Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Logitech MX620 - juhtmeta laserhiir märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
qratman
HV kasutaja
qratman

liitunud: 25.11.2003




sõnum 23.12.2007 20:16:36 Logitech MX620 - juhtmeta laserhiir vasta tsitaadiga

link :: Logitech MX620 Hinnavaatluses



Soetasin omale esimese juhtmeta hiire ja nüüdseks olen seda kasutanud üle paari nädala. Kuna kasutuses läpaka küljes, siis valikul oli tähtis et USB vastuvõtja oleks parajalt väike ning ta ongi hulga väiksem kui mitmetel teistel mitte-läpaka hiirtel. Bluetooth hiir olnuks veelgi parem aga sobivat lihtsalt ei leidnud. Teisalt jäi kõrva et bluetooth-il olevat probleeme latentsusega.

Specs:
Tüüp: Juhtmeta Laser hiir Logitech mx620
Resolutsioon: ei loe pakendilt välja (kes teab?)
Nuppe: 6 (left, right, middle, search, back, forward, search)
4 suuna skroll nupp (tilt wheel), väike 2.4GHz vastuvõtja USB pessa, microgear scroll, töötab 2xAA patareil, aku laetuse roheline LED hiire peal (süttib hiire käivitamisel või patarei tühjenemisel), teine LED hiire all on-off nupu kohal, süttib kui hiir maast lahti tõsta.

Üldmulje
Hiir on mugav ja käepärane, küljed on kummimoodi kattega ning ei libise. Mugav hoida ka suuremas käes. Nupud töötavad ootuste päraselt välja arvatud middle-click ehk siis nupp skrolli all. Nupp tahab veidi kõvemat vajutamist ja läbib justkui kaks etappi: 1. vajutamisel käib kuuldav klõps ja 2. tahab veel natuke vajutamist ning alles siis võetakse vajutus arvesse. Tahab harjumist saada. Võibolla on oma osa selles mängida skroll nupu liigsel funktsionaalsusel ehk skroll nupu külgedele "lükkamise" (4 way tilt wheel) nuppudel, mis häirivad pisut keskmise nupu vajutust, ei tea.

Samas minu arvates oleks võinud need tilt wheel nupud skrollil üldse puududa ning selle võrra middle-click parem olla, kuna keskmise klikiga viskab enamik brausereid ette niikuinii nelja nooleksega ikooni ning lehte keritakse vastavalt sinna suunda kuhu poole hiir liigub (täidab samuti horisontaalset skrolli).

Patareide kestuseks on lubatud kuni aasta ja on-off nupu kasutamisel veelgi rohkem. Ei oska kommenteerida, praegu peale 2 nädalat keskmist kasutamist näitab et 100% täis ja kestab veel 348 päeva. Mu meelest on hea kui ta kuugi vahetamata vastu peab. Ülejäänud on vaid plussiks.

Hiir töötab kenasti ka win-i enda draiveritega. SetPoint nimelise softi saab tõmmata koduleleht. Pakendis CD-d kaasas pole. Soft hirmutab oma suurusega: 54MB installer, mis paigaldades ilmselt veelgi enam ruumi võtab, tundub raiskamisena, eriti kui see veel kõik aja mälus hakkab istuma. Peale installi selgus aga tegelik hõivatud kettaruum kõigest 14 MB (RAM-is istudes ~18MB). Ennem arvasin et polegi seda SetPoint-i vaja sest nupud kõik töötasid default sätetega aga tegelikult osutus ta üllatavalt kasulikuks. Sai hiire käitumine oma nägemise järgi kohandada ja mis kõige parem eri programmidele saab erinevad nupud isemoodi käituma panna. Mugav. Softi alt on näha ka kauaks pataresid jätkub.

Hiire all on lüliti millega saab valida "tavalise" skrolli nagu enamikul hiirtel ikka ning microgear reziimi vahel. Microgear reziimis on skrolli hõõrde takistus väga väike ning seda saab tõmmata hooga keerlema. Keerlema tõmmatuna jätkab ta keerlemist veel mitu sekundit kui ise vahepeal ei katkesta. Mõte on vähendada liigset aega ja näpu väsitamist pika kerimise peale rulliga, kui on vaja kerida pikki dokumente/lehti. Algselt tundus see mulle mõttetu müügi trikina aga reaalselt katsedades leiab pikkades dokumentides vajaliku koha tõepoolest kiiremini üles. Samas foorumit sirvides või lühemaid juppe kerides tundub tavaline skrolli reziim ikkagi parem, sest kogemata näpuga rulli pihta minnes ei liigu lehe järg kohe ära.

Menüüdes rägastikus seigeldes esineb hiire liikumises aeg-ajalt kerget nõksumist/lag-i, kuid väga häiriv minu jaoks see ei ole. Samas ei ole ma ka kindel et asi on hiires. Tavalise kursori liigutamise korral (kasvõi desktopil ringe tehes) vahelejätmisi kohanud ei ole. Mängur ei ole ning mängudes katsetanud veel pole.

Hea:
+ mugav, istub kätte, kumm külgedel
+ paralt nuppe (mitte liiga palju ega vähe)
+ väga asjalik SetPoint soft
+ microgear scroll
+ pimedas toas leiab on-off nupu üles tänu LEDile icon_wink.gif

Kehvem:
- kursor nõksub vahel menüüdes, samas niisama liigutades mitte
- keskmine nupp võiks erksamalt reageerida
- erinevalt läpaka hiirtest puudub võimalus panna usb pulka hiire sisse hoiule.

Maksin 725.- Euronics-is ja olen isegi rahul.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hepman
HV kasutaja
hepman

liitunud: 06.07.2004




sõnum 23.12.2007 20:44:44 vasta tsitaadiga

Sai ka endale see Euronixist seotatud. Ise pean ainukeseks puuduseks seda külaltki suurt vastuvõtjat - see võiks olla selline et see palju USB pesast välja ei ulatukski ja oleks võimalik seda kogu aeg seal hoida(selline laptopi hiir olemaski).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AnnaAbi
HV kasutaja
AnnaAbi

liitunud: 25.06.2003




sõnum 24.12.2007 12:57:08 vasta tsitaadiga

Algul tundus mulle suht mõttetu see otsingu nupp aga nüüd nii ära harjunud sellega. Isegi Google eesti lehelt otsimise sai talle selgeks õpetatud.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raiksman
HV veteran
raiksman

liitunud: 25.11.2003




sõnum 24.12.2007 20:02:13 vasta tsitaadiga

oi, oi... Hinda ikka on ju sellel icon_rolleyes.gif

eks nad kõik lubavad aasta ja lisasid sinna kogemata 11 kuud icon_wink.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hepman
HV kasutaja
hepman

liitunud: 06.07.2004




sõnum 25.12.2007 19:50:55 vasta tsitaadiga

Nonii, tore üllatus nüüd :S
Just märkasin, et rullik on kuidagi imelikuks muutunud st ei keerle nagu vabalt - mingis asendis justkui pidurduks. See nn vabahoo rulliku režiim põhimõtteliselt ei toimi enam, kuna rullik ei liigu piisavalt vabalt :S
Müsitka..., alles ma juu kiitsin :S
Nüüd vaid lootus et see läheb ikka garantii alla.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FraanCh
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2006




sõnum 25.12.2007 23:48:10 vasta tsitaadiga

Mul juhtus enda mx revolution l2paka hiirega samamoodi, enam ei keerle korralikult. No tagatippu kokkus l2pakas usbi vastuvõtjaga ees maha. Niiet minu hiirega kõik selleks korraks. 2 kuud sain kasutada ja 800 maksis icon_biggrin.gif kift.


Ei aga tundub norm hiir olevat. Aint seekord kui ma läpaka hiire ostan vaatan ma ikka selle väga väikse usbi otsaga hiire poole icon_smile.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 26.12.2007 21:53:40 vasta tsitaadiga

läppari omanikele peaks selline hiir paremini sobima: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Hiired/68680/
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AnnaAbi
HV kasutaja
AnnaAbi

liitunud: 25.06.2003




sõnum 12.01.2008 23:20:57 vasta tsitaadiga

Paistab, et nende Logitechi "multifunktsionaalsete" rullikutega ikka mingi jama. Ka minu MX620 rullik on kuidagi tuimaks muutunud: keskmine nupp tahab aina tugevamat vajutust ja rullik ei keerle enam vabalt. Pole veel 2 kuud vanagi icon_confused.gif
Seda ei saa ju lahti ka võtta, et puhastada või viga otsida . . .
Pole just kõige odavam hiir, selle raha eest ootaks nagu kvaliteeti kah thumbs_down.gif


viimati muutis AnnaAbi 12.01.2008 23:24:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 12.01.2008 23:23:48 vasta tsitaadiga

Minuarust need "multifunktsionaalsed" rullikud on ebamugavad. Harjunud FF tõttu tegema pidevalt rullikuga keskmist hiire click'i ja selle juraga on see suht piinarikas tegevus. Ehk siis minuarust ei ole see rulliku asjandus hästi läbimõeldud ning võiks paremini toimida.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AnnaAbi
HV kasutaja
AnnaAbi

liitunud: 25.06.2003




sõnum 12.01.2008 23:28:22 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Minuarust need "multifunktsionaalsed" rullikud on ebamugavad. Harjunud FF tõttu tegema pidevalt rullikuga keskmist hiire click'i ja selle juraga on see suht piinarikas tegevus. Ehk siis minuarust ei ole see rulliku asjandus hästi läbimõeldud ning võiks paremini toimida.


Mul ka see rullik Firefox'is ja AutoCad'is igapäevaselt kasutuses keskmise nupuna, ju siis ei pea vastu.
Poes enne ostu kahjuks kuskil proovida/näppida ei saanud seda hiirt, niisis tuli põrsas kotis osta, nüüd tulemused käes.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 12.01.2008 23:32:34 vasta tsitaadiga

Mul ei ole ühtegi "uut" rulliku süsteemiga hiirt aga olen neid käes hoidnud ja ühte ka natuke aega kasutanud. Ja kuramuse ebamugav oli keskmist clicki teha muud midagi.

Ehk siis ise jõudsin järeldusele -> endale ei ostaks ühtegi sellise rullikuga hiirt.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Logitech MX620 - juhtmeta laserhiir
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.