Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1538, 1539, 1540 ... 1561, 1562, 1563  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Palju sul sääste on? (Säästude hulka lugege ka investeeringud välja arvatud praegune eluase ja pensioni II sammas)
pole mul midagi, elan palgapäevast palgapäevani või ei oma regulaarset sissetulekut
11%
 11%  [ 28 ]
vähem kui ühe kuu netosissetulek
6%
 6%  [ 16 ]
1 kuni 2 kuu netosissetulek
20%
 20%  [ 48 ]
3 kuni 4 kuu netosissetulek
12%
 12%  [ 31 ]
5 kuni 6 kuu netosissetulek
9%
 9%  [ 22 ]
6 kuni 12 kuu netosissetulek
11%
 11%  [ 27 ]
rohkem kui 12 kuu netosissetulek
28%
 28%  [ 67 ]
hääli kokku : 239

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2024 18:50:40 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
THE WHAT icon_rolleyes.gif DID I JUST READ vabandage mu prantsuse keelt?

Inflatsiooni languse vastu on juba rakendatud meetmeid?

Ei ma ei imesta enam millegi üle... kopp.gif


päris piinlik kui täiskasvanud inimene ei suuda mõnikümmend sekundit videot kuulata, et mida PÄRISELT öeldi icon_rolleyes.gif

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2024 19:02:04 vasta tsitaadiga

renx09 kirjutas:
netcat kirjutas:
THE WHAT icon_rolleyes.gif DID I JUST READ vabandage mu prantsuse keelt?

Inflatsiooni languse vastu on juba rakendatud meetmeid?

Ei ma ei imesta enam millegi üle... kopp.gif


päris piinlik kui täiskasvanud inimene ei suuda mõnikümmend sekundit videot kuulata, et mida PÄRISELT öeldi icon_rolleyes.gif


Ka minul on Iris Kübarsepa pärast päris piinlik.
Kui trükitu lugemiseks ei sobi siis pole seda vaja avaldada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2024 09:22:02 vasta tsitaadiga

Väga hea kuulamine icon_idea.gif
https://vikerraadio.err.ee/1609291433/vikerhommik-margit-kilumets-ja-sten-teppan/f936f79935e403d1bdb146ba3f240895
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2024 09:58:07 vasta tsitaadiga

hull peast, 17 minutit peab kuulama jälle, võta ühe lausega kokku, muidu inimestel tähelapanu hajub ja nad ei saa aru
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2024 10:04:07 vasta tsitaadiga

Jah. Mis selle heaks teeb? See Peeter Koppel on mingi uus staararvamusliider? Figureerib igal pool ja erinevates valdkondades.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 05.04.2024 10:05:23 vasta tsitaadiga

Kunagi oli, nüüd on langenud lihtsalt igapäevase sotside peksmise ja härra mängimise tasemele.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2024 10:16:27 vasta tsitaadiga

Paraku sotse tulebki peksta, sest sotsialistlik/rohekommunistlik mõtteviis levib järjest rohkem ka reformikate ja Gruz200 peades. thumbs_down.gif
Valdav osa Kliimahulludeministeeriumist pole kogenud nõukaaega, aga räägivad järjest enam piiramisest ja ümberjagamisest.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2024 10:17:00 vasta tsitaadiga

Kui oled riigi toetuste saaja, siis ju on sotsid koššer icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 05.04.2024 11:18:10 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Paraku sotse tulebki peksta, sest sotsialistlik/rohekommunistlik mõtteviis levib järjest rohkem ka reformikate ja Gruz200 peades. thumbs_down.gif
Valdav osa Kliimahulludeministeeriumist pole kogenud nõukaaega, aga räägivad järjest enam piiramisest ja ümberjagamisest.


Kahjuks levib see pigem valija peades. Poliitikud ikka teevad seda, mida valijad ootavad - muidu neid ei valitaks ju.
Iga asja peale, on "miks riik" mitte "kuidas ise".
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2024 11:27:47 vasta tsitaadiga

Osa asju, näiteks Kliimaministeeriumi loomine ja lõputu arvu verinoorte asekantslerite palkamine tehti ära pärast valimisi.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 05.04.2024 12:08:17 vasta tsitaadiga

lihtsalt meeldetuletuseks, et kliimaministeeriumit ei loodud tühjale kohale, vaid see on endine keskkonnaministeerium, kuhu pandi natuke majandusministeeriumit juurde. Asekantslerite arv jäi ka summaarselt samaks.
https://www.err.ee/1608986198/kliimaministeeriumil-saab-esialgu-olema-uheksa-asekantslerit
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Online

sõnum 05.04.2024 12:18:17 vasta tsitaadiga

Paluks mulle lõputu arv kuid HV+ kasutusõigust ja krediiti. Maksan ma muidugi ainult 4 eest. Ehk see on see number mitu asekantslerit sügisel tööle võeti. icon_lol.gif

Verinoor on ka muidugi huvitav väljend. Vanadele meestele tundub arvatavasti igaüks kes neist noorem on, verinoorena. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 12:43:10 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Osa asju, näiteks Kliimaministeeriumi loomine ja lõputu arvu verinoorte asekantslerite palkamine tehti ära pärast valimisi.


Millest sa räägid? Kõik kantslerid on vanuses 30+. Kus siin need verinoored on?

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 13:04:04 vasta tsitaadiga

Minu jaoks kõik, kes pole nõukaaega ja sotsialismi/defitsiiti kogenud, on (veri)noored.
Ehk need broilerid on sisuliselt kogu oma elu elanud Eesti Vabariigis, puudust tundmata.
Ja sealt need lollid ümberjagamise/piiramise mõtted tekivadki.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002




sõnum 06.04.2024 13:20:39 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Minu jaoks kõik, kes pole nõukaaega ja sotsialismi/defitsiiti kogenud, on (veri)noored.
Ehk need broilerid on sisuliselt kogu oma elu elanud Eesti Vabariigis, puudust tundmata.
Ja sealt need lollid ümberjagamise/piiramise mõtted tekivadki.


Milliseid nõukaaja, sotsialismi ja puuduse ilminguid sa kogesid?
Kuidas need nüüd asekantslerite tegevuses välja tulevad?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 13:58:33 vasta tsitaadiga

Oot-oot, räägi nüüd lähemalt, et mis puudust sa oma 14 esimese eluaasta jooksul kogesid ja mil moel see sind noorematest inimestest paremaks teeb?

Lõviosa tervet ühiskonda puudutavatest otsustest teevad 50+ mehed, mis ei ole normaalne (nagu EKRE ristiretked tõendasid). Normaalne on kui poliitikas on esindatud mehed-naised võrdselt kõikides 18+ vanusegruppides.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 14:27:04 vasta tsitaadiga

Mis me langeme ENSV nostalgiasse nüüd vä? Jah, "rohi oli rohelisem, taevas sinisem" ja lapsepõlv möödus üldjoontes hästi.
Nägin ka defitsiiti, järjekordasid, autoostulubasid, onupojapoliitikat, NSVL-i viimastel tõmblusaastatel ka talongimajandust ja suurt inflatsiooni.
Plaanimajandus üldisemalt, KGB/sõjaväe jälg jäi minule rohkem nagu varjatuks, kuna noore inimesena ei puutunud sellega kokku.
Eesti taasiseseisvumisega ja turumajanduse kehtestamisega muutus järkjärgult kõik paremaks. Tänud Laarile ja tema eestimeelse meeskonna pingutustele. Siiralt.

Mu point on selles, et noorematel see kogemus puudu ja/või siis vanemate poolselt on info kommunismi võimatusest edasi andmata, et noored kantslerid ja ametnikud sellist kelbast genereerivad, mis otseselt meenutaksid juba plaanimajandust ja sotsialismile üleminekut seoses rohehullusega.

Lugemist: https://www.postimees.ee/7992237/analuus-kuidas-kliimaseaduse-holma-all-eestisse-sotsialismi-imporditakse

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 14:47:43 vasta tsitaadiga

see on paraku nii, et mida vanem inimene, seda targem. Paraku lõppeb see elu surmaga ja kõik omandatud oskused võetakse endaga kaasa. Igasugu tattninad, kes varem kes hiljem, midagi omandavad, osad mitte kunagi, ei ole mingid tegijad. Sinna ei ole midagi teha. Alla 30 võivad kõik end põlema panna, enda põhjal võin väita, et 40 sain ehk mehearu ja see nii on ka teistel, FAKT
Juba see, et Tanelit kahtluse alla panna, näitab et te ei ole küpsed inimesed, vaid endast heal arvamisel ''teismelised''.
Elul on teile veel palju üllatusi, mida enesekindlam oled, seda suurem tuleb kukkumine icon_wink.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 15:16:52 vasta tsitaadiga

Hiid, thumbs_up.gif
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002




sõnum 06.04.2024 15:21:38 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mis me langeme ENSV nostalgiasse nüüd vä? Jah, "rohi oli rohelisem, taevas sinisem" ja lapsepõlv möödus üldjoontes hästi.
Nägin ka defitsiiti, järjekordasid, autoostulubasid, onupojapoliitikat, NSVL-i viimastel tõmblusaastatel ka talongimajandust ja suurt inflatsiooni.
Plaanimajandus üldisemalt, KGB/sõjaväe jälg jäi minule rohkem nagu varjatuks, kuna noore inimesena ei puutunud sellega kokku.
Eesti taasiseseisvumisega ja turumajanduse kehtestamisega muutus järkjärgult kõik paremaks. Tänud Laarile ja tema eestimeelse meeskonna pingutustele. Siiralt.

Mu point on selles, et noorematel see kogemus puudu ja/või siis vanemate poolselt on info kommunismi võimatusest edasi andmata, et noored kantslerid ja ametnikud sellist kelbast genereerivad, mis otseselt meenutaksid juba plaanimajandust ja sotsialismile üleminekut seoses rohehullusega.

Lugemist: https://www.postimees.ee/7992237/analuus-kuidas-kliimaseaduse-holma-all-eestisse-sotsialismi-imporditakse


see nostalgiaga vibutamine on ebakohane. keegi pole sellest siia kirjutanud.

mulle valmistas sinu eelmises postis hämmingut nõukaaja ja praeguste asekantslerite vanuse võrdlemine. ma ei saa aru, miks sa arvad, et asekantslerite vanus võiks põhjustada nende loetletud asjade tagasitulemise. kui vana oli laar ja tema meeskond? kuidas kogemuse puudumise peale kommunism tagasi tuleb? nagu oleks kogu see põlvkond kirjaoskamatu ja ainult vanavanemate nostalgia peal üleskasvanud...

mul on null huvi selle artikli eest raha välja käia. äkki teed väikese ülevaate, mis seal täpselt sulle muret vamistab? ma näen seal viidet kasutatud autode sissetoomise piiramisele. tundub jah jabur, pigem võiks keskenduda näiteks ühistranspordi kasutamise võimaluste parandamisele.
ma eelistan ühistransporti aga kui võimalust pole, siis ma sõidan igapäevaselt 30a vana autoga, sest mulle meeldib. ja ma ei tunne, et mind kuidagi ahistatkse selle eest ja ei näe, et ma sellest loobuma peaks.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 15:23:26 vasta tsitaadiga

Mul tuli mehearu kuskil 30-selt pähe. 20ndates olin ikka üsna radikaalse maailmavaatega.

Aga kui vene ajast rääkida, siis kohati oli defitsiit kunstlik. Poeletid olid tühjad, aga taustal käis naturaalmajandus.
Piltlikult öeldes - kui praegu vene aeg oleks, siis ma ilmselt ahnitseks kokku ka titemähkmeid ja kassitoitu olgugi et mul titte ega kassi pole. Seda mõttega, et võib-olla on neid vahetuskaubaks vaja kui hoopis mälupulka või kõvaketast tahan icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 15:34:42 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mis me langeme ENSV nostalgiasse nüüd vä?


Ise sa alustasid oma raske lapsepõlve jutuga. Muideks, kust see piir jookseb - näiteks kui kantsler/poliitik/kesiganes on sündinud 1990, siis kas ta kvalifitseerub nõukaaja kannatustes elanud kodanikuks või ei?

Saad sa sellest loogikast aru, et sina jääd vanemaks ja nooremad põlvkonad kasvavad peale? Ei ole ju loogiline, et üks teatud vanuses inimgrupp otsustab ja teeb absoluutselt kõikide teiste eest otsused.


Hiid kirjutas:

Juba see, et Tanelit kahtluse alla panna, näitab et te ei ole küpsed inimesed, vaid endast heal arvamisel ''teismelised''.


Oo mehearuga rauk, räägi siis kust see piir jookseb?

Kas ma Mart Helme tohin kahtluse alla panna? Vanust rohkem kui Tanelil, elukogemust ja kõige tarvilikumat - nõukaaajal elatud aastaid (nägi defitsiiti ja plaanimajandust) on tal rohkem. Ja kas Tanel Mart Helmes tohib ka kahelda (kui tal selleks peaks soovi olema)?
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 15:39:32 vasta tsitaadiga

Ardo, ma ei viitsi end kokku võtta ja vastata. See, kui sellist postitust kirjutad, ütleb mulle niimõndagi icon_idea.gif
Mis puudutab Mart Helmet, siis sa oled umbes samasugune, aga ehk noorem?!

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 15:55:31 vasta tsitaadiga

Hiid, ei, täiesti tõsiselt - palun seleta mulle oma väited lahti!

Miks ma sinu arvates Tanelis kahelda ei tohi, kuid Mart Helmes tohin (vist?)? See jääb mulle kui inimesele, kes kujundab enda arvamuse indiviididest eelkõige nende pädevuse, väljaütlemiste ja vaadete põhjal, veidikene segaseks. Vanus on ainult elatud aastad - kui inimene on läbi elu idioot, siis on väike tõenäosus selle muutumiseks ainult vanusenumbri tõustes. Kui inimene on vanem kui mina, siis on ta automaatselt minust parem? Targem? Elukogenum?

Ma olen siin foorumis figureerinud 15 aastat, selle aja jooksul on mul Taneli väljaütlemiste põhjal tekkinud temast üsna püsiv pilt (niipalju kui seda mõnede õllede + foorumipostituste järgi saab kujundada). On tema arvamusi, mida ma pean mõistlikuks ja asju, millega ma ei nõustu. See on täiesti normaalne.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 06.04.2024 15:58:48 vasta tsitaadiga

Ardo jutust saab ühe tõetera välja väänata küll - kahjuks on poliitikas ja riigi juhtkonnas liigagi palju sobimatuid inimesi vanusest sõltumatuna
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1538, 1539, 1540 ... 1561, 1562, 1563  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.