled on, aga reaalselt tuleb sellest ainult jama ja tapmist. Kommunismi idee oli ju tegelikult ka tore, aga vaadake mis sellest reaalselt tuli.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2008 02:16:20 vasta tsitaadiga

Arvuti on saatanast icon_evil.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 14.12.2008 02:20:26 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Arvuti on saatanast icon_evil.gif

Windowsi litsentsikleepsu pealt või EULAst lugesid välja?
Kommentaarid: 597 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2008 11:04:31 vasta tsitaadiga

Piiblist.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Vatikan: tehnoloogia on halb hingele
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.