Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia lisas 5G kiirused kõigisse erakliendi mobiilipakettidesse märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2024 13:14:09 Telia lisas 5G kiirused kõigisse erakliendi mobiilipakettidesse vasta tsitaadiga


PRESSITEADE - Telia tõi 10. juunil esimese kohaliku mobiilioperaatorina välja uued eraklientidele mõeldud mobiilipaketid, mis on kõik varustatud 5G võimekusega.

Tegu on Eestis esmakordse sammuga, kuna erinevalt varasemast sisaldub 5G nüüd ka väiksema mahuga mobiilipakettides. Teised kohalikud mobiilioperaatorid pakuvad 5G-d endiselt vaid suurema mahuga pakettides.

Telia ühendusteenuste osakonna juhi Evelin Neeroti sõnul on mobiilipakettide värskendamine iga paari aasta tagant tavapärane praktika. Seekordse uuenduse muudab aga eriliseks see, et maailma hetke kõige võimekam mobiilsidetehnoloogia on nüüd kasutatav kõigis uutes Telia Mobiilse elu pakettides.
„Viimase paari aastaga on 5G seadmete hulk meie võrgus väga kiiresti kasvanud ning täna kasutavad juba pea pooled Telia mobiilikliendid 5G telefone. Samuti oleme suure osa Eesti elanikkonnast tänaseks katnud 5G võrguga. Seega on igati õige aeg teha 5G tehnoloogia eelised laiemalt kättesaadavaks,“ kommenteeris Neerot.

Neeroti kinnitusel saavad alates 10. juunist Telia erakliendid valida 5 erineva Mobiilse elu paketi vahel, mis kõik sisaldavad ka 5G-d. Valikusse kuuluvad 3GB, 8GB, 16GB, 50GB ja piiramatu mahuga paketid. Neist neli viimast on nn jagatavad paketid, mis tähendab, et mobiilipaketis sisalduvat andmemahtu saab jagada kuni 5 erineva pereliikme ja/või seadme vahel.

Kõik olemasolevad Telia mobiilikliendid, kes kasutavad varem soetatud mobiilipakette, saavad oma pakettide kasutamist soovi korral jätkata ning uute pakettide tulek nende harjumuspärast teenuse kasutamist ei mõjuta. Kui kliendil on siiski soov oma vana pakett vahetada uue, 5G-d sisaldava paketi vastu, saab seda mugavalt teha Telia iseteeninduses.

Telia on tänaseks katnud oma 5G võrguga enam kui 80% Eesti rahvastikust ning üle 70% riigi territooriumist. 2024. aasta lõpuks on ettevõtte plaan katta 5G leviga 95% Eesti elanikkonnast.

Kõige populaarsemad 5G telefonid Telia võrgus
(juuni 2024 seisuga)

1. iPhone 13
2. iPhone 12
3. iPhone 14 Pro
4. iPhone 13 Pro
5. Samsung Galaxy A52s
6. iPhone 14
7. Samsung Galaxy A53
8. Samsung Galaxy A54
9. iPhone 15 Pro
10. Samsung Galaxy S22

Allikas: www.telia.ee

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 10.06.2024 13:28:52 vasta tsitaadiga

Vana hea. Uued paketid peale, suurema mahu ja hinnaga. Ja vanad kaotatakse.

Mobiilse elu hea mugav võimalus on näiteks paar korda aastas suuremamahuline pakett tellida. Aga tagasi lahjema peale enam pole kuhugi minna.. Ja nii see arve pidevalt kasvab..
Antud juhul 5G'st pole mul sooja ega külma.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Forss
HV kasutaja
Forss

liitunud: 11.04.2004




sõnum 10.06.2024 13:44:52 vasta tsitaadiga

Pealkirja võiks ära vahetada.

Kontrollisin, minu 400GB pakett ikka 4G.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2024 13:48:16 vasta tsitaadiga

Forss kirjutas:
Pealkirja võiks ära vahetada.

Kontrollisin, minu 400GB pakett ikka 4G.


Jep. Pealkiri on paljulubav, kuid tekstist selgub reaalsus:
tsitaat:
Kõik olemasolevad Telia mobiilikliendid, kes kasutavad varem soetatud mobiilipakette, saavad oma pakettide kasutamist soovi korral jätkata ning uute pakettide tulek nende harjumuspärast teenuse kasutamist ei mõjuta. Kui kliendil on siiski soov oma vana pakett vahetada uue, 5G-d sisaldava paketi vastu, saab seda mugavalt teha Telia iseteeninduses.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 10.06.2024 14:12:34 vasta tsitaadiga

ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes kasutaks telia ilget kirvest leti pealt pakutavat paketti. Ilmselt saadi sellest lõpuks kontori kõrgematel korrustel ka aru ja nüüd üritatakse mingi näkase 5g lubadusega kliente oma olemasolevate sooduspakettide pealt ära saada. Põrgut, isegi superi kõnekaardile (sh ka olemasolevatele klientidele) lisati 5g tükk aega tagasi ilma mingi kobinata, lepingulisi kliente kotitakse aga täiega.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2024 14:21:22 vasta tsitaadiga

Forss kirjutas:
Pealkirja võiks ära vahetada.

Kontrollisin, minu 400GB pakett ikka 4G.

Kui enne selle pqketi valimist oli 5G, siis on sama 5G ka sel paketil...isiklikult kinnitan seda

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2024 14:41:45 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Forss kirjutas:
Pealkirja võiks ära vahetada.

Kontrollisin, minu 400GB pakett ikka 4G.

Kui enne selle pqketi valimist oli 5G, siis on sama 5G ka sel paketil...isiklikult kinnitan seda


Küsimus mitte selles, et kelleltki oleks varasem 5G ära võetud vaid selles, et pealkiri lubab kõikidele erakliendipakettidele 5G lisamist.
Seda siiski ei juhtunud, uudise tekstis on kirjas, millistele konkreetsetele erakliendi pakettidele 5G lisati.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forss
HV kasutaja
Forss

liitunud: 11.04.2004




sõnum 10.06.2024 15:15:07 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:

Küsimus mitte selles, et kelleltki oleks varasem 5G ära võetud vaid selles, et pealkiri lubab kõikidele erakliendipakettidele 5G lisamist.
Seda siiski ei juhtunud, uudise tekstis on kirjas, millistele konkreetsetele erakliendi pakettidele 5G lisati.


Just.

Pealkiri tuimalt valetab.

"Telia lisas 5G kiirused kõigisse erakliendi mobiilipakettidesse"

Ei tea, kas see Taneli väljamõeldud vale või Telia poolne eksitamine.

Kodulehel sellist pressiteadet ei leidnud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2024 15:19:06 vasta tsitaadiga

Telia saadetud ametlik pressiteade.
Ilmselt automaatset 5G lisamist siis polegi.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.06.2024 15:21:13 vasta tsitaadiga

Eks nagu ikka kehtib see vaid hetkel valitatavatesse pakettidesse. Ehk siis enam pole võimalik tellida uut paketti Telialt, kus pole 5G-d.
Kui sul on muldvana pakett, kus näiteks pole isegi 4G'd, siis keegi seda omapoolselt ümber ei muuda.


viimati muutis mikk36 10.06.2024 15:21:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 10.06.2024 15:21:14 vasta tsitaadiga

Forss kirjutas:
Ei tea, kas see Taneli väljamõeldud vale või Telia poolne eksitamine.

Kodulehel sellist pressiteadet ei leidnud.

Postimehes "mõeldakse" vähemalt samamoodi
https://majandus.postimees.ee/8037941/telia-lisas-5g-kiirused-koigisse-erakliendi-mobiilipakettidesse
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 10.06.2024 19:30:19 vasta tsitaadiga

Jõle kallid paketid ja kas 3GB on suur maht tänapäeva mõistes ? 13 euro kuuarve kohta on ikka korralik näkku sülitamine.
Selle raha eest võiks miinimum 10GB olla. Ma siis muudaks ümber 5G peale.
Hetkel on mul 15GB mahtu ja pisut üle aasta tagasi veel maksin 10 euro kuus selle eest.
Nüüd on siin igasugu maksude suurenemise tõttu kasvanud pisut üle aasta jooksul 14.85 euro peale kuus.
Mitte et mul seda kiirust vaja oleks, sest 4G on juba rohkem kui mul kunagi vaja läheb kiiruse mõttes.


Ja siis toovad välja ainult need Samsungi ja Apple telefonid mis toe saavad. Samas 5G telefone on igast brandist juba täiesti normaalne saadaval. Neid 4G telefone jääb aina vähemaks mida on võimalik osta.
Üldse võiks selle 5G avada kõigile ilma et peaks midagi muutma lepingus. Kui su seade toetab siis võiks lasta kasutada.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2024 11:03:52 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
Jõle kallid paketid ja kas 3GB on suur maht tänapäeva mõistes ? 13 euro kuuarve kohta on ikka korralik näkku sülitamine.
Selle raha eest võiks miinimum 10GB olla. Ma siis muudaks ümber 5G peale.
Hetkel on mul 15GB mahtu ja pisut üle aasta tagasi veel maksin 10 euro kuus selle eest.
Nüüd on siin igasugu maksude suurenemise tõttu kasvanud pisut üle aasta jooksul 14.85 euro peale kuus.
Mitte et mul seda kiirust vaja oleks, sest 4G on juba rohkem kui mul kunagi vaja läheb kiiruse mõttes.


Ja siis toovad välja ainult need Samsungi ja Apple telefonid mis toe saavad. Samas 5G telefone on igast brandist juba täiesti normaalne saadaval. Neid 4G telefone jääb aina vähemaks mida on võimalik osta.
Üldse võiks selle 5G avada kõigile ilma et peaks midagi muutma lepingus. Kui su seade toetab siis võiks lasta kasutada.


5G põhiline eelis peaks olema võrreldes 4G'ga palju parem latency ja masti võime teenindada korraga rohkem kliente, mitte nii väga up ja down kiirus. Kellel ja kui palju seda latency't vaja on, see on igaühe oma teema.

Eks turunduse inimesed üritavad selle 5G uudsusega lüpsta nii palju kui annab, enne kui see kõigile vaikimisi vabaks antakse.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arx009
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2024 13:45:17 vasta tsitaadiga

Teenusepakkuja vahetusega ähvardades saab iga operaatori poolt välja hõigatud paketihindadest kõvasti maha tingida. Telia 16GB paketi eest maksan ma kordades vähem, kui letihind on ja ma ei usu, et ma mingi erikohtlemise osaliseks sain. Teenindaja küll ütles, et väga special price, aga seda ta ütleb arvatavasti igaühele icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2024 15:46:32 vasta tsitaadiga

arx009 kirjutas:
Teenusepakkuja vahetusega ähvardades saab iga operaatori poolt välja hõigatud paketihindadest kõvasti maha tingida. Telia 16GB paketi eest maksan ma kordades vähem, kui letihind on ja ma ei usu, et ma mingi erikohtlemise osaliseks sain. Teenindaja küll ütles, et väga special price, aga seda ta ütleb arvatavasti igaühele icon_biggrin.gif


12€ 400GB 5G pakett Telias kaheks aastaks
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.06.2024 17:36:38 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
arx009 kirjutas:
Teenusepakkuja vahetusega ähvardades saab iga operaatori poolt välja hõigatud paketihindadest kõvasti maha tingida. Telia 16GB paketi eest maksan ma kordades vähem, kui letihind on ja ma ei usu, et ma mingi erikohtlemise osaliseks sain. Teenindaja küll ütles, et väga special price, aga seda ta ütleb arvatavasti igaühele icon_biggrin.gif


12€ 400GB 5G pakett Telias kaheks aastaks

icon_lol.gif
“Hea diil” tundub
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2024 18:35:59 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
arx009 kirjutas:
Teenusepakkuja vahetusega ähvardades saab iga operaatori poolt välja hõigatud paketihindadest kõvasti maha tingida. Telia 16GB paketi eest maksan ma kordades vähem, kui letihind on ja ma ei usu, et ma mingi erikohtlemise osaliseks sain. Teenindaja küll ütles, et väga special price, aga seda ta ütleb arvatavasti igaühele icon_biggrin.gif


12€ 400GB 5G pakett Telias kaheks aastaks

Sain eelmine aasta 4,58€ eest 400G kaheks aastaks - küll 4G - aga suva. Piisab sellest hetkel küll....
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2024 21:15:45 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
K3ndu kirjutas:
arx009 kirjutas:
Teenusepakkuja vahetusega ähvardades saab iga operaatori poolt välja hõigatud paketihindadest kõvasti maha tingida. Telia 16GB paketi eest maksan ma kordades vähem, kui letihind on ja ma ei usu, et ma mingi erikohtlemise osaliseks sain. Teenindaja küll ütles, et väga special price, aga seda ta ütleb arvatavasti igaühele icon_biggrin.gif


12€ 400GB 5G pakett Telias kaheks aastaks

Sain eelmine aasta 4,58€ eest 400G kaheks aastaks - küll 4G - aga suva. Piisab sellest hetkel küll....

Mul ühel numbril 6, ühel 7 ja ühel 8€ 5G @400gb

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2024 16:06:02 vasta tsitaadiga

Räägite nüüd mingitest ärikliendi pakettidest või erakliendi omadest?
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2024 17:36:57 vasta tsitaadiga

Ikka era
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2024 14:39:21 vasta tsitaadiga

Samuti 400GB soodukas ja 5G pole kusagil, ei usu ka et kunagi tuleb.
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 174
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia lisas 5G kiirused kõigisse erakliendi mobiilipakettidesse
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.