Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Kujundamine »  Kujundus: ITpage märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
NuCleo
Kreisi kasutaja
NuCleo

liitunud: 20.09.2004




sõnum 04.02.2008 02:06:50 Kujundus: ITpage vasta tsitaadiga

link :: yellout . net / itpage

Tere.

IT tunni jaoks oli tarvis teha lihtne veebileht freewebsis või weeblys. Õpetajaga rääkisin mõne sõna ja sain loa teha oma pinnale. Loomulikult kukkusin notepad++'iga kribama ja tasemel kaugelt üle nõutu. Ka sai mingi kujundus tehtud. Kuigi üsna niru. Siis otsustasin, et ei, peab ikka uue ja parema tegema. Võtsin siis pildipoe lahti, tekitasin soovitud suurusega tühja pildi ja slice'isin ära ning hakkasin tegema. Enne olin veebist grunge-stiilis kraami pisut varunud. Siinkohal kuluks pisut nõu ära, kuidas kujundus veel paremaks teha. Näiteks mida selle taustaga ette võiks võtta? Praegu jätsin mustaks, sest ühtegi sobivat mustrit leiutada ei suutnud antud hetkel. Teksti font võiks ka midagi ülejäänud kujundusele sobivamat olla, kuid kuna ma CSS-is nii väga kodus pole, ei oska kõiki võimalusi ka ära kasutada.
Ning ka failid ise sai eksporditud PNG-24 formaadis. Ehk oskab keegi midagi sobivamat välja pakkuda?
Üldse võib erinevad puudused välja tuua, mida ma ehk ise märganudki pole.

Katsetatud FF ja IE-ga.

_________________
'sup?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alecoqprem
Kreisi kasutaja
alecoqprem

liitunud: 28.07.2005




sõnum 04.02.2008 13:19:32 vasta tsitaadiga

IE 6 näitab lehte nii: link
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NuCleo
Kreisi kasutaja
NuCleo

liitunud: 20.09.2004




sõnum 04.02.2008 18:06:16 vasta tsitaadiga

link :: CSS stylesheet

alecoqprem kirjutas:
IE 6 näitab lehte nii: link

Veider. FF 2.0.0.11 ja IE 7.0.5730.11 näitavad igatahes ilusasti. Mis võiks seda probleemi põhjustada? (ma ei ole IE 6 vs IE 7 jne jne ühilduvusega jm probleemidega eriti kursis...)

_________________
'sup?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andrusny
Kreisi kasutaja
andrusny

liitunud: 20.03.2006




sõnum 04.02.2008 18:56:40 vasta tsitaadiga

Kindlasti on üks probleem png pildiformaat. IE6 ei oska seda kuvada. Selleks on olemas pngfix.js otsi netist, peaks liikvel olema.
Teine viga tundub sul siin olema:
body {
   font: 80%/120% "Verdana MS", Tahoma, Arial;
   color: #000000;
   background: #000000;
   margin: 10px auto 10px auto;
   width: 810px;
   height: 610px;
   padding: 0 0 0 0;
}


Oled bodyle kindla laiuse pannud, ning IE6 seda ka sulle näitab, jättes ülejäänud servad valgeks.

_________________
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NuCleo
Kreisi kasutaja
NuCleo

liitunud: 20.09.2004




sõnum 04.02.2008 20:21:44 vasta tsitaadiga

andrusny kirjutas:
Kindlasti on üks probleem png pildiformaat. IE6 ei oska seda kuvada. Selleks on olemas pngfix.js otsi netist, peaks liikvel olema.

Okei, tänud. Uurin.
EDIT: Samas on teised pildifailid ka PNG. Miks siis neid õigesti näitab..? icon_confused.gif
EDIT2: pngfix.js on lisatud. Üritan endale IE 7 kõrvale töötava IE 6 versiooni ka saada. Hetkel ma ise kontrollida ei saa, kuidas töötab jne.
EDIT3: Sain IE 6 tööle ja näen nüüd ka oma silmaga probleemi. Proovisin kahte erinevat pngfix varianti ja mitte kumbki ei töötanud... Oskab keegi ehk pisut konkreetsemat abi pakkuda? icon_rolleyes.gif

andrusny kirjutas:

Teine viga tundub sul siin olema:
body {
   font: 80%/120% "Verdana MS", Tahoma, Arial;
   color: #000000;
   background: #000000;
   margin: 10px auto 10px auto;
   width: 810px;
   height: 610px;
   padding: 0 0 0 0;
}


Oled bodyle kindla laiuse pannud, ning IE6 seda ka sulle näitab, jättes ülejäänud servad valgeks.


Kui pead silmas seda 5px laiust valget raami ümber lehe, siis see on taotluslik (ehk peabki nii olema)... icon_rolleyes.gif icon_razz.gif
Kui midagi muud, siis palun seletuseks pilti ka. icon_smile.gif

_________________
'sup?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.02.2008 20:47:22 vasta tsitaadiga

PNG formaati oskab IE6 kuvada väga hästi, probleemiks on ainult läbipaistvus, st. PNG formaadil on 256 läbipaistvusastet, paraku IE6 ei oska sellega miskit peale hakata ja ttransparancyt lihtsalt ei kuva.
_________________
Täna on see homme, mida sa eile kartsid.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 05.02.2008 01:00:46 vasta tsitaadiga

vaatasin mac os x tigeriga kasutaes operat, firefoxi ja safarit
safariga siis selline
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andrusny
Kreisi kasutaja
andrusny

liitunud: 20.03.2006




sõnum 05.02.2008 01:15:58 vasta tsitaadiga

Mina olen seda pngfix.js kasutanud siiani ja näitab ilusti transparent png'd. (toimib ainult piltidel, kui on taustaks pandud kuhugi tabelile või div väljale, siis ei toimi) Kasutamine - lisad selle ennem body tage <script defer type="text/javascript" src="pngfix.js"></script>

pngfix.js

Edit: veel üks võimalik variant läbipaistva png kasutamiseks

<style>
#container{
  background: url("muffjaco1.png") top left ;
   background-repeat: no-repeat;
}
* html #container{
  background-image: none;
  filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src="muffjaco1.png", sizingMethod="scale");
}

</style>
</head>
<body>
<div id="container" style="height: 150px; width: 400px;">
</div>
</body>


Vaata alecoqprem postitusest seda IE pilti, see serv pole seal sugugi 5px vaid oma 60px seda ma silmas peangi.

_________________
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NuCleo
Kreisi kasutaja
NuCleo

liitunud: 20.09.2004




sõnum 05.02.2008 02:34:52 vasta tsitaadiga

punktiir kirjutas:
vaatasin mac os x tigeriga kasutaes operat, firefoxi ja safarit
safariga siis selline
Spoiler Spoiler Spoiler

Kõik tundub korrektne olevat. Mul on Windowsi jaoks Safari tiritud küll, aga pole installinud-kasutanud veel. Kindlasti hakkan ka seda jälgima. icon_smile.gif

andrusny kirjutas:
Mina olen seda pngfix.js kasutanud siiani ja näitab ilusti transparent png'd. (toimib ainult piltidel, kui on taustaks pandud kuhugi tabelile või div väljale, siis ei toimi) Kasutamine - lisad selle ennem body tage <script defer type="text/javascript" src="pngfix.js"></script>

Ei toimi.

andrusny kirjutas:

Edit: veel üks võimalik variant läbipaistva png kasutamiseks

Ka ei toimi.

Proovisin veel õige mitut erinevat lahendust, millest mitte ükski pole seni toiminud.

andrusny kirjutas:

Vaata alecoqprem postitusest seda IE pilti, see serv pole seal sugugi 5px vaid oma 60px seda ma silmas peangi.

Soovitan pilt alla laadida ja erineva värviga taustal vaadata, sest mina küll kusagil probleemi ei näe... icon_rolleyes.gif

EDIT: SEE tundub võrreldes muu JavaScript tiluliluga üsna paljulubav (nt ei soovitata CSS behaviour elementi, mida iseenesest vähemalt W3C valideeruvaks CSS koostisosaks ei tunnista). Ehk on lootust vähemalt CSS ja XHTML korrektseks ja valideeruvaks jätta.

Aga mul on pisut raskusi selle koodi lisamise mõistmisega. Ehk oskaks keegi need sammud põhjalikumalt lahti seletada. Eriti sammud 2 ja 3 ning failide asetuse, nõudes jne?

PS. See leht räägib ka suurepäraselt dilemmast PNG-24 vs PNG-8 & GIF vs MSIE... icon_neutral.gif

EDIT2:
ot:
Väike OT küsimus laiemale ringile:
Kuidas testida erinevate brauserite tuge? Ma saan veel aru, et mul on olemas FF, IE, Safari, Opera (...) ja siis muudkui vaatan, kas töötab. Keeran resot ka vahepeal ja vaatan siis ka. Aga brauserite erinevad versioonid? No nagu täpselt see IE 7 vs IE 6 probleem praegu. Ning isegi kui ma muretsesin endale IE 6 ka IE 7 kõrvale testimiseks, siis kas ma pean tõesti hakkama ka IE 5.5 muretsema jne? Lisaks muude brauserite vanemad versioonid?! Ma siiralt loodan, et on ka tõhusamaid meetodeid selliseks kontrolliks, mida keegi targem pea ehk ka lahkelt jagama nõustub.

_________________
'sup?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gandalf
HV kasutaja
gandalf

liitunud: 01.09.2002




sõnum 12.02.2008 19:19:38 vasta tsitaadiga

Alla IE6'e pole erilist mõtet testima hakata.

Üldiselt pole mõtet niivõrd lähtuda brauseri nimest, kuivõrd renderdavast mootorist. Need on
Trident (IE4-7, 8'st kuulu järgi tuleb miskit uut),
Gecko (Mozilla perekond ja palju teised),
WebKit (Safari, Konqueror),
Presto (Opera).

väiksema tegijana on veel ka GTKHTML, aga temast vist hakatakse ka vaikselt loobuma. kindlasti on neid mootoreid veel, aga need neli on põhilised.

Teoorias piisab, kui disaini poolt testida viimase ja eelviimase täisversiooniga. ehk IE7 ja IE6, Fx2 ja Fx1.5 (1.0 ja 1.5 vahe on imo piisavalt suur, aga see on ainult minu arvamus) jne.
Oluliselt vanemate puhul on üldreegel, et sisu peab olema kättesaadav aga välimust ei pea garanteerima.

Põhjakihiks võib vist lugeda Netscape 4.7, mida kohati ka tõesti veel kasutatakse. (kunagi ta ka oli abs. tipp)

abiks on ka lugeda, kuidas erinevad brauserid Standards ja Quirks mode' vahel valivad. Gecko puhul on üldse kolm renderdustasandit.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Kujundamine »  Kujundus: ITpage
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.