Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  side ruuteriga on katkendlik märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 27.02.2008 13:11:05 side ruuteriga on katkendlik vasta tsitaadiga

Mul on 3Com'i WIFI ruuter, mis hakkas eilsest naljakalt käituma. Avaldus see aeglaseks muutunud internetiühenduses, tihtipeale pidi veebi lehitsedes mitmel korral lehte refreshima jne. Pingides ruuterit, oli olukord selline:


Mul on kaks arvutit kodus ning üks on 802.11g abil ühendatud ja teine kaabliga. Probleem esineb mõlema puhul. Probleem on ka siis kui WIFI ruuteris välja lülitan ja ainus klient on tal taga kaabliga lauaarvuti. Mõlemad arvutid mingit flood'i pahavara tõttu ei tekita(ka p2p ja BitTorrent kliendid ei tööta). Teinekord ei vasta isegi ruuteri(192.168.1.5) veebiserver(st ma ei pääse teda seadistamagi). Probleem on nii DHCP kui ka staatiliselt kliendi poolt määratud IP aadressite puhul. Ruuteri taaskäivitamine natukeseks nagu aitaks, kuid üsna varsti on olukord jälle selline. Ruuter on UPS'i taga. Ehk keegi kogenum kasutaja oskab sellise ping'i logi peale arvata, mis viga võib olla? Pingi põhjal tunduks, nagu ruuter oleks kohati väga hõivatud, kuid tegelikult on tal ainult üks kaabiga klient taga ning ikka on ping'i "pilt" selline icon_rolleyes.gif Teist ruuterit, millega proovida, mul hetkel käepärast pole.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 27.02.2008 13:19:47 vasta tsitaadiga

ping -l 65000 192.168.1.5


pommita teda suuremate pakettidega.
Arvatavasti on pilt hullem.
Sisevõrk peaks ikka välja kannatama sellist väikest liiklust.
Kuna wifi ja kaabel samas olukorras, siis vist ruuter poolpidune.
Et natuke peale restarti töötab ja siis jälle?
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk150
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.02.2008 21:29:01 vasta tsitaadiga

kas probleem on ainult wifi osas, või ruuteris ka. kui ainult wifis siis muuda ruuteri kanal ära. keegi on enda purgi samale kanalile pannud ning need segavad üksteist
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarvi
HV vaatleja
tarvi

liitunud: 09.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.02.2008 21:44:01 vasta tsitaadiga

mikk150 kirjutas:
kas probleem on ainult WiFi osas, või ruuteris ka. kui ainult wifis siis muuda ruuteri kanal ära. keegi on enda purgi samale kanalile pannud ning need segavad üksteist

Probleem esineb mõlema puhul. Probleem on ka siis kui WiFi ruuteris välja lülitan ja ainus klient on tal taga kaabliga lauaarvuti.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 29.02.2008 12:20:38 vasta tsitaadiga

tarvi kirjutas:
mikk150 kirjutas:
kas probleem on ainult WiFi osas, või ruuteris ka. kui ainult wifis siis muuda ruuteri kanal ära. keegi on enda purgi samale kanalile pannud ning need segavad üksteist

Probleem esineb mõlema puhul. Probleem on ka siis kui WiFi ruuteris välja lülitan ja ainus klient on tal taga kaabliga lauaarvuti.

nagu tarvi mind tsiteeris, siis probleem esineb nii WIFI kui ka kaabliga ühenades.

airm kirjutas:
ping -l 65000 192.168.1.5


pommita teda suuremate pakettidega.
Arvatavasti on pilt hullem.
Sisevõrk peaks ikka välja kannatama sellist väikest liiklust.
Kuna WiFi ja kaabel samas olukorras, siis vist ruuter poolpidune.
Et natuke peale restarti töötab ja siis jälle?

jah, 65000 baidistele pakettidele ei vastanud ta kordagi. Natuke peale restarti alati töötas enam-vähem normaalselt, aga minutite jooksul muutus ta käitumine selliseks nagu ta oleks väga koormatud. Lasin ruuteril ligemale päeva puhata(ühendasin talt toite tagant) ja täna katsetama asudes alustasin ruuteri resetiga. Peale seda seadistasin ruuteri uuesti. Viimased 12h on ta igati normaalselt töötanud, kuid ruuter on aeglane. Kusjuures see tähelepanek tuli nüüd, kus mul tekkis võrdlusmoment selle olukorraga, kus mul on kaabel modemist otse arvuti taha ühendatud. Selguse huvides tegin kõik katsed sedasi, et ruuteri taha oli ühendatud ainult üks arvuti ja seda kaabliga. Katsetasin YouTube videodega. Vaatasin koguaeg yhte ja sama videot ning ennem iga katsetamist tühjendasin veebilehitseja vahemälu.
1) modem <--> ruuter <--> sülearvuti

Ping 32baidiste pakettidega oli www.youtube.com aadressile stabiilselt 205-210ms; jutuks olev Youtube video mängis umbes 3s, siis laadis umbes 10s, siis jälle mängis umbes 3s jne. Ühesõnaga laadis ta seda tõsiselt aeglaselt. Ning sedasi on juba väga pikalt olnud ja ma ise olen pidanud seda alati Youtube keskkonna koormatuseks.

2) modem <--> sülearvuti

Ping 32b pakettidega oli www.youtube.com aadressile stabiilselt 195-200ms; jutuks olev Youtube video laadis ennast ära 2:44s, sams kui tema enda pikkus oli üle 5 minuti. Ükskõik millist videot ma ei proovinud, see hakkas kohe mängima ning video allalaadimine võttis alati tunduvalt vähem aega kui video ise pikk oli.

Proovisin huvi pärast ka katsetust nr1 WIFI lingi abil ning ping oli samamoodi ~210ms keskmiselt ning ka video tõksis nagu tavaliselt. Proovisin kõiki katseid mitmel korral ning erinevate videodega ning tulemus on alati sama- kui otse modemi tagant arvutisse ühendan, on netiühenduse kiirus märgatavalt suurem(eriti hakkab see silma mahukate failide juures, näit youtube videod). Mis seda põhjustada võib? Ruuteri NAT'imine ei tohiks ometi nii pikalt aega võtta, et see torkaks silma netiühenduse kiiruse kadumisega? Pealegi dokumentatsiooni järgi võiks sellel ruuteril olla taga kümneid kasutajaid, kuid ma kasutasin ainult ühte arvutit! Kas ma peaksin veel mingeid katseid tegema, et olukorda selgust tuua? icon_rolleyes.gif


//Tegin veel teste:
1) modem <--> WL-525 <--> arvuti
tsitaat:
Elioni allalaadimise kiirusetesti tulemus: Internetiühenduse kiirus on tõenäoliselt vahemikus 26 kuni 31 kbps.
Elioni üleslaadimise kiirusetesti tulemus: Üleslaadimise kiirus on tõenäoliselt vahemikus 205.10 kbps kuni 246.13 kbps.
http://ftp.yz.yamagata-u.ac.jp/pub/linux/ubuntu/releases/gutsy/ubuntu-7.10-desktop-amd64.iso faili laeb alla kiirusega ~50kbps

2) modem <--> arvuti
tsitaat:
Elioni allalaadimise kiirusetesti tulemus: Internetiühenduse kiirus on tõenäoliselt vahemikus 2.6 kuni 3.2 Mbps.
Elioni üleslaadimise kiirusetesti tulemus: Üleslaadimise kiirus on tõenäoliselt vahemikus 218.45 kbps kuni 262.14 kbps.
http://ftp.yz.yamagata-u.ac.jp/pub/linux/ubuntu/releases/gutsy/ubuntu-7.10-desktop-amd64.iso faili laeb alla kiirusega ~600kbps


Kõik testid on sooritatud umbes 10 minutilise ajavahemiku sees, st koheselt kui lõpetasin modem <--> WL-525 <--> arvuti testid, alustasin modem <--> arvuti testidega. Mõlemat tüüpi võrguseadistusega teste viisin läbi kahel korral. Helistasin ka Elioni tehnilise toe telefonile ja küsisin, et miks minu allalaadimise kiirus nii suur on kui maksan 1Mbps eest. Nad arvasid, et minu piirkonnas katsetatakse DigiTV valmidust, st ilmselt varsti langeb jälle 1Mbps peale tagasi. Mis on aga imelik, on see, et ruuterit kasutades on allalaadimise kiiruse vahe rohkem kui 10-100 kordne icon_exclaim.gif Vahe on ka selgelt näiteks auto24.ee keskkonnas surfates olemas(palju pilte mida alla laadida jne). Lisaks veel seda, et kõigi testide vältel pingisin 32baidiste pakettidega ruuterit ennast ning paketikadu polnud(ilmselt puhkus ja reset mõjusid talle sellessuhtes kosutavalt). Millest aga see, et ruuteri olemasolul on allalaadimise kiirus 10-100 korda madalam, tulla võib?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk150
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.02.2008 23:43:01 vasta tsitaadiga

Proovi ruuteri resettimist. kui see ei aita siis head aega ruuterile
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  side ruuteriga on katkendlik
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.