Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Eesti Posti uus pisipakkide poliitika märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2006 09:51:31 Eesti Posti uus pisipakkide poliitika vasta tsitaadiga

link :: minut.ee

cal6 kirjutab minut.ee vahendusel : "Nonii, "hea" uudis inimestele, kes on harjunud plaate/raamatuid amazonist tellima. Sain hiljuti šoki. Amazonist tellitud raamat oli paigutatud postkasti. Ilusti selles pruunis pakis, mida Amazon kasutab. Võta otsast kinni ja vii omale koju. Kuskile mujale koju. Postkast loomulikult lukus ei käi ja paki peal on ka raamatu hind peal (35 inglise naela umbes, arvutus tee ise). Mina, harjunud, et koju tuuakse paberitükk, mille esitamisel on võimalik pakk kätte saada, sattusin ärevusse.

Helistasin eesti posti. Naisterahvas kes vastu võttis seletas, et see ongi nende uus poliitika. kõik mis postkasti mahub (isegi kui VÄGA napilt mahub nagu antud juhul juhtus) sinna ka topitakse. postiljon ei ole kohustatud valuutakursse arvestama ja kui midagi postkastist kaduma läheb on tegemist minu veaga. 10 aastat senist tellimispraktikat piki taevast. mõtlesin hirmuga, et mul sealt veel kaks pakki teel (amazon optimeeris minu huvides raamatu ja kaks plaati eraldi pakkidesse, et ma kiiremini kätte saaks), et need veel väiksemad pakid.

ja täna oligi tulemus käes. puhtalt inglise keelt kõnelev härrasmees koputas uksele, ütles et miskipärast oli minu nimele/aadressile tulnud pakk sattunud tema postkasti. kuna ta ootas samuti amazonist pakki tegi ta selle lahti, vabandas viisakalt selle eest, kergitas mütsi ja lahkus. pakis ilusti plaat alles.

kui palju selliseid inimesi on? heaküll, langevarjurid üldiselt on ausad ja viisakad ja kohusetundlikud. ja ega ma by default inimestest halvasti ei arva. aga miskipärast võiks olla standasrdkäitumine, et kui sulle tuleb postkasti pakk milles on miski, mis sulle võib huvi pakkuda, siis ei kipu hea meelega seda õigele omanikule tagastama. mina olen lollilt aus, aga kui vaadata kuidas vahetevahel jõuab minuni eesti ekspress neljapäeva õhtul ilusti sorteerituna postkasti siis... jah... kui oma naabreid ei saa lõpuni usaldada (kes see ikka tuleb ekspressi teisest linnaotsast "laenama"), mis siis veel võõrastest rääkida.

nii postimees kui EPL tundsid teema vastu huvi, huvitav kas mõni temaatiline artikkel kah kuskil ilmub? icon_smile.gif

p.s. üks plaat on veel koju jõudmata nagu mainitud. ja amazon pani paki teele enne juba saabunud plaati. karta on et see pakk tuleb maha kanda. lootus, muidugi, sureb viimasena.
Kirjutasin blogisse aga panen siia kah koopia, rohkem lugejaid ehk teab arvestada kadumaläinud pakkidega."

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 05.12.2006 10:06:50 vasta tsitaadiga

Kurb lugu, kui see hakkabki nii olema. Tuleb siis igasugused tellimisd ära lõpetada. Elan nimelt Lasnamäel korrusmajas ja vähemalt siin on ausaid inimesi ühe käe peal üles lugemiseks. Mingi aeg varastati isegi Tehnikamaailm postkastist ära. icon_confused.gif
Aga neil seal mingi "nõudmiseni" süsteemi pole pakkide teele panemisel?

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darzik
HV veteran
darzik

liitunud: 12.01.2002




sõnum 05.12.2006 10:16:55 vasta tsitaadiga

Tuleb postkast ümber teha, nii et ainult kirjaümbrik sisse mahuks. Ainult lehti ei saa siis enam tellida :S Ei tea kas neil on mingi standardmõõt või kuidas nad postkontoris teavad, kas mahub konkreetse inimese kasti või ei? Maapostiljon teab ilmselt peast kõiki kaste, aga lasnamäe oma? Palju pakke niisama postkastide peale/ligidusse jäetakse? Või tõesti ikka tassivad kontorisse tagasi, kui ei mahu? Jama lugu igatahes...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lighter
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2002




sõnum 05.12.2006 10:18:08 vasta tsitaadiga

Aga lahendus peaks olema ju väga elementaarne?

Tuleb postkast seest väiksemaks ehitada. Täpselt nii, et lehed mahuvad napilt, kuid pakk ära ei mahu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2006 11:11:53 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Kurb lugu, kui see hakkabki nii olema. Tuleb siis igasugused tellimisd ära lõpetada. Elan nimelt Lasnamäel korrusmajas ja vähemalt siin on ausaid inimesi ühe käe peal üles lugemiseks. Mingi aeg varastati isegi Tehnikamaailm postkastist ära. icon_confused.gif
Aga neil seal mingi "nõudmiseni" süsteemi pole pakkide teele panemisel?

Eesti Post on kari troppe minu arvates. Mul oli Arvutikasutajaga sama lugu. Kadus postkastist ja teine kord ei jõudnudki postkasti (keegi Eesti Postis olevat selle pihta pannud klienditeeninduse sõnul). Tegin siis nii, et lasin ajakirja postkontorisse saata ja teha teavitusega. Kokkuvõttes on sellest süsteemist sama palju kasu nagu kalale jalgrattast. Mitte keegi ei küsi selle teavituse ettenäitamisel isikut tõendavat dokumenti ja teavitust ennast pole samuti vaja täita. Sama hästi võib keegi selle teavituse varastada ja ajakirja ikkagi kätte saada... mis sest, et väikese kõndimise vaevaga. Olen korduvalt sellele probleemile seal postkontoris tähelepanu juhtinud, aga kasu ei midagi. Ei taha eriti inimeste peale kaevata ka, aga samas ei taha järjekordset "ajakiri kadunud" laksu ka oodata.
See uus poliitika neil on ikka totter küll. Mulle endale tuleb ka päris tihti pisipakke. Huvitav, kui pakis on mõni õrnem asi, siis võib see ju puruneda, sest meil Lasnamäel on mingid väikese avaga postkastid. Vaevalt, et see postiljon viitsib pakki tagasi postkontorisse tassida - ennem surub selle jõuga sinna sisse. Seda on näha näiteks reklaamidegagi - surutakse üksteise järel need lehed sinna sisse ja pärast on kirjad ja arved kõik kortsus.
Sellise "poliitika" asja võiks küll suurema kella külge panna icon_mad.gif
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 05.12.2006 11:44:09 vasta tsitaadiga

Küsimus: Kas kultuursel inimesel sobib lasta vastu posti?
Vastus: Jah kui on tegemist Eesti Postiga.

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2006 12:02:05 vasta tsitaadiga

nu mina kui "püsiklient" ei pea vähemalt selle parast muretsema, veel vähem, et paksem ajaleht vaevu postkasti läheb.
icon_biggrin.gif.

_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 264 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 229
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2006 12:37:00 vasta tsitaadiga

See uus poliitika käib ikka Eesti Posti kohta ikka jah icon_question.gif ,mitte ELS-i kohta icon_question.gif ,Kui Eesti Posti kohta siis olen ma päästetud icon_razz.gif ,Kui ELS-i kohta kah siis ...
houston we have a problem icon_neutral.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Celeron
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003




sõnum 05.12.2006 12:47:54 vasta tsitaadiga

:/ mul on just Sennheiseri kõrvaklapid tulemas icon_neutral.gif

Eks näis kas neist midagi alles ka jääb
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
runover
HV vaatleja

liitunud: 22.11.2002




sõnum 05.12.2006 12:52:13 vasta tsitaadiga

Ma lisaksin veel ühe näite selle kohta, miks Eesti Posti teenust mitte usaldada. Saatsin eelmine nädal pisipaki tuttavale teele ja keegi otseselt ei kontrollinud mida ma saadan, ei küsitud ka dokumenti. Lihtsalt pidin täitma ankeedi, kuhu kirjutasin oma ja sõbra aadressi. Sama hästi võisin kirjutada enda aadressiks suvalise aadressi ja keegi poleks hiljem saanud midagi tõestada. Niimoodi võib suvaline tont südamerahuga pisipakiga pommi teele saata ja mine sa nüüd tuvasta kes ja kust. Kes tahab võib paki teele saata märkamatult. Eesti Post veel viib selle paki otse kliendi juurde - milline super teenus ikka icon_lol.gif.

viimati muutis runover 05.12.2006 14:41:25, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raimo21
HV kasutaja

liitunud: 10.09.2004




sõnum 05.12.2006 12:54:27 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
See uus poliitika käib ikka Eesti Posti kohta ikka jah icon_question.gif ,mitte ELS-i kohta icon_question.gif ,Kui Eesti Posti kohta siis olen ma päästetud icon_razz.gif ,Kui ELS-i kohta kah siis ...
houston we have a problem icon_neutral.gif


ELS minu teada ei toimeta pakke postkasti vaid inimesele kätte ja seda allkirja ja isikuttõendava dokumendi asemel mille numbri nad ka üles märgivad... et ei tohiks sellist jama tekkida ja kui tekib siis on võimalik kindlaka teha kuhu pakk toimetati ja et see isik ei olnud kohe päris kindlsti sina.. ja siis jamama hakata
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Celeron
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003




sõnum 05.12.2006 12:55:21 vasta tsitaadiga

raimo21 kirjutas:
tomorrow kirjutas:
See uus poliitika käib ikka Eesti Posti kohta ikka jah icon_question.gif ,mitte ELS-i kohta icon_question.gif ,Kui Eesti Posti kohta siis olen ma päästetud icon_razz.gif ,Kui ELS-i kohta kah siis ...
houston we have a problem icon_neutral.gif


ELS minu teada ei toimeta pakke postkasti vaid inimesele kätte ja seda allkirja ja isikuttõendava dokumendi asemel mille numbri nad ka üles märgivad... et ei tohiks sellist jama tekkida ja kui tekib siis on võimalik kindlaka teha kuhu pakk toimetati ja et see isik ei olnud kohe päris kindlsti sina.. ja siis jamama hakata

Minult ja minu kodustelt pole kordagi dokumenti küsitud icon_rolleyes.gif allkirja vaid
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-m6mmik-
Kreisi kasutaja
-m6mmik-

liitunud: 24.02.2005




sõnum 05.12.2006 12:57:26 vasta tsitaadiga

Imho see uus eesti posti poliitika on paras bullshi*. Ei tea kas tarbijakaitse ei saa kuidagi seesguse probleemi juures aidata? Mina kui Eesti Posti teenuse tarbija ju võin sattuda ohvriks, kui näiteks postiljon minu pakki postkasti surub ja vb ära lõhub
_________________
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 05.12.2006 13:09:12 vasta tsitaadiga

Üks lahendus on lasta tellitud pisipakk veidi suuremasse pappkasti panna.
Mina olen mitu korda nii teha lasknud. (oleneb kas tarnija sellega jälle nõus on icon_confused.gif )

näiteks mänguplaat tuli mulle u 20cm*30cm pakis icon_lol.gif mis ei mahu kuidagi mu postkasti icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2006 13:16:25 vasta tsitaadiga

tuleb tõesti postkast poole pisemaks saagida icon_neutral.gif
Kommentaarid: 146 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
finalfanta
HV kasutaja
finalfanta

liitunud: 08.05.2004




sõnum 05.12.2006 13:48:53 vasta tsitaadiga

Mul juhtus üks gamecube dvd nii postkasti, et veerand osa parbist oli postkasti avause vahele lükatud ning ülejäänud oli lihtsalt postkastist väljas. Üks teine mäng ei olegi mulle kahe kuu jooksul veel kohale jõudnud. Netipood andis küll raha tagasi, aga miks peaksid nemad maksma, kui sellist sigadust nüüd tehakse. Mul on tõesti plaan postkasti avaust väiksemaks teha, kuid samas elan ma üürikorteris ja ma ei tea, kas tohin seda. Praeguseks ootan veel kahte pakki, mis pole mulle kuu aega saabunud, ebay müüjatelt on raha raskem tagasi ka saada ning oht veel negatiivseks feedbackikski.

Helistasin minagi Eesti posti ning nemad ütlesid, et ma ei oska pisipakil ning panderollil vahet teha. Pisipakki nime kandvad esemed saab alati postkontorist, kuid panderolli puhul on kirjakandjal kohustus panna see igal võimalusel postkasti ning kui see ei mahu viiakse pakk tagasi ning vormistatakse teade.

_________________
Still lost in the noise...
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
theweirdon
HV vaatleja

liitunud: 02.06.2006




sõnum 05.12.2006 14:36:52 vasta tsitaadiga

Noh meil oli vahepeal kohalikus postkontoris mood osad tellitud ajalehed lihtsalt leti pelat maha müüa ja eks sa tõesta et see leht läks kaduma enne kui üldse jõudis postkastini, aga jah ega eesi "ärimehed" ei mõtle, et mis on nende kliendile kahjulik ei ole mitte teps neile kasulik, lihtsalt lõpetatakse antud teenuse kasutamine.
_________________
Mul on alati oma arvamus, tihti mõjutavad seda mitmed ebaloogilised tegurid,kuid ta on ikkagi minu oma! Miks ei võiks loll ise kah aru saada, et ta on loll!!!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.12.2006 15:10:23 vasta tsitaadiga

tellisin ka endale ekspressi
5 esimest nädalat oli leht postkastist kadunud ilma et oleks seda näinudki
nüüdsest tellin kõik endale tööjuurde valvelauda, kus on eelnevalt valvuriga kokku lepitud ja seega on mu pakkidel Falcki valve 8)

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2006 15:20:58 vasta tsitaadiga

Endal oli vahepeal õnne omada postiljoni, kes põnevamad saadetised endale võttis. icon_rolleyes.gif

ELS'ist ma parem ei räägigi...
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Celeron
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003




sõnum 05.12.2006 15:56:52 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
Endal oli vahepeal õnne omada postiljoni, kes põnevamad saadetised endale võttis. icon_rolleyes.gif

ELS'ist ma parem ei räägigi...


Mine pollarisse! Selline asi ei kõlba kuhugile ja ajab mind väga marru, eriti teades, et mul on 800.- pakk tulekul icon_smile.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marttisiitsman
Kreisi kasutaja
marttisiitsman

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2006 19:26:31 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Üks lahendus on lasta tellitud pisipakk veidi suuremasse pappkasti panna.
Mina olen mitu korda nii teha lasknud. (oleneb kas tarnija sellega jälle nõus on icon_confused.gif )

näiteks mänguplaat tuli mulle u 20cm*30cm pakis icon_lol.gif mis ei mahu kuidagi mu postkasti icon_biggrin.gif


Kui muu ei aita, siis on see hea idee. PAki hind on nii või naa kaalu järgi (kui just üle normmõõtmete pole).
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 05.12.2006 19:31:10 vasta tsitaadiga

Mul käivad postipakid postkontoris oleva postkasti kaudu "n6udmiseni", pole mingit muret sellega, et postipakke üritataks väraval olevasse postkasti suruda. 8)
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vanarebane
Kreisi kasutaja
vanarebane

liitunud: 08.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2006 19:52:00 vasta tsitaadiga

mul on ka kahtlast kammi olnud. Ükskord tuli pakk mis oli 20 grammi ja pidin postkontori järgi minema. Teinekord tuli 3 PB suuruselt paksu raamatud ühes pakendis ja enäe.. leian selle enda aia vahelt icon_biggrin.gif
Päev oli vihmane ja hea et pakk oli pandud kilese (saatja poolt muidugi)

_________________
Tähenärimine on hammastele kahjulik!
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005




sõnum 05.12.2006 21:31:56 vasta tsitaadiga

Ei tea kas postitöötaja siis mingi õhukese kileümbrisega CD (DVD) ka mingisse suurde tühja metallist postkasti põhja laseb kukkuda kui mul metallist (plekist) postkast on? Jõudu tööle siis. icon_lol.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.12.2006 21:34:30 vasta tsitaadiga

Mobileman kirjutas:
Ei tea kas postitöötaja siis mingi õhukese kileümbrisega CD (DVD) ka mingisse suurde tühja metallist postkasti põhja laseb kukkuda kui mul metallist (plekist) postkast on? Jõudu tööle siis. icon_lol.gif
mis sellega juhtuma peaks? icon_rolleyes.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Eesti Posti uus pisipakkide poliitika mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.