Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows Vista märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 197, 198, 199 ... 377, 378, 379  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tiiger15
HV veteran
Tiiger15

liitunud: 15.01.2004




sõnum 21.01.2008 00:38:10 vasta tsitaadiga

Miks müüakse uued arvutid kõik selle vistaga? Kui ma ostan omale 10k-20k kilo eest läpaka või lauaka, siis võiks mingigi valikuvõimalus olla icon_sad.gif Vista on minu silmis tööloomaks 2-3 aasta pärast! thumbs_up.gif
_________________
My choices, my life - don't judge me, just try better!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raynor
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2005




sõnum 21.01.2008 00:48:18 vasta tsitaadiga

Tiiger15 kirjutas:
Miks müüakse uued arvutid kõik selle vistaga? Kui ma ostan omale 10k-20k kilo eest läpaka või lauaka, siis võiks mingigi valikuvõimalus olla icon_sad.gif Vista on minu silmis tööloomaks 2-3 aasta pärast! thumbs_up.gif

Osta siis läpakas Vista Business või Ultimate litsentsiga, mis annab sulle õiguse kasutada ka Windows XP Professionali.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.01.2008 02:12:24 vasta tsitaadiga

Tiiger15 kirjutas:
Miks müüakse uued arvutid kõik selle vistaga? Kui ma ostan omale 10k-20k kilo eest läpaka või lauaka, siis võiks mingigi valikuvõimalus olla icon_sad.gif Vista on minu silmis tööloomaks 2-3 aasta pärast! thumbs_up.gif
see oleneb täiesti tootjast ja mudelist, mitmetel on valikus ka XP
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ametivend
HV vaatleja

liitunud: 18.09.2005




sõnum 21.01.2008 14:14:01 vasta tsitaadiga

Mul vistal naitab Task Manager 66 protsessi, malu hoivatus 482MBja CPU 14-30%.Neti pole taga ja tootab ainult Windows Media Player.
Lapakas nadal vana, midagi tuuninud pole.
Miks nii palju protsesse ja kuidas saaks vistal neid vilesid ja muud jama maha keerata??
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2008 14:31:22 vasta tsitaadiga

Tiiger15 kirjutas:
Miks müüakse uued arvutid kõik selle vistaga? Kui ma ostan omale 10k-20k kilo eest läpaka või lauaka, siis võiks mingigi valikuvõimalus olla icon_sad.gif Vista on minu silmis tööloomaks 2-3 aasta pärast! thumbs_up.gif

2-3 aasta pärast on ju uus win olemas juba doh.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 21.01.2008 14:32:20 vasta tsitaadiga

ametivend, Kui sulle meedia kaasa anti siis esimese asjana teeks mina formati thumbs_up.gif
Kuna eelkonfitud OS on saatanast ja peabki ressurssi imema loomakombel thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ametivend
HV vaatleja

liitunud: 18.09.2005




sõnum 21.01.2008 14:42:01 vasta tsitaadiga

wanawoll kirjutas:
ametivend, Kui sulle meedia kaasa anti siis esimese asjana teeks mina formati thumbs_up.gif
Kuna eelkonfitud OS on saatanast ja peabki ressurssi imema loomakombel thumbs_down.gif


Koik oli peal, kui ostsin!
Format tahendab siis et??
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2008 14:43:02 vasta tsitaadiga

ametivend, format c icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 21.01.2008 14:44:03 vasta tsitaadiga

ametivend, Lased masina puhtaks = 0 thumbs_up.gif
Peale jääb puhas Vista ja siis paned ainult sulle vajalikud programmid peale,hetkel ma kujutan ette mis sodi seal töötab icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasL
HV kasutaja
UrmasL

liitunud: 18.06.2003




sõnum 21.01.2008 15:08:34 vasta tsitaadiga

wanawoll kirjutas:
ametivend, Lased masina puhtaks = 0 thumbs_up.gif
Peale jääb puhas Vista ja siis paned ainult sulle vajalikud programmid peale,hetkel ma kujutan ette mis sodi seal töötab icon_biggrin.gif


Ma ikka imestan neid spetsialiste kes iga asja peale "format c" pakuvad. Tõsi ta on, et eelinstallitud läpakatel on tihti palju tootjapoolset softi, mis kõik taustal töötavad ja tihti palju ressurssi võtavad. Selle asemel, et format c teha võiks natuke uninstalli teha ja startupist ebaolulised asjad maha korjata. Vista "kergendamisest" on siin juba piisavalt juttu olnud. Iseasi on kas tavakasutaja oskab otsustada mida ja kuskohast uninstallida. Aga seda kummalisem on talle ka format c soovitada.

Algsele küsijale soovitaks siis kriitilise pilguga Control Panel->Programs üle vaadata ja ebaolulised asjad uninstallida. Kui ei tea programmi otstarvet siis googelda või küsi siit. Mitemed asjad on võimalik seadistada sedasi, et nad startupil ei käivituks. Vaatad mis asjad sulle system tray'sse (kella juurde) tekivad arvuti startides ja uurid nende asjade seadeid (options, properties vms). Tihti on võimalus startimine koos windowsi käivitamisega välja lülitada. Kui end arvutiteemal kodusemalt tunned, siis võid üle vaadata ka Registry RUN sektsiooni ja eemaldada sealt mittevajalik. Üks asi veel. Uus Vista tahab peale installimist, kasutajafailide kopeerimist või programmide installimist kõik ära indekseerida. See on abiks hiljem otsingu kasutamisel. Selleks võiks arvuti peale installi ja failde kopeerimist ning progede installimist jätte mõneks ajaks omaette tööle, et ta jõuaks kõik rahulikult ära indekseerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 21.01.2008 15:15:10 vasta tsitaadiga

UrmasL, Ütleks vaid seda et Vistale format teha on tavakasutajale oluliselt lihtsam kui hakata rääkima mida kinnikeerata ja kust seda teha thumbs_up.gif
Rääkimata selektiivida startupi ajal asjadest,kust ta teab mida on vaja käima tõmmata ja millest saab loobuda thumbs_up.gif
Registrist rääkida on siinkohal sulaselge liialdus icon_rolleyes.gif
Lisaks ajakulu otsida igasugu tarkust siit teemast.
PS. Vista format võtab 20-30 minutit icon_idea.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003




sõnum 21.01.2008 15:15:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Mul vistal naitab Task Manager 66 protsessi, malu hoivatus 482MBja CPU 14-30%.Neti pole taga ja tootab ainult Windows Media Player.
Lapakas nadal vana, midagi tuuninud pole.
Miks nii palju protsesse ja kuidas saaks vistal neid vilesid ja muud jama maha keerata??

milleks kohe formattima hakata. tihti on alguses peal programmid mis tulevad läpaka tootjalt (hp puhul igasugune hp soft, pluss quickplay restore pardil jne)
pealegi, kui läpakal on 1giga mälu, on igati normaalne et ta sul peaaegu tühikäigul võtab praktiliselt poole sellest.
et tilulilusid maha võtta, desktopil parem klõps ja personalize, sealt lüli kõik maha mida sa ei taha. ja trayst võta sidebar options lahti ja kraami see ka startupist ära.

kui sa ikkagi eelistad formatti, siis soovitan soojalt tõmmata enne driverid ära, et vältida igasugu võrgujamasid (Just tüürelitega seoses) mida küll vista puhul esineb vähem.

_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiiger15
HV veteran
Tiiger15

liitunud: 15.01.2004




sõnum 21.01.2008 15:18:24 vasta tsitaadiga

lu1de, näed siis. 2-3 aasta pärast kirutakse seda uut ja öeldakse et vista on hea ja xp on kiviaeg =) Seega ilmselt iga uus tõestab ennast aastatega. Vaat xpl läks ikka ilmselgelt suht räigelt aega et sp2ni välja jõuda. Kui ma just ei eksi selle kohapealt.

Kunagi oli vista spst ka juttu, siis öeldi et see on sama suur kui xp ise icon_lol.gif

_________________
My choices, my life - don't judge me, just try better!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 21.01.2008 15:21:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kui sa ikkagi eelistad formatti, siis soovitan soojalt tõmmata enne driverid ära, et vältida igasugu võrgujamasid (Just tüürelitega seoses) mida küll vista puhul esineb vähem.

Ma ei tea kuidas HP vms. omi meediaid koostab aga DELL paneb kaasa Vista mis oskab kõik vajaliku just sinu masinale peale lasta icon_idea.gif
Kõik mudru mis masinas on tuntakse kohe ära,isegi 3G modem koos oma utiilidega,niiet mingitest tüüreli otsimisest siin juttu teha ei tohiks thumbs_up.gif
Kui HP-l on teisti siis jõudu talle 8)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasL
HV kasutaja
UrmasL

liitunud: 18.06.2003




sõnum 21.01.2008 15:45:14 vasta tsitaadiga

wanawoll kirjutas:
tsitaat:

kui sa ikkagi eelistad formatti, siis soovitan soojalt tõmmata enne driverid ära, et vältida igasugu võrgujamasid (Just tüürelitega seoses) mida küll vista puhul esineb vähem.

Ma ei tea kuidas HP vms. omi meediaid koostab aga DELL paneb kaasa Vista mis oskab kõik vajaliku just sinu masinale peale lasta icon_idea.gif
Kõik mudru mis masinas on tuntakse kohe ära,isegi 3G modem koos oma utiilidega,niiet mingitest tüüreli otsimisest siin juttu teha ei tohiks thumbs_up.gif
Kui HP-l on teisti siis jõudu talle 8)


Heh, et siis lased tootja support plaadilt Vista koos draiverite ja asjadega peale ja oled täpselt samas seisus kui enne formatit/installi? icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m0d0
HV vaatleja

liitunud: 23.08.2006




sõnum 21.01.2008 16:03:32 vasta tsitaadiga

Vista tuunimine võtab päris kaua aega ja sööb närve.
format c: ja xp install võtab kuskil koos draiveri ja mõne progega kuskil 2-2,5h ja milline lõbu (ala Windows just got better or smth.) icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 21.01.2008 16:24:29 vasta tsitaadiga

UrmasL kirjutas:
wanawoll kirjutas:
tsitaat:

kui sa ikkagi eelistad formatti, siis soovitan soojalt tõmmata enne driverid ära, et vältida igasugu võrgujamasid (Just tüürelitega seoses) mida küll vista puhul esineb vähem.

Ma ei tea kuidas HP vms. omi meediaid koostab aga DELL paneb kaasa Vista mis oskab kõik vajaliku just sinu masinale peale lasta icon_idea.gif
Kõik mudru mis masinas on tuntakse kohe ära,isegi 3G modem koos oma utiilidega,niiet mingitest tüüreli otsimisest siin juttu teha ei tohiks thumbs_up.gif
Kui HP-l on teisti siis jõudu talle 8)


Heh, et siis lased tootja support plaadilt Vista koos draiverite ja asjadega peale ja oled täpselt samas seisus kui enne formatit/installi? icon_lol.gif

Ei need tulevad siis kui paned lisa utiilid mingi liveupdate Dell support jms.aga need tulevad lisana kui ise tahad by default neid ei panda icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ametivend
HV vaatleja

liitunud: 18.09.2005




sõnum 21.01.2008 16:27:37 vasta tsitaadiga

Motlesin, et lasen xp peale panna aga siis sober utles, et usja jama sellega, kuna traiverid pole kuskil eriti saada.
Lapakaks on HP!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 21.01.2008 16:30:50 vasta tsitaadiga

ametivend, what else is new?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2008 16:42:02 vasta tsitaadiga

m0d0 kirjutas:

format c: ja xp install võtab kuskil koos draiveri ja mõne progega kuskil 2-2,5h ja milline lõbu (ala Windows just got better or smth.) :P


ot:
Linuxikasutajad muigavad selle jutu peale, endal läks viimati pool tundi, et endale töötav süsteem saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 21.01.2008 16:45:30 vasta tsitaadiga

Mark0, kellel xp install võtab 2-2,5h, ega need pole windowsikasutajad ka, need on rohkem kui dambjuuserid... viimane xp install virtuaalmasinale (millele oli 1gb mälu kätte antud) võttis 32 minutit (xp+office+windows live messenger)...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ametivend
HV vaatleja

liitunud: 18.09.2005




sõnum 21.01.2008 16:48:10 vasta tsitaadiga

Vaatasin Task Managerist mis votavad palju malu
dwm.exe
sidepar.exe
taskend.exe
MSASCui.exe
SynTPEnh.exe

Kas neid voib kinni panna?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eddi
HV veteran
Eddi

liitunud: 12.11.2005




sõnum 21.01.2008 17:12:26 vasta tsitaadiga

Eddi kirjutas:
Probleem siis selline:
Spoiler Spoiler Spoiler

Peale installi tekkinud

_________________
M: Arvutijuppe ( 2x ddram 256mb, video, korpus, mobo )
M: WV Passat 1993a. Lisainfo PS !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 21.01.2008 17:28:57 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
ot:
Linuxikasutajad muigavad selle jutu peale, endal läks viimati pool tundi, et endale töötav süsteem saada.

mul läks ümber 4 minutit, et ketas süsteemiga ära kloonida, so? icon_rolleyes.gif
vista install keskmisele masinale läks viimati 15 minuti kanti.

loe: mõttetu on aegu niimoodi võrrelda.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2008 19:09:56 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
loe: mõttetu on aegu niimoodi võrrelda.


Ega võrrelda pole jah mõtet, küll aga tasub teada, et väljaspool Windowsimaailma(ja jätame kloonimise välja, näppu ja kürba pole mõtet võrrelda) võivad mõned asjad käia hämmastavalt kiirelt ja tõhusalt.

Ja vastupidi, eks on Winimaailmaski asju, mida pingviinissõbrad ei evi. Aga see on igatepidi offtopic juba niiet las see teema parem olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows Vista mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 197, 198, 199 ... 377, 378, 379  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.