Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Mis on äriklassi läpaka miinimumnõuded 300€-ga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 16:27:18 Mis on äriklassi läpaka miinimumnõuded 300€-ga vasta tsitaadiga

Detsembris tegin sarnase teema ja tookord sai selgeks, et minu puhul pole väga mõtet üle 300€ maksta. Aga kõik muu olen ära unustanud, nt arvuti spec mis selle hinnaga võiks kätte saada või sisaldada.
Põhitegevus oleks õhtuti netis surfamine. Aga suvel suvekodus oleks veel teleka asendaja go3-ga ja drooni videotega tegelemine ja talletamine ning vb mõni nõrgem mäng.
Kas läpaka sisene 4g moodul ei oleks parema leviga kui suvaline taskuruuter(E5782B)? Palju see hinnale lisab?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2024 16:23:54 vasta tsitaadiga

Varasemad kaardid olid läpaka järgi whitelistiga piiritletud. Täna peaks toetatud kaardid kiirusi võimaldama. Läpakad on eraldi antennidega, kiirused võivad paremad olla kui taskuruuteril. Kui ruuter elab usb 5v ptsast ja saab arvutist voolu, võiks kaart arvutis kauem kesta kui ruuter usb otsas.

Ma viimased endale käiku võtsin oli 3g slles teema (D630) ja x240 koroona aja alguses. Valmiduse tegin, päriselt vaja ei läinud.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajnurm
Kreisi kasutaja
ajnurm

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2024 16:30:46 vasta tsitaadiga

Taskuruuteri võid võtta siis, kui on vaja jagada netti mitmele seadmele. Kui ainult läpakale, siis pole mõtet veel ühe lisaseadmega majandada. Mul profiili 1. läpakal sisemine 4g kaart ja igal pool kus moblalevi on ka läpakal nett olemas.
_________________
RTFM & UTFG!
HV kasutaja nr. 933
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 23.03.2024 12:57:01 vasta tsitaadiga

4G kaartidest ei tea midagi aga selles hinnaklassis kasutatud sülearvuti puhul võib nõueteks vabalt alljärgneva panna:

Vähemalt 4 tuumaline CPU mille ühe tuuma jõudlus cpubenchmark.net lehe andmetel on vähemalt 2000 punkti ja kogujõudlus vähemalt 6000.*
>8GB RAM
>240GB NVMe kõvaketas
1080p matt IPS ekraan (Odavate TN paneelidega võib vareseid loopida ja need tuleks üldse maapealt ära kaotada!)
Aku vähemalt 6h
Ekraani suurus vali ise aga isiklikult eelistan väiksemaid masinaid (12-14 tolli)

Omast kogemusest veel võin lisada, et HP puuteekraanidega sülearvuteid ei tasuks vaadata, nende ekraanid surevad kergesti ja sisseehitatud privaatsusfilter on ka üks paras ikaldus. Pildi kvaliteet on suht kohutav ka siis, kui see välja lülitatud on.

*Tean väga hästi, et cpubenchmark.net andmed ei ole väga seotud reaalse jõudlusega. Väga üldise võrdluse samas saab sellega teha ja välja sorteerida väga viletsad säästuprosed. See leht ka piisavalt lihtne kasutada suvalisel klienditeenindajal, kes nõuetele vastavat masinat otsib. Peamine põhjus nende nõuete määramisel on välja sorteerida 2 tuumalised inteli protsessorid, mida on siiani terve turg täis ja kõik pakkujad tahavad kiiresti nendest lahti saada. Samas tänapäeva veebi ja win11 maailmas ei kõlba need enam kuhugi ja ajad ennast närvi lihtsalt.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2024 17:55:16 vasta tsitaadiga

Aitäh! Nüüd on veidi selgem siht, mida osta.
Tegin ka ostuteema. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=847397
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2024 11:37:18 vasta tsitaadiga

Kui tähtis ekraan on? 300€ paneb küll hinnapiirid, eriti kui veel mängida, videot töödelda jne tahta. Aga mida edasi, seda rohkem olen ma aru saanud, et suures osas on läpaka puhul ikka kuradi oluline "hiir", klaviatuur ja ekraan. Ning just ekraan on äriklasi pessukatel pagana nõrk koht, seega ma soovitaks vaadata sõnaotses mõttes see üle enne ostmist. Ma olen neid tuhmi thinkpade nii palju näinud, et... aga jah, eks millegi vahel peab valima.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 26.03.2024 12:09:34 vasta tsitaadiga

Hiire osas ongi laias laastus 2 varianti - Thinkpadi trackpoint või väline hiir.
Netis surfamiseks kõlbab puuteplaat või mõne teise tootja juhtnupp ka.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 26.03.2024 17:58:26 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Ma olen neid tuhmi thinkpade nii palju näinud, et...

Minul on siiani toiminud märksõna IPS, siiani pole veel kokku puutunud väljakannatamatult viletsa IPS paneeliga sülearvutil.

Hiir on niijanaa, puuteplaatidel pole olulist vahet märganud, va. vanemad thinkpadid oma kolisevate aibooki stiilis plaatidega, need ei kannata kriitikat. Lõpuks on ikka väline hiir parem.

Klaviatuurid on jälle thinkpadidel tihti päris mõnusad. Hetkel oma Latitude 7300 ülimadala klaviatuuriga ka üllatavalt rahul. HP jääb kuskile keskele oma klaviatuurdega. Üldiselt on äriklassi masinatel kõik klaviatuurid kasutatavad erinevalt koduklassi masinatest.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 26.03.2024 18:07:51 vasta tsitaadiga

IPS on hea jah. TN-i ei teagi, et uuematel mudelitel oleks. T430s oli TN-iga ka kasutatav kõigeks peale fototöötluse.
Tuhm on Thinkpadi ekraan selles mõttes, et õues ereda päikese käes või ka toas ekraan otse vastu aknast paistvat päikest on seda raske näha, aga sülearvutil saab ju ometi asendit muuta.
Ekraani eredus paljudel versioonidel 300 nitti (mõnel lausa 477). Normaalsetes tingimustes ei pea 300-nitise ekraani eredus sugugi maksimumi sätitud olema.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2024 15:47:20 vasta tsitaadiga

Ma ei suuda ära otsustada kumba võtta.

Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen7/ i7-8565U/ 16GB/ 512GB/ 4G Klavivalgus/ 1.1kg! 375€
Lenovo Thinkpad T14 gen1 Touchscreen/ I5-10310U/ 512GB/ 16GB/ 4G/ ID/ Klavivalgus/ 405€

Tahaks võtta X1. Tundub vingelt kerge ja õhuke ning igatpidi cool icon_biggrin.gif
Aga samas mõistus ütleb, et võta T14. On uuem, touchsreen. ID- ja SD kaardilugejad.

Võimsuse poolest tunduvad nad mõlemad suht samas augus olevat.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 29.03.2024 15:51:36 vasta tsitaadiga

X1 Carbonit saab ka puuteekraaniga. ID-kaardi asemel kasuta SmartID-d.
Ja T14-l on ju microSD lugeja? Täismõõdus SD pesa kaotamine on üks nõmedamaid asju.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummiq
HV veteran
ummiq

liitunud: 20.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2024 16:07:22 vasta tsitaadiga

Minul on kogemus nii õhukeste yogadega kui tavaliste lenovotega. Yoga on vahva ja mugav reisil kandmiseks, aga igapäevaseks tööks tundub see paksem Lenovo ikkagi parem- õhk käib paremini läbi ja ei huuga nii väga, kui yoga vahel seda teeb.
Samas uus X1 yoga on jälle väga mõnus, sest prose on nii võimas, et ei pea enam nii palju tööd tegema, kui vanal pidi. See tagurpidi keeratav ekraan on lõpuks asendamatu lisa- annab palju paindlikkust juurde (otseselt icon_biggrin.gif).

4G julla arvutis on mugav, aga kui levi on maal halb, on parem eraldi julla aknale panna.

Soovitaks mõlemat kätte võtta. Saad kohe aru, kumb paremini sobib.

_________________
--
Urmas

Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 29.03.2024 16:40:15 vasta tsitaadiga

Yoga ei ole Carbon. Tuleks lausa kõiki kolme võrrelda.
Kas Yogat saab ka mati ekraaniga? Ma olen ainult läikivaga näinud.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2024 16:49:22 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
X1 Carbonit saab ka puuteekraaniga. ID-kaardi asemel kasuta SmartID-d.
Ja T14-l on ju microSD lugeja? Täismõõdus SD pesa kaotamine on üks nõmedamaid asju.


Natuke OT, aga mul on T14 gen 4 ja sellel pole üldse SD kaardi lugejat.
Isiklikult ei tunne sellest niiväga puudust ka, kui paar korda aastas vaja on, siis saab USB adapteriga ka hakkama.
Samas kui on igapäevaselt vaja fotoka või telefoni SD kaardilt andmeid kopeerida, siis on muidugi ebamugav pidevalt mingit välist junni külge toppida.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 29.03.2024 16:59:55 vasta tsitaadiga

/ot aga fotoka sees saab ka SD adapteriga MicroSD kaarte kasutada, kui arvutil on ainult Micro pesa.

Mul pole juba aastaid ühtegi täismõõdus SD kaarti ei kodus ega tööl. Sai suht kohe hakatud ainult MicroSD kaarte ostma, sest neid saab toppida suuremale hulgale erinevatele seadmetele.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 29.03.2024 17:00:33 vasta tsitaadiga

Ega mul ka seda iga päev vaja ole, aga mis häda oli ära korjata?
Mul on üks NEC LAVIE, mis on gen 4 T14-st millimeetri võrra õhem ja sel on täismõõdus SD-kaardi lugeja.
T14s Gen2-l pole enam isegi RJ45 pesa. Veel hullem on muidugi see, et selle T14s Gen2 klaviatuur on siiani kõige kehvem Thinkpadi klaviatuur, mida olen kasutanud.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 29.03.2024 17:08:58 vasta tsitaadiga

Jah, kui kusagilt ilmub kellegi teise täismõõdus SD, kust on vaja midagi kätte saada, siis on jama muidugi.
RJ45 puudumine on juba kurjast (USB adapter hõivab ühe pesa ja kipub ära kaduma nagu muud väikesed jublakad)
ja viletsat klaviatuuri ei kompenseeri ka eriti millegagi.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tranneL
Kreisi kasutaja
tranneL

liitunud: 17.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2024 17:47:02 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Yoga ei ole Carbon. Tuleks lausa kõiki kolme võrrelda.
Kas Yogat saab ka mati ekraaniga? Ma olen ainult läikivaga näinud.


X1 Yogat saab ainult läikiva ekraaniga aga erinevate resodega, Carboniga võib neid võrrelda küll, jagavad sama emaplaati, akut ja palju juppe. Erinevaid confe on Lenovol mustmiljon, tellitakse ju nagu rätsepatööna.

_________________
Aktuaalsed Thinkpadide pakkumised Marketplaces: 12,5"-15,6" Või küsi pakkumist huvipakkuvale mudelile!
Kõiki müügisolevaid sülearvuteid saab võimaluste piires konfigureerida: mälu, ketas, muud komponendid.
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 14:13:44 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
X1 Carbonit saab ka puuteekraaniga. ID-kaardi asemel kasuta SmartID-d.
Ja T14-l on ju microSD lugeja? Täismõõdus SD pesa kaotamine on üks nõmedamaid asju.

Ma mõtlesingi tegelikult SD all microSD-d.
Need on jah kõik sellised pisimugavus asjad, mille puudunine ei oleks suur probleem.

Kus neid Thinkpade oleks hea vaadata ja katsuda Tallinnas?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2024 15:39:02 vasta tsitaadiga

Veli kirjutas:

Kus neid Thinkpade oleks hea vaadata ja katsuda Tallinnas?
https://laptopid.ee/ - neil on kohapeal palju läpakaid.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2024 11:30:51 vasta tsitaadiga

Veli kirjutas:
Ma ei suuda ära otsustada kumba võtta.

Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen7/ i7-8565U/ 16GB/ 512GB/ 4G Klavivalgus/ 1.1kg! 375€
Lenovo Thinkpad T14 gen1 Touchscreen/ I5-10310U/ 512GB/ 16GB/ 4G/ ID/ Klavivalgus/ 405€

Tahaks võtta X1. Tundub vingelt kerge ja õhuke ning igatpidi cool icon_biggrin.gif
Aga samas mõistus ütleb, et võta T14. On uuem, touchsreen. ID- ja SD kaardilugejad.

Võimsuse poolest tunduvad nad mõlemad suht samas augus olevat.
Carbonid kippusid nagu rohkem surema kui tavalised paksemad masinad.
Samuti eelistaks pigem uuema põlvkonna protsessorit, kuigi otseselt 1. gen T14 mulle endale veel ei meeldinud.
tsitaat:
T14s Gen2-l pole enam isegi RJ45 pesa.
See ei tohiks küll üllatusena tulla, kadus juba T490s küljest ära. Eks sõltub ametist ja vajadusest, üldiselt on ikkagi harva seda tänapäeval vaja.
_________________
M: Tasakaaluliikur
M: Ryzen 2600/B450M/16GB/1TB/GTX1080/650W
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 247
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tranneL
Kreisi kasutaja
tranneL

liitunud: 17.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2024 12:01:12 vasta tsitaadiga

8-10 Gen U prosed suht sarnase jõudlusega, vahe tuleb RAM-st ja lisa GPU-st, Carbonil ja X seerial peab pardaloleva RAM-ga leppima, L (14-15"), P ja T (ilma s-ta) seerial saab lisada. Uuemad Carbonid (6-10Gen) enam nii haprad pole, reisivale inimesele siiski ideaalne oma 1.1kg-ga aga portide ja RAM lisamise osas T seeria parem, T seeria s-ga selline tavalise T ja Carboni vahepeal.
_________________
Aktuaalsed Thinkpadide pakkumised Marketplaces: 12,5"-15,6" Või küsi pakkumist huvipakkuvale mudelile!
Kõiki müügisolevaid sülearvuteid saab võimaluste piires konfigureerida: mälu, ketas, muud komponendid.
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2024 12:10:31 vasta tsitaadiga

Kõik need liidesed on tegelikult teisejärgulised. Kui näiteks ThinkPade vaadata, siis neil on nüüd juba reegliks saanud, et RAMi lisada pole võimalik. Seega peaks kohe vaatama võimalikult suure RAMikogusega masina. Igasuguseid USB- ja netipesasid saab dokkide abil laiendada, aga RAM-i ei laienda mitte mingil viisil enam.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tranneL
Kreisi kasutaja
tranneL

liitunud: 17.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2024 12:27:08 vasta tsitaadiga

Beta, jutt siin teemas siiski ligi 300€ masinatest ja nendest Thinkpadidest ei saa RAM lisada vaid X1 Carbon/ Yoga, X280/380/390/13, T490s/14s ja L13/390 kõigile teistele saab. Uuematega jah juba lood kurvemad.

Samas odavamatest L14 (maxram 64GB), kallimatest P15 (maxram 128GB) ja P1/X1 Xtreme (maxram 64GB) on vahvad erandid.


_________________
Aktuaalsed Thinkpadide pakkumised Marketplaces: 12,5"-15,6" Või küsi pakkumist huvipakkuvale mudelile!
Kõiki müügisolevaid sülearvuteid saab võimaluste piires konfigureerida: mälu, ketas, muud komponendid.
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2024 15:29:02 vasta tsitaadiga

E- ja L-seeria pole äriklass. See jätabki ainult ühe mudeli T14 ja T15.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Mis on äriklassi läpaka miinimumnõuded 300€-ga mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.