Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 154, 155, 156  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2008 22:36:58 Lenovo [ThinkPad] vasta tsitaadiga

EeePC, Macbookide jms kohta on olemas mammutteemad, kuidas on võimalik, et legendaarne ThinkPad on sellisest aust ilma jäänud?
Teeks siis jutuotsa lahti oma masinaga.
X60, täpsem spec profiilis kirjas. Muidu korralik masin, aga prose jõudu jääb puudu viimasel ajal ning aku on üsna läbi (1-1,5h).
Vaikselt mõlgub meeles T400 ost.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2008 23:08:13 vasta tsitaadiga

Kuidas ma saaks jahutust reguleerida? Kui mõnikord juhtub mõne mängu peale siis läheb masin jube kuumaks, nii et minu pärast tehku see ventikas kõvemat häält kui vaid jahedamana masinat hoiaks. Power Manager ei aita ventikat reguleerida.

T61p

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2008 23:13:39 vasta tsitaadiga

BIOSis ja Power Manageris peaks olema vendika kohta valik kas "Maximize Performance" või "Balance". Viimane peaks vist venti natuke rahulikumana hoidma.
http://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?t=18067 Peaks rauas venti kontrollima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tramburai
HV kasutaja
tramburai

liitunud: 05.04.2003




sõnum 25.11.2008 18:39:15 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
Kuidas ma saaks jahutust reguleerida? Kui mõnikord juhtub mõne mängu peale siis läheb masin jube kuumaks, nii et minu pärast tehku see ventikas kõvemat häält kui vaid jahedamana masinat hoiaks. Power Manager ei aita ventikat reguleerida.

T61p
Uuri seda lehekülge (eelkõneleja lingist peaks kah sinna jõudma). Minul Thinkpad Fan Control töötab ja selle programmiga annab ikka üht-teist reguleerida. Mul ventikas huugas BIOSi seadistustega ~3000rpm-i juures mistahes temperatuuril (hakkas kuskil 50+ tööle ja enam rahulikumaks ei muutunud, kuigi temp muudkui kukkus). Nüüd annab kõike oma soovide järgi reguleerida ja kui asi kontrolli alt väljub, siis sekkub taas BIOS. Mudeliks muidu Z61M.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2008 17:35:05 vasta tsitaadiga

Nii ruttu nüüd teema surigi? Foorumis Thinkpadi mehi küll ju, ärge laske nüüd Käkipoistel endast paremad olla! icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zorten22
HV veteran
zorten22

liitunud: 17.12.2004




sõnum 04.12.2008 17:45:14 vasta tsitaadiga

Pole vaja nämmutada niisama, kõigil T-seeria inimestel masinad töötavad. 8)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005




sõnum 04.12.2008 20:37:38 vasta tsitaadiga

No ma siis täidan friik1 soovi ja tulen siia oma muret kurtma.

Asi nimelt järgmine, et sai T43'ele peale lastud Ubuntu linux teise OS'ina. Nüüd aga tekkis vajadus windowsi reinstalli järele. Ubuntuga kaasa tulnud GRUB aga susserdas midagi boot sectoris ära nii, et Access IBM nupuga sai ainult BIOS'i ning hiljem valida Win XP, Ubuntu vahel ja miskipärast ka recovery partitioni vahel. Viimase valimisel aga järgnes peagi BSOD. Lolli peaga tegin siis windowsi plaadiga Win XP partatsioonile formati, peale seda aga ei saanud enam millelegi ligi. Edasi pold muud teha kui lasin pira winni plaadilt XP uuesti peale, kuna originaal plaati polnud kuskilt võtta. See aga ei tunnistanud litsentsi kleepsul olevat koodi, pidin kasutama jällegi illegaalset. Nüüd olen siis MS'i arust kurjategija praegu.

Kui juba windowsi peale sain siis sain enamiku IBM/Lenovo asjadest uuesti installitud v.a. Rescue and Recovery, mis installimisel viskab errori, et ei saa recovery partitioni drive letter'it paika vms(see partition iseenesest on ilusti alles). Seejärel proovisin miskit boot sektori repairi jupikest, mis lenovo lehelt sain. Too aga saatis mu pikalt hädaldades, et ei leia süsteemist SafeGuard'i. Samuti ei saa praegu Client Security Solutionit kasutada, kuna too väidab, et TPM kood on vale, kuigi sisestan sama koodi, mis ennegi oli.

Nüüd siis küsimus selline, et kas ja kuidas oleks võimalik korralik win sealt recovery partitionilt uuesti peale lasta. Või siis teine võimalus, et kas aitaks kui kuskilt laenata originaal plaat ja sellega XP uuesti installida, et kas see tunnistaks läpaka all olevat koodi? Praegusel olukorral muidu poleks vigagi, kuna vajalikud asjad sai Lenovo lehelt nagunii uuemad peale lastud ning palju ebavajalikku jäi ka ära, aga tahaks ikkagi legaalset winni icon_rolleyes.gif
Kuna lähiajal peaks nagunii DVD seadme pärast sammud garantii poole seadma, siis huvitav kas sealt tasuks ka selle kohapealt abi küsida või saavad nad väga kurjaks? icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 04.12.2008 20:50:48 vasta tsitaadiga

Oi mis ilus teemake.
Ärge mind nüüd päris mättasse lööge, kuid mina pean suure algustähega Thinkpadiks ikka veel vaid siiani T-seeria masinaid.
Seda paari lihtsa fakti pärast.
1)korpus on tugevam.
2)ekraan kinniolekus on kaitstud 2 riiviga ja ekraani allapoole ulatuv osa ei lase painduda korpusel.Ning kaitseb ka juhusliku vedeliku pealelangemise eest
3)Uuematel mudelitel on magneesiumsulmaist kaitseraam ekraani taga, mis hajutab suletud arvuti peale kukkunud eseme löögijõu.(võibolla omab ka x seeria seda)
4)Vedeliku äravoolu kanalid klavitatuuri all.
See on minu väike kokkuvõtte.
Fiocchi, Ibm Eesti teeninduse poolel ei ole ma siiani ühtegi "kurja või ebakompetentset" töölist kohanud.
Ma arvan, et võid oma mure neile rahulikult ära rääkida, Ordit nad sind ostma ei saada. beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tramburai
HV kasutaja
tramburai

liitunud: 05.04.2003




sõnum 04.12.2008 21:19:16 vasta tsitaadiga

Fiocchi kirjutas:
...
Kas sa võtit vahetada oled proovinud? Et vahetad pira wini võtme legaalse vastu ja siis aktiveerid icon_rolleyes.gif Olen sellega mõned korrad võtit vahetanud (kuigi siis pole pira winiga tegemist olnud).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2008 01:09:19 vasta tsitaadiga

Fiocchi, miks on sul vaja Recovery partitsioonilt uuesti Windows uuesti peale lasta? Ilmselt on sealne image aastaid vana.
Ilmselt kasutasin sa paigalduseks VLK plaati, kuigi vaja on OEM.
Kõigis minu halduses olevatel ThinkPadidel on Recovery partitsioon üldse ära kaotatud, kuna WDS'ist image paigaldamisel põhjustab Recovery mõnedel masinatel käivitumisraskusi.

wfiles, uuematel X'idel peaks kõik nõuded täidetud olema. Tuli hiljuti partii R61'tesid ning 3. punkt on vist puudu ainult. Kõvasti raskem on ta kah, kui T.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2008 08:40:50 vasta tsitaadiga

Fiocchi, Installimeedia päritolu ei ole tähtis.
Kui kood ei meeldinud, siis saab selle pärast ära vahetada. Ise teen koguaeg nii.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005




sõnum 06.12.2008 15:20:23 vasta tsitaadiga

Hea küll. Las see recovery partitsioon siis olla. Ongi vast parem tegelikult. Ei ole mul vaja seda Norton Antivirus't jms. Aga ma ei saa ikkagi aru, kuidas Client Security Solution teab, et ta mul enne kasutuses on olnud? Loeb infot sealt peidetud partitsioonilt? Ning miks ta mu vana parooli siis ei tunnista?

Edit: Pakutud programm ei lase ikkagi mul läpaka alust key'd sisestada. Ütleb, et on vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2008 00:56:56 vasta tsitaadiga

Kas Client Security mitte otse TPM kiviga ei rääkinud? Üks variant oleks BIOSsis TPM resetida. Seda vist sai teha...?

Järelikult üritad sa sisetada Retail või VLK Windowsile OEM võtit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 18:25:57 vasta tsitaadiga

Mure.

Kõvakal on 3 partitsiooni. Tahaks Rescue & Recoveryga teha puhta installi, tehase seadetesse taastada (nii on kirjas). Aga vaja oleks, et need 2 partitsiooni jääks alles koos neis sisalduva infoga. Kuidas seda teha?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 20:43:56 vasta tsitaadiga

Kas see Recovery funktsioon mitte ei kirjuta ainult süsteemipartitsiooni üle? Ülejäänud peaksid puutumata jääma. Pead ei anna, aga T43 puhul see toimis ja ülejäänud partitsioonid jäid alles. Lootsin just selle variandiga partitsioonidest lahti saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 20:58:55 vasta tsitaadiga

wfiles kirjutas:
Oi mis ilus teemake.
Ärge mind nüüd päris mättasse lööge, kuid mina pean suure algustähega Thinkpadiks ikka veel vaid siiani T-seeria masinaid.
Seda paari lihtsa fakti pärast.


Kas x-seeria ei ole samas klassis? Tase peaks olema sama, lihtsalt masinad on pisemad ja kompaktsemad.

Jah, ma olen ise X61s-i kasutaja :). Ja rahul. Teemat on keeruline ülal hoida kuna kõik töötab nii nagu vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 13.12.2008 21:05:51 vasta tsitaadiga

Minu arusaam on küll selline.
Eelmisse pühjendusse jäi lisamata et äriklassi läpakatele antakse 3-5 aastat garantiid.
http://en.wikipedia.org/wiki/ThinkPad
Samamoodi raske on ibm hoolduse teemat üleval hoida icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 21:13:03 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kas see Recovery funktsioon mitte ei kirjuta ainult süsteemipartitsiooni üle? Ülejäänud peaksid puutumata jääma. Pead ei anna, aga T43 puhul see toimis ja ülejäänud partitsioonid jäid alles. Lootsin just selle variandiga partitsioonidest lahti saada.


Öeldi mulle Lenovo ametlikust foorumist ka nii, aga miks ta siis restore tehes enne kisab, et nüüd terve ketas ära kaob?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 21:34:12 vasta tsitaadiga

Rajareits kirjutas:
Betamax kirjutas:
Kas see Recovery funktsioon mitte ei kirjuta ainult süsteemipartitsiooni üle? Ülejäänud peaksid puutumata jääma. Pead ei anna, aga T43 puhul see toimis ja ülejäänud partitsioonid jäid alles. Lootsin just selle variandiga partitsioonidest lahti saada.

Öeldi mulle Lenovo ametlikust foorumist ka nii, aga miks ta siis restore tehes enne kisab, et nüüd terve ketas ära kaob?

T61 puhul küsib samuti kas kustutada ainult esimene või kõik partitsioonid.

Muidu taastamisel soovitan valida "custom recovery" ja sealt eemaldada linnuke absoluutselt kõige eest välja arvatud "system update", "access connections" ja "wallpaper". Jäetakse igasugune sodi paigaldamata ja win palju kiirem thumbs_up.gif

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 21:35:44 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Rajareits kirjutas:
Betamax kirjutas:
Kas see Recovery funktsioon mitte ei kirjuta ainult süsteemipartitsiooni üle? Ülejäänud peaksid puutumata jääma. Pead ei anna, aga T43 puhul see toimis ja ülejäänud partitsioonid jäid alles. Lootsin just selle variandiga partitsioonidest lahti saada.

Öeldi mulle Lenovo ametlikust foorumist ka nii, aga miks ta siis restore tehes enne kisab, et nüüd terve ketas ära kaob?

T61 puhul küsib samuti kas kustutada ainult esimene või kõik partitsioonid.

Muidu taastamisel soovitan valida "custom recovery" ja sealt eemaldada linnuke absoluutselt kõige eest välja arvatud "system update", "access connections" ja "wallpaper". Jäetakse igasugune sodi paigaldamata ja win palju kiirem thumbs_up.gif


Suured tänud mehed!
Eks hakkan siis pihta.. icon_smile.gif

EDIT:
Päris kaugele jõudsin.. icon_biggrin.gif
Preparing the hard drive ja siis error - product recovery failed to restore your system.

Muud midagi.. icon_confused.gif


viimati muutis Rajareits 13.12.2008 21:46:49, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 21:43:30 vasta tsitaadiga

Rajareits kirjutas:
Suured tänud mehed!
Eks hakkan siis pihta.. icon_smile.gif

Jälgi juhiseid siis tähelepanelikult, et millestki vajalikust ilma ei jää icon_rolleyes.gif
Peale taastamiseprotsessi tasub veel System update korraks käima lasta ja valida omale vajalikud uuendused.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 22:18:59 vasta tsitaadiga

VR53, eks ma üritan jah.. Kui arvuti sain, siis sai ikka päris tihti tehtud neid uuendusi, aga ei mäletanud küll, et nii küsis. Nüüd vaja ainult sellest kuradi errorist mööda saada.. icon_mad.gif

EDIT: oh crapp.. Lambist muutnud nüüd service partitsiooni C'ks.. Miks kurat ta seda veel tegi?
EDIT2: sain tagasi muudetud. Aga nüüd ei saa enam jälle service partitionit bootida. Surnud ring. Soovitusi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2008 00:13:57 vasta tsitaadiga

Rajareits kirjutas:
VR53, eks ma üritan jah.. Kui arvuti sain, siis sai ikka päris tihti tehtud neid uuendusi, aga ei mäletanud küll, et nii küsis. Nüüd vaja ainult sellest kuradi errorist mööda saada.. icon_mad.gif

EDIT: oh crapp.. Lambist muutnud nüüd service partitsiooni C'ks.. Miks kurat ta seda veel tegi?
EDIT2: sain tagasi muudetud. Aga nüüd ei saa enam jälle service partitionit bootida. Surnud ring. Soovitusi?

Kui ei ole rohkem kui 1 partitsioon peale taastamise partitsiooni, siis ei küsigi.

Miks sa seda arvad, et ta service pani C:-ks? Kahtlen selles, aga et kindel olla, vaata näiteks partition magicu või linuxi fdisk-ga.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2008 00:40:46 vasta tsitaadiga

VR53, no pani. Selle pärast viskas errorit ka.

Muutsin tagasi, aga enam ei saa servicele ligi. Mida teha?

EDIT: joppas, sain uuesti sisse (nüüd lasi, ennem mitte). Proovin taastada.
Loodame, et nüüd mingit muud ketast järsku C'ks ei pannud.. icon_lol.gif

EDIT2: ikka fail.. icon_confused.gif
Nüüd service jälle C.. WTF nagu..

Mis värk on? Iga kord kui R&Ri boodin, lükkab ta selle Cks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2008 00:43:49 vasta tsitaadiga

Ma pigem arvan, et programm vaatab ikka füüsilist partitsiooni asukohta kettal. See nimetus võib olla mis iganes. Taastamispartitsioon asub ketta lõpus isegi kui arvuti midagi muud näitab.

Oletame, et algselt on ainult 1 partitsioon (nt /dev/sda1) ja peale seda taastamispartitsioon (nt /dev/sda2). Nüüd kasutaja jagab esimese partitsiooni kaheks, millest esimene saab nimeks /dev/sda1 ja teine /dev/sda3, sest /dev/sda2 on juba olemas.

Füüsiliselt aga paiknevad partitsioonid järgnevalt:
/dev/sda1
/dev/sda3
/dev/sda2


keeruline jutt, aga ehk on abi

Edit: arvuti näitab taastamispartitsiooni C:-ga tõenäoliselt sellepärast, et sa boodid selle pealt ja süsteemiketas märgistatakse vaikimisi C:-ks. Iseasi, kus sa seda üldse näed ja miks see peaks oluline olema icon_rolleyes.gif

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] mine lehele 1, 2, 3 ... 154, 155, 156  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.