Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Otsingu teostamise kergendamiseks... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 14.04.2002




sõnum 07.02.2003 13:17:20 Otsingu teostamise kergendamiseks... vasta tsitaadiga

Ma ei tea kas mina olen ainus, aga mulle vähemalt tundub, et tunduvalt lihtsam on soovitada otsingut kasutada, kui selle abil reaalselt midagi leida.

Kui ma midagi otsin, siis paljudel juhtudel ma mäletan, et vastav teema oli olemas ja mäletan ka mõnda HV kasutajat, kes seal teemas midagi ütles... seega saan otsingut piisavalt kitsendada sobivatesse piiridesse (näiteks lisades otsingu lehel vastavasse lahtrisse ka HV kasutaja nime), samas uued HV kasutajad (vähe haruldasema probleemi korral ka nähtavasti vanad olijad) peavad lihtsalt üritama õigeid märksõnu panna (kahjuks aga paljudel teemadel ei lähe pealkiri sisuga piisavalt kokku) ja siis kümneid teemasid läbi lappama... ja halvemal juhul ei leia ka siis seda õiget teemat.

Tekkis siis selline mõte, et igale teemale võiks lisada mingi märksõnade lahtri (HV kasutajatele nähtamatu), kuhu saab märksõnu panna teemaalgataja ja näiteks moded/adminnid (seejuures teemaalgataja üksnes esimese postituse tegemisel, pärast on see ka talle nähtamatu). Lahter ei pea iseenesest suur olema - mõnedsajad tähemärgid (loe: kuni kümme märksõna) piisab täiesti. Praegusel kujul postituste tekstidest otsimine IMHO ei toimi kõige paremini... võib-olla hakkaks asi märksõnade abil toimima?
Ja näiteks iga otsingu teostamisel võrreldaksegi kõigepealt otsisõnu pealkirjade ja märksõnadega ja alles siis teksti sees olevate sõnadega... eriti kiirotsingu puhul, mis kipub erilist läbu otsingutulemuseks andma

Foorumit see iga teema korral paarsada tähemärki lisaks eriti koormama ei peaks (see võtab heal juhul ühe postituse jagu ruumi...)

teie kommentaarid?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anto
HV vaatleja

liitunud: 04.11.2001




sõnum 07.02.2003 13:19:23 Re: Otsingu teostamise kergendamiseks... vasta tsitaadiga

Bad Sector kirjutas:
Ma ei tea kas mina olen ainus, aga mulle vähemalt tundub, et tunduvalt lihtsam on soovitada otsingut kasutada, kui selle abil reaalselt midagi leida.

Kui ma midagi otsin, siis paljudel juhtudel ma mäletan, et vastav teema oli olemas ja mäletan ka mõnda HV kasutajat, kes seal teemas midagi ütles... seega saan otsingut piisavalt kitsendada sobivatesse piiridesse (näiteks lisades otsingu lehel vastavasse lahtrisse ka HV kasutaja nime), samas uued HV kasutajad (vähe haruldasema probleemi korral ka nähtavasti vanad olijad) peavad lihtsalt üritama õigeid märksõnu panna (kahjuks aga paljudel teemadel ei lähe pealkiri sisuga piisavalt kokku) ja siis kümneid teemasid läbi lappama... ja halvemal juhul ei leia ka siis seda õiget teemat.

Tekkis siis selline mõte, et igale teemale võiks lisada mingi märksõnade lahtri (HV kasutajatele nähtamatu), kuhu saab märksõnu panna teemaalgataja ja näiteks moded/adminnid (seejuures teemaalgataja üksnes esimese postituse tegemisel, pärast on see ka talle nähtamatu). Lahter ei pea iseenesest suur olema - mõnedsajad tähemärgid (loe: kuni kümme märksõna) piisab täiesti. Praegusel kujul postituste tekstidest otsimine IMHO ei toimi kõige paremini... võib-olla hakkaks asi märksõnade abil toimima?
Ja näiteks iga otsingu teostamisel võrreldaksegi kõigepealt otsisõnu pealkirjade ja märksõnadega ja alles siis teksti sees olevate sõnadega... eriti kiirotsingu puhul, mis kipub erilist läbu otsingutulemuseks andma

Foorumit see iga teema korral paarsada tähemärki lisaks eriti koormama ei peaks (see võtab heal juhul ühe postituse jagu ruumi...)

teie kommentaarid?


thumbs_up.gif
tätsa õige jutt! Olen ise ka mõelnud, aga pole viitsinud kirjeldamisega vaeva näha icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2003 13:21:20 vasta tsitaadiga

Täitsa nõus, isegi hädas olnud vana teema osimisega!
Tean, et on aga üles ei leia!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 25.09.2002




sõnum 07.02.2003 13:21:59 vasta tsitaadiga

admin. foorumis ma kirjutasin otsingust ja õigest keelest ropult palju, et siis on võimalik paremini infot üles leida, kahjuks ei tulnud adminnidelt ühtegi kommentaari, nii et see asi jäi soiku. aga nagu sa siin teemas märkad, siis tegin juba mingi sarnase märksõnade asja, niipalju kui võimalik. aga nähtamatu märksõnade lahter kuluks ära küll.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 14.04.2002




sõnum 07.02.2003 13:30:12 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
aga nagu sa siin teemas märkad, siis tegin juba mingi sarnase märksõnade asja

Jah, sellest pikast nimekirjas tolles teemas olen küll teadlik, aga kui tekitada teema juurde eraldi nö "märksõnade teema", siis võib-olla saaks teemade seest sõnade otsimisest (vähemalt default'is) üldse loobuda... ühest küljest läheks otsing kiiremaks ning teisalt tuleks ka kahtlasi teemasid otsingu tulemustesse vähem...
Näide:

otsin infot biosi flasimis step-by-step juhendist... tulemuseks saan aga hulga teemasid, kus on mainitud sõna BIOS (aga milles tegelikult ei räägitagi midagi BIOSist, lihtsalt on mainitud, et selline asi on olemas). Samas teema mida ma otsin kannab pealkirja ...ee... "arvuti ressursside parem kasutamine" vms, mis otsingutulemuste seas on võibolla 50-ndal kohal
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 07.10.2002




sõnum 11.02.2003 17:47:00 vasta tsitaadiga

Väike ettepanek ka minu poolt.
Nimelt võiksid otsingu tulemustel see rida olla ka lehe alumises osas.
Muidu on nii, et vaatad tulemused läbi ja pead uuesti üles liikuma.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.01.2007 11:46:59 vasta tsitaadiga

Kas märksõnade osas on mingit arendustegevust märgata?
Otsingu kasutamine on algusest peale üsna kasutu tegevus olnud, kuigi seda agaralt soovitatakse ja mida aeg edasi, seda rohkem vanu teemasid kordavaid ajuvabade pealkirjadega postitusi tekib.

Arvestades kahetsusväärselt suure osa foorumlaste mitte eriti briljantset emakeeletaset, oleks hea mõningane loend ette anda, mis peaks olema aga laiendatav-täiendatav. Eriti uhke aga, kui saaks neid mitmel tasandil jagada (näiteks 1.taseme sõna oleks "helitöötlus", 2. ja täpsem juba "salvestamine" või "tasuta tarkvara" vms...)
Selline organiseeritus muudaks HV tõsiseks entsüklopeediaks!
Kindlasti peaks saama märksõnu muuta/lisada konkreetse teema kasvades, sest algsest teemapüstitusest võib kasvada välja täiesti OT, aga samas väga kasulik mõttevahetus...


Kui nüüd küsida: kes seda kõike tegema hakkab (st konkreetsetele teemadele märksõnu lisama/korrigeerima), siis mina väikestviisi moderaatorina tunneks küll suuremat rahuldust teemale õigete keywordide külgekleepimisest kui teemaalgataja mõnitamisest küündimatu sõnastuse pärast! icon_smile.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaupz
HV Guru
kaupz

liitunud: 13.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2007 22:18:28 vasta tsitaadiga

mis põhjusel alla 4 sümboline otsing ära keelati?
isegi veateadet ei anna enam. lihtsalt ütleb et ei ole vastuseid.

kui sai segavaks faktoriks liig suur vastuste hulk,
siis võiks mingi sümboli kombinatsiooniga või automaatselt 3 sümbolise otsingu puhul otsida ainult täpst vastet,
mitte sõna osa.

olgu siis "mp3" või nokia mudeli nimi N70. praegu ei saa mingit vastust nendele otsingutele icon_sad.gif

_________________
O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 21.02.2007 22:20:25 vasta tsitaadiga

Pane tärn lõppu ehk siis mp3*
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaupz
HV Guru
kaupz

liitunud: 13.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2007 22:26:19 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Pane tärn lõppu ehk siis mp3*
tänud, selle peale ei osanud mõelda. jäi meelde, et mingi aeg "keelati ära" 3 sümboline otsing ja tärniga varianti ei proovinudki.
_________________
O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 22.02.2007 00:51:34 vasta tsitaadiga

oli vaja kõvaketast
mõtlesin siis, et päris palju müügis olevaid komplekte läheb "hakkimisele", seega valik kõvakettad IDE ei sobi nende puhul
a kuda sa otsid näiteks 320 gb, alati ei kirjutata ju kokku 320gb

_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Otsingu teostamise kergendamiseks...
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.