Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jõusaal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 269, 270, 271  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
xtriz
Kreisi kasutaja
xtriz

liitunud: 21.07.2007




sõnum 02.01.2008 14:21:27 Jõusaal vasta tsitaadiga

Nonii. Tavaliselt teen iga suvi jõusaalist puhkust, kuna siis on seal pea võimatu palavuse tõttu midagi teha ning kondekas ei jahuta mitte üldse ja siis lähen tavaliselt sügiseti tagasi.
Paraku on see aasta on mu "puhkus" veninud siiamaani icon_redface.gif lihtsalt ei viitsinud tagasi minna laiskuse tõttu.
Hirmus on ka ennast juba peeglist vaadata. Kevadel olin ma hullult lihaseline ja kõhulihased moodustasid pesuresti või 6-packi, siis nüüd on selle asemel natuke pungil kõht icon_sad.gif Kuigi lihaseid on ikka tunda, kui pingutan ja katsun, aga rasvakiht on peale tulnud.
Tegin ka endale uusaastalubaduse, et alates selle aasta jaanuarist hakkan uuesti jõusaalis käima.

Igatahes millest ma rääkida tahtsin:

Iga kord, kui jõusaali olen läinud, olen alustanud trenniga "kuivalt", s.t. ilma soojendust tegemata, ehk siis kohe kangid pihku ja ajama.
Tahaks teada, kas see on üldse tervislik? Ning kas soendusena võib teha ka mingit suvalist tõstmisharjutust, ainult kõige kergema raskusega ja mingi 30-40 korda?
Lihtsalt ei ole mul tahtmist joosta selle ratta peal.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2008 14:40:44 vasta tsitaadiga

pole vaja ju peegli ees eputada ja veiderdada icon_razz.gif
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2008 14:47:22 vasta tsitaadiga

tegele parem kergejõustiku või vms spordiga a la jalgrattasõit, ujumine, jooksmine.
kui sa kaalu pärast muretsed, siis kontrolli parem oma toidulauda.
jõusaal pole väga sada protsenti hea lahendus.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2008 14:52:40 vasta tsitaadiga

Piip kirjutas:
tegele parem kergejõustikuga. kui sa kaalu pärast muretsed, siis kontrolli oma toidulauda. jõusaal pole väga sada protsenti hea lahendus.

mulle ei meeldi jõusaal sellepärast et ei viitsi mõttetult tõmmelda nende kaigaste ja mattidega, vaid tahaks kohe asja kallale asuda ja ka kiiresti tulemusi näha. ja minu "moto" jõusaali kohta on, et tähtis pole mitte jõud, ega vastupidavus ega muu bullshit, vaid välimus 8)
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 02.01.2008 14:53:42 vasta tsitaadiga

lu1de, steroidid thumbs_up.gif

või plastiline opp icon_lol.gif

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 02.01.2008 14:56:25 vasta tsitaadiga

xtriz, enne võiksid ikka aeroobset soojendust teha.
Sõudeergomeetril või jooksulindil või jalgrattal.

Ma kasutan sõudeergomeetrit. Mingi 1500meetrit ja 5 minutit on igati ok.

_________________
www.estonia1918.com
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2008 15:00:40 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
lu1de, steroidid thumbs_up.gif

või plastiline opp icon_lol.gif

steroidid on jamad, need keeravad tervise tulevikus jäädavalt persse.
plastiline opp on ka kahtlane, need silikoonipadjad võivad ära vajuda, ja neid peab kindlasti vahetama ka jne. ja jõusaal on odavam ja võid kindel olla et kõik lihased asuvad õiges kohas sinu keha järgi, mitte nii nagu need sinna sisse opereeriti icon_wink.gif


XR kirjutas:
xtriz, enne võiksid ikka aeroobset soojendust teha.
Sõudeergomeetril või jooksulindil või jalgrattal.

Ma kasutan sõudeergomeetrit. Mingi 1500meetrit ja 5 minutit on igati ok.

mulle meeldib joosta rohkem. mu sugulane, kes seda rohkem kasutas ütles, et see sõudevärk väsitab hullult ära.
ma ei viitsinud eriti selle sõude asjaga viimane kord jamada, aga mind väsitas kõige rohkem ära see Orbitreki sarnane asi (muidugi mingi teise firma oma, suurem, ja jõusaali variant)
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtriz
Kreisi kasutaja
xtriz

liitunud: 21.07.2007




sõnum 02.01.2008 15:06:34 vasta tsitaadiga

Kaalu pärast ma ei muretse üldse. Kaalun ~74-75, olen u. 180 cm pikk.
Kui jõusaalis hakkan uuesti käima, tahaks isegi kaalus juurde võtta, siis saab veel suuremaid lihaseid.

Ning peegli ees ma ei eputa (tegelt varem ikka eputasin), aga iga kord, kui dušši alla lähen, näen ma ennast peeglist ja siis tekib silme ette pilt, milline ma enne olin ja milline praegu ning suured lihased annavad mulle ka enesekindlust juurde thumbs_up.gif icon_biggrin.gif ja parema olemise.


viimati muutis xtriz 02.01.2008 15:18:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003




sõnum 02.01.2008 15:13:20 vasta tsitaadiga

soojendust soovitaks ikka teha, muidu võid oma liigesed ja jumal teab mida veel haigeks teha. peale soojendust mõned tähtsamad venitusharjutused ka.
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2008 15:15:01 vasta tsitaadiga

aise, kuidas soojendust tehakse?

jooksmine?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtriz
Kreisi kasutaja
xtriz

liitunud: 21.07.2007




sõnum 02.01.2008 15:17:54 vasta tsitaadiga

soojendust küll, aga ma mõtlesin just seda, et kas soojendust võib teha ka nii, et mitte jooksuratta peal, vaid mõne trenazööri peal, kus näiteks kangi tirid, aga kõige kergema raskusega ja u. 40 korda jutti.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003




sõnum 02.01.2008 15:18:35 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
aise, kuidas soojendust tehakse?

jooksmine?


XR kirjutas:
xtriz, enne võiksid ikka aeroobset soojendust teha.
Sõudeergomeetril või jooksulindil või jalgrattal.


jooksmisest piisab, 10-15min ühtlasel tempol, lolliks pole mõtet joosta kuna siis ei jõua trenni teha...

xtriz kirjutas:
soojendust küll, aga ma mõtlesin just seda, et kas soojendust võib teha ka nii, et mitte jooksuratta peal, vaid mõne trenazööri peal, kus näiteks kangi tirid, aga kõige kergema raskusega ja u. 40 korda jutti.


EI ja veelkord EI, nii ei tehta.


viimati muutis aise 02.01.2008 15:19:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2008 15:19:26 vasta tsitaadiga

soojendust? Hundiks muutumist või?
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2008 15:19:49 vasta tsitaadiga

aise kirjutas:
jooksmisest piisab, 10-15min ühtlasel tempol, lolliks pole mõtet joosta kuna siis ei jõua trenni teha...

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 02.01.2008 15:25:25 vasta tsitaadiga

Jõusaalis käies peaks kindlasti vähemalt 2x nädalas tegema aeroobset juurde. Ükskõik kui palju sa seal kangi sikutad - südamele ja kopsudele tuleb ka koormust anda ja see 5 min lindil või trenažööril on selles mõttes ebapiisav.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtriz
Kreisi kasutaja
xtriz

liitunud: 21.07.2007




sõnum 02.01.2008 15:25:36 vasta tsitaadiga

aise kirjutas:

EI ja veelkord EI, nii ei tehta.

Ok, selge, hakkan siis alguses jooksma dance.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2008 15:31:45 vasta tsitaadiga

Draax kirjutas:
Jõusaalis käies peaks kindlasti vähemalt 2x nädalas tegema aeroobset juurde. Ükskõik kui palju sa seal kangi sikutad - südamele ja kopsudele tuleb ka koormust anda ja see 5 min lindil või trenažööril on selles mõttes ebapiisav.

kas "aeroobne" on õues jooksmine? icon_razz1.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 02.01.2008 15:33:58 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
Draax kirjutas:
Jõusaalis käies peaks kindlasti vähemalt 2x nädalas tegema aeroobset juurde. Ükskõik kui palju sa seal kangi sikutad - südamele ja kopsudele tuleb ka koormust anda ja see 5 min lindil või trenažööril on selles mõttes ebapiisav.

kas "aeroobne" on õues jooksmine? icon_razz1.gif


Aeroobne = kõik mis pulssi parasjagu tõstab. Idee poolest võib ka lindil tund aega joosta, aga jõle nüri on. Talvel võiks suusatada, aga lumega on meil nagu on icon_biggrin.gif
Muidu mina eelistaks korvpalli mängida kui võimalus on olemas.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 02.01.2008 15:56:02 vasta tsitaadiga

Küsimus laiale ringile: kuidas kaalus juurde võtta ja musklit kasvatada? 8) (vastust ilmselt: kontrollitud ülesöömine. puhast pekki pole vaja süüa.) Mitu korda nädalas aga jõusaalis käia ja milliseid harjutusi mis kordustega teha?

Kaalus juurdevõtmiseks pean ma tõsiselt pingutama. icon_neutral.gif Alakehas on arvuti ees istumisest pekikord, muidu suht kõhn. Eesmärgiks oleks +5kg puhasmassi juurde võtta (siis oleks kaalu ~74 ja pikkust ikka ~181,11) ja ülakehasse natuke musklit juurde kasvatada sellega. Reitelt jälle tahaks peki ää põletada.

Ning kuidas sellisele eesmärgile orienteeritud treeningut aeroobsega tasakaalustada, kui üldse. Eluaeg olen pigem aeroobset teind, aga see põletab kaloreid jms, ning ei aita massi kogumisele kuidagi kaasa. Samas veresoonkonnale ja muudele konnadele on siuke treening väga hea. icon_rolleyes.gif

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtriz
Kreisi kasutaja
xtriz

liitunud: 21.07.2007




sõnum 02.01.2008 16:05:35 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
Küsimus laiale ringile: kuidas kaalus juurde võtta ja musklit kasvatada? 8) (vastust ilmselt: kontrollitud ülesöömine. puhast pekki pole vaja süüa.) Mitu korda nädalas aga jõusaalis käia ja milliseid harjutusi mis kordustega teha?

Kaalus juurdevõtmiseks pean ma tõsiselt pingutama. icon_neutral.gif Alakehas on arvuti ees istumisest pekikord, muidu suht kõhn. Eesmärgiks oleks +5kg puhasmassi juurde võtta (siis oleks kaalu ~74 ja pikkust ikka ~181,11) ja ülakehasse natuke musklit juurde kasvatada sellega. Reitelt jälle tahaks peki ää põletada.

Ning kuidas sellisele eesmärgile orienteeritud treeningut aeroobsega tasakaalustada, kui üldse. Eluaeg olen pigem aeroobset teind, aga see põletab kaloreid jms, ning ei aita massi kogumisele kuidagi kaasa. Samas veresoonkonnale ja muudele konnadele on siuke treening väga hea. icon_rolleyes.gif

Ma ei tea, ma kaalusin varem u. 60 kilo ja olin paras kõrs ning ükskõik kui palju ma jõusaalis ei pingutanud, siis lihaseid eriti juurde ei tulnud, sest ei olnud, mille arvelt.
Mingi 9 kuud tagasi võtsin u. 13 kilo nädala või paariga juurde ning puhtast ülesöömisest. Sõin hullult valgurikast toitu (kodujuustu, jogurtit, liha jne.) ning kaalu lisandus nagu nalja, sai ka suuremaid lihaseid siis thumbs_up.gif
Jõusaalis sai käidud 3 korda nädalas. Esimene päev treenisin põhiliselt ühte lihasgruppi, teine teist jne.
Ning olen kuulnud, kui võtad massi juurde, ei peaks üldse aeroobset tegema.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003




sõnum 02.01.2008 16:08:17 vasta tsitaadiga

MelesMeles, kas seal kus trenni teed mingit treenerit ei ole kes kava saaks sulle teha? see oleks kõige mõistlikum, teevad sulle koormustesti ja treeningkava. üldiselt kui tahad juurde võtta siis pead sööma rohkem kaloreid kui maha treenid aga kuna sul pekikest ka siis tuleks hakata aeroobsest pihta aga eks treenerid teavad paremini. omapäi ei ole alati kõige parem.
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 02.01.2008 16:09:06 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
Küsimus laiale ringile: kuidas kaalus juurde võtta ja musklit kasvatada? 8) (vastust ilmselt: kontrollitud ülesöömine. puhast pekki pole vaja süüa.) Mitu korda nädalas aga jõusaalis käia ja milliseid harjutusi mis kordustega teha?


Inimkatsed on näidanud, et sõjaväes võtsin 2 kuuga 10 kilo juurde. Olen ka selline pigem pikk ja sale - jõusaalis käimine annab jõudu juurde, aga massis on muutust ehk 2-4kg maksimaalselt.
Sõjaväest tulenev kaalutõstmise valem on süüa palju, regulaarselt (kellaajad!) ja tervislikult. Seda spordi ja vaba õhuga kombineerides peaks soovitud tulemuse saama kõige lihtsamalt.
Samas reaalne elu on selline, et endagi näitel võin öelda - pole aega,viitsimist ega mahti korralikult süüa. Tohutult kasulik oleks kui suudaks kinni pidada sellest, et õhtusöök on iga päev samal ajal ja süüa tervislikult. Ikka kukub välja kas millegi näkitsemise moodi või poolfabrikaadid või jõuan koju alles 21-22 ajal või jääb päeval lõuna vahele. Selline ebaühtlane ja lünklik värk nagu ilmselt paljudel teistel.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 02.01.2008 16:09:28 vasta tsitaadiga

Jõusaali peaks minema küll. Kaalu probleemi ei ole (186cm, 80kg), aga lihtsalt jõud hakkab kaduma icon_confused.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2008 16:12:55 vasta tsitaadiga

et kaalu juurde saada, peab vist valgupulbrit kasutama icon_idea.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003




sõnum 02.01.2008 16:22:26 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
et kaalu juurde saada, peab vist valgupulbrit kasutama icon_idea.gif


kas näiteks kohupiimas või kodujuustus ei ole valke? ei pea alati pulbrit sööma, kuna paljudes toitainetes on valke, tuleb teada mida sööd, kui palju sööd ja mida sa sealt saad. lisaks valkudele on vaja ka süsivesikuid, et valgud imenduksid paremini jne. paras teadus on aga kui selgeks endale teed siis polegi nii keeruline.
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jõusaal mine lehele 1, 2, 3 ... 269, 270, 271  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.