Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  VHS > PC VIVO abil (probleem) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 06.04.2007 14:42:44 VHS > PC VIVO abil (probleem) vasta tsitaadiga

Tean, et neid teemasid on mitu, kuid ükski nendest ei vastanud mu küsimusele. Oleks vaja videomakilt (Samsung SVR-17A) PC'le VIVO-t toetava videokaardi (GF FX5700) abil arvutisse videot toimetada. Originaal driveritega ei tule VIVO omasid kaasa, nii et rebisin need siit. Installimisel tulid device manageri alla mitu uut asja. Üks neist ei installinud korralikult. Tundub et see ongi süüdlane. Proovisin uuesti üle lasta, kuid sama probleem.
Pilt kah:

Tahaks korda saada.

PS. Kuidas see välja peaks nägema, kui korda saan. Kas tuleb mingi pleier VHS'ist tuleva pildiga lahti või midagi?

EDIT: Kui installin draiverid ära, teen resa, siis tulevad traysse need found new hardware mullikesed. Sealt viskab selle install new hardware mullikese ja küsib sedasama nVIDIA WDM Video Capture (universal). Panen automatic, otsib neid faile, tõstab ümber. Nagu installiks ära, aga lõpus ütleb et There was a problem installing this hardware: This device cannot start. (Code 10)
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ülo
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.04.2007 15:28:10 vasta tsitaadiga

Minu kogemused selle NVidia VIVO'ga:
Tõsi, mu videokaart on hiiglama vana icon_smile.gif MSI GF2 MX 400, aga just selle VIVO pärast ei ole ma seda välja vahetanud.
Videokaardil on TV codec type Philips 7108
Opsüsteemina kasutan WinXP pro SP2'e

1. VIVO ei tööta sugugi mitte kõikide ForceWare draiveritega. Isegi kui tavaline pilt on OK. Praegu olen jäänud pidama 72.14 versiooni juurde. Võimalik, et mõne uuemaga töötab ka. Vanematest on ka 28.32 töötav/stabiilne draiver.
ftp://download.nvidia.com/Windows/72.14/

2. Pärast videodraiveri installimist, kontrolli kohe, kas TV-OUT toimib. Kui mitte, pole mõtet ka VIVO WDM draiverit installida.

3. WDM on mul versioon 4.13, kuigi ka 2.20 töötas korralikult.
ftp://download.nvidia.com/Windows/WDM/4.13/

3. Video arvutisse saamiseks kasutan videokaardiga kaasa tulnud InterVideo WinCoder v. 1.5'e Olen ka teisi proovinud, aga MPEG2 puhul annab see minu arvutis ikkagi kõige parema tulemuse.

4. Soe soovitus! Enne uute draiverite installeerimist võta vanad maha! Alguses WDM ja siis ForceWare.

_________________
Errare humanum est. Perseverare diabolicum.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seb
HV vaatleja

liitunud: 08.09.2006




sõnum 06.04.2007 15:39:45 vasta tsitaadiga

Draiverite installimisel oli videojuhe ühendatud? Vahest tuleb probleeme, kui installi ajal sisendis videosignaal või lihtsalt koormus...videomakk näiteks.
Ise ei tule mingit pilti, võta uuem VirtualDub: http://www.digital-digest.com/dvd/downloads/showsoftware_virtualdub_346.html#downloads
Sealt File - Capture AVI, siis Device menüüst paned oma Capture Device'i.
Kui tuleb kiri erroriga VirtualDub cannot connect to desired capture driver, siis on nVidia WDM Video Capture ikkagi vigane või installimata.
Seda ikka enne lugesid: http://www.nvidia.com/object/driver_installation_hints.html
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 06.04.2007 15:59:00 vasta tsitaadiga

Ülo, Kas ma pean kõik nVidia draiverid maha laskma enne uute installimist? ForceWare polnud minu arust mul peal. Ma ei tea täpselt mis see ongi. nVidia lehelt võtsin mingid suvalised draiverid. Mängud töötasid, järelikult OK icon_razz.gif. Kaart on alles soetatud ning ei ole varasemat kogemust nVidia kaartidega. Kas ForceWare = display draiverid? TV-OUT'i kontrollimise võimalust kahjuks pole. Kaablit pole icon_sad.gif

seb
Oli juhe ühendatud. Proovin ilma. Toimisin selle juhendi järgi icon_smile.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ülo
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.04.2007 16:30:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kas ForceWare = display draiverid?
Jah icon_smile.gif

tsitaat:
Kas ma pean kõik nVidia draiverid maha laskma enne uute installimist?
Minu kogemus näitas, et soovitavalt jah. Eriti kui vanemat draiverit uuema vastu asendad. Asi võib installeeruda, aga ei pruugi lihtsalt toimida.

tsitaat:
TV-OUT'i kontrollimise võimalust kahjuks pole. Kaablit pole icon_sad.gif
No siis läheb lihtsalt kauem aega icon_smile.gif
_________________
Errare humanum est. Perseverare diabolicum.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 06.04.2007 16:42:40 vasta tsitaadiga

Proovisin täpselt teie soovituste järgi teha, kuid ikka sama lugu icon_sad.gif
Tegin nii:
1. Lasin kõik maha.
2. Restart.
3. ForceWare peale.
4. Restart.
5. WDM peale
6. Restart.
7. Leidis new hardware ja installis. Jällegi jäi nVIDIA WDM Video Capture (universal) installimata, põhjuseks:
tsitaat:
This device cannot start. (Code 10)
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ülo
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.04.2007 17:06:16 vasta tsitaadiga

Nagu ütlesin, proovi erinevaid versioone. Alusta sellest vanemat 28.32. ja WDM 2.20'st Muud head nõu enam anda ei oska icon_smile.gif
_________________
Errare humanum est. Perseverare diabolicum.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seb
HV vaatleja

liitunud: 08.09.2006




sõnum 06.04.2007 18:47:00 vasta tsitaadiga

Sama probleem: http://www.cusl2-c.com/forums/archive/index.php?t-24713.html
Küll suhtelised vanad postitused, aga mitmed on leidnud vea kehvas toites. Kui toiteploki 3,3V on reaalselt ainult <3,2V, siis WDM viskab Error10 ette. Toiteploki vahetus on aidanud.
Kontrolli pinged järgi mingi programmiga, isegi arvuti bios peaks neid näitma, olenevalt muidugi emaplaadist.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 06.04.2007 18:59:43 vasta tsitaadiga

kontrollige pigem testritega. sensorid valetavad üldjuhul
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 06.04.2007 19:39:35 vasta tsitaadiga

Olen googlest esimesed 100 vastet vähemalt läbi vaadanud, nvidia foorumid läbi otsinud. Kõik erinevad versioonid läbi proovinud(kõiki kombinatsioone küll mitte).

ABIT EQ näitab pingeks 3.31V. Lahti ei taha eriti kiskuma hakata.

Kui device managerist vaatan, siis on see peamine nvcap.sys puudu.


Kui kellelgi on see fail olemas, oleksin väga tänulik kui keegi selle kuhugi üles riputaks.

_________________
jah
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
seb
HV vaatleja

liitunud: 08.09.2006




sõnum 07.04.2007 02:00:03 vasta tsitaadiga

Kas see fail on Windows/System32/Drivers all muidu olemas?
Ise kahjuks ei saa aidata, pole VIVO kaart. Aga kui enda Device Manageri vaatasin, siis kõik nVidia draiveriga seotud failid on Microsoft Windows Hardware Compatibility.
Sul aga see fail Not digitally signed. Võibolla pole see oluline, kuigi võiks oletada, et XP ei taha nvcap.sys-i installida kuna "võõras fail".
Aga veelkord, see ainult arvamus icon_smile.gif
Kui seda faili pole siis vaata oma nVidia installerist, mingis .cab failis ehk olemas.

edit: võta Notepadiga lahti nv*_disp.inf (mul on ta nv4_disp.inf ja fail asub tavaliselt C:\NVIDIA\Win2KXP) ja vaata alajaotust [SourceDisksFiles]. Seal peab olema nvcap.sys = 1
Veel peaks olema alajaotuses [nv*_EventLog_AddReg] rida SystemRoot%\System32\drivers\nvcap.sys", mis peaks tähendama, et vastav fail ka registreeritakse.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 07.04.2007 10:58:05 vasta tsitaadiga

Panin nv4_disp.inf'i need asjad mis sa ütlesid. Nüüd tuli drivers kausta nvcap.sys. Aga ikka on unsigned ning ees seda linnukest pole.
_________________
jah
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
seb
HV vaatleja

liitunud: 08.09.2006




sõnum 07.04.2007 16:35:03 vasta tsitaadiga

Oled sa ikka kindel, et sul on VIVO kaart?
Miks küsin. Insatallisin ka endale selle WDM draiveri, mille lingi panid. Täpselt samamoodi tekkisid Device Manageri Sound, video and game controllers alla hulk igasugu uusi asju. Samas nVidia WDM Video Capture ees on kollane hüüumärk ja Driver File Details näitab sama mis sul: nvcap.sys on rohelise linnukeseta.
Mul GeForce 7600GS kaart ja kindlasti mitte VIVO.
Minu arvamus, et kui WDM draiver näeb kaardiks mingit muud versiooni kui VIVO, siis nvcap.sys-i ei installitagi.

Mõni aeg tagasi oli probleem ühe vanema nVidia draiveriga, kus polnud GF7600 tuge, aga soft just seda draiverit nõudis. Lisasin nv4_disp.inf faili oma kaardi margi ja draiver installeeriti nagu peab, kõik toimis. Aga see oli nn. draiveri "peale sundimine", WDM puhul see ei õnnestu, sest vastavat rauda lihtsalt ei leita.
Sama mul praegu, error10 annab icon_smile.gif

Kahtlane on ka see, et sul polnud orig. plaadil WDM draivereid. VIVO kaartidel peaks ikka olema.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 07.04.2007 21:51:31 vasta tsitaadiga

seb kirjutas:
Kahtlane on ka see, et sul polnud orig. plaadil WDM draivereid. VIVO kaartidel peaks ikka olema.
Mul polegi plaati. Ostsin kaardi kasutatult ning plaati kaasa ei saanud.

Kas EVEREST peaks näitama kas on VIVO või mitte? Millega ma seda vaadata saaksin?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
seb
HV vaatleja

liitunud: 08.09.2006




sõnum 08.04.2007 14:30:41 vasta tsitaadiga

Everestist ei tea, pole kasutanud.
Võibolla System Information näitab täpsemalt. Start-Programs-Accessories-System Tools-System Information.
Sealt Tools menüüst DirectX Diagnostic Tool ja leht Display.
Kindlasti saab ka lihtsamalt asjale ligi... icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ülo
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.04.2007 19:46:06 vasta tsitaadiga

Lihtsam äkki välja selgitada videokaardi täpne mark ja siis tootja lehelt asja uurida.
_________________
Errare humanum est. Perseverare diabolicum.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 09.04.2007 07:15:19 vasta tsitaadiga

Leadtek Winfast FX5700 256MB
Ei leia mina..

_________________
jah
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ülo
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.04.2007 10:36:31 vasta tsitaadiga

See või? http://www.leadtek.com/uk/3d_graphic/overview.asp?lineid=1&pronameid=46

Ausalt öeldes, teeb mind ettevaatlikuks seal olev lause:
WinFast MyVIVO function is a technology based on Leadtek unique designed capture software WinFast PVR which is the most advanced, user-friendly and various file formats output one in the market.
Ma kasutaksin ainult tootja soovitatavaid draivereid ja tarkvara. Mis muidugi ei tähenda, et mõni muu tarkvara ei tööta.
_________________
Errare humanum est. Perseverare diabolicum.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 09.04.2007 16:52:06 vasta tsitaadiga

See jah. Tõmbasin sealt draiverid, panin peale ning sama lugu. The device cannot start. Aga mul peaks vivo olema. Selle väljundi all on kirjas VIVO. Arvutist kuskilt ei leia isegi kaardi täpset marki. Bootimsiel näitab kaardi BIOS'i või midagi, seal jookseb memory 256'ni ja läheb tööle. Seal näitab Leadtek Winfast A360 BIOS.
Tõmbasin ka selle WinFast PVR'i, mis teatab "Cannot find any video capture device". Mis see device endast kujutama peaks üldse?

Selle peamise draiveri installimisel ütleb mulle mingi et see pole windowsi poolt ametlikult heaks kiidetud vms. See loeb ka äkki?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
seb
HV vaatleja

liitunud: 08.09.2006




sõnum 09.04.2007 21:15:30 vasta tsitaadiga

Tomv kirjutas:
Tõmbasin ka selle WinFast PVR'i, mis teatab "Cannot find any video capture device". Mis see device endast kujutama peaks üldse?
Selle peamise draiveri installimisel ütleb mulle mingi et see pole windowsi poolt ametlikult heaks kiidetud vms. See loeb ka äkki?

Analoogvideo puhul on capture device videokaardil eraldi protsessor või suure GPU (Graphics Processing Unit) sisse ehitatud ahel mis analoogsignaali digitaliseerib.
Digivideo puhul pole seda vaja ja siis on capture device'ks digikaamera ise. Esimesel juhul on draiverit vaja protsessorile, teisel juhul lihtsalt Firewire siinile.

Ikkagi tundub, et tegu pole VIVO kaardiga. Markeeringus võib ju olla, aga kui setup fail ei näe VIVO varianti, siis järelikult pole vaja seda nvcap.sys-i installida.
Viga võib ka elektroonikas olla, AGP kõik kontaktid ei saa ühendust, videosisend on läbi lastud (arvuti ja videoseadme vahel olnud ohtlik potentsiaal e. pingete erinevus), toitepingete jama, kaardil mõni detail jootest lahti jne. Mida iganes.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 09.04.2007 21:51:12 vasta tsitaadiga

Selge, annan siis alla.. Tänan kõiki aitamast.
_________________
jah
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 13.04.2007 00:14:10 vasta tsitaadiga

Kell mudugi palju ja silm vidukil aga mette ei näe millise OSiga tegu on .Kahtlaselt Vista moodi screenid näha.Ja kui ongi tegu vistaga siis pole ju raud ometi süüdi selles et temaga miskit teha ei osata.Vista lihtsalt ei toeta seda Philipsi capture koodekit.Selleks et PVR sellelt mingi pildi leiaks on vaja ta kõigepealt käivitada -see philipsi kivi nimelt.Selleks on eraldi koodijupp mida oskab enamasti ainult tootja soft kasutada (sellest siis soovitus originaalsofti kasutada).XP all toimub asi nii-selleks et kasutada VIVO funktsiooni peate kõigepealt käivitama selle originaalproge .Seda ainult korraks juhul kui tahate mingit muud softi captureks kasutada.Originaaliga panete selle Philipsi käima ja ta käib kuni arvuti välja lülitate.Seega -kui originaalproge on vistaga sõber siis hakkab asi tööle ,enamasti ei ole ja seepärast ei hakka tööle.Kui kivi ei käi siis ei leia ka device manager seda üles...ka muud proged arvavad et Cannot find ....A360 pole teab mis uus nähtus seega väga viimaseid kaardidraivereid pole mõtet peale ajada kui tahate ka VIVOtada.Ning see capture driver otsige mitte 2.20 ja uuem vaid hoopis 1.08 konkreetselt.Sest see on viimane mis ei tea Macrovisionist mõhkugi -kõik järgnevad on sellised et isegi kui kasset on teil telekast või kaamerast võetud siis paneb lambist ekraani keskele musta riba.Endal samuti Leadteki sarnane kaart ja Win MCE enda nvidia driver ning capture driver 1.08 annavad parima ja stabiilseima tulemuse.
Komponentide viga võib ju olla küll.Selle tuvastamiseks võtke kaart arvutist välja ja vaadake millise kujuga on elektrolüütkondekate ülemine otsa.Kui on sirge siis on korras kui on punnis siis vaja vahetada.kui vahetada siis tiba suurema pinge ja mahu peale.Neid peaks seal olema umbes 5tk.Endal koolesid need konded ära ja algselt ei saanud pihta mis lahti -vahel nagu mure oli videomäluga vahel renderduse jne .Lõpuks ei olnud enam võimalik mingitki pilti näha ilma et sinist plagu ei näitaks.
Ok kokkuvõtteks -kui on W2000 või Win XP xx siis ei tasu alla anda. Kui on Vistapista või W2003 Server siis capture tööle ei hakka ja valma.Testitud.Nähtava kvaliteedi mõttes ületab seda philipsi kivi reaalselt vaid Ati Theatrix 550 Pro.Kui keegi teab kus praegu müüakse andke märku.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 13.04.2007 19:47:47 vasta tsitaadiga

Peal on XP ikka. Eks ma punnisin mis punnisin, iga mooduse proovisin läbi, kuid ikka tööle ei saanud icon_sad.gif
Suur tänu veelkord kõigile kes raatsisid aidata icon_smile.gif

_________________
jah
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  VHS > PC VIVO abil (probleem)
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.