Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 164, 165, 166  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sarvik
HV kasutaja
sarvik

liitunud: 13.12.2002




sõnum 22.09.2023 11:56:31 vasta tsitaadiga

Kas suured 3.5" 20+ TB kettad ongi kõik kirjutamisel/lugemisel väga lärmakad?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sergi
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2023 14:47:37 Exos X24 vasta tsitaadiga

Seagate kuulutas välja HDD seeria Exos X24, 12TB - 24TB, CMR.
Poodidesse peaks ilmuma detsembris.
HAMR võib ilmuda 2024.
https://www.techpowerup.com/314866/seagate-announces-new-exos-24tb-hard-drives-for-hyperscalers-and-enterprise-data-centers
https://www.seagate.com/gb/en/products/enterprise-drives/exos-x/x24/
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2023 20:36:08 vasta tsitaadiga

Uus Toshiba MG09 seeria 18TB, pole paha kiirus, läbi SATA->USB adapteri testitud. Oluliselt kiirem kui mu WD ja Seagate kettad.
Spoiler Spoiler Spoiler



---
WD 24TB & 28TB
https://www.xda-developers.com/western-digital-24tb-hdd-storage-ultrastar/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devilman
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 14.01.2024 12:23:05 vasta tsitaadiga

Minu praegune kettasaaga: Sai soetatud 4x18TB Seagate X18-t, neist 2 olid juba saabudes surnud. Läksid garantiiga tagasi, saabunud refurbished ketastest esimene annab 35 bad/weak sectors ja number tundub kasvavat. Teist pole veel jõudnud kontrollida...
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 14.01.2024 12:29:35 vasta tsitaadiga

devilman, ma olen nendest refurbished ketastest nii palju õudusjutte kuulnud, et pole neid kunagi tahtnud soetada. Kui andmed ja isiklik aeg veidigi väärt on, siis parem on osta uus asi.
Mu 8tk Toshiba 16TB lasevad 24/7 ZFS, kolmandat aastat ja siiani 0 muret. Loodetavasti on vähemalt järgmised 5 aastat sama muretu.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devilman
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 14.01.2024 13:02:02 vasta tsitaadiga

Eino nad saidki uuena ostetud, neist uutest olidki 2tk saabudes surnud ja asenduseks saadetud kettaga siis samuti kehv lugu...
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2024 13:27:42 vasta tsitaadiga

Ja siis imestatakse miks inimesed Seagate väldivad. Ja need pole mingid low end Barracuda mudelid. X18 on Exos ehk teoorias Seagate parim.
Muidugi iga ketas võib saba anda sõltumata seeriast või tootjast. Paraku sellised kogemused tähendavad seda, et järjest enam inimesi väldib tulevikus Seagate põhimõtteliselt, isegi kui kettad ise on ok.
Ma ei tea kas nad hoiavad kokku QA pealt või milles see asi on. Sellised asjad tulevad välja tootmisjärgse testimisega väga kiiresti.

Transpordi kaela ma arvan ei saa seda ajada. Siis oleks kõigil teistel tootjatel sama suur AFR.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2024 13:48:10 vasta tsitaadiga

Kõvaketas kui meedium on juba selline, kus ongi raske mõõta ja aru saada, milline mudel on hea, enamasti saabki teada alles aastate pärast. Neid äkksurevaid IBM Deathstare on ka nii harva, pigem lihtsalt teinekord tõmbad lühikese tiku. Mul on näiteks mingi 10GB Seagate (vist Ironwolf Pro) töötanud mõnda aega ja muretult, mida selle pealt ikka arvata. Backblazel 2021 aasta teise kvartalis raportis olid null probleemi listis ka osad Seagate mudelid. Mõnes teises listis domineerisid teised logod. Pekki lähevad nad varem või hiljem kõik.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2024 13:27:42 vasta tsitaadiga

Transpordi tõttu katki läinud kettaid ei saa kergelt tootja süüks ajada. Seda võib kõigil juhtuda.



30TB tulemas.
https://www.tomshardware.com/pc-components/hdds/seagates-mozaic-3-hamr-platform-targets-30tb-hdds-and-beyond

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 21.01.2024 17:11:16 vasta tsitaadiga

Siin varasemalt oli juttu ka Backlazel statistikast ja nende tehtud otsustest ketaste hankimisel. Sama põhimõtet võib järgida ka koduse NAS koostamisel.
Strateegia lühidalt selline, et võtad turu odavaima pakkumise, sest statistika näitab, et kallid kettad ei tasu end ära. St kalliste ketaste eluiga on pigem sama või tuhandete ketaste keskmisena nii vähe parem, et pole mõtet rohkem maksta. Argument, et andmekao oht on suurem on täiesti jabur, sest keegi, kes andmekao pärast reaalselt muretseb ei kasutaks kunagi varundamata andmeid ja eeldus, et kallis ketas peab reeglina kauem vastu ei ole statistiliselt tõendatav. On ca 0-2% suurem sanss, et peab natuke kauem vastu. Tähtsate andmetega loteriid ei mängita.
Samamoodi ei ole eriliseks argumendiks 1 vs 2 vs 3 aastat garantiid, sest sanss, et ükski ketas selle aja jooksul otsad annab on samuti kaduvväike.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2024 18:22:38 vasta tsitaadiga

Kristoferr, Meelerahu kah maksab midagi. Ok võtad kõige odavamad ja siis hakkad nendega garantii vahet käima? See pole minu aega väärt.
Firmad ostavad teistel alustel.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 21.01.2024 18:45:29 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Kristoferr, Meelerahu kah maksab midagi. Ok võtad kõige odavamad ja siis hakkad nendega garantii vahet käima? See pole minu aega väärt.

Mis asi see meelerahu on? Kas uhkem nimi annab meelerahu või see, et mingi Vello kuskil väitis, et just see ketas on töökindel, kuna tal on see juba 10a arvutis ja töötab? Või annab sulle meelerahu see, et maksid rohkem - järelikult peab parem olema?
Miks peaks garantii vahet käima, kui statistika selgelt näitab, et vahet sisuliselt pole?

Tomorrow kirjutas:
Firmad ostavad teistel alustel.

Mis alused need siis on ka?

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2024 21:20:03 vasta tsitaadiga

Kristoferr, Meelerahu, et mai ei saa mingit saasta millega pean hakkama garantii vahet jooksma.
Firmad ostavad sadu või tuhandeid ühikuid - nendel muidugi pole vahet kas seal failib 5 või 50, sest nad on ette arvestanud sellega.

Inimene kes ostab koju 5tk on palju rohkem häiritud sellest, kui pooled neist on probleemsed.

Ja ma ei tea mis rohkem maksmisest sa räägid. WD DC seeria on oma mahtude juures üks odavamaid aga samas parimate AFR näitajatega. Mõttetu üle maksta Red, Red Pro või isegi Gold eest, kui DC omab samu või paremaid tehnilisi näitajaid odavama hinna juures.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 21.01.2024 22:07:45 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Kristoferr, Firmad ostavad sadu või tuhandeid ühikuid - nendel muidugi pole vahet kas seal failib 5 või 50, sest nad on ette arvestanud sellega.

Räägime ikka enterprise ketastest, mis sama mahu, sarnase jõudluse kuid erineva hinnasildiga.
Sa ei ole kursis, kui suur vahe on soodsama ja kallima brändi/mudeli AFR numbrites. See ei ole "5 või 50" vaid ca 0,5%.

Ma paar aastat tagasi endale ostes uurisin üsna põhjalikult, kas tasub võtta WD Ultrastar'id terabaidi hinnaga ca 17€ või Toshiba Enterprise'd hinnaga ca 15,3€. Kuna ühevanuste ketaste keskmine AFR erinevus oli 0.5% sees, siis oli selge, et pole mõtet 200€ rohkem maksta. Võtsin 8 ketast ja selle raha eest, mis üle jäi oleks saanud peaaegu, et ühe ketta juurde. Pessimistlik arvutus näitas, et eeldusel, et kettad on 24/7 masinas, siis sanss, et 1/8 kettast järgmise 5 aasta jooksul otsad annab oli ca 1/5 ehk 20%.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2024 15:32:50 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Uus Toshiba MG09 seeria 18TB, pole paha kiirus, läbi SATA->USB adapteri testitud. Oluliselt kiirem kui mu WD ja Seagate kettad.
Spoiler Spoiler Spoiler

Võtsin juurde ühe 18TB MG09. Kiired ikka küll thumbs_up.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


Aga kas 24/7/365 serveri ketta APM tasub kinni keerata või jätta nii nagu on? eusa_think.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2024 17:27:18 vasta tsitaadiga

Kunagi ammu WD green ketastega meenus mingi kamm windowsiga, et see läks 8sek pärast idlesse ja iga 10sek tagant windows kontrollis kettaid ja nii see LCC(Load Cycle Count) kasvas mühinal.
Ma ise vist 24/7 serveris ei hakkaks seda peenhäälestama, kokkuhoid on minimaalne ehk kahju võib sellest olla rohkem kui kasu.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2024 16:35:29 vasta tsitaadiga

Kust neid MG09 kettaid ostsid?
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2024 17:24:41 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
Kust neid MG09 kettaid ostsid?

www.geniuzcom.at

3tk sealt võtnud, väga hästi pakitud.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 04.04.2024 15:06:16 vasta tsitaadiga

Vanemale inimesele välist kõvaketast soovitada oleks vaja. Kuhu ta oma fotod ja videod saab säilitamiseks kopeerida.

Alla 1TB pole ilmselt mingit mõtet. Pigem vähemalt 2TB.

Kas mingi karp, kuhu saab sobiva mahuga ketta ise sisse torgata, et vältida mingeid värdjalikke ainult USB liidesega "karbikettaid"? HDD või SDD sisuga? HDD klassikaliselt kardab klobimist, eriti töötamise ajal.
SSD või hoopis NVMe siis?

Ma ise olen paar NVMe USB-C karpi ostnud paari-kolme viimase aasta jooksul - head kompaktsed ja nobedad ja saab NVMe adapterina kasutada sisemiste NVMe-de kopeerimisel ja asendamisel.

Muidu kasutan varundamiseks rohkem dokki kui karpides elutsevaid kettaid. Aga see variant ei sobi vanainimesele soovitamiseks. icon_biggrin.gif

Seda jublakat oma silmaga on näinud keegi seestpoolt? https://www.galador.ee/1606-ssd-kettad/16518591-patriot-memory-dysk-ssd-2tb-transporter-1000-1000-mb-s-type-c

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2024 15:24:37 vasta tsitaadiga

Mina ostaks karbi ja ketta kui sellised valikud.
Samas mälupulkasid on ka 1TB mahuga, üks suvaline näide https://www.hinnavaatlus.ee/2176678/sandisk-usb-c-flash-drive-luxe-ultra-dual/
Võimalik, et pisike mälupulk oleks parem lahendus, siis ei tolkne miskit kaabliga masina küljes, mida on lihtne kogemata ära lõhkuda. Aeglasem küll, aga vaevalt see vanainimene seal igapäevaselt massiliselt andmeid liigutab
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 04.04.2024 16:00:15 vasta tsitaadiga

Mälupulk on aeglasem ja ega see töökindlus vist ka kuigi hea ei ole neil pulkadel. Ja kui ta nii pisike on, siis kipub ju ära ka kaduma kergemini. icon_biggrin.gif

Selle Patrioti välimuse järgi oletaks, et seal sees on tegelikult ka NVMe, aga ei õnnestunud ühtki lahkamisaruannet leida.

Ja mis puutub kaabel vs mälupulk, siis mälupulgaga õnnestub USB pesasid või mehaaniliselt nõrgemaid mälupulki katki murda rohkem ja kergemini kui pesast natuke välja ulatuvate pistikutega, millel natuke saba taga.

NVMe pulk + 10cm kaabel tundub suhteliselt hea lahendusena, IMHO. Eriti kui 2TB saab koos kaablijupiga alla 123€ juba kätte.
Mälupulga terabait tundub veel pea 2x kallim olevat millegipärast.

Eraldi NVMe karp + 2TB ketas läheb küllap kallimaks. Lisaks ei taha neid karpe Eestis väga liikuda vähegi mõistliku hinnaga.

___________________
parandus:

Patriotil on lausa 2 kaablit kohe kaasas: https://www.ropere.com/en/p/patriot-transporter-2tb-portable-ssd-usb-32-gen2-usb-c-external-aluminum-body

___________________

Tellisin ära, eks näe mis ta on. Tundub väga hea pakkumine, loodetavasti mitte liiga hea.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 06.04.2024 00:02:23 vasta tsitaadiga

Dogbert, Jäävad hinnast välja? https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+v%C3%A4lised/7e531b45f776624c4204f8deb9a895ba/
Seesama Patriot siin odavam ca 112 eur https://datagate.ee/arvutikomponendid-ja-lisaseadmed/valised-andmekandjad/valised-ssd/patriot-ssd-2tb-transporter-10001000-mbs-typec/
Eee... kuidas Patriot võiks olla võrreldes Samsungiga?

Tasuta saatmine:
2TB 148 eur. Samsung Portable SSD T5 EVO 2TB https://www.amazon.de/-/en/Portable-External-Consoles-MU-PH2T0S-EU/dp/B0CKL772B6/
1TB 94eur, 2TB 159 eur. Samsung T7 Portable SSD https://www.amazon.de/-/en/Samsung-T7-Portable-SSD-MU-PC1T0T/dp/B087DFFJRD/

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 06.04.2024 00:13:04 vasta tsitaadiga

Longero, aitäh soovituste eest, aga jõudsin Patrioti juba ära tellida. Huvitab ennastki, mis seal sees on - ehk näitab riistvara infot ilma korpust lahti muukimata. Kõhutunne ütleb, et on NVMe.

Datagate'i leid on hea, aga transpordikulu lisab hinnale kohe 2€ ja hinnavaheks jääb seega minu makstud 117.40€-ga võrreldes kokku 3,9€.
Tänaseks on Patrioti hind Galadoris aga veel 0,40€ langenud täpselt 117€ peale.

Kuna see läheb sellele vanemale inimesele peamiselt fotode ja videote säilitamiseks ehk "andmete sügavkülmikuks", siis ilmselt igapäevast intensiivset kasutust see nägema ei hakka ja mahu poolest peaks talle seda päris mitmete aastate materjali jaoks jätkuma.
Ja Patriot ei ole just ka mingi päris suvahiinakas, kuigi hinna poolest on justkui kahtlaselt odav. Alu korpus on ka hea näitaja üldjuhul.

Võib-olla peaksin talle aga soovitama igaks juhuks teist ketast veel teise koopia tegemiseks - juhuks kui ühega midagi juhtuma peaks. Ikkagi tema "perekonna album" jne... eusa_think.gif

Ma ise kaldun ka Samsungi usaldama rohkem kui teisi ja igapäevakasutuses olevad SSD-d ja NVMe-s on mul suuremas osas Samsungid. Üks karpi pistetud NVMe on WD Black ka, mida Amazonist paari aasta eest suht soodsalt pakuti.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 08.04.2024 14:10:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 06.04.2024 00:26:49 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Kuna see läheb sellele vanemale inimesele peamiselt fotode ja videote säilitamiseks ehk "andmete sügavkülmikuks", siis ilmselt igapäevast intensiivset kasutust see nägema ei hakka ja mahu poolest peaks talle seda päris mitmete aastate materjali jaoks jätkuma.

Võib-olla peaksin talle aga soovitama igaks juhuks teist ketast veel teise koopia tegemiseks - juhuks kui ühega midagi juhtuma peaks. Ikkagi tema "perekonna album" jne... eusa_think.gif


Ma võtaks teiseks kettaks tavalise CMR HDD, st mittemingiljuhul mingit SSD värki! Või õigemini oleks võtnud esmaseks kettaks HDD ja teiseks oleks jätnud SSD põhise Patrioti.
Võibolla lihtsalt mu enda kiiks HDD eelistada väga põhiliseks asjaks.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2024 11:14:33 vasta tsitaadiga

With Seagate's magnetic HAMR recording technology breakthrough, we could see a single 120TB HDD
https://www.tweaktown.com/news/97377/with-seagates-magnetic-hamr-recording-technology-breakthrough-we-could-see-single-120tb-hdd/index.html

10 aasta pärast.

Paluks 2tk neid mulle icon_biggrin.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 164, 165, 166  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.