Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Paluks abi Windows 98 SE viirus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tibu
HV vaatleja
tibu

liitunud: 04.01.2002




sõnum 09.01.2003 11:45:14 Paluks abi Windows 98 SE viirus vasta tsitaadiga

Tere!
Paluks teid väga, et aitaksite mind.
Mure selline, et all majas, ühes masinas ei läinud enam windows tööle. Läksin vaatama biossist laeb ülesse, kõik mälud ja cd ja a kettad tunneb ära aga jääb siis seisma ja ütleb, et pane noh start-up disk sisse.Ei leia aktiivseid partitsioone(oli vist nii).Nii lasen siis a:\ pealt käima panen fdisk ja vaatan aktiivseid partitisioone.
Näen.
1.Mingi NOVELLE 0% kasutust ei tea mis on.
2.Siis 67%, suurus
3.Siis mingi kolmas.
Need kaks on mul sees erinevad kettad aga sellest esimesest pole mul aimugi.
Teen selle viimase sealt AKTIIVSEKS ja lähen välja.
Teen restardi,võtan diski välja, lasen käima joosta.Nüüd tuleb kõige huvitavam sellist asja ma pole veel näinud,et punasega NOTICE ja seal all et see on piraattarkvara et litsensid on tühistatud.
siis veel mingit juttu ja kõik edasi ei saa, kas mingit muud võimalust peale uue windowsi või formati pole, näiteks mingit autodiski mis teeks midagi.
Ah lasin tolle novelli maha kah.
Ei osanud enam midagi teha nüüd panin enda arvutile selle teise kõvaketta juurde ja lasin windowsi(minul xp).
Kohe tegi norton 2003 kindlaks, et see on W32.OPASERV.K.WORM. Tõmbasin internetist kohe selle vastuvärgi.
Aga nüüd jama, proovisin enda õige kõvaketta pealt seda faili käivitada aga ei lasknud siis proovisin koppida selle viirusega kõvaketta peale, aga minu üllatuseks oli see TÜHI.
Esiteks kas see on selline viirus mis teeb kõvaketta tühjaks ja teiseks kas mina äkki ei teinud valet partitsiooni(vaata eestpoolt) või mis see oli et 67%, suurus ja teine 100%.
Tegin viimase aktiivseks ennem aga kui oleks esimese teinud kas siis oleks näidanud?.
Segane jutt sai.
1. Kas see viirus võis kõvaketta tühjaks teha peale selle et ei lase käima?
2.Ei taha formatti teha kuna seal on tähtsad failid peal.
3.Kas selle aktiivseks muutumisega võib mul selle kõvaketta faile näitama hakata, siis saaks need failid endale kõvaketta peale ja siis formatt.
Ei taha ennem format c teha kui dokumendid on käes, viirusega kõvaketta peal polnud mingid mängud ega ka muusika vaid DOKUMENDID.
Sai pikk tekst loodedavasti keegi vaatab seda teemat,viitsib minu teksti läbi lugeda ja vastab mulle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 14.04.2002




sõnum 09.01.2003 11:56:20 vasta tsitaadiga

loe siit
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
s.p.o.c.k
HV kasutaja
s.p.o.c.k

liitunud: 29.11.2002




sõnum 09.01.2003 12:12:18 vasta tsitaadiga

Pagan, sa oled hea portsu otsa sattunud, tunnen kaasa. Kuna sa oled juba "illegal... jne" hoiatust näinud, on viirus aktiviseerunud ja oma halvava töö ära teinud. Pead oma kõvaketta teise masinasse panema (korraliku av-ga) ja siis katsetama, kas mõni partitsioon on loetava failisüsteemi säilitanud. Kui ei, siis... Data recovery on keeruline teema. Kui saad oma failid kätte, on pool tööd tehtud. Siis lähed oma masina juurde tagasi, ühendad ketta tagasi ja buudid Win 98 plaadilt üles, kui CMOS pole mingit paska täis kirjutatud. Ilmselt pole, kui POST töötab (need teated buudi ajal). Käivitad fdiski ja teed uue primaarse partitsiooni, märgid aktiivseks. Seejärel formaadid üle ja käivitad setupi. Õnnestumise korral kopeerid failid tagasi ja hangid endale korraliku viirusetõrje.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Paluks abi Windows 98 SE viirus
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.