Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  UGREEN NASync Arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Eddynstain
HV kasutaja
Eddynstain

liitunud: 13.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2024 01:28:31 UGREEN NASync Arutelu vasta tsitaadiga



Selle aasta alguses tundsin vajadust isikliku NAS'i järgi, kuna erinevate videoprojektide failide hoiustamine muutus liiga tülikaks. Peale väikest uurimustööd sain aru, et kõige targem on ilmselt DIY lahendus, kuna Synology, QNAP jms suured tegelased pakuvad suht lahja riistvaraga masinaid päris krõbedate hindadega. Mõneks ajaks jäi see idee pausile ja siis paar kuud tagasi kogemata nägin reklaami, et UGREEN on käima pannud kickstarteri kampaania, et turule tulla oma NAS seadmetega. Samuti saatsid nad pre-release mudeleid laiali erinevatele YouTuberitele, kes nende kohta väga head tagasisidet andsid.

Viskasin pilgu peale ja jäi silma paar mudelit, mis olid minu jaoks väga hea hinna ja konfiguratsiooni suhtega.

Mudelid ja hinnad (väikses kirjas MSRP)
Spoiler Spoiler Spoiler

Üldiselt on kickstarteril suhteliselt kehva maine, kuna liialt palju on läbi aastate olnud projekte kus toetajad lõpuks üle lastakse. Ning igalpool on ka kirjas, et "rewards aren't guaranteed".

Aga kuna tegemist on nii suure ja tuntud firmaga, mille teised erinevad tooted on mind hästi teeninud ja pakkumine liiga hea, siis otsustasin otse läbi kickstarteri early bird hinnaga osta ühe DXP6800 Pro, mis tänaseks päevaks on juba postitatud ja teel minuni.

Toetajad vaikselt saavad oma seadmeid kätte ning redditis on juba kõva arutelu käimas, kuid mõtlesin ka teha teema siia, et veidi kaasmaalastega diskussiooni pidada nende masinate ning ka uhiuue UGOS opsüsteemi kohta. Leidub ehk veel keegi kes kickstarteri raames selle seadme ostis või lihtsalt huvi tunneb.

Mõned pre-release ülevaated ka


Link



Link



Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 10.06.2024 07:55:56 vasta tsitaadiga

Märgime teema ära..
nende koduleht väga usaldust ei ärata, otsi tehnilisi andmeid taga ja siis ka nt voolutarbest peale toiteploki parameetrite välja lugeda ei õnnestunud.
Endal peale Synology NAS-ide kogemust ei ole aga synod on end tõestanud, ja ise olen rahule jäänud
Laias laastus synodel kaks suunda milles silma paistavad:
- tarkvara, toimiv ka kodukasutaja jaoks, lisaks nt "surveillance station", kus saab 2 kaamera litsentsi kaasa, et oma NAS-ist kergesti videovalve süsteem teha.
- energiatarve, syno uued mudelid saavad tihti kriitikat "nõrga" raua pärast aga alati jõutakse arutelus teemani, kus syno valitud raud teeb täpselt seda mida lubab ja 24/7 võimalikult madala energiakuluga. Energiakulu on tihti komistuskiviks ka iseehitatud NAS-idele, kus raud+soft tuleks nagu odavamalt kätte aga kui juhe koguaeg seinas, ei õnnestu energiatõhususes päris NAS-idele konkurentsi pakkuda.

Kuna NAS-id on tihti pika kasutuseaga, on oluline ka tarkvara pool, kas uue tulija tootele ka 2-5-10 aasta pärast turva jm uuendusi tuleb..
Samas kõik tooted on kunagi olnud "uued tulijad" ja kes teab ehk saab Ugreenist syno "killer" icon_smile.gif
MRSP hinnad väga võileiva hinnad ei tundu, et tormaks rabama lootuses, et selle raha eest NAS-i küll ja veel icon_rolleyes.gif

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eddynstain
HV kasutaja
Eddynstain

liitunud: 13.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2024 08:32:14 vasta tsitaadiga

MSRP hinnad tõesti ahvatlevad ei ole. Miskipärast kahtlen, et selliste hindadega lõplikult müüki tulevad - pigem tundub, et taheti kickstarteriga lihtsalt fomot tekitada veidi.

Enda jaoks oli antud kontekstis siiski suht lihtne valik(DXP6800Pro):
- i5 (10c 12t) prose
- 8GB Ram (lihtsasti upgradeitav, tegelt nendel kallimatel mudelitel võiks juba min 16gb olla tehasest)
- kuni 6 ketast
- 2x 10Gbit RJ45
- 2x ThunderBolt 4
- 2x nvme pesa
- 1x pcie x4 pesa
- kogu kompott päris kenas karbis ja ainult ~600€


See energiatarbimine on tõesti üks küsimus, millele vastati ainult kuskil kickstarteri kommentaariumis.

tsitaat:
idle:

DXP8800PRO: 30.3W

DXP2800: 9.85W

disk are running:

DXP8800PRO: 81.76W

DXP2800: 16.77~26.92W

DXP4800: 29.279W

DXP4800 PLUS: 32.608~51.437W

full load:

DXP8800PRO: 125.95W

DXP2800: 51.29W

DXP4800: 73.138W


Ja tarkvara pool on ka hetkel selline nii ja naa. Nende enda UGOS tundub erinevate videote järgi täitsa funktsionaalne ja lihtne kasutada, aga kuna ta on liiga uus, siis pikaajalisemad NAS'i kasutajad lükkavad tõenäoliselt mingi FreeNas, TrueNas või Unraidi sinna peale(endal sama plaan). Algselt tegelikult ei tahtnud ugreen isegi garantiid pakkuda seadmetele millele on mitteoriginaal OS paigaldatud, aga inimesed said suht ruttu kurjaks sellepeale ja siis ugreen tegi ikkagi sammu tagasi ja nüüd lubab seda.

Aga igatahes konkurents on alati tore. Eks enda eksemplari kätte saan siis jagan muljeid.


viimati muutis Eddynstain 10.06.2024 13:51:46, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2024 08:42:31 vasta tsitaadiga

Prillpapa, Kõik tänapäevane raud ja soft annab ju lihtsalt timmida oma äranägemise järgi. Pigem on vastupidi, et Synology jm valmis süsteemid kasutavad liiga vana rauda, mis tarbib palju voolu, on oma seadistustes liiga piiratud ja ei saa kõigele ligi.
Mul tiksub kodus oma koostatud ja üle keskmise võimekas Truenas kast, mis on päris kindlasti parema võimekuse/voolutarbe suhtega kui ühegi tootja NAS.
Mis puutub hot-swap võimalusega kastidesse, siis kodukasutuseks enamasti mõttetud ja lärmakad. Ma võib-olla 3a jooksul korra vahetan mingit ketast. Selleks vahetuseks suudan 5 lisaminutit küll varuda.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.06.2024 09:18:19 vasta tsitaadiga

Võimekuse/voolutarbe suhe on ehk määrav siis, kui see on enamuse ajast koormuse all. Kas kodune NAS on sellise koormuse all, et see suhe oleks määrav? Või on tegu siiski enamuse ajast idles istuva seadmega?
Tõenäoliselt viimane, mis tähendab et üsnagi tähtis osa on tühjalt seistes võimalikult madal voolutarve. Lõppkokkuvõttes loeb see, mis päeva/kuu lõpuks kokku kulub seinast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2024 10:31:58 vasta tsitaadiga

Eks see suuresti oleneb, mida NAS teeb. Kui NAS täidab ainult varunduse/arhiivi rolli, siis pole mõtet väga hea IPC ja kiire võrguga asja teha/osta.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 10.06.2024 16:55:12 vasta tsitaadiga

Neid NAS'i projekte tekib ikka aeg-ajalt, aga enamus vajuvad ära ja no ei ole kellelgi siiani midagi uut ja revolutsioonilist pakkuda, et synology't lüüa. Synology teeb vägagi optimaalse riistvaraga asju, seal on kõike täpselt niipalju, kui vaja, ei midagi enamat. Tahad rohkem, ostad kangema mudeli, tahad hirmsas koguses vm'e jooksutada, ostad arvuti ja paned kettad sisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 12.06.2024 14:45:30 vasta tsitaadiga

Nõustun eelnevaga. Olen seni omanud 3 erienvat Synology NAS'i ja olen rahul olnud peamiselt. Seda siis upgrade path osas. Ostad uue + seeria, lükkan vana ja uue samasse võrku paned vastava softi käima ja kolitakse data üle uuele ning ainult paar asja pärast uues teha ning voila tehtud. Üsna lihtne lahendus. Lisaks seadistuse õpetused on ka olemas suures koguses youtuubis isegi algajatele.
Ainus asi, mis mulle ei meeldi 10G lan on neil eraldi proprietary tootena. Ehk siis pead ostma nende endi lisana.

Praegu jookseb 2 Synology Nas'i korraga ja elu on lill. Vana kust ma kolisin asjad ümber tegin lihtsa liigutusega eraldi backupi masinaks.

Ugreen osas olen vaadanud ja peamine seisukoht on see, et neil on OS ja featuurid ikka omajagu maas ja kehvem kui Synologyil. Kui see piirang on ok ja nõus ise rohkem pusima, et asju tööle saada, siis vb neile piisab. Hind ei ole jah sugugi parem kui Synol.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 12.06.2024 15:29:19 vasta tsitaadiga

Synot tarkvara poolest püüda on ikka väga raske, järelejõudmiseks pead riistvara tasuta ära andma. See 10G on üsna mõttetu enamike mudelite puhul, nad lihtsalt ei anna seda välja, 2.5G on lagi ja selleks pole isegi SSD kettaid sisse vaja (kui on vähemalt 3 ketast).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2024 15:42:17 vasta tsitaadiga

Neile ilmselt saab edukalt kas Truenas või Unraid peale lasta. Nende oma tarkvarale just suuri lootusi ei paneks.
Keskmisele kodukasutajale on Truenas overkill, aga Unraid täpselt paras.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 12.06.2024 15:47:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Synot tarkvara poolest püüda on ikka väga raske


Minumeelest oleks nad võinud pigem mõnda valmis NAS'i softi kõvasti sponsoreerida või üles osta, selle asemel, et jälle mingit oma asja teha.
Paremast riistvarast pole kasu, kui sul pole sellega softi puudumise tõttu midagi peale hakata. Eks siin igasugustel on oma NASid (D-Link, Asus jms.) kuid läbi pole neist ükski löönud. Kui võibolla Qnap mingil määral.
Arvata võib et see UGREEN jääb nišitooteks mingiks ajaks, enne kui unustuse hõlma vajub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 12.06.2024 16:00:28 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Neile ilmselt saab edukalt kas Truenas või Unraid peale lasta. Nende oma tarkvarale just suuri lootusi ei paneks.
Keskmisele kodukasutajale on Truenas overkill, aga Unraid täpselt paras.


TrueNAS on shit, mitte overkill.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 12.06.2024 16:05:05 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
See 10G on üsna mõttetu enamike mudelite puhul, nad lihtsalt ei anna seda välja, 2.5G on lagi ja selleks pole isegi SSD kettaid sisse vaja (kui on vähemalt 3 ketast).


On sul endal kogemus, mis mudelitega? Mina tean, sest ma ise oman syna millel 10G. Väga lähedal 10G ja tavalise syno enda HDD raidiga, sinna kopeerimise kiirus.

Väga huupi pakkumine, selle kohta on isegi youtube'is olemas videosid kus testitud.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 12.06.2024 16:45:37 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Markos kirjutas:
See 10G on üsna mõttetu enamike mudelite puhul, nad lihtsalt ei anna seda välja, 2.5G on lagi ja selleks pole isegi SSD kettaid sisse vaja (kui on vähemalt 3 ketast).


On sul endal kogemus, mis mudelitega? Mina tean, sest ma ise oman syna millel 10G. Väga lähedal 10G ja tavalise syno enda HDD raidiga, sinna kopeerimise kiirus.

Väga huupi pakkumine, selle kohta on isegi youtube'is olemas videosid kus testitud.


Ma benchisin põhjalikult oma 423+'i ja sain sisemised kiirused keskmiselt 350MB/s, siis mis imet me ootaks 10G kaardiga ? 923+ on sisuliselt sama riistvara, ainult prose on teine. Xeon prosedega RS mudelid võivad anda küll, aga need on teine ooper juba.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 12.06.2024 16:59:37 vasta tsitaadiga

Minu kogemus on 1522+ peal (4x18TB Ironwolf pro nas kettad). See on AMD põhjal. Arvutist NAS'i kopeerimisel suurim kiirus oli 1GB/s aga muidu jäi sinna 700-900MB/s vahele. Kuna kiirus on suur, siis tihti kopeerimine lõpeb enne kui kiirus alla jõuab tulla üldse.

Enne 10G lan arvutisse ja NAS'i lisamist + 10G switch oli kopeerimise kiirus capitud ca 230MB/s peale samad kettad ja raid.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 12.06.2024 17:31:48 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Ainus asi, mis mulle ei meeldi 10G lan on neil eraldi proprietary tootena. Ehk siis pead ostma nende endi lisana.

See omaenda firmanimega asjadele orienteerumine on neil üks paha kiiks, aga rohkem annab see tunda ketaste puhul. Muidu kehtib sama tõde mis alati, suuremate tööde jaoks tuleb võtta lihtsalt suurem haamer, ehk siis kast millel oleks täismõõdus PCIExpressi pesa, mingi vanem rackstation võttis küll ilusasti kõige tavalisema Inteli SFP+ kaardi ja 10G fiibrimooduli külge. Kiirus.. ütleme, et on tunduvalt parem kui 1G otsaga icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 12.06.2024 17:36:32 vasta tsitaadiga

pppd, DIY puhul on alati parem, kui ise teha kõik. Minu eesmärk oli väike kast ehk mini variant ja OS, mis minu nõuetele vastab ja tugi olemas. Ehk siis ei näinud vajadust oma aega ja energiat sinna panna ja täismõõdus kõik ehitada icon_smile.gif Ei ole olnud plaanis mingit täismõõdus racki ehitada.
Ma vist mingis teemas mainisin, et kõik on mul all-in-one NAS'is. Töötab backupina, Roon serverina, ripitud flac muusika hoidlana ja noh siis need filmid icon_biggrin.gif
Lisaks jookseb ka docker seal, kus mõningaid asju teen jne.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 12.06.2024 17:53:40 vasta tsitaadiga

Kiiresti veebis üle toodete lapates tundub et Synol on ka mõnel karbil täismõõdus PCIExpress, nii et ilmselt pääseks sellisega sellest syno enda minivõrgukast, aga ma ei usu et see eriti soodsam lõpuks tuleks. Ei tasu unustada, et syno puhul maksadki suures osas just DIY ja sellega paratamatult seotud peavalu vältimise eest, aga see kitsendab paratamatult jälle võimalusi ja valikuid icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 12.06.2024 18:45:43 vasta tsitaadiga

Synol on täismõõdus olemas jah korralikud rackid isegi aga need on veel kallimad. Vastupidi minu jaoks ei olnud peavalu uue soetamisel, sest mul oli eelmine 4 slotiga NAS juba olemas. Mugavalt liikusin koos dataga uuele üle. Isegi seadistus ja konf tuli automaatselt kaasa. See on nii lihtsaks tehtud. Kõige selle eest tulebki rohkem maksta ju. Arenduskulu jne.

Näiteks https://www.hinnavaatlus.ee/2592758/synology-ds1823xs-nas/ on üle 2x kallim. On küll rohkem muid lisasi jne aga puhtalt full PCIexpress pärast tuleb meeletult rohkem maksta.

Lihtsalt ma ei näe turul oleks hetkel paremat allinone lahendust pakkuda. Ugreen üritab siiski sinna siseneda ja kes teab vb neil õnnestub aastate pärast. Syno kasuks räägibki see, et äppide toed on olemas, kus third partyd treivad sinna oma APK'sid ja annavad kasutajatuge (kuigi suures osas on community ise). Ja see mulle meeldibki, et lahendus on olemas enamasti.

Minu vajadus ei ole nii suur, et peaks tingimata täismõõdus PCIexpress olema aga igal juhul on see parem kui sisse ehitatud 2.5G. Näiteks teine vanem Syno sellel ei ole võimalik 10G tuge lisada ja kasutangi USB kaudu 2.5G. Veidi parem kui lan 1G aga ei ole võrreldav siiski 10G mini variandiga.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2024 20:37:00 vasta tsitaadiga

Syno puhul jah maksad DSM eest rohkem ja õigustatult. see on lihtne süsteem, kus koodireale minna on vaja ainult ekstreemjuhtudel. Ei nõua palju tehnilist taipu, et see ära õppida. Ugreen võiks ju müüa Unraid/Truenas ühilduvat rauda ilma tarkvarata, aga selliseid süsteemide iseehitajaid on liiga vähe, et see neile ära tasuks. Oma viimast koduserverit koostades ka vaatasin kõikvõimalikke hot swap kaste/süsteeme, aga mitte ainsatki piisavalt head ei leidnud. Eks asi oli suuresti selles, et ma eelistan vaikust hot swapile ja nii läks kraam ikkagi Fractal Define sisse.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 12.06.2024 22:24:57 vasta tsitaadiga

Eks see NAS-i iseehitamine on ka selline äärest-ääreni teema, hinnavaatlejad on aegade algusest praalinud, kuidas võetakse vana korpusega ront kuhu palju kettaid sisse mahub ja saab utiilist NAS-i teha. Teine äärmus, on üle ilma kõige valitumad ja tänapäevased jupid kokku ajada ja teha tõenäoliselt ülevõlli ja mitte enam odav kettakast, mille võimekusest kasutatakse lõpuks piskut.

Endal 2022 aastast Synology DS923+, 4x12TB IronWolf, (10Gb võrguadapter, 32GB RAM ja 2x1TB SSD - overkill icon_redface.gif )
Nutipistik näitab 56W -> UPS ->NAS (riistvarast veel NAS-i USB-des: hub, SONOFF Zigbee koordinaator ja Frigate video jaoks Google Coral USB Accelerator)
Koormuseks 3 valvekaamera salvestus, virtuaalmasinas Home Assistant, mille sees veel videovalve AI tuvastuseks Frigate NVR, syno Dockeris "Unifi Network Controller" ja veel paar pudinat Portainer jm, kahe windowsi backup, kogu fotoarhiiv + telefonidest foto varundamine, enda windows lauaarvuti "Download" on ka NAS-i lingitud (sodi jaoks pole PC kiire SSD ruumi mõtet kulutada), Onedrive ja Sync pilveruum on lisaks PC+telefonile ka NAS-i süngitud.
CPU: kasutus 21-28%, RAM 40% (RAM-i olen virtuaalile ja dockerile jaganud lahkelt, sest laialt käes icon_smile.gif )

võrk hetkel 2.5Gb peal, mahuks arvutisse PCI-e adapter ära (pole uurinud aga itx kast ja rtx3070 vist kogu ruumi hõivanud), võiks ka 10Gb peale minna, kuigi suuri mahte liigutan pigem harva.. icon_neutral.gif


Üksvahe viskas neid isetehtud NAS-i kaste ka HV foorumisse järjest müüki, kas vahepealsed elektrihinna rekordid tegid korrektuure.. icon_idea.gif
Võrdluse huvides kellel oma tehtud NAS kasutuses - palju elektrit päriselt võtab. Kui NAS-i vahetust tegin, internetist uurides, toodi isetehtud NAS-ide suurima kitsaskohana välja just energiakulu, kus isearetatud koosluseid ei suudeta piisavalt säästlikuks disainida - vbl müüt ja linnalegend..
Minu 56W, koju kätte optimistliku 20+s/kWh hinnaga, kulutab sirka 100€ aastas, kui NAS-i elektrikulu suurem siis ka € püsikulu vastavalt enam.
Arvestades, et NAS-i kasutus pidev ja pikaaegne (nt minu eelmine syno NAS 6 aastat jutti 24/7 va pikemad elektrikatkestused), võib suurem energiakulu kogu kasutusperioodi peale sadu eurosid enam tähendada - selles mõõtmes energiakulu ei saa enam alahinnata, seda viimaste aastate elektri hinnarekordite valguses.

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 12.06.2024 23:52:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kuna kiirus on suur, siis tihti kopeerimine lõpeb enne kui kiirus alla jõuab tulla üldse.


Mida sa sellega nüüd öelda tahad ? Kui kiirus alla tuleb, siis see ongi tegelik kiirus, ehk et igasugu puhvrite ja cachede mambojambo elimineerimiseks peab kopeerima piisavalt suurt faili. Syno on vägagi efektiivne fs cache kasutaja, kui sa talle piisavalt RAM'i annad.

tsitaat:
Võrdluse huvides kellel oma tehtud NAS kasutuses - palju elektrit päriselt võtab.


Ehitasin ühe poc'ks HPE Microserveri ja TrueNAS'i baasil, voolutarbe vahe 2x, ehk siis 30w vs 60w iseehitatu kahjuks. Ja seal oli celeron prose, nagu ka synos, oleks midagi kangemat pannud, oleks ka numbrid teised. Hinnast pole üldse mõtet rääkidagi. Igast arvutist saab NAS'i teha, mis täidab kõige algelisemaid funktsoone, ehk siis teeb failid üle võrgu kättesaadavaks, selleks pole isegi spets distrot vaja. Synology suudab toota väga odavalt mõistliku jõudlusega riistvara ja samas arendada ka väga head tarkvara sinna juurde. Ise tehes saad lihtsalt kehvema toote ilma erilise finantsilise võiduta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 13.06.2024 09:03:26 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:

Mida sa sellega nüüd öelda tahad ? Kui kiirus alla tuleb, siis see ongi tegelik kiirus, ehk et igasugu puhvrite ja cachede mambojambo elimineerimiseks peab kopeerima piisavalt suurt faili. Syno on vägagi efektiivne fs cache kasutaja, kui sa talle piisavalt RAM'i annad.


Tulebki sinna 700-900 vahele kõigub. Mis ma tahan öelda on see, et ka 2.5G on pudelikaelaks päris korralikult Syno raidi jaoks. Piisavalt suureks peangi ma mahtu mis on gigades. Mul on lisamälu ka lisatud kokku 24GB ECC mälu.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 13.06.2024 10:05:31 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Markos kirjutas:

Mida sa sellega nüüd öelda tahad ? Kui kiirus alla tuleb, siis see ongi tegelik kiirus, ehk et igasugu puhvrite ja cachede mambojambo elimineerimiseks peab kopeerima piisavalt suurt faili. Syno on vägagi efektiivne fs cache kasutaja, kui sa talle piisavalt RAM'i annad.


Tulebki sinna 700-900 vahele kõigub. Mis ma tahan öelda on see, et ka 2.5G on pudelikaelaks päris korralikult Syno raidi jaoks. Piisavalt suureks peangi ma mahtu mis on gigades. Mul on lisamälu ka lisatud kokku 24GB ECC mälu.


Testiks peab sul testfail olema ram x2, ehk sinu puhul minimaalselt 50GB. Lisaks võiksid sa ükshaaval oma kettad ära benchida ja tulemusi jagada. Kuna sinu väide on üle ametiku speci maxi, siis oleks huvitav teada, kuidas see on saadud. Need ametlikud specid on muidu nagu nad on. Ma sain 423+ sisemiseks tieride vaheliseks kiiruseks mingi ~2.5GB's, WOW, aga siis selgus, et sain cachelt tilli.

P.S kui testid, jälgi ka syno enda dashboardis olevaid numbreid, need on väga adekvaatsed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 13.06.2024 10:11:43 vasta tsitaadiga

üks asi on maksimaalsete teoreetiliste numbrite tagaajamine (ja vaidlemine, milline neist numbritest "õige" on), aga kui reaalne kasutusstsenaarium ongi selline, et liigutataksegi tükke mis vahemällu ära mahuvad ja traadi punaseks tõmbavad, siis on kiirem võrk igati õigustatud, kasutaja vaatest on täitsa ükskõik, kui kiiresti kogu storage backend selle kraami ketastele ja sealt tagasi vahemällu saab, tal on vaja andmeid ja võimalikult kiiresti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  UGREEN NASync Arutelu mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.