Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 187, 188, 189, 190  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2024 14:32:06 vasta tsitaadiga

Hollow kirjutas:
Janis kirjutas:
Ehk siis paned selle ekraani ukse kõrvale jah? Tõesti lähed uksekaamerat sinna sealt vaatama? icon_lol.gif
Sa lähed ka ju ukse silmast vaatama kes sul uksetaga on?!
Muidugi ei suuda sa oma ninaotsast kaugemale mõelda, et on inimesi kellel on uksi rohkem kui üks... ja sõna "ukse kaamera" võib siin kontekstis tähendada ka värava kaamerat

Mul majal on aknad thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 14:32:37 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Enamus selliseid mitte hulgaliselt esinevaid olukordi tuleb ette siis, kui ma asun teiselpool välisust. Seega pole esikus asuvast fancy'st paneelist kuigipalju abi. Need paneelid on tihtilugu rohkem näitamiseks.


Iga hommik võib ülevaate saamiseks otsida lahti äpi, võib lihtsalt tõusta ja koridoris olevast paneelist vaadata. Samamoodi ma kodus ei käi 24/7 telefon käes / taskus ringi, saab info ühe pilguga kätte lihtsalt ühest toast teise kõndides (kui on üks suur koridor tubade vahel).


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 14:32:42 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Enamus selliseid mitte hulgaliselt esinevaid olukordi tuleb ette siis, kui ma asun teiselpool välisust. Seega pole esikus asuvast fancy'st paneelist kuigipalju abi. Need paneelid on tihtilugu rohkem näitamiseks.

Elu on näidanud, et sul ei lähe kunagi vaja autos parda kaamerat... aga kui sa selle omal autosse paigaldad, siis avastad, et sul on selle kasutamise käigus tekkinud ka vajadus selle järgi.
Kellele näidata? Mul ei käi külalisi peale oma lähedaste inimeste kes niikuinii teavad ja kellel on suhteliselt savi mis mul on või ei ole
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2024 14:33:54 vasta tsitaadiga

Mis ülevaadet vaja on? Teema ju tark kodu, ta teeb ise

RassK kirjutas:
Janis kirjutas:
Mida täpsemalt ei tee?


tsitaat:

* pesumasin / nõudekas ei tühjenda ennast ise
* koristusrobot ka mitte veel
* toataimed ei kasta ennast ise
* ventilatsiooni filter ei vaheta ennast ise


Panin ju sulle listi. Mul nt ei ole kodus hindut, kes notificationi peale jookseb kohe tegema.

Ekraan teeb need asjad ära?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 14:35:51 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Hollow kirjutas:
Janis kirjutas:
Ehk siis paned selle ekraani ukse kõrvale jah? Tõesti lähed uksekaamerat sinna sealt vaatama? icon_lol.gif
Sa lähed ka ju ukse silmast vaatama kes sul uksetaga on?!
Muidugi ei suuda sa oma ninaotsast kaugemale mõelda, et on inimesi kellel on uksi rohkem kui üks... ja sõna "ukse kaamera" võib siin kontekstis tähendada ka värava kaamerat

Mul majal on aknad thumbs_up.gif
Sinul on värav 5 meetri kaugusel... kellelgi teisel on värav 200m kaugusel... ma saan aru, et sa oskad mõelda ainult "mina ja minu" tasemel... aga proovi veidi mõelda, et inimestel ongi erinevad vajadused. Ka see kuidas nad käituvad kodus... mõni paneb telefoni kuju saabudes käest ära ja nii ongi, teine käib mööda tuba ringi pilk telefonis

ei, ekraan ei tee neid asju ära, ekraan on informatsiooni edastamiseks. Sina võid oma pead prügikastina kasutada ja kõike meeles hoida, et 75minuti pärast lõpetab nõudepesumasin ja kui 4 tunnipärast on pesumasin lõpetanud, siis võiks keegi ka peale sinu teada, et näed, lõpetas, nüüd tuleks need masinast ka välja võtta


viimati muutis Hollow 18.04.2024 14:38:56, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 18.04.2024 14:37:09 vasta tsitaadiga

Käisin perearstil ja palusin saatekirja telefoni peopesasse siirdamiseks, aga öeldi, et tervisekassa seda ei rahasta. Ma nüüd ei teagi, mida teha. Liigutamine ju nii eilne päev, et seda küll teha ei tahaks, et peab telefoni võtmiseks kuidagi veel pingutama ka. Peopesa vaatamine ka juba tegelikult suur pingutus ja nii eelmine aasta. Mul ju mingeid soove tegelikult ei olegi ja telefon teab ju ise, mida ma soovin ja eriti seepärast, et ma soovin kogu aeg ühte ja sama. Mis võiks küll inimese soovides muutuda? Aru ma ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 14:38:10 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ekraan teeb need asjad ära?


Reaalselt küsid nii? ... ilmselgelt on nagu dünaamiline märkmik. Automaatselt võetakse ikoon maha kui tegevus teostatud.
Kui mul toataim tahab kastmist või vendi filter vahetamist, siis 99% hetkest ei saaks ma seda notificationi peale teha ja 99% ei jääks see notification meelde ka. Kui 10 korda mööda kõnnid, siis ehk on 1 sobiv hetk kui ära teha - vähemalt on koguaeg ees.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 14:41:08 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Janis kirjutas:
Ekraan teeb need asjad ära?


Reaalselt küsid nii? ... ilmselgelt on nagu dünaamiline märkmik. Automaatselt võetakse ikoon maha kui tegevus teostatud.
Kui mul toataim tahab kastmist või vendi filter vahetamist, siis 99% hetkest ei saaks ma seda notificationi peale teha ja 99% ei jääks see notification meelde ka. Kui 10 korda mööda kõnnid, siis ehk on 1 sobiv hetk kui ära teha - vähemalt on koguaeg ees.

Ta kasutab tahvlit ja markerit... vanakooli värk you know
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2024 14:58:36 vasta tsitaadiga

Tahvlit pole, paber on thumbs_up.gif
Aga mõelge veel mingeid probleeme välja mida ekraan lahendab ja kirjutage siia, päris põnev.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 15:05:00 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Tahvlit pole, paber on thumbs_up.gif
Aga mõelge veel mingeid probleeme välja mida ekraan lahendab ja kirjutage siia, päris põnev.
ja palun kasuta paberit... ma pean ennast keskmisest suuremaks tehnika huviliseks ja ma eelistan paberile ja pastakale mõnda elektroonilist alternatiivi. Ja täpselt nii lihtne ongi. Paber on perse pühkimiseks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 15:11:38 vasta tsitaadiga

Hea, et meisliga veel kivisse ei raiu ja siia sõimama ei tule, et lollid siin kasutavad arvutit icon_rolleyes.gif
Muidugi eriti küüniline on oma enesekesksust siia tuua, kus võimalustel pole piire ja lahendusi on pea lõputult.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.04.2024 15:43:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Iga hommik võib ülevaate saamiseks otsida lahti äpi, võib lihtsalt tõusta ja koridoris olevast paneelist vaadata. Samamoodi ma kodus ei käi 24/7 telefon käes / taskus ringi, saab info ühe pilguga kätte lihtsalt ühest toast teise kõndides (kui on üks suur koridor tubade vahel).


Ma saan aru, et liikumine on tervislik, aga telefon on enamasti öökapi peal, kui tekib IGA hommik vajadus mingit ülevaadet saada. Tegelikkuses, mida aeg edasi, seda rohkem pohh on ja vaatama lähed alles siis, kui midagi p's on. Mul jooksid ka alguses diagnostika mõttes igasugu notifikatsioonid sisse, kui küte lülitus, kui vett soojendati jne jne, nüüd olen neid hakanud tasapisi välja lülitama, sest asjad töötavad ja pole vaja. Vahel mõni valgus ei lülitu automaatselt, siis vaatad, milles asi, ja enamasti tähendab, et vajutad sealsamas äpis seda nuppu, mis zigbee integratsiooni reloadib ja asja ära fixib. Kui keegi vajutab uksekella, siis telefonile tuleb notifikatsioon ja sealtsamast saad vaadata ka, kes ukse taga on, mitte ei pea selleks teiselt korruselt paneeli juurde jooksma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 15:47:20 vasta tsitaadiga

Kes ytleb, et sul ei võiks see ekraan seal teisel korrusel olla? Aa… sul on telefon koguaeg käepärast!

Markos kirjutas:
tsitaat:
Iga hommik võib ülevaate saamiseks otsida lahti äpi, võib lihtsalt tõusta ja koridoris olevast paneelist vaadata. Samamoodi ma kodus ei käi 24/7 telefon käes / taskus ringi, saab info ühe pilguga kätte lihtsalt ühest toast teise kõndides (kui on üks suur koridor tubade vahel).


Ma saan aru, et liikumine on tervislik, aga telefon on enamasti öökapi peal, kui tekib IGA hommik vajadus mingit ülevaadet saada. Tegelikkuses, mida aeg edasi, seda rohkem pohh on ja vaatama lähed alles siis, kui midagi p's on. Mul jooksid ka alguses diagnostika mõttes igasugu notifikatsioonid sisse, kui küte lülitus, kui vett soojendati jne jne, nüüd olen neid hakanud tasapisi välja lülitama, sest asjad töötavad ja pole vaja. Vahel mõni valgus ei lülitu automaatselt, siis vaatad, milles asi, ja enamasti tähendab, et vajutad sealsamas äpis seda nuppu, mis zigbee integratsiooni reloadib ja asja ära fixib. Kui keegi vajutab uksekella, siis telefonile tuleb notifikatsioon ja sealtsamast saad vaadata ka, kes ukse taga on, mitte ei pea selleks teiselt korruselt paneeli juurde jooksma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 15:57:20 vasta tsitaadiga

Mu ainus notification vist on ainult suitsuka alarm. Hetkel muuks ei kasuta, sest kas pole infot (ala veeleke) või saabuvad ajal, millal nagunii midagi teha ei saa ja prioriteet on miski muu (nt pesumasin, nõudekas, taim vaja kasta, filtrid). Seega kui täpne olla, siis mitte iga hommik aga iga päev terve päev läbi kui kodus olla (mul nagunii kodukontor ainult). Kõik need asjad võib teha kas notificationi peale (suht võimatu), päeva jooksul või mõnel juhul on mõni päev rohkem aega. Kui seda pilti silma ees poleks, siis ilmselt enamus läheks meelest ka. Kindlasti on ainult telefoniga ka võimalik nagu ma siiamaani hakkama saanud olen aga paljudeks asjadeks on mugavam ekraan. Nii kui mööda kõnnid saab ükskõik kes ühe pilguga info (2024 ikkagi. Iga click loeb juba ammu, kes UX arendusega kokku puutub, teab millest jutt).

Välisuksest jookseb õnneks nagu kõne sisse telefoni, kus siis video striim ja saab avada. Ukse jaoks on tahvel ka (ehitajate paigaldatud) aga see jäi kohe tahaplaanile kui äpp lõpuks toimima hakkas. Ühesõnaga igaks asjaks omad viisid.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 18.04.2024 17:07:23 vasta tsitaadiga

Ma hääletan ka nendega ühes mestis, et RassK-l pole ekraani vaja icon_biggrin.gif
Sääsatame loodust ja jätame selle ekraani tootmata..

Muidu vaba maa, igaüks ekraanitab mida tahab. Muidu Raspberry Pi projektidest on silma jäänud "mirror" projektid, kus peeglisse see teavituste majandus peidetud.
https://www.raspberrypi.com/tutorials/how-to-build-a-super-slim-smart-mirror/
https://www.instructables.com/How-to-Build-a-Raspberry-Pi-Smart-Mirror/

Seal küll mingit puutetundlikust ja ekraaninäppimise võimalust ei ole (tegelikult leidub ka puutetundlike mirror projekte), lihtsalt info kuvamine, aga samas saab projektiks ära kasutada vanu monitore ja olla nö roheline taaskasutaja icon_smile.gif

Üks puutetundlik variant, ja kellele ei meeldiks ennast sealt ekraanist vaadata, selline tubli tark ja ilus icon_razz.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 17:53:10 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Ma hääletan ka nendega ühes mestis, et RassK-l pole ekraani vaja icon_biggrin.gif
Sääsatame loodust ja jätame selle ekraani tootmata..


Ma luban, et ostan ainult lattu toodetud ekraani, saab sealt jalust ära icon_lol.gif /s

Muidu peegel ära kasutada oleks küll väga hea. By default näitaks ekraani, las naine klõpsib peegli režiimi icon_lol.gif
Mul peegel vist ainult liiga suur ( täpselt sama, mis katkisena üle jäi https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=847702&highlight=)


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.04.2024 17:55:28 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:


Muust lisaks, täna sai tellitud uued õhu kvaliteedi andurid. Vaikselt hakkab Netatmot ja cloudi välja juurima. Ilmajaam saab vähe keerulism / kulukam vahetus olema aga lõpuks kvaliteet ja responsiveness ka parem.
Uuteks tubasteks sensoriteks tuleb esialgu paar testimiseks > https://apolloautomation.com/products/air-1


Miks Netatmo enam ei rahulda vajadusi?
Ise küll ei näe põhjust neid välja vahetada (veel)

Ise kasutasin vahepeal LilyGo T5 4.7" ePaper ekraani, kuid see ei tahtnud patarei peal kaua kesta, ja juhet ei tahtnud külge vedada, kuna see teeks asja statsionaarseks.
https://www.youtube.com/watch?v=yftae61X4i8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 17:57:36 vasta tsitaadiga

Tegelikult eksisin ma sellesse teemasse ära, sest tatsin näha mis sellest nutikoduteemast räägiti siis kui see teema alguse sai 2008 aastal... päris naljakas lugemine kui veel ei saadud üldse aru kuidas ja miks seda vaja võiks olla. Kerige vahelduseks oma lehitsejad esimesele 2-3-4 leheküljele ja nautige 10-15 aasta taguseid heietusi
_________________
Müüa: Fibaro HomeCenter 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 18:12:55 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
RassK kirjutas:


Muust lisaks, täna sai tellitud uued õhu kvaliteedi andurid. Vaikselt hakkab Netatmot ja cloudi välja juurima. Ilmajaam saab vähe keerulism / kulukam vahetus olema aga lõpuks kvaliteet ja responsiveness ka parem.
Uuteks tubasteks sensoriteks tuleb esialgu paar testimiseks > https://apolloautomation.com/products/air-1


Liigun vähe kiiremini ja täpsemini mõõtvate andurite peale loodetavasti, mis vahetavad infot ainult lokaalselt. Jääb ära igasugune cloudiga suhtlus, mis limiteerib juba sõnumivahetuse hulka.
IoT puhul on väike allergia cloudi vastu, kuna see on täiesti minu kontrolli alt väljas ja loogika käib vastavalt tootja suvale.

Lisaks on teooria, et kui inimesi / külalisi tekib järsku liiga palju, siis VAV klapp ei liigu piisavalt kiiresti lahti õhutamiseks kuna lihtsalt info vahetamise kiirus on niivõrd aeglane Netatmo CO2 sensoril.

Hollow kirjutas:
Tegelikult eksisin ma sellesse teemasse ära, sest tatsin näha mis sellest nutikoduteemast räägiti siis kui see teema alguse sai 2008 aastal... päris naljakas lugemine kui veel ei saadud üldse aru kuidas ja miks seda vaja võiks olla. Kerige vahelduseks oma lehitsejad esimesele 2-3-4 leheküljele ja nautige 10-15 aasta taguseid heietusi


Siin nii mõnigi sööks päevläbi oma mütse kui arvestada hoiakuid icon_lol.gif


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 01:29:19 vasta tsitaadiga

Hollow kirjutas:
Ja siis oled see kaasaja inimvorm kes käib ringi nina nutitelefonis. Ma parem viskan pilgu peale ukse kõrval olevale ekraanile kui et lähen uksest välja, istun autosse ja hakkan kohe telefoni kruttima, et kas ikka said uksed/aknad kinni... samuti, enne välja minemist... kas järgmised 3-4h on oodata vihma või on oodata kuumalainet...sellest sõltub mida ma selga panen või kas võtan vihmavarju kaasa... koduautomaatika ei tee seda sinu eest ära

Tundub, et siin on väga vähe häälkäskluste kasutajaid...

- Kui tahan teada, mis ilm täna tuleb, siis küsin Alexalt
- Kui tahan teada palju temp vannitoas on, küsin Alexalt
- Kui tahan vannitoa tempi muuta, palun Alexal seda teha
- Kui pesumasin lõpetab, siis Alexa annab teada, et mingi masin piiksub ja vajab tähelepanu
- Kui tahan muusikat kuulata, ütlen Alexale mida ja millises ruumis kuulata tahan ja kui kaua
- Kui tahan teada, kes antud lugu esitab, küsin Alexalt
- Kui tahan, et koridoris tuli põleks 5 minutit ja seejärel kustuks ära, ütlen Alexale nii
- Kui tahan midagi poenimekirja panna, siis ütlen Alexale ja kõik pereliikmed näevad telefonist sama poenimerkirja
- Kui tahan kardinaid avada või sulgeda, palun seda Alexal teha
- Kui tahan toas valgust muuta, siis ütlen Alexale soovitud valgusstseeni nime
- Kui tahan meeldetuletust juuksuri aja kohta, siis palun Alexal meelde tuletada
- Kui tahan basseinivalgust või -pumpa tööle panna, siis ütlen Alexale (kas või samal ajal basseinis olles)
- Kui tahan, et robottolmuimeja hakkaks koristama, palun Alexal seda teha
- Kui on aeg toataimi kasta, siis Alexa tuletab meelde
- Kui tahan mõnele küsimusele vastust, küsin Alexalt (näiteks palju on Bitcoini hind või mis on mõne filmi IMDB rating)
- Kui mõnes toas soovin tuled kustutada, siis ütlen Alexale (tegelikult tuled kustuvad nagunii ära, kui on juba 4h põlenud ja kui mõnes toas pole x minutit liikumist tuvastatud)

Enamus eelnevaid toiminguid nõuaks päris palju vajutusi ekraanil.

Mul on Alexa olnud 7 aastat, nüüdseks on paljunenud igasse tuppa ja ka mõlemasse vannituppa. Pikemale reisile minnes olen Alexa suure kõlari kaasa võtnud. Ei soovita, liiga mugav ja tekitab sõltuvust monkey.gif

Ja üldse ei tunne puudust ekraanist. Kui miski jamab, ainult sel juhul uurin telefonist logisid ja seadistan.
Tegelikult on ekraan paigaldatud ehitaja poolt välisukse juurde, aga see ei leia erilist kasutust ja ise ei paneks ekraani kuhugi.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 09:35:54 vasta tsitaadiga

Panin 24" ekraani endale eelmisel aastal panen ka järgmistes kodudes. Tark- või nutikodu ei oska öelda aga asi on tehtud enda, pere ja külaliste peale mõeldes ning kõik on rahul (Janis peale ehitades ei mõelnud).
Jah, kasutan häälkäsklusi ja automaatikat on ka omajagu (basic asjadest kuni kümblustünni täitmise, tühjendamise ja kütmiseni), kuid valdavalt nende tegevuste jaoks, mida manuaalselt vaja teha kasutatakse enamus juhtudel siiski ekraani, mitte äppi vms alternatiivi.
Kas äiale näidata kuidas liguväravat avada/sulgeda ekraanilt nupuvajutusega või õpetada teda hey google open rollergate veerima. Kõik on variandid - ka puldi andmine icon_smile.gif

Ekraan on ise 24" puutetundliku Delli arvutimonitori paneel. Lammutasin lahti, võtsin mõõdud ning tellisin puidust pildiraami, mida tagumisest küljest veidi freesida vaja. Seinas on ekraanielektroonika suurune auk ja kaablid jooksevad seinast seadmekappi (ette planeeritud ehituse ajal).


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 19.04.2024 09:58:22 vasta tsitaadiga

Häälkäsklused on pilv, me ei ehita omale automaatikat pilvest sõltuvaks, see võib täiendada, aga, kui kõik nagunii toimib, siis pole sellel, ega ka ekraanidel mitte mingisugust mõtet sellest ju jutt käesoleval hetkel käibki. Küte toimib automaatselt (käsitsi pole vaja midagi kruttida), valgustus toimib automaatselt, läheb väljas hämaraks, hakkavad tuled ise süttima ja kustuma vastavalt sellele, kus inimesed viibivad, mitte midagi ei ole vaja käsitsi teha. Õhtul kustuvad tuled automaatselt ära, kui inimesed magama lähevad. Mul on üle elamise 36+ erinevat sensorit, mille pealt tulevate andmete põhjal saab pmst kõike automatiseerida. Praktika näitab ka, et, kui on mingid kohad, kus on vaja midagi vajutada siis äpp vs nupp, pigem nupp.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 10:24:06 vasta tsitaadiga

See alexa, siri ja teab veel kellega ingliskeeles rääkimine (eriti üksi kodus olles) on nagu kaasaegne skisofreenia vorm. Kuni need kõneabilised eesti keeles kõnelema ei hakka on see siinmaal ikka pigem üksikute “haigete” pärusmaa.

VR53 kirjutas:
Hollow kirjutas:
Ja siis oled see kaasaja inimvorm kes käib ringi nina nutitelefonis. Ma parem viskan pilgu peale ukse kõrval olevale ekraanile kui et lähen uksest välja, istun autosse ja hakkan kohe telefoni kruttima, et kas ikka said uksed/aknad kinni... samuti, enne välja minemist... kas järgmised 3-4h on oodata vihma või on oodata kuumalainet...sellest sõltub mida ma selga panen või kas võtan vihmavarju kaasa... koduautomaatika ei tee seda sinu eest ära

Tundub, et siin on väga vähe häälkäskluste kasutajaid...

- Kui tahan teada, mis ilm täna tuleb, siis küsin Alexalt
- Kui tahan teada palju temp vannitoas on, küsin Alexalt
- Kui tahan vannitoa tempi muuta, palun Alexal seda teha
- Kui pesumasin lõpetab, siis Alexa annab teada, et mingi masin piiksub ja vajab tähelepanu
- Kui tahan muusikat kuulata, ütlen Alexale mida ja millises ruumis kuulata tahan ja kui kaua
- Kui tahan teada, kes antud lugu esitab, küsin Alexalt
- Kui tahan, et koridoris tuli põleks 5 minutit ja seejärel kustuks ära, ütlen Alexale nii
- Kui tahan midagi poenimekirja panna, siis ütlen Alexale ja kõik pereliikmed näevad telefonist sama poenimerkirja
- Kui tahan kardinaid avada või sulgeda, palun seda Alexal teha
- Kui tahan toas valgust muuta, siis ütlen Alexale soovitud valgusstseeni nime
- Kui tahan meeldetuletust juuksuri aja kohta, siis palun Alexal meelde tuletada
- Kui tahan basseinivalgust või -pumpa tööle panna, siis ütlen Alexale (kas või samal ajal basseinis olles)
- Kui tahan, et robottolmuimeja hakkaks koristama, palun Alexal seda teha
- Kui on aeg toataimi kasta, siis Alexa tuletab meelde
- Kui tahan mõnele küsimusele vastust, küsin Alexalt (näiteks palju on Bitcoini hind või mis on mõne filmi IMDB rating)
- Kui mõnes toas soovin tuled kustutada, siis ütlen Alexale (tegelikult tuled kustuvad nagunii ära, kui on juba 4h põlenud ja kui mõnes toas pole x minutit liikumist tuvastatud)

Enamus eelnevaid toiminguid nõuaks päris palju vajutusi ekraanil.

Mul on Alexa olnud 7 aastat, nüüdseks on paljunenud igasse tuppa ja ka mõlemasse vannituppa. Pikemale reisile minnes olen Alexa suure kõlari kaasa võtnud. Ei soovita, liiga mugav ja tekitab sõltuvust monkey.gif

Ja üldse ei tunne puudust ekraanist. Kui miski jamab, ainult sel juhul uurin telefonist logisid ja seadistan.
Tegelikult on ekraan paigaldatud ehitaja poolt välisukse juurde, aga see ei leia erilist kasutust ja ise ei paneks ekraani kuhugi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 19.04.2024 10:43:34 vasta tsitaadiga

Öösel üle maja karjumine "lights off" ei kõla ka just suurepäraselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 19.04.2024 10:45:08 vasta tsitaadiga

Hollow kirjutas:
See alexa, siri ja teab veel kellega ingliskeeles rääkimine (eriti üksi kodus olles) on nagu kaasaegne skisofreenia vorm. Kuni need kõneabilised eesti keeles kõnelema ei hakka on see siinmaal ikka pigem üksikute “haigete” pärusmaa.
thumbs_up.gif
Eks see keeleteema üldse laiem teema, kus riiklik keelepoliitika tegeleb "eesti keele ja kultuuri kaitse" sildi alla peamiselt vene keele välja juurimisega ja vene keelsete kottimisega, samal ajal meie noorem generatsioon eelistab võõrkeelseid nutiseadmeid isegi siis kui on valida ka eesti keelse kasutajaliidesega variante (Iphone'd, kus Apple aastakümneid eesti keelt ignoreerib, on kasutajate hulgas populaarne ja müüduim bränd) ning noorte igapäeva keelekasutus on juba täna inglise-eesti segakeel. Miks keeleamet inglise keele vohamist ei käsitle eesti keele kaitsmise võtmes, on teadmata. Küll kunagi käis kuskilt läbi, kuidas eesti keele asendumine inglise keelega pidada olema "keele loomulik areng" - iga keel pidavat ajas muutuma, arenema, ning suurematest keeltest sõnavara laenamine olla arengu loomulik osa. Lühidalt vene keele levik/laenud on "oht" aga inglise keele levik "areng"..
Nii, et võta nüüd kinni, kas need kellele meeldib oma igapäeva ka kodustes toimetustes/keelena eelistada inglise keelt, on tegelikult ajast ees pioneerid ja need kes eesti keelt ootavad, tagurlased, stagnandid ja ei saa tervikuna arengust ja maailma asjadest aru icon_biggrin.gif

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 187, 188, 189, 190  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.