Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Piraatlus ja ülereageerimine. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2003 15:59:11 vasta tsitaadiga

link :: piiraatkaup

Leidsin Delfist artikli mis paneb mõtlema, kas ikka tasub piraatlusele läbi sõrmede vaadata!
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 02.05.2003 16:05:45 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Leidsin Delfist artikli mis paneb mõtlema, kas ikka tasub piraatlusele läbi sõrmede vaadata!


Võiksid seda Delfis omaette kommenteeridagi.
Milleks seda siia toppida icon_eek.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 11 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2003 16:08:36 vasta tsitaadiga

Tupsu kirjutas:
UB kirjutas:
Leidsin Delfist artikli mis paneb mõtlema, kas ikka tasub piraatlusele läbi sõrmede vaadata!


Võiksid seda Delfis omaette kommenteeridagi.
Milleks seda siia toppida icon_eek.gif


Äkki kõik ei käi Delfis ja hetkel tundub see siin olema aktuaalne teema icon_razz1.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 02.05.2003 16:11:04 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:

Äkki kõik ei käi Delfis ja hetkel tundub see siin olema aktuaalne teema icon_razz1.gif


Õnneks ei käi enamus Delfi kommentaatoritest veel HinnaVaatluses. icon_razz1.gif
Erand Sinu näol kinnitab ainult seda reeglit.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 11 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2003 16:29:57 vasta tsitaadiga

Tupsu kirjutas:
UB kirjutas:

Äkki kõik ei käi Delfis ja hetkel tundub see siin olema aktuaalne teema icon_razz1.gif


Õnneks ei käi enamus Delfi kommentaatoritest veel HinnaVaatluses. icon_razz1.gif
Erand Sinu näol kinnitab ainult seda reeglit.


Leidsid minu nime sealsete kommentaatorite hulgast või icon_question.gif

Ja sa ise sööd oma sõnu kui selle küsimuse püstitasid icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2003 16:42:42 vasta tsitaadiga

leidis või mitte, aga sina selle siia toppisid, ju sa seal sis scrollimas käid!
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 02.05.2003 16:44:50 vasta tsitaadiga

Delfi teemat palun enam mitte puudutada!
Muidu järgneb teema puhastus. Delfi link jääks alles, sest haakub osaliselt antud teema robleemiga.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002




sõnum 02.05.2003 17:10:30 vasta tsitaadiga

Noh, nüüd paistab, et teema läks hoopis uutele ja üllatavatele radadele. Aga see pedantsuse ja nuusklemise probleem meenutab õnnist nõukogude aega. Kui keegi teeb midagi ilmselgelt ebaseaduslikku, siis tuleb muidugi välja tulla, aga niisama enese eksponeerimiseks ja näitamiseks, et "mul on see võim ja õigus sind hoiatada ja sulle moraali lugeda" - see on ebanormaalne (meenutab natuke sellist teisitimõtleja jahti) icon_confused.gif .
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 17:17:22 vasta tsitaadiga

Oobik kirjutas:
Noh, nüüd paistab, et teema läks hoopis uutele ja üllatavatele radadele. Aga see pedantsuse ja nuusklemise probleem meenutab õnnist nõukogude aega. Kui keegi teeb midagi ilmselgelt ebaseaduslikku, siis tuleb muidugi välja tulla, aga niisama enese eksponeerimiseks ja näitamiseks, et "mul on see võim ja õigus sind hoiatada ja sulle moraali lugeda" - see on ebanormaalne (meenutab natuke sellist teisitimõtleja jahti) icon_confused.gif .
Kui teisitimõtlejateks on piraadid, siis neile siin tõesti koht pole oma äri ajamiseks. Või tuli su kirjutist mõista üleskutsena karmimalt tegutseda ja hoiatuste asemel rohkem kustutada? icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 02.05.2003 17:22:19 vasta tsitaadiga

Oobik kirjutas:
Kui keegi teeb midagi ilmselgelt ebaseaduslikku, siis tuleb muidugi välja tulla, aga niisama enese eksponeerimiseks ja näitamiseks, et "mul on see võim ja õigus sind hoiatada ja sulle moraali lugeda" - see on ebanormaalne (meenutab natuke sellist teisitimõtleja jahti) icon_confused.gif .

Kui mõtlesid minu eelnevat postitust, siis kasutan ma tihti seda moodust, et teema laialivalgumist vältida. Selleks on mitu põhjust: tõesti manitseda kasutajaid korrale ja samas jätta endast jälg teemasse, et foorumit lugedes ma kindlasti uuesti selle teema lahti võtaks (loen üldjuhul läbi kõik teemad, kus minu postitusi). Mingiks eneseeksponeerimiseks ma seda ei pea. Mitmed teemad olen olnud sunnitud hiljem siiski puhastama ja ka siis jätan maha jälje, et edaspidi seda jälgida ja et kasutajatel oleks teada, kes nende postitused kustutas.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002




sõnum 02.05.2003 17:30:27 vasta tsitaadiga

Eiei, tegelt midagi sellist ma ei mõelnud icon_wink.gif .
Pigem tulid mulle mõttesse sellised eriti agarad (noor)kasutajad, kes puurivad ja uurivad ja reegleid (üliagaralt) järgivad. Ent näiteks mode amet ongi sellise värgiga tegeleda, vaevalt et neile selle eest midagi saab ette heita, kui nad eriti hulluks kätte ei lähe icon_idea.gif
Mu probleem oli need kiibitsejad, kes tihti oma nina teiste asjadesse topivad ja juuksekarva lõhki püüavad ajada. (Neid võib ette kujutada, kui kedagi, kes tuleb tänaval vastu ja kavalalt küsib: "ehhe, ega sina täna meil murul pole kõndinud, näe saapad kahtlaselt porised")
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
geforce
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2002




sõnum 02.05.2003 18:11:09 vasta tsitaadiga

Kui kuskil hv´s mainitakse Kaudselt piraattarkvara siin kohe moderaatorid jooksevad seda võidu kustutama! icon_evil.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jumbu
HV Guru
Jumbu

liitunud: 07.01.2002




sõnum 02.05.2003 18:15:10 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui kuskil hv´s mainitakse Kaudselt piraattarkvara siin kohe moderaatorid jooksevad seda võidu kustutama

Ja millega see sind häirib? Tahaks hirmsasti piraatlusega tegeleda aga ei lasta? Torufoorumist oled kuulnud? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
geforce
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2002




sõnum 02.05.2003 18:23:30 vasta tsitaadiga

Jumbu kirjutas:
tsitaat:

Kui kuskil hv´s mainitakse Kaudselt piraattarkvara siin kohe moderaatorid jooksevad seda võidu kustutama

Ja millega see sind häirib? Tahaks hirmsasti piraatlusega tegeleda aga ei lasta? Torufoorumist oled kuulnud? icon_rolleyes.gif

Olen torust kuulnud icon_lol.gif , kuid häiris see mind ühes morrowind teemas kus sai nagu Kaudselt mainitud ja kohe tõmmati post maha ja on olnud ka teisi juhuseid! icon_evil.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
boro
Kreisi kasutaja
boro

liitunud: 26.08.2002




sõnum 02.05.2003 18:28:01 vasta tsitaadiga

No aga samas võetakse ka selliseid teemasid maha, mis ei olegi nii väga piraatlusega seotud. Ükskord oli mul mingi VCD probleem ja võeti maha, kui piraatlus
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 4 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
millivatt
Kreisi kasutaja
millivatt

liitunud: 24.07.2002




sõnum 02.05.2003 18:28:36 vasta tsitaadiga

geforce kirjutas:

Olen torust kuulnud icon_lol.gif , kuid häiris see mind ühes morrowind teemas kus sai nagu Kaudselt mainitud ja kohe tõmmati post maha ja on olnud ka teisi juhuseid! icon_evil.gif

tuletaks meelde vanasõna: "annad kuradile näpu, võtab terve pepu"...
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jyrgen
Kreisi kasutaja
jyrgen

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 18:47:24 vasta tsitaadiga

geforce kirjutas:
Olen torust kuulnud icon_lol.gif , kuid häiris see mind ühes morrowind teemas kus sai nagu Kaudselt mainitud ja kohe tõmmati post maha ja on olnud ka teisi juhuseid! icon_evil.gif

Ütle nüüd üks hea põhjus, miks Sa pidid seda "nagu Kaudselt mainima"? Ilma kohe kuidagi ei saa Morrowindist juttu teha?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
geforce
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2002




sõnum 02.05.2003 18:50:44 vasta tsitaadiga

jyrgen kirjutas:
geforce kirjutas:
Olen torust kuulnud icon_lol.gif , kuid häiris see mind ühes morrowind teemas kus sai nagu Kaudselt mainitud ja kohe tõmmati post maha ja on olnud ka teisi juhuseid! icon_evil.gif

Ütle nüüd üks hea põhjus, miks Sa pidid seda "nagu Kaudselt mainima"? Ilma kohe kuidagi ei saa Morrowindist juttu teha?

Valesti oled aru saanud! ma kirjutasin juba olemasolevasse teemasse, ning täpselt ei mäleta mida kuid jah liiga agarad olete siin! icon_evil.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jacky
HV vaatleja
jacky

liitunud: 19.03.2003




sõnum 02.05.2003 18:58:40 vasta tsitaadiga

Oobik kirjutas:
Kui ma ostan tarkvara, kas ma siis oman seda, või selle kasutusõigust ( ja kui oman, kuidas saab mind takistada ja teha mulle piiranguid selle edasiandmisel). Kas see, kui winzip on mul arvutis prooviperioodi ületanud on võrdeline sellega, kui mul on peal piraat photoshop näiteks?

Kindlasti ostad ikka kasutamisõiguse, tarkvara ja sellega kaasnevad õigused kuuluvad ikka autorile ja "naabriõigustega" inimestele. Oleks ju omapärane kui võiksid poest ostetud raamatust tuhat koopiat teha ja neid siis turul müüa?
Winzip-i puhul pole esimesed 40 (oli ikka 40?) päeva ju üldse midagi hullu, aga eks piraat winzipi ja Photoshopi puhul ikka teatud erisused on. Arvan, et Eestis lokkab piraatlus just tänu madalale elatustasemele ja ma isiklikult ei mõista kedagi hukka, kuid avalikult moderaatoritel sellist valikut pole.

_________________
I have a nice car, to which I unfortunetely dont have legal access...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002




sõnum 02.05.2003 19:22:18 vasta tsitaadiga

jacky kirjutas:
Oobik kirjutas:
Kui ma ostan tarkvara, kas ma siis oman seda, või selle kasutusõigust ( ja kui oman, kuidas saab mind takistada ja teha mulle piiranguid selle edasiandmisel). Kas see, kui winzip on mul arvutis prooviperioodi ületanud on võrdeline sellega, kui mul on peal piraat photoshop näiteks?

Kindlasti ostad ikka kasutamisõiguse, tarkvara ja sellega kaasnevad õigused kuuluvad ikka autorile ja "naabriõigustega" inimestele. Oleks ju omapärane kui võiksid poest ostetud raamatust tuhat koopiat teha ja neid siis turul müüa?
Winzip-i puhul pole esimesed 40 (oli ikka 40?) päeva ju üldse midagi hullu, aga eks piraat winzipi ja Photoshopi puhul ikka teatud erisused on. Arvan, et Eestis lokkab piraatlus just tänu madalale elatustasemele ja ma isiklikult ei mõista kedagi hukka, kuid avalikult moderaatoritel sellist valikut pole.


Ma mõtlesin piiranguid originaaltarkvara edasimüümisel/andmisel, mitte kopeerimist icon_wink.gif , ja need piirangud reeglid on tihti absurd ruudus.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2003 19:26:18 vasta tsitaadiga

Originaaltarkvara edasimüümisel ei tohiks küll mingisuguseid piiranguid olla. Kui oled endale parema saanud, miks siis mitte vana edasi müüa et MS sinu rahakoti peal täiega liugu ei laseks icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002




sõnum 02.05.2003 19:33:27 vasta tsitaadiga

Jah, hea mõttemäng: kui müüd edasi ebaseaduslikult , siis müüksid sa automaatselt edasi ebaseaduslikku tarkvara(siis ei olegi mingeid piiranguid originaaltarkvara edasimüümisel, sest et seaduslikult saaks edasi müüa vaid seaduslikult müüdavat seaduslikku tarkvara icon_confused.gif )

Aga probleem on igasuguste müütide arvamuste, ning tihti ka reeglitega.
Kui sa tahad müüa näiteks OEM tarkvara edasi siin, siis päris suure tõenäosusega hüppab su jutu vahele ka keegi, kes teatab, et OEM tarkvara ei saa edasi müüa. Siis ringleb veel selline jutt(müüt), et peab olema ostutšekk.
Ning nii mõnigi kord tuleb keegi kusagilt lambist kahtlustega, et kas "siin pirajutt ei toimu" ja vahel tundub asi kippuvat lausa ülekäte.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002




sõnum 02.05.2003 19:36:23 vasta tsitaadiga

Räige ülereageerimine - lihtsalt valus lugeda.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Piraatlus ja ülereageerimine. mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.