Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 130, 131, 132  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 15:24:01 vasta tsitaadiga

SKG, sa vist ei lugenud, kust see vahe sisse tuli. Ma ju kirjutasin, eraldi sinule, aga ta teistele adreseeritult, et minu viga oli võtta PC mängude 2023 top 20.
Oleks pidanud tegelt võtma kas PC ja PS5 või vb kõikide platvormide top 20, aga Nintendod ja muud tunduvad pigem selle vestluse raames rohkem vett hägustavat.
Ja taaskord, minu algne väide oli - toetudes Arstechnica artiklile, et 90% mägnudest ei jõua füüsilisele kujule - täna ilmselt rohkem juba, kui trendi vaadata.
Kui tahad seda fact checkida, siis lase käia. Võta kogu PS5 varamust juhustatud valimi alusel nt 100 mängu ning tee see check ära.
Verstaposti liigutamine on selle väite surumine top 20 mängu raamidesse.

Minu viidatud PC 2023 nimekirjas on PS5 physical reliis Amazonis olemas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Siiski, pole paha, 7-8/20st. Parem kui ma arvasin. Talose füüsiline reliis oli üllatus ja Dead Cellsi oma ka. Pea aegu 50% parmatest mängudest saadaval.
Aga credit where credit is due, aitäh SKG, et minu tähelepanu juhtisid.

Mina pole kordagi rõhutanud või tahtnud vaadata ainult AAA mänge, see on mingi konsooli meeste unelm. Minu meelest see on debiilne termin, mis vaatab ülevalt alla ülejäänud mängudele ja selle võiks ära kaotada täielikult. Järjekordne Fifa, COD, Madden, NHL mis sul kurgust mitmemiljonilise marketing eelarvega alla surutakse, mis varjutab ära väga paljud päriselt head ja värsked mängud, ise midagi oluliselt värsket ja huvitavat juurde andmata.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 06.03.2024 15:27:20, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 06.03.2024 15:24:34 vasta tsitaadiga

https://www.gameinformer.com/news/2024/03/05/dragons-dogma-2-has-an-uncapped-framerate-but-no-visual-presets-or-modes-on

Konsoolid ja 30 fps. Nimetage parem duo. Meenutame, et mõne industry leaderi arvates võiks uued konsoolid alles 2028 tulla thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 15:42:54 vasta tsitaadiga

Aeron, kas sa ise seda Arstechnica artikli läbi lugesid? Sealt selgub, et põhiline, miks sellised käärid on tekkinud - jah, füüsilisi mänge antakse vähem välja, kuid põhiline põhjus on ju see, et digital only mänge on lihtsalt rohkem juurde tulnud.
tsitaat:
In terms of distinct game titles released in the United States, the raw number of new games available on physical media (i.e., discs or cartridges) dropped from 321 in 2018 to just 226 in 2021, a nearly 30 percent decline (games released on multiple consoles are counted as a single title in this measure).
The number of digital games released each year, on the other hand, remained relatively flat from 2018 through 2020. Then, in 2021, that number exploded to nearly 2,200 digital titles, a 64 percent increase from 2020.

Lisaks, nö. tähtsad/suuremad mängud saavad siiski füüsilise reliisi.
tsitaat:
Among major publishers, a slight majority (56.4 percent) of distinct titles released in 2021 were available as physical releases. That's still a major decline from 2018, though, when nearly 80 percent of titles from those publishers merited a physical launch.
---
But the transition away from physical console games is not distributed evenly across all publishers. The largest publishers are much more likely to go through the hassle and expense of a physical release for their marquee titles.



Isiklikult olen digital only poolt, sest sellega saab kulusid all hoida. Nii kosoolide riistvara kui ka mängude turustamise kulusid. 2007-2008 digitaalselt ostetud Xbox 360 mängud on siiani mu gamertagiga seotud ja Series X konsoolil allalaetavad ja mängitavad. Kui MS ja Sony sellest ka edaspidi kinni peavad, siis ma ei näe probleemi. Kollektsionääridel muidugi kehvasti.


Scart kirjutas:
Meenutame, et mõne industry leaderi arvates võiks uued konsoolid alles 2028 tulla thumbs_up.gif

Pooldan seda mõtet thumbs_up.gif 6-7 aastane tsükkel on hea. Ja igasugu mid-gen refresh konsoolid (PS4 Pro) või kärbitud versioonid (Series S) võiks olemata olla.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 06.03.2024 15:49:36 vasta tsitaadiga

Palju sul seda fpsi konsoolil vaja on? Enamusel ei toeta telekaski 120hz. Mul Legion Go peal ka võimalus 144hz panna, reaalselt enamus mängudes fps 40 lagi.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 16:03:41 vasta tsitaadiga

SKG, muidugi lugesin ja täpselt nii ongi, aga see ei muuda asjaolu, et 90% mängudest on kättesaamatud füüsiliselt ning selle 90% sees on väga palju väga häid mänge. Ja kui sa vaatad selle artikli kuupäeva - 2021 aasta - ning digitaliseerumise trendi aastast-aastase, siis võib oletada, et vähemalt 3-6% langus toimus nii 2022 kui 2023, mis tähendab, et selle aasta lõpuks olema olukorras, kus 56%-st on saamas parimal juhul 47%, aga halvimal juhul 38%. Alan Wake on väga hea näide sellest aastast AAA mängust, mis on digital only. Selline asi oli veel hiljaaegu mõeldamatu ning see loob ka teistele pretsedendi oma eduga.

Kõige selle asja mõte on, liiga palju head kraami on digital only ja plaatidega hangeldamine muutub ühe perspektiivitumaks. Minu meelest võiks füüsiliselt olla ainult väga viiskalt tehtud collectors editionid fan-idele ja siis ka on asi pigem ka mälestusesemetes ja mäng ise ilmselt koodi kujul.

hkurujo88r, ära hakka pihta. Responsiveness vahe on 30-60 vahel väga suur. Kangid natuke mõnel puhul muudavad selle talutavamaks, aga kiire tempoga mägudes 30 on ikka nigel.

Link


Link

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 16:36:19 vasta tsitaadiga

Aeron, Sa saad ilmselt isegi aru, et kui sa müüd on ma mängu 10 - 20 euro eest, siis ilmselt ei ole optimaalne sinna kulusid peale laduda ja sellisel juhul tuleb ka see sinu sääst PC peal päris väike. Protsendi saad suureks ajada, aga reaalsed eurod on pigem pudin.
Samal ajal ma lähen ostan ikkagi mõne suurema mängu 80 euro eest poest, kui Sa ostad 65 - 70ga ja müün selle hiljem 50-60 euroga maha. Minu kulu on 20-30 eurot, sinu oma 65-70 eurot. Selle vahe eest võin ma neid 5 - 10 eurot kallimaid indie mänge osta päris mitu tükki.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 16:44:32 vasta tsitaadiga

Viskan vahele küsimuse suurele ringile: Kui osta second hand mäng, mida pole võimalik enam uuest peast osta, kas see on kuidagi halb? Kui on, siis kuidas?
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 18:12:04 vasta tsitaadiga

Foxxx, mõned vahed siiski on:

1. meie siinse hetke parima kollektiivse teadmise järgi, sa vähemalt poolesid mänge ei saa osta, seega jääb tehing tegemata
2. selle mängu mille sina ostad konsoolil 70 € , ostan mina PC peale 35-45 eesti enamasti (erandeid on).

Kui võtame arvesse, et sa pead iga teise mängu päriselt ostma ja maha müüa ei saa, sest digitaalne on, siis oleme viigis, aga sul ei ole 50% mänge paari aasta pärast icon_smile.gif

Mida teed mängudega, mida tahaks mängida kauem kui paar nädalat? Mängu hind langeb ju koguaeg, kuna pakkumine kasvab mida aeg edasi ...
Mis saab siis, kui tahad mängu uuesti mängida mingi hetk?
Kuidas siin võtta arvesse nt Steam family share, kus ma saan oma mängu jagada 5 inimesega?

SKG kirjutas:
Viskan vahele küsimuse suurele ringile: Kui osta second hand mäng, mida pole võimalik enam uuest peast osta, kas see on kuidagi halb? Kui on, siis kuidas?

minu arvates 0 halba eeldades, et müüa on kauba saanud nö normaalselt.
äkki kunagi tuleb seadus, kus kõik müügist maha minevad mängud tuleb koos source code-iga anda üle minisugusele preservation kehale kellel on õigus neid müüa ja tulud nt IP omanikuga jagada vms. oleks tore.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 18:18:48 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Kuidas siin võtta arvesse nt Steam family share, kus ma saan oma mängu jagada 5 inimesega?

Kas seal käib sarnane skeemitamine nagu Netflixi ja Spotify kontodega, kus "perekond" moodustatakse eri kohtades elavatest mängijatest, mitte reaalsest perekonnast? On võimalik sellist skeemi kasutada või on Steamil vastumeetmed?

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 06.03.2024 19:06:17 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Aeron kirjutas:
Kuidas siin võtta arvesse nt Steam family share, kus ma saan oma mängu jagada 5 inimesega?

Kas seal käib sarnane skeemitamine nagu Netflixi ja Spotify kontodega, kus "perekond" moodustatakse eri kohtades elavatest mängijatest, mitte reaalsest perekonnast? On võimalik sellist skeemi kasutada või on Steamil vastumeetmed?

Steamis on täiesti selline funktsioon olemas aga see pole kõige populaarsem, sest 1 konto saab ainult ühel ajal ühes kohas mängida, vastasel juhul ilmselt töötaks see liigagi hästi. icon_smile.gif

Kui mängud kasumeid ei tooks siis ei tehtaks neid ja las seda ühte plaati mängivad kümnekesi kui soov on või mida teie kaotate sellest kui üks plaat käib kümnest eri perekonnast läbi?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 20:58:39 vasta tsitaadiga

Aeron, Tegelikult ei pea, sest kõikide aastate jooksul ainuke mäng konsool millel ostuhetkel ei olnud plaadiversiooni (tuli hiljem) oli Snowrunner - Seega olematu probleem tegelt, jah kui mul on väga unikaalne mängumaitse ja ma tahan ainult indiemänge mängida, siis võibolla tõesti PC on parem valik, aga enamikel meist ei ole. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_video_games Kui mitu mängu siit on digital only?

Ma saan aru, et Sinu maitsele meeldivad ainult kõige erilisemad indiemängud, mis on sama unikaalsed kui lilleõis kõige erilisemal põllul... aga lõviosa mängureid.. mängivad neid samu mänge mis selle wikipedia listis on ja need tulevad koos plaadiga icon_biggrin.gif

Ja muretsemiseks pole põhjust, see hinna kukkumine ei ole nii kiire, paar kuud läheb enne kui mingi arvestatav hinnakukkumine tekib kui just tegemist ei ole täieliku sõnnikuga mida keegi ei taha.

Edit: natuke uuem info ka: https://www.gamespot.com/gallery/the-20-best-selling-games-of-2023-in-the-us/2900-4951/
https://www.statista.com/statistics/1283992/top-downloaded-ps5-games-region/
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 22:04:06 vasta tsitaadiga

Steamshare osas peaks saama nii:
1. Ühte kontot saab 1 inimene korraga kasutada ONLINE mängudeks
2. Offlinekontosid saab kasutada nii, et logid sisse ja siis lähed offline ja võid kasutada. Neid peaks saama kõik 5 pmt korraga offline mänge mängida.

Online osas olla ka selline "feature", et kui mängu mitte omav inimene võtab library kasutusse, läheb on-line mängu sisse ja oma tulemüüris samal ajal blockib Steam.exe ära, siis saab ka mängu omanik minna online-i ja mängida koos teisega,sest Steami arvates on on-line hetkel 1 mängija.
Ma ei tea kas see töötab ka rohkem kui 1 inimesega, aga peaks töötama.

SKG, minuteada Steami eriti ei koti, mina olen aastaid oma paari sõbraga asju aeg-ajalt jaganud. Aga samal ajal samas pole mänginud, nad on omal vabal ajal minu librarist asju võtnud.
Foxxx, ma ei saanud hästi aru sinu esimesest lausest, mida ei pea ja mis mõttes ainuke mäng?
Mängu maitse osas, mulle tundub ,et seal (90% sees, mis on digital only) on kindlasti suur osa mingit rämpsu ja indi jura, aga kuskil indi jura ja AAA vahel on ka väga viisakad normaalsed mängud, mis ka ilmselt plaati ei näe tulevikus. Olgu see siis Dave the Diver või Against the Storm või Neon White vms...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 22:25:15 vasta tsitaadiga

Aeron, Kui keeruline oleks olnud minna ja päriselt lugeda? https://store.steampowered.com/promotion/familysharing

Do I need to be online to play a shared game?
Yes. You must be online to access and play games which are shared with you.

Can two users share a library and both play at the same time?
No, a shared library may only be accessed by one user at a time.


Selles suhtes ainuke mäng, et see alates 2010 aastast kui mul on konsool olnud üks ja ainuke mille ma ostsin digitaalselt, sest tol hetkel füüsilist versiooni ei eksisteerinud.
Kõik need kolm mängu on mulle täiesti tundmatud. Mul on hea meel, et Indietootjad on jala ukse vahele saanud, aga need ei ole need mängud mis dikteerivad mängutööstuse suunda. GTA 6 tuleb välja, siis see müüb esimesel päeval rohkem kui suvaline hea indiemäng terve oma eluea vältel.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 06.03.2024 22:37:08 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Meenutame, et kui mängu letihind plaadikujul on 60 või 70 raha, siis sellest publisherini/stuudioni jõuab 25%. Ülejäänu kõik läheb vahepealsetele liigutajatele ja pood ise koorib vähemalt sama palju vahelt kui publisher saab. Digitaalse ostu puhu läheb 100% summast miinus maksud otse tootjale.

Reality check:
https://eu.store.square-enix-games.com/final-fantasy-vii-rebirth
https://www.euronics.ee/meelelahutus/playstation/ps5-mangud/5021290098404/final-fantasy-vii-rebirth-playstation-5-mang


Aeron kirjutas:

Alan Wake on väga hea näide sellest aastast AAA mängust, mis on digital only. Selline asi oli veel hiljaaegu mõeldamatu ning see loob ka teistele pretsedendi oma eduga.

Ma ei tea, väitsid ju:
Aeron kirjutas:
Seega kui sa tahad rääkida sisust, siis ärme jää suvalistesse näidetesse kinni vaid räägime siis nendest asjadest, mis on erisuste aluseks. Pole vahet mida üks või teine dev konkreetselt tegi või ei teinud. Vaatame suuremat küsimust...

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 23:07:23 vasta tsitaadiga

Xboxil on midagi sarnast Steam Family Share asjaga. PC peal saad ükskõik keda (usaldad) omale "perekonda" lisada ning nemad saavad, siis kõiki su MS Store/Xbox app mänge ja ka Game Passi kasutada. Seal ("perekonnaliikme" seadmes) tuleb esmalt ka enda kontoga korra sisse logida. DLC-dega võib probleeme esineda (osadel Forzadel minu meelest ei toiminud). Home seadmeks määratud Xboxil saavad kõik teised kasutajad "omaniku" mänge ja teenuseid tarbida. Teistel, mitte Home, konsoolidel peaks saama samuti enda mänge jagada, kui oled tolles seadmes sisse logitud olekus ja teine kasutaja mängib mängu X sinu kontolt. Samaaegselt mitu kasutajat ühte ja sama mängu (minu meelest) kasutada ei saa. Ei PC-l ega konsoolil (välja arvatud siis, kui üks versioon mängust on ostetud kujul su kontol ja Game Passis on samuti see mäng olemas).

PlayStationi ega Nintendo kohta ei tea, kas seal saab midagi sarnast teha või mitte.

Aeron kirjutas:
Alan Wake on väga hea näide sellest aastast AAA mängust, mis on digital only. Selline asi oli veel hiljaaegu mõeldamatu ning see loob ka teistele pretsedendi oma eduga.

Kas Alan Wake'i saab nimetada edulooks? Mulle on jäänud mulje, et huvi on, olenemata kriitikute kiidusõnadest, mängu vastu pigem leige olnud, kui arvestada, mis summa sinna mängu sisse tambiti. Eks omajagu rolli mängivad kõrged riistavaralised nõuded (sellest tulenevalt jookseb mäng ka konsoolidel nii nagu ta jookseb) ja idiootlik otsus PC peal EGS eksklusiiviks minna.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/


viimati muutis HPN 06.03.2024 23:14:58, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 06.03.2024 23:11:36 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Scart kirjutas:
Meenutame, et kui mängu letihind plaadikujul on 60 või 70 raha, siis sellest publisherini/stuudioni jõuab 25%. Ülejäänu kõik läheb vahepealsetele liigutajatele ja pood ise koorib vähemalt sama palju vahelt kui publisher saab. Digitaalse ostu puhu läheb 100% summast miinus maksud otse tootjale.

Reality check:
https://eu.store.square-enix-games.com/final-fantasy-vii-rebirth
https://www.euronics.ee/meelelahutus/playstation/ps5-mangud/5021290098404/final-fantasy-vii-rebirth-playstation-5-mang


Eks ekslusiivsus maksab, aga konsoolipoistel on plaatide vahetamisest küllaga raha säästetud samuti icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2024 03:27:24 vasta tsitaadiga

Foxxx, kas ma teen sulle share-i ja testime? Mul laps mängib igapäevaselt minu kontoga online ja ma ise mängin offline kui vahest vaja on.
Kuna see töötab kahe kontoga nii, siis ma olen suht kindel, et töötab ka 3-ga ja vb ka 5ga, pole seda nii täpselt testinud, aga oleks huvitav.
Ütle ainult, millal näha tahad. Heads up, share enda tegemine on natuke muutund vs mõni aeg tagasi, pidin sõbrale möödnud nädal uuesti tegema ja võttis hetke aega (5 min ca kokku).

Mis GTA-sse puutub, siis so what? Blizzard ka ilmselt kuni neil inimesi enda platvormil on ja saavad seda lubada jääb selliseks nagu nad on.
Need üksikud Hiiud painduvad, siis kui neil muud üle ei jää ning pigem hoiavad tööstust kinni, kui viivad seda kuhugi.
Tööstus muutub ilma nendeta ja seda näitab ka asjaolu, et 90% on juba digitaalne.

Mis puutub minu nimetatud mängudesse, siis ma ei ole üldse üllatunud, et sa ei tea ja see iseloomustabki hästi seda mina ja maailm suhtumist ja positsiooni.

beastbeats, kas ei mõista või trollid? Suuremas pildis me räägimegi physical-> digital transformatsioonist; Alan Wake on lihtsalt üks näide, ilming sellest, kuhu me jõudmas oleme. Oleks olnud mõeldamatu aastaid tagasi, et houshold name brand teeb digital only, unless see on nende mingi väike side project.
See on 75 milj mäng, mis on Remedy poolt, mis on hetkel nende fastest selling game ever. Seda vaatamata sellele,et ta PC-l kahetsusväärselt on Epic exclusive. Eks tal tuleb ilmselt teine müügi laine, kui ta Steami jõuab lõpuks. Ei usu, et Epic selle jätabki enda kanalisse ainult. Müüginumbrite järgi peaks nad kuskil 50-60 milj tulu kandis olema.
Eks Epicul seda pappi on... nad eriti ei märkagi seda kulu.

Muide, fun fact, Steami networth on 4,1 miljardit, Epicu oma 32 (ja seda 2021 seisuga, tänaseks ilmselt rohkem). Ei oleks ise aravanud, et Epic NII SUUR on, aga vot.

FinalFantasy osas, njaa...80, ouch. Aga noh, hea on müüa 80ga mängu, kui konkurentsi eriti pole. Kapitalism ftw.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2024 10:40:34 vasta tsitaadiga

Aeron, Mind huvitab oluliselt rohkem kuhu Sa selle mõttega jõuda üritad. Oletame, et see töötab ja oletame, et see on natukenegi legaalne.. Mis edasi? Lähed hakkad oma libaryt rentima suvakatele?

Mis puutub mänguvalikut ja mida ma tean või ei tea, siis see kajastab sellise keskmise mänguri teadmisi, kes mängib just nende suurte kurjade korporatsioonide (kelle järgmise bentley pärast Sa muretsed, et jääb ostmata kui mina kasutatud mänge ostan/müün) mänge. Nagu ma kirjutasin. Indied ei dikteerimängutööstuse suunda, GTAd, Call Of Dutyd ja Assassins Creedid teevad seda, meeldib või ei.

See on täpselt nagu telefoniturul, tootjaid on palju, aga päeva lõpuks korjavad suure raha kokku ikka Apple ja Samsung ja ülejäänud imevad käppa.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2024 11:36:19 vasta tsitaadiga

Foxxx, esiteks see töötab ja teiseks ma liigun sellega sinna, et kui sul on paar lähedast sõpra kellega mängu maitse ühtib, siis saaks vabalt osta mänge mitme peale. Ja legaalsuse osas on see steami built-in feature. Tsiteerides konsooli leeri mitemid põhjendusi asjade seisu osas - kui nad pole midagi teinud, et seda tõkestada, ju siis on ok. Neil oleks üsna lihtne nt laenamise puhul teha always online nõue, aga seda pole.

Mulle on alati tundunud , et turg ikka paneb paika selle, kuhu tööstus läheb. See mida inimesed ostavad ja mis neile meedlib ja ka suured tootajad üritavad seda lihtsalt tabada, mõnel puhul õnnestub seda natuke suunata, aga nende ainuke eelis on lihtsalt suur eelarve. Kus sa üldse tõmbad jooned suure, väikese ja keskmise vahel?

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 07.03.2024 13:02:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2024 11:51:27 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:

PlayStationi ega Nintendo kohta ei tea, kas seal saab midagi sarnast teha või mitte.

Saab ka Playstationi peal selle vahega, et PS+ puhul kanduvad home konsoolile üle ainult osad featured (nt savegame upload toimib ainult kasutajal, kel PS+ on).
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 07.03.2024 12:06:33 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
beastbeats kirjutas:
Scart kirjutas:
Meenutame, et kui mängu letihind plaadikujul on 60 või 70 raha, siis sellest publisherini/stuudioni jõuab 25%. Ülejäänu kõik läheb vahepealsetele liigutajatele ja pood ise koorib vähemalt sama palju vahelt kui publisher saab. Digitaalse ostu puhu läheb 100% summast miinus maksud otse tootjale.

Reality check:
https://eu.store.square-enix-games.com/final-fantasy-vii-rebirth
https://www.euronics.ee/meelelahutus/playstation/ps5-mangud/5021290098404/final-fantasy-vii-rebirth-playstation-5-mang


Eks ekslusiivsus maksab, aga konsoolipoistel on plaatide vahetamisest küllaga raha säästetud samuti icon_lol.gif

kopp.gif
Teeme siis "puust ja punaseks"; kuna tundub, et su "kõrvadevaheline kubatuur" on arvatust väiksem.
Hint: SE on antud mängu arendaja ja levitaja.


Aeron, kuidas ma ei mõista ja/või "trollin"? Tsiteerisin ju sind icon_lol.gif
Ära hinna pärast muretse, eeltellijatele oli soodsam ning nagu sa ise oled öelnud:
Aeron kirjutas:
Minu meelest inimesed, kes on tööd teinud ja vaeva näinud ning seal juures pakkunud minule hea elamuse, on oma töö eest palga ära teeninud.

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2024 12:39:27 vasta tsitaadiga

beastbeats, ei tasu liigselt erutuda. Kui dev/pub on üks entity, siis on see pigem norm kui reegel ja mängu hind 80 näita ilmekalt ei midagi muud, kui et fanboydelt saab raha võtta ja ka tehakse. Edukalt.
Asjaolu, et sellel konkreetsel juhul, jääb pirukast kuskil 50% peale kõiki kulusid kätte on tore fakt küll,jääb vaid loota, et arendajad saavad head boonused viisaka mängu eest.

...ja mis trollimisse puutub, siis olukorras kus ma räägingi suure pildi - transformatsiooni - ilmingutest konkreetse näite varal, hakata sul kommenteerima, et räägime ikka suurest pildist viidates minuele endale. Tekkiski küsimus, et kas sa ei saa aru millest jutt või oled lihtsalt kiuslik või troll...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 07.03.2024 14:53:09 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Asjaolu, et sellel konkreetsel juhul, jääb pirukast kuskil 50% peale kõiki kulusid kätte on tore fakt küll,jääb vaid loota, et arendajad saavad head boonused viisaka mängu eest.

On sul selle fakti kohta ka mingi viide või läheb jälle kategooriasse "naised saunas rääkisid"?

Aeron kirjutas:

...ja mis trollimisse puutub, siis olukorras kus ma räägingi suure pildi - transformatsiooni - ilmingutest konkreetse näite varal, hakata sul kommenteerima, et räägime ikka suurest pildist viidates minuele endale.

Kas piinlik pole juba icon_rolleyes.gif
Kui mina toon sulle konkreetseid näiteid, siis palud mul üldistada; aga endale sobib sul küll üksiknäite najal üldistusi teha...

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2024 20:12:03 vasta tsitaadiga



beastbeats, kas sa ei arva, et kriitika asemel oleks mõistlik Sokrateslikult asjale läheneda.
Palun näita välja, kus sina mida täpselt teed ja kuidas ma reageerin, koos kontekstuaalse infoga ning siis too välja koht, kus ma käitun silmakirjalikult sarnase metodoloogiaga.
Ma hea meelega vaatan neid olukordi ja kui sul on õigus, siis võtan meeleldi kriitika vastu ja katsun edaspidi parem olla.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2024 21:23:50 vasta tsitaadiga

Aeron, Kas Onlive polnud see esimene game streaming teenus, mis põrus korralikult? Nende analüüs on kindlasti erapooletu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 130, 131, 132  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.