Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 124, 125, 126 ... 137, 138, 139  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2024 23:55:16 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
ps > xbox senini siin teemas vähemalt.

Kes seda otsustas ja milliste parameetrite põhjal?

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 07:40:49 vasta tsitaadiga

Aeron,

Ähh see fämily variant on mõnes mõttes ju okey ja kindlasti parem kui "mitte midagi" aga samas siis aja järge mis mänguga see töötab ja millega mitte.

Lisaks see "konto jagamine" pole ju tegelt mõeldud sõprade vahel a'la, et ise asud Tallinnas, üks sõber mängib Võrus, teine Saaremaal jne. See ikka mõeldud nö. pere jaoks kus olukorras kus tõenäoliselt suures plaanis niiikuinii lapsevanem maksab mängude eest on mugavuse mõttes üks library ja boonusena siis saab samaaegselt mitmes masinas mängida eeldusel, et erinev mäng. Ehk rahalises mõttes ei sobi tegelt argumendiks, et jagada hind 6'ga - sõprade vahel ei ole see süsteem mõeldud kasutamiseks ja peres tõenäoliselt sa ju oma 8 aastaselt ei nõua temaosa mänguhinnast sisse vaid maksad ikka ise full icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 07:41:17 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Ehk siis pmt kui sul on 6 sõpra, siis saaks enamikke mänge osta 6 peale täiesti legitly ning mängida saab samal ajal küll 1 korraga (kuigi ilmselt offline mode trick endiselt töötab).
Mis tähendab, et väga suure osa pc mängude hinna saab jagada 6-ga icon_smile.gif

Üks viis kuida seda teha oleks valida välja 1 "papa" konto ja sinna igaüks giftib nt 20 € ja siis koos otsustatakse mida selle eest osta. Suht easy management ka, samas kui keegi näeb, et teda tõmbab mõni mäng rohkem, siis võib vabalt tema kontole võtta ka mängu, sest kõikide inimeste mängud on ühiselt jagatud ning siis jäävad sellele inimesele talle tähtsamad mängud.
Üks rumalamaid asju mida siin teemas lugeda võib
_________________
Kommentaarid: 353 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 09:41:25 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Aeron kirjutas:
ps > xbox senini siin teemas vähemalt.

Kes seda otsustas ja milliste parameetrite põhjal?


Sa over and over again küsid seda ja ma alati viitan selle teema ajaloole.
Ole kena ja loe läbi siis. Ajalooliselt on PSil olnud parem sortiment mänge ja suurem hulk eeliseid PC ees ja seetõttu võrlduse võtmes on senini lähtud PSist.
Mul ei ole midagi selle vastu, et võrrelda xboxiga, kuna siis on PC veel paremas seisus, sest unikaalset osa vs PC ei ole nii palju.
Mida aga ei saa võrrelda on xbox + ps 5 vs pc ja samal ajal rääkida raha/ruumi jne mõttes ühest konsoolist.

Auron kirjutas:
Aeron,
Ähh see fämily variant on mõnes mõttes ju okey ja kindlasti parem kui "mitte midagi" aga samas siis aja järge mis mänguga see töötab ja millega mitte.
Lisaks see "konto jagamine" pole ju tegelt mõeldud sõprade vahel a'la, et ise asud Tallinnas, üks sõber mängib Võrus, teine Saaremaal jne. See ikka mõeldud nö. pere jaoks kus olukorras kus tõenäoliselt suures plaanis niiikuinii lapsevanem maksab mängude eest on mugavuse mõttes üks library ja boonusena siis saab samaaegselt mitmes masinas mängida eeldusel, et erinev mäng. Ehk rahalises mõttes ei sobi tegelt argumendiks, et jagada hind 6'ga - sõprade vahel ei ole see süsteem mõeldud kasutamiseks ja peres tõenäoliselt sa ju oma 8 aastaselt ei nõua temaosa mänguhinnast sisse vaid maksad ikka ise full icon_biggrin.gif

Ma saan aru, et sõna Family tekitab segadust, aga senine family share on töötanud ilma igusuguste piiranguteta mul juba aastaid piiriide üleselt.
Miks peaks uue puhul midagi muud eeldama? See on pmt 6 inimest lihtsalt. Ja pere ei ole ju defineeritud vanuse läbi, ma olen endiselt oma isa laps ja tema enda isa laps. Steam ei ole ka family-t defineerinud kuidagi pidi.
Mul on Spotify familys täisealine õde ja ema kes elavad erinevates maailma otsades ja töötab. Ma ei näe põhjust, miks see ei peaks töötama.
Muide, mis trackimisse puutub ,siis afaik iga mängu Store page-il on kirjas, et nõuab 3rd party softy. Seega ei ole eriti keeruline, sest kõik Steam native töötab ju.
Spoiler Spoiler Spoiler

Anna tooli kirjutas:
Aeron kirjutas:
Ehk siis pmt kui sul on 6 sõpra, siis saaks enamikke mänge osta 6 peale täiesti legitly ning mängida saab samal ajal küll 1 korraga (kuigi ilmselt offline mode trick endiselt töötab).
Mis tähendab, et väga suure osa pc mängude hinna saab jagada 6-ga icon_smile.gif
Üks viis kuida seda teha oleks valida välja 1 "papa" konto ja sinna igaüks giftib nt 20 € ja siis koos otsustatakse mida selle eest osta. Suht easy management ka, samas kui keegi näeb, et teda tõmbab mõni mäng rohkem, siis võib vabalt tema kontole võtta ka mängu, sest kõikide inimeste mängud on ühiselt jagatud ning siis jäävad sellele inimesele talle tähtsamad mängud.
Üks rumalamaid asju mida siin teemas lugeda võib

Armas,et leidsid aega ja energiat, et isiklikult rünnataga, aga ei leidnud kapasiteeti, et selgitada miks sa nii arvad.
Lihtsalt niisama mõtlesid, et ütleks sitasti esmaspäeva hommikul kellelegi, kes pole sulle isiklikult midagi teinud? Loodan, et sul läheb päev täna kergelt ja hakkab parem.

Also, ega see korralduslik pool polegi seal nii tähtis. Seda saab iga selskond ise teha nii nagu heaks arvab. Oluline on see võimalus 6 erinevat kontot kokku siduda ja nende vahel ilma lisakulusid kandmata enamikke mänge vabalt mängida.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 13:00:48 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
SKG kirjutas:
Aeron kirjutas:
ps > xbox senini siin teemas vähemalt.

Kes seda otsustas ja milliste parameetrite põhjal?


Sa over and over again küsid seda ja ma alati viitan selle teema ajaloole.
Ole kena ja loe läbi siis. Ajalooliselt on PSil olnud parem sortiment mänge ja suurem hulk eeliseid PC ees ja seetõttu võrlduse võtmes on senini lähtud PSist.
Mul ei ole midagi selle vastu, et võrrelda xboxiga, kuna siis on PC veel paremas seisus, sest unikaalset osa vs PC ei ole nii palju.
Mida aga ei saa võrrelda on xbox + ps 5 vs pc ja samal ajal rääkida raha/ruumi jne mõttes ühest konsoolist.

- Xboxil on rohkem mänge kui PS5 peal.
- Xboxil on parem backward compatibility.
- Samad mängud on Xboxi peal soodsamad kui PS5 peal.
- Game Pass Core on soodsam kui PlayStation Plus Essential.

Need on faktid, mitte kellegi subjektiivne arvamus.

Mõlemil on omad plussid-miinused.

Palun ära laienda enda arvamusi teisele nagu tegu oleks mingi üld-teada tõega.

Aeron kirjutas:
Steam ei ole ka family-t defineerinud kuidagi pidi.

On küll.
Kuidas saab perekonna mõistet üldse teisiti mõista antud kontekstis? FAQ alt on näha, et peetakse silmas samas elukohas elavaid inimesi ehk nagu nimigi ütleb - perekonda. Pereliikmeid, kes elavad koos.
tsitaat:
Can I share my games with users that don't live with me?
While Family Sharing can work for users that are not accessing Steam from the same location, due to technical limitations, the feature may encounter issues that Steam is unable to provide support for.

https://help.steampowered.com/en/faqs/view/57A7-503C-991F-E9A8#faq

tsitaat:
Creating a Steam Family:
Steam Families can contain up to 6 family members.


tsitaat:
Who can be in a Steam Family?
While we know that families come in many shapes and sizes, Steam Families is intended for a household of up to 6 close family members.
To that end, we expect the requirements for participating in a Steam Family to change over time as we monitor its usage and add requirements to keep usage in line with this intent.

https://help.steampowered.com/en/faqs/view/054C-3167-DD7F-49D4

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 01.04.2024 13:09:42 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/4149575031735702629

Tundub, et nüüd on siis nii, et kuni 6 inimest saavad kontot jagada.
"While we know that families come in many shapes and sizes, Steam Families is intended for a household of up to 6 close family members."

Ma loodan, et see pole aprillinali. See eelmine family sharing oli uskumatu kõnts, mida oli praktiliselt võimatu talutavalt tööle saada.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 13:32:47 vasta tsitaadiga

SKG, tead, aga leppige omavahel kokku.
Ei jaksa järge pidada. Ausõna ei jaksa ja väga ega eriti vahet ei ole ka võrdluse mõttes kumb võtta, aga rääkida on raske lihtsalt, sest konsooli pool valib igas eriküsimuses eri konsooli mida parasjagu esile tuua.
Vaja on aasia eksklusiive, palun PS, vaja viisakat välimust elutuppa, palun xbox, vaja väikest formfactorit, palun nintendo.
Nii ei saa võrrelda asju. Palun defineerige enda jaoks selle võrdluse võtmes ära, mis on asi see konsool on.
Me korra tegime seda, möödunud teema raames, terve suur tabel oli koos lisade jne-ga.
See aasta on hakanud pihta see trall uuesti, mille me aastaid tagasi läbi käisime juba.
Mul suva mis see konsool on, aga olugu sama asi. Ma olen lähtunud seni sellest, mis seal kirjas oli, kuna uut konsooli sõprade kokkulepet lihtsalt ei ole.
Ma ei pea üldse osa olema sellest teie omavahelisest kokku leppest, I dont care. Aga for all intents and purposes, selles diskussioonis siin, on HETKEL PS5 see konsool, mis on konsooli poole enda poolt võrdluseks nomineeritud.

Mis nüüd puutub nendesse family sharing küsimustesse, siis:
1. Need on vana teenuse tingimused
2. Sinu enda lause ju ütleb selgelt - While Family Sharing can work for users that are not accessing Steam from the same location
- ja olles seda aastaid kasutanud võin öelda, et riigipiirid siin küll mingit rolli ei mängi, töötab kenasti.
3. Viitad sõnale Family, mis on täielikult lahti kirjutamata. Tegid boldiks, tore, aga mida see tähendab? Mis asi tänapäeval on perekond? Mul on 2 kasuõde, kes ei ole minu bioloogilised sugulased ja elavad mujal, kas nad pole family? Kas meil on mingi veelgi kitsamaks surutud EKRE nägemus perekonnast - loeb ainult esimene naine ja temaga saadud lapsed, kes on alaealised ja seniks kuni nad elavad leivaisaga koos?

sukelduja, ta vajab aegajalt reseti lihtalt minu kogemusel.
Muus osas ilma täpsema infota ei oska rohkemat kommenteerida.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 01.04.2024 13:33:49 vasta tsitaadiga

Kes reaalselt jagab 6 inimesega oma kontot üldse? Ma pole ühegi inimesega jaganud ja pole kunagi selline lollus mõttesse ka tulnud icon_rolleyes.gif Täiesti mõttetu argument jälle sult, sa kummardad PCd ainult selle pärast, et hea mugav pirada oleks.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 01.04.2024 13:47:53 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

sukelduja, ta vajab aegajalt reseti lihtalt minu kogemusel.
Muus osas ilma täpsema infota ei oska rohkemat kommenteerida.

Minu kogemusel sai korraga üks inimene mängida. Mitte sama mängu, aga üldse. Ja siis ka kippus see mängija lihtsalt üles jääma, nii et keegi ei saanud enam ligi.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 14:01:08 vasta tsitaadiga

Janis, kas sa loed teemat või niisama postitad lampi siin hetkel?
1. jutt on steami family UUEST vormist, mis võimaldab sul kuni 6 liikmeline pere luua pmt suvaliste inimestega
2. ma ei kummarda, midagi, ma lihtsalt arvan, et pc on väga misunderstood oma võimaluste/hinna jne osas ning üritan selgust luua.
3. ole kena, tutvu minu mängudega minu profiili alt, piramist teen vb 1-2x aastast ja sedakindlal põhjusel, millest hetkel ei viitsi kirjutada.

sukelduja, see on vana family sharing kus laenamiseks oli kogu library korraga, uus sharing võimaldab laenata per mäng.
Lisaks ka vana puhul, kui laenajad (jah, saab ka mitu) lähevad peale mängu laenamist offline mode-i, siis saab ka mitu korraga. Testitud.
Aga uue puhul saab iga laenaja jääda online, lihtsalt sama mängu ei saa samal ajal mängida. Ametlikult mitte vähemalt, kahtlusan, et offline trikk töötab endiselt. Ei ole veel testinud.
Minul sellist kogemust, et mäng kuskile "üles" jääb ei ole, veider, kuna minu library on aastaid olnud laenutuses erinevate sõprade käes. Samas ma olen neile öelnud ka, et mängige ükskõik millist SP mängu mida tahate ja kui mängima hakkate, minge offline mode-i.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 01.04.2024 14:01:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 01.04.2024 14:01:14 vasta tsitaadiga

Ole normaalne, midagi ma ei hakka tutvuma icon_lol.gif
Aga niipidi võttes on see jagamine sama või hullem kui plaatide edasi müümine. Arendajal jääb ju raha saamata.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 14:24:50 vasta tsitaadiga

Janis, kui ise süveneda ei viitsi siis vb oleks normaalne ja ei tulistaks niisama?

Arendajate osas tõsi, see parim uudis, aga seda siis eeldades, et need inimesed kes nüüd mängu mängivad, selle algselt kindlasti ostaks?
On ikka suur vahe, kas maksad 6 € mängu eest või 50 € ja ma arvan küll ,et ma kulutan edaspidi sama palju mängudele kui täna, aga saan lihtalt rohkem asju proovida ja varem, sest teiste mängud lisanduvad ka. Kui lepime sõpradeks kokku, et võtaks kamba peale nt Persona 3, siis mul pole kahju selle eest kohe 10-12 € välja käia ja meil on see mäng olemas (saan ilmself offline mode-is mängida ka samal ajal vähemalt 1 inimesega) vs et ootan x aega, kuni see langeb minule sobivale hinnatasemele või unustan üldse ära. Ega ei tea, ma arvan, et kokkuvõttes inimesed ei kuluta vähem raha mängudele oluliselt, lihtsalt see jaotub teistmoodi. Minuteada uurimused näitavad, et inimesed teevad keregemini pisemaid oste ja seega vb hoopis kulutused kasvavad ja devidele tuleb rohkem raha kätte ning see on mingis mõttes anti-consumer hoopis andes hoogu juurde väiksematele impulss ostudele...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 01.04.2024 14:25:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 01.04.2024 14:25:12 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Janis, kas sa loed teemat või niisama postitad lampi siin hetkel?
1. jutt on steami family UUEST vormist, mis võimaldab sul kuni 6 liikmeline pere luua pmt suvaliste inimestega
2. ma ei kummarda, midagi, ma lihtsalt arvan, et pc on väga misunderstood oma võimaluste/hinna jne osas ning üritan selgust luua.
3. ole kena, tutvu minu mängudega minu profiili alt, piramist teen vb 1-2x aastast ja sedakindlal põhjusel, millest hetkel ei viitsi kirjutada.

sukelduja, see on vana family sharing kus laenamiseks oli kogu library korraga, uus sharing võimaldab laenata per mäng.
Lisaks ka vana puhul, kui laenajad (jah, saab ka mitu) lähevad peale mängu laenamist offline mode-i, siis saab ka mitu korraga. Testitud.

Eelmisel aastal proovisin. Steam nõudis kategooriliselt online minekut.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 14:29:11 vasta tsitaadiga

sukelduja, teeme sheeri ja proovime. Lisa mind steami. Tee families beta signup ka ära.
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 01.04.2024 14:41:59 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
SKG, tead, aga leppige omavahel kokku.
Ei jaksa järge pidada. Ausõna ei jaksa ja väga ega eriti vahet ei ole ka võrdluse mõttes kumb võtta, aga rääkida on raske lihtsalt, sest konsooli pool valib igas eriküsimuses eri konsooli mida parasjagu esile tuua.
Vaja on aasia eksklusiive, palun PS, vaja viisakat välimust elutuppa, palun xbox, vaja väikest formfactorit, palun nintendo.
Nii ei saa võrrelda asju. Palun defineerige enda jaoks selle võrdluse võtmes ära, mis on asi see konsool on.
Me korra tegime seda, möödunud teema raames, terve suur tabel oli koos lisade jne-ga.
See aasta on hakanud pihta see trall uuesti, mille me aastaid tagasi läbi käisime juba.
Mul suva mis see konsool on, aga olugu sama asi. Ma olen lähtunud seni sellest, mis seal kirjas oli, kuna uut konsooli sõprade kokkulepet lihtsalt ei ole.
Ma ei pea üldse osa olema sellest teie omavahelisest kokku leppest, I dont care. Aga for all intents and purposes, selles diskussioonis siin, on HETKEL PS5 see konsool, mis on konsooli poole enda poolt võrdluseks nomineeritud.

Siis tuleb eraldi teemad teha icon_lol.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


P.S Aeron, kuidas nüüd selle eetikaga Family Sharing'uga seonduvalt on (dev. võiks ikka väärilist tasu saada; kasutatud mängud = piraatlus jms.)?

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€


viimati muutis beastbeats 01.04.2024 14:45:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 14:44:10 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Ma saan aru, et sõna Family tekitab segadust, aga senine family share on töötanud ilma igusuguste piiranguteta mul juba aastaid piiriide üleselt.


Ei tekita segadust. Lähtusin lihtsalt sellest, et kunagi oli ka netflixil see olenevalt kontost kuni 4'ja "pereliikme" vahel jagamine aga kuna asi päädis ikkagi sellega, et ühe subscriptioniga tarbisid asju täiesti lampi inimesed siis hakati vist mingit access locationit jälgima jne. ja kui tundus ikka vale ja abuse siis said bänni.

Kuna Steam pole netflix kus bänni saades ei kaota midagi peale enda kontoalt ligipääsu vaid võid kaotada tuhandete eest ostetud mänge siis ilmselgelt mõistlik inimene veiderdama ei taha hakata ega reegleid omasoodu tõlgendama, sest 99% probleemide tekkimisel kuskilt abi pole loota. See, et ei taha riskida võiks olla mõistetav.

Loomulikult nüüd kus SKG postitas konkreetsed reeglid võib öelda, et tõenäoliselt mõistlik olles praegu bänni ei saa ja kui monitooritakse asja ja hakatakse reegleid karmimaks muutma siis ka teavitatakse ennem sellest ja saad nö. õigel ajal muudatused läbi viia kasutusele võtta. Ega ju Steamis lollid olda ja saadakse aru küll, et loomulikult tahaks inimesed taolist olukorda ka kuritarvitada kus laps jagab kontot oma miski heast sõbrast klassivennaga jne. ehk ei ole mingisugust "perekonna tõlgendamist" vaid ilmselgelt pole tegu perekonna liikmega.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 14:58:54 vasta tsitaadiga

Aeron, ma ei tea, kuidas sa jälle omamoodi asju tõlgendad. Tundub, et sa soovid hoopis selle mõistet kuidagi laiendada ja tolle teenuse sihipärasest kasutusest mööda hiilida. Seal on ju selgelt kirjas, et see Family Sharing on mõeldud 6 pereliikme jaoks (kus on täiskasvanud ja lapsed), kes elavad samas elukohas ja samas majapidamises ("a household of up to 6 close family members" ja "from the same location"). Jah, võibolla hetkel veel toimib ka teistel alusel, kuid on ju ka sedagi mõista antud, et see ei ole selleks mõeldud - "to keep usage in line with this intent". Kui seda hakatakse rohkem ära kasutama, siis tulevikus pannakse ilmselt sarnane piirang nagu tehti Netflixiga.

Kui oma sõpradega mänge jagada, tundub järjekordse skeemitamisena, samamoodi nagu see viieeurone Windows ja kasutatud arvutijupid. Aga võibolla need ongi viisid, kuidas konsoolidest üle olla?

tsitaat:
Steam Families are intended to contain your immediate family.

https://help.steampowered.com/en/faqs/view/054C-3167-DD7F-49D4

a person's parents, brothers and sisters, husband or wife, and children
https://www.merriam-webster.com/dictionary/immediate%20family

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 15:44:25 vasta tsitaadiga

SKG, ma saan hästi aru, kuidas seda on visualiseeritud kellegi peas, aga ma ei saa aru, kuidas seda tänapäeva maailmas rakendada. Minu enda näide on hea case and point, pool peret on Hispaanias, UKs ja Šveitsis ning teine pool Eestis. Isad, emad, õed vennad ka igasugustes vanuse kategooriates. Lisaks veel nimed ka erinevad ja koos käime ka regulaarselt.
Ma võin Steamile mustvalgel esitada tõendumaterjalid oma immediate familist, mis on kõik kuidagi hajutunud, osati teiste perenimedega (õde abielus) ja katsugu nad mulle väita, et see pole perekond või et me aeg-ajalt pole sama IP pealt kättesaadavad (nt suviti elavad siin osa aega + pühad jne)...

... ja kuna nad seda ei saa kuidagi pidi väita, siis sealt ei ole väga pikk maa selleni, et tegelt pole eriti vahet kes need 6 inimest on. Nende bottom line on software sales ja suurte tarkvaratükkide väiksemateks osadeks jagamine pigem soodustab selle levikut. Ma wholeheartedly usun, et kui "minu mudeli järgi" inimesed kastuaks Steami Family featurit, siis pigem kasvaks software sales ja uute mängude müük, sest inimestel on väiksem barrier to entry ja saavad oma uudishimu fix kiiremini kätte. Kokkuvõttes müüdaks tarkvara rohkem, sest inimestel on lihtsam õigustada 6€ väljakäimist et oma "sügelust kratsida" vs 40-80 € välja käia, et uut mängu mängida. Veel endam puudutab see single player experience-e, mis on läbitavad paarikümne tunniga.

Mulle meeldiks mõelda, et Steam aimab seda ja see tõttu nad ka pigem on äraootaval seisukohal kasutuse/piirangute osas /armamus.
NIng see on täiesti erinev Netflixist, sest netflixi pul on fixed amount raha, mis annab piiramatu koguse contenti, aga steami puhul on content, mis sa raha eest saad piiratud ja sul on pigem incentive ja vb selle süsteemiga isegi väike peer pressure, et süsteemi raha sisse panna.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 16:52:49 vasta tsitaadiga

Ja mispidi see Family Share nüüd parem on kui kasutatud mänguplaadi edasimüük?
Mõlema puhul arendaja sama mängu edasikandmisel teist korda tasu ei saa.

Aeron kirjutas:
... faktiliselt ei saa dev sellest mitte mingit tulu ja nende vaates ei ole vahet, kas sa pirad või ostad kasutatud mängu.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 17:05:00 vasta tsitaadiga

Family Share'il on nii kasutajate arvu suhtes ja kui funktsionaalsusel teatavad piirangud. Kasutegur: ma tooks paralleele Game Passiga, kui mäng sealt lahkub ja seda mängides hamba verele oled saanud, siis nüüd lähed ja ostadki omale selle mängu. Family Share piirangud viskavad üle ja tahad igal hetkel ilma piiranguteta mängida - ostad oma kontole tolle mängu.

Plaadi piirang on ainult selle füüsiline vigastamine või ära kaotamine.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 17:14:17 vasta tsitaadiga

Aeron, family share on tore asi, aga igasugu hinnastamine, et see teeb mängud odavamaks on BS. Ja nagu öeldud, siis xboxil on see vähemalt 10a juba selliselt olnud (xbox one tulekust) ja playstationil samamoodi. Ja ometi pole keegi tuld sellepeale, et hakata seda tooma argumendiks mängude hinna juures. Ma saan aru, et su argumendid hakkavad otsa saama, aga see on juba veidi liig.
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 17:46:20 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
- Xboxil on rohkem mänge kui PS5 peal.
- Xboxil on parem backward compatibility.
- Samad mängud on Xboxi peal soodsamad kui PS5 peal.
- Game Pass Core on soodsam kui PlayStation Plus Essential.

Need on faktid, mitte kellegi subjektiivne arvamus.

Mõlemil on omad plussid-miinused.

Palun ära laienda enda arvamusi teisele nagu tegu oleks mingi üld-teada tõega.

Unustasin ühe tähtsa asja...

- Smart Delivery.
tsitaat:
Smart Delivery is a new technology introduced with Xbox Series X and Xbox Series S that will ensure you always play the best version of the games you own for your console, across generations. Titles that support Smart Delivery will automatically detect what device you are playing on – Xbox Series S, Xbox Series X or Xbox One – and deliver the best version of the game available to you, ensuring you only ever have to purchase your games once. For example, this means if you purchase the Xbox One version of a supported title, we will identify and deliver the best version of it to your Xbox One, as usual. If you decide to jump into the next generation with Xbox Series X or Xbox Series S, we will automatically provide the Optimized version of the game at no additional cost if and when it becomes available. Smart Delivery is available to all Xbox developers. Furthermore, all Xbox Game Studios titles that are Optimized for Xbox Series X and Xbox Series S, including Halo Infinite, will support Smart Delivery.

https://news.xbox.com/en-us/2020/03/16/xbox-series-x-glossary/

Minu jaoks on täiesti ajuvaba on see, et PS4 ja PS5 jaoks on eraldi mänguversioonid. Ehk siis kasvõi kogemata PS5 peal PS4 versiooni ostes, saab tegelikult nö. "madalama versiooni" mängust. Ja PS4 pealt tulles, soovides nö. uuendatud versiooni mängida, tuleb PS5 versioon soetada. Ma ei tea, kas küll uuesti täissumma eest, aga ikkagi, tasuta see ei ole.
Spoiler Spoiler Spoiler

Samamoodi on PS5-l mitmeid vaieldamatuid plusse Xboxi ees (nagu näiteks uue konsooli soodsam hind, kõvasti parem mobiiliäpp jne), aga kelle jaoks midagi tähtsamaks osutub, on juba täiesti individuaalne.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 20:55:51 vasta tsitaadiga

SKG, ma püstitasin oma hüpoteesi selle kohta, kuidas uus Family mudel mõjutab minu arvates tarbimist ja ka devide rahakotti. Tegelikkust ei tea keegi, aga see on üks mõte...
Smart delivery osas on selles mõttes PC võtmes imelik sõna võtta, et on 1 versioon, aga olen nõus, see, et PS nõuab uue gen versiooni eest uuesti raha on dick move.
Sul on muide päris head pointid xboxi kasuks. Cool.

eShelobik, sest midagi sellist pole tegelikkuses olnud, on olnud midagi sarnast.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 01.04.2024 21:02:41 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

Ma võin Steamile mustvalgel esitada tõendumaterjalid oma immediate familist, mis on kõik kuidagi hajutunud, osati teiste perenimedega (õde abielus) ja katsugu nad mulle väita, et see pole perekond või et me aeg-ajalt pole sama IP pealt kättesaadavad (nt suviti elavad siin osa aega + pühad jne)...

Sa ei pea midagi tõestama antud juhul kui on öeldud, et teenus on mõeldud ühe katuse all elavale perele. See, et sul nii pole, tähendab, et teenus pole sulle ja see ka ei õigusta piramist/varastamist.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 21:14:14 vasta tsitaadiga

Janis, fair point. Küsiks küll, mis teema sul selle piramise ja varastamisega on ,et selle juurde kogeaeg tagasi tuled?
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 124, 125, 126 ... 137, 138, 139  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.