Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Paroolikaartidega päevas liigutatava raha hulk langeb 5000 kroonini märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2008 19:59:45 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:

Ma käin suviti reisimas, läpakat ei ole, kus kohast ma välismaal võtan idioodikaardi lugeja?

Aga kes sul keelab läpakat osta, kui sul seda nüüd konkreetselt vaja minema hakkab? Sõita on vaja - ostad auto. On vaja reisides turvaliselt ülekandeid teha - ostad läpaka. Lihtne ju. Raha ei ole - ei osta autot ega läpakat. Ei olegi ju vaja, kuna kontol ei ole raha, millega internetis arveldada.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2008 20:08:02 vasta tsitaadiga

Mina ostsin eelmine aasta reisideks spetsiaalselt 3,5K EEK maksma 1,3kg kaaluva kasutatud läpu thumbs_up.gif
Ülimugav internetis toimetada ja ID-kaardilugeja ka loomulikult olemas.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 15.02.2008 00:06:08 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
SurfData kirjutas:

Ma käin suviti reisimas, läpakat ei ole, kus kohast ma välismaal võtan idioodikaardi lugeja?

Aga kes sul keelab läpakat osta, kui sul seda nüüd konkreetselt vaja minema hakkab? Sõita on vaja - ostad auto. On vaja reisides turvaliselt ülekandeid teha - ostad läpaka. Lihtne ju. Raha ei ole - ei osta autot ega läpakat. Ei olegi ju vaja, kuna kontol ei ole raha, millega internetis arveldada.


reisides tahaks erinevaid kohti näha, rannas sulistada sooja päikese käes jms, aga mitte kogu aeg läpakat kaasas tassida. Sel suvel sõitsin rongidega itaalias yle 4400km maha, lisaks bussisõidud, laevaga jne, kui netti vaja siis avalikke netipunkte emaili saatmiseks leidis igalt poolt, teinekord ka mõne inimese juures sai viibitud ja oldud. Selleks ei hakka ma küll läpakat kaasas tassima ja siis muretsema selle pärast et ega nüüd seda ära ei varastata jms.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2008 00:18:05 vasta tsitaadiga

PIN-kalkulaator kaasa siis, see ei tohiks olulist lisaraskust seljakotile anda. Mina põhimõtteliselt võõrast arvutist kuskile olulisse kohta sisse logida ei taha, seega on mul reisides enamasti oma pisike läpakas kaasas. Lisaks hea sealt kaarti vaadata ja ümbruskonna kohta infi otsida.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2008 01:09:42 vasta tsitaadiga

eeldan, et vastus on "ei" aga küsin ikka: kas on võimalus omada mobiil-ID'd ilma ID-kaardita?
kui asi piirduks ühekordse reisiga KMA'sse ja EMT/Elioni esindusse, siis võiks isegi kaaluda selle omandamist. aga KMA=>KMA=>EMT=>EMT jaoks küll mahti pole icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2008 01:41:35 vasta tsitaadiga

www.emt.ee » Teenused » Lisateenused » Mobiil-ID » Tellimine

Isikut tõendava dokumendina võta kaasa oma ID-kaart. Seejärel saad uue SIM-kaardi, mis tuleb asetada mobiiltelefoni, et teenus aktiveerida.


www.emt.ee » Teenused » Lisateenused » Mobiil-ID » Aktiveerimine

Teenuse aktiveerimiseks tuleb Sul siseneda ID-kaardiga:

    * Mobiil-ID aktiveerimise leheküljele mobiil.id.ee/akt
    * klikkida ikoonil “Mobiil-ID aktiveerimine”
    * sisestada ID-kaart kaardilugejasse ja järgida juhiseid ekraanil
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2008 14:05:02 vasta tsitaadiga

Olen M-ID kasutanud eelmise aasta maist, kui see turule tuli ja olen ülirahul. Koodikaart on minevik. Hea lihtne, turvaline ja mugav thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 20.02.2008 19:47:24 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
PIN-kalkulaator kaasa siis, see ei tohiks olulist lisaraskust seljakotile anda. Mina põhimõtteliselt võõrast arvutist kuskile olulisse kohta sisse logida ei taha, seega on mul reisides enamasti oma pisike läpakas kaasas. Lisaks hea sealt kaarti vaadata ja ümbruskonna kohta infi otsida.


Nujah, aga selleks et ma saaksin OMA RAHA liigutada ja midagi teha ma peaksin selle pin kalkulaatori kõigepealt ostma! Idioodikaart ka sunniti peale, et ühistransport odavam oleks, muidu poleks ma sedagi aastaid tagasi teinud icon_biggrin.gif Teine idiootsus on see, et kui mul on endal mitu kontot, siis isegi kontode vahel raha liigutades pean ma maksma ülekandetasu!!! Ja nii tulebki välja et odavam on tellereid kiusata, et võtad automaadist välja, lähed telleri juurde ja ütled, et pange raha teisele kontole icon_biggrin.gif Küsisin miks nii ja kas vähemalt OMA kontode vahelgi ülekandeid tasuta ei saaks, siis vastati et neil on IT kulud nii suured, et see röövlitasu peab kõikidel ülekannetel vahepeal olema. Huvitav et nende emapankadel IT kulusid üldse pole ja saavad ilma selle tasuta hakkama. Samas on arusaadav et kuskilt peab see 7,6 miljardit krooni puhaskasumit aastas tulema.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxtor1
HV veteran
maxtor1

liitunud: 06.02.2007




sõnum 20.02.2008 20:06:48 vasta tsitaadiga

wanawoll kirjutas:
Arukas thumbs_up.gif

Suht arutu väide mumeelest icon_rolleyes.gif aga noh, igaüks läheb omamoodi lolliks.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blackwerew
Kreisi kasutaja
blackwerew

liitunud: 21.10.2007




sõnum 23.07.2008 10:37:17 vasta tsitaadiga

Need ID-kaardi lugejad on nii pisikesed tegelikult, et kui sul juba sülearvuti kaasas, siis see veidi lisaraskust ID-kaardi lugeja näol ei ole küll katastroof... icon_rolleyes.gif
_________________
Loogika on idiootsuse viimane tase.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vidget
HV Guru
Vidget

liitunud: 21.02.2002




sõnum 23.07.2008 17:26:05 vasta tsitaadiga

Olles Sampopanga klient sai kontorisse mindud ülekannet tegema, mis oli natuke üle 5K ja eriti ei häirinud ka tehingu tasu, mis jäi sinna 7kr kanti. Aga kohapeal selgus, et sampopank pakub nn "vaesemehe pin kalkulaatorit", kus paberilehe peal on julmalt paroole ja igakord netipanga teenuseid kasutades küsib järgmise koodi. Pea 400 koodi, millest jagub minu kasutuse juures päris pikalt thumbs_up.gif
Varem olin ma väga kindel, et nüüd pean minema id-kaarti tegema, aga peale seda uudist lõin käega.....las leiutavad veel rakendusi, et ma tõesti väga vajaksin id-kaarti.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Paroolikaartidega päevas liigutatava raha hulk langeb 5000 kroonini mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.