Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kogemata kustutatud partitsioon, taastamine? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2024 01:31:02 Kogemata kustutatud partitsioon, taastamine? vasta tsitaadiga

Kui teema vales kohas siis palun tõsta ümber...aga juhtus selline väike "apsakas", et personaalse pc (windows 10) usb porti sisse jäi üks kunagi tööl kasutatud USB pulk, sai tehtud masinale shutdown ja power on ning ju mul oli bios selliselt seadistatud, et USBi lugema hakkaks käivitudes. Selle tulemusena suutis see ära confitud USB boot disk siis automaatselt kustutada mul arvutis olnud arhiivi HDD'lt partitsiooni (võibolla teha midagi veel, quick format? aga pole kindel).
Ma pole päris kidnel mis file see täpselt need käsud ette annab aga USB pulga peal on textifail CreatePartitions-UEFI ja selles sisalduvad read, mille diskpart nähtavasti siis ära jooksutas:
rem == CreatePartitions-UEFI.txt ==
rem == These commands are used with DiskPart to
rem create four partitions
rem for a UEFI/GPT-based PC.
rem Adjust the partition sizes to fill the drive
rem as necessary. ==
select disk 0
clean
convert gpt

Ühesõnaga, see oli üks 4 terane HDD ühe suure partitatsiooniga (arvatavasti oli GPT tüüpi sest vanemad vist ei toetagi nii suurt parti..) ja nüüd on selle asemel windows disc maganeris vaid unallocated space.
Millise tarkvara abil (eelistatult vabavara) oleks mõistlik võtta ja proovida seda partitsiooni leida, taastada, andmeid taastada? Kuna protsess toimus üsna kiiresti siis mingisugust full formatit kindlasti olla ei saanud, seega andmed iseenesest peaksid vast olema säilinud. Väga suvaliselt ja mingite juhuslike asjadega samas torkima ei tahaks hakata, pärast ongi kõik ~3tb andmeid läinud.
Googeldamine tänapäeval on nagu ta on...kui seda taastamist googeldada siis tuleb vastuseks põhimõtteliselt miljon lehekülge lihtsalt mingit ostetud reklaami ja soovitusi (arvatavasti) väga kahtlastele programmikestele. Ühesõnaga googeldamisest mingit reaalset kasu väga ei ole aga ehk siin keegi on mingil määral kursis või on teinud sellist protseduuri ja oskab konkreetseid soovitusi anda?
Ise pole juba üle 10a kokku puutunud nende teemadega ja pole kindel ka sellist "kogemata" parti kustutamis üldse kunagi ette tulnud ongi icon_smile.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 18.02.2024 10:09:23 vasta tsitaadiga

Tasuta programmidel üldiselt mahu limiit, et kui palju saad taastada. Kunagi sai ka proovitud erinevaid ja lõpetasin wondershare recoverit tasulise peal. Tüütab hästi ja suht kiirelt. Teine versioon on mõne tegelase kätte viia aga see teenus päris kirves, et 4TB pealt päris korralik summa siis.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2024 12:00:47 vasta tsitaadiga

Peaks vist nii saama, et tekitada täpselt samasugune partitsioon kui seal enne oli ja mitte formattida.
Aga enne loomkatsete tegemist tasuks kettast raw image teha, muidu võib asja veel hullemaks ajada kui see juba on.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2024 17:53:46 vasta tsitaadiga

Millega seda raw imaget teed? Pean ka vaatama, kas mul üldse teist 4 terast ketast võtta on millele seda pilti teha. Võibolla pean siis ostma ühe juurde.

Aga noh jah, ma tegelikult sellise loomkatse jätaks võibolla viimaseks võimaluseks. Ma pole üldse mitte 100% kindel, et diskpart AINULT partitsiooni kustutas. Eks ta võis ju loomulikult teha ka mingi "quick formati".
Iseenesest nagu on küll ja küll neid programmikesi, mis peaksid partitatsioone otsida ja taastama. Lihtsalt mõtlesin, et keegi ehk oskab midagi konkreetset soovitada ja on ise kasutanud. On näiteks sellised asjad nagu testdisk, easeUS, siis veel midagi nimega disk drill. Mina ei ole neid ühtegi kasutanud. Testdisk on 100% tasuta aga ka "text-based" asi, nii et võib ilmselt pisut segane olla...ma pole eriline tekstiterminali guru.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2024 18:03:39 vasta tsitaadiga

raw image jaoks dd. Pead linuxi bootiva pulga tegema kui masinas linux pole. Ilmselt leiab windowsi jaoks mingi utiliidi ka, ei viitsi hetkel otsida.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2024 18:33:06 vasta tsitaadiga

Testdisk oskab partitsioonitabeli tagasi keerata.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2024 20:16:56 vasta tsitaadiga

Selle kasutamine tundus endale ka hetkel kõige parem tee, nii et tänud soovitamast. Tasuta proge ja ainuke mille puhul olen üsna kindel, et tegu pole mingi skämmi või lihtsalt jamaga. Acronis oleks ka vast variant mida proovida aga see tasuta ei ole

Ainuke asi, testdisk on selline "text-based" rakendus nagu ma aru saan? On seal mingeid eriteadmisi vaja command line asjus, oskad ehk öelda kui oled kasutanud? Kunagi iidsetel aegadel olen muidugi natuke seda command line'i asja teinud ka, aga ega ei mäleta nendest aegadest enam mitte midagi.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2024 20:36:51 vasta tsitaadiga

Ei. Väga selge on kõik.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kogemata kustutatud partitsioon, taastamine?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.