Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 107, 108, 109 ... 137, 138, 139  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 15:27:49 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
SKG, see piir sai muide kunagi tõmmatud konsooli poole tungival soovil.

Tõesti? Aga hetkel tundud ainuke, kes siin teemas sellele väljamõeldud piirile pidevalt rõhub?

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 15:38:22 vasta tsitaadiga

Selle nähtuse nimi on konsistentsus. Püüd lähtuda ühiselt kokkulepitud väärtustest, kuni uued kokkulepped on sõlmitud.
Austusest teiste ja diskussiooni reeglite vastu. Me võime iga hetk need reeglid ümber teha,kui me kõik leiame,et täna on olukord muutunud.
Aga see eeldab,et kollektiivselt oleme sellega nõus teadlikult, kogu laiemat diskussiooni silmas pidades, leiame,et see on vajalik.
Palun, state your case, selgita, miks nüüd on teistmoodi parem ja mida see täpselt muudab mõlema poole jaoks ning kui kõik on nõus, läheme siis uute reeglitega edasi.
... tore oleks kui keegi teine suudaks ka seda teemat vaheluseks oma peas kuidagi hallata ja suunata.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 15:48:03 vasta tsitaadiga

Aeron, Meil on mingid reeglid siin või? Arvestades millises hunnikus tõenäoliselt sihilikult valeandmeid oled Sa esitanud viimase paari lehe jooksul enne kui ma olen neid parandanud. Ma arvan, et reegleid siin küll pole.
Arvuti komplekteerimise reeglipärasus oli nii banaanis, et keskmine poliitik jääks häbisse. Päeva lõpuks sain ma teada, et arvuti koosneb ainult GPUst, selle saab kasutatult kuskilt maagilisest kohast, mis kohe kindlasti ei ole hinnavaatlus. Ülejäänud komponendid tulevad pööningult mis igal lugupeetud eestlasel on olemas.

Konsoole aga saab ainult poest ja seda 1000 euro eest icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 16:04:18 vasta tsitaadiga

Üks kahest nüüd failib; kas minu väljendus või sinu lugemisoskus.
Ma olen korduvalt öelnud, et vähemalt video kaarti osas 6600 võiks olla alampiir.
See,et minu lapse arvutis on rx 580, mis gamer's nexuse hinnagul 120 fps mode-is on võrreldav PS5-ga (või täpsemalt öelda 1060 GTX 6GB on), on lihtsalt olnud sidenote (et ok gaming elamuse saab ka odava otsa masinaga, kui hind on ainuke eesmärk).
Ma teen ettepaneku,et edaspidi las minu lapse arvuti olla ja lähtume otsestel võrdlustel vähemalt 6600 tasemest. Kui ma ise vääratan, siis võib siia vabalt tagasi viidata ja vabandan etteruttavalt, kui nii peaks juhtuma.

Kui algselt võrdluse raamistikku tegime (paar teema iteratsiooni tagasi), siis tegelikult tegime nii, et pc omad komplekteerisid kollektiivselt ühe konfi ja konsooli inimesed oma ja plaan oli edaspidi lähtuda nendest numbritest.
Kuna aga selle raamistiku hoidmine on käinud enamikule ülejõu, siis on see vajunud natuke unustusse. Mingis mõttes vb on see samas ok, sest ajad on ka muutunud. Data pointina samas on see relevantne info, et sellel hetkel, oli selline asi mõistlik.
Täna on teine hetk ja teised asjad mõistlikud.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 14.02.2024 16:23:05 vasta tsitaadiga

Postitan veidi värsket infot mängutööstuse käivete kohta (suur pilt). PC on kõigist konsoolidest kombineerituna ette rebinud.

Spoiler Spoiler Spoiler


Siin on kogu 2023 gaming sektori ja selle tuleviku analüüs, kui kedagi huvitab deep dive: https://www.matthewball.vc/all/gaming2024

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 16:43:31 vasta tsitaadiga

erick, Ma juba eelmisel lehel vist viitasin, et ma ei tea mis me selle PC-ga üldse jurame. Mobiil on tulevik.

Aeron, Oma RX580 PC-t oled Sa ise korduvalt toonud etalooniks, kui Sa ei taha, et nendele väidetele keegi adresseeriks, siis ma sooviks ise võibolla mitte seda argumentides kasutada.
Korduvalt on ka öeldud Sulle, et GPU ei võrdu PC.

https://www.hinnavaatlus.ee/1930872/microsoft-xbox-series-x-1tb/
https://www.hinnavaatlus.ee/2681130/sony-playstation-5-slim-digital-edition/

https://www.hinnavaatlus.ee/2237048/powercolor-rx-6600-8gb-fighter-8g/

Panin Sulle stardipaki valmis, ära siis unusta seda RX6600 ITX korpusesse panna icon_wink.gif Mul pole vahet kas kasutad kallimat PS5 või Odavamat Xboxi oma mõõdupuuna.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 14.02.2024 16:50:27 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
erick, Ma juba eelmisel lehel vist viitasin, et ma ei tea mis me selle PC-ga üldse jurame. Mobiil on tulevik.


Tuleb välja, et ei ole. Mobiili peal on täielik kivistumine - enamik käivet läheb tervetes žanrites top 3 äppidele, teistel on üsna kehvad väljavaated ja ütleks, et arendaja vaatest on see mõttetu turg, mida püüdma minna.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 16:55:50 vasta tsitaadiga

erick, Võimalik, aga Geforce now peaks töötama ilusti mobiilil. Seega ma ei tea, miks me üldse oleme minevikus kinni. Pilv on tulevik. Kellele neid urisevaid kaste laua peal vaja on.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 14.02.2024 17:05:53 vasta tsitaadiga

Pole usaldusväärseid numbreid cloud gamingu kohta, aga kas sa oled midagi kuulnud näiteks Amazon Lunast (2020) või Microsofti xCloudist (2021)? Mina ei ole. Küll aga tean Google Stadiat, mis läks 2022 kinni. GeForce Now on ainus, mis on töötav ja kvaliteetne.

Mis iganes need põhjused on (kiirelt spekuleerides pakuks, et a) need pole sisuvaliku osas piisavalt paindlikud, sest kataloogid on väga piiratud ja b) paljud mängivad online mänge, kus ping on isegi olulisem kui see, et sul on moodne riistvara (virtuaal)masinas), pilves mängimine kui teenus pole kellegi jaoks hetkel kasumlik ettevõtmine.

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 17:11:01 vasta tsitaadiga

Ja tagasi tulles Online gamingu juurde, siis on üks väheseid asju kus tõesti walled garden reaalselt on kasulik asi. Sest sorry, aga minu kogemus CS GO, Warzone või isegi Dirt Rally 2.0/WRC-ga mis on pigem niššimängud on see, et igasse nendesse jagub cheatereid, kes selle kogemuse ära rikuvad.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 18:14:28 vasta tsitaadiga

Foxxx, sul on vist selline tunne, et kõik teised peavad töö ära tegema ja sulle siis meeldib nuriseda. Ma olen seda juba n+1 korda teinud siin teemades üle aastate. Time to step up.
Sa tee, me kritiseerime (köh, täiendame st) ...
Mul ei ole midagi selle vastu kui sa tahad viidata tagasi rx580le, kui väga OK 1080p mängu kaardile, millega saab väga viisaka entry level gaming masina ehitada umbes 1/3 konsooli hinna eest.
Also ,arutelu huvitedes ma siiski soovitaks hoida seda joont, et vaatame argumente holistiliselt.
See tähendab, et kui me räägime konsoolist, siis ärme ütle, et see maksab 200 €, saab mugavalt taskusse panna ja seal on jõle hea mängida Spiderman 2 ja Gears Tacticsit. Sest ükskikonsool iseseisvalt ei paku seda kogemust. PS5 on ~ 480-500 €, Switch on ~200, Gears on ainult Xboxi peal.
Vali välja üks asi, minu soovitus on PS5 koos vähemalt 1 lisa puldiga, mille hind peaks siis kuskil 530-550 € olema.
Otsusta, kas tahad PS+ või mitte (ma pigem soovitaks mitte, aga pole minu valik) ja mitu mängu keskmine gamer aastast mängib nt.

Ja sinna kõrvale saab teha siis pc konfe.
Kas minna püüdma samasugust kogemust kui konsoolil täna või minna konfi peale, mis ilmselt elab üle ka järgmise konsooli generatsiooni (ilmselt tuleb native 4k 60, mõnikord 120 fps suutlikuseg, ja 8k upscale) või mõni muu lähenemine valida on juba omaette teema.
Vb on mõistlik teha 3 konfi, eriti säästu pc ka patta panna ja võrrelda kõiki neid kogemusi, plusse ja miinuseid ajas.

Kunagi me tegime high end pc, ja võtsime, et gamer ostab 10 mängu aastas. Subsciptionid taandasime välja. Telekat ka arvesse ei võtnud. PC peale võtsime 2 pulti. Kui minu mälu ei peta.
PC hind oli ca 3 konsooli ja ma ei mäleta mitme aasta pärast pc muutus soodsamaks, kui konsool, aga pakuks mingi 5a vms. Toona oli mänghindadega nii, et uus konsooli mäng oli 60 € ja pc peal kuskil 30-40 vahel, sõltuvalt diilist.
10 mängu aastas = 200 € kokkuhoidu, 5 aastaga tulebki umbes 2 konsooli võrra kokkuhoidu, mis tähendab 1500 € pc on 0s omadega, aga kogemus kogu see aeg on konsooliga teisest maailmast. Kui elab üle kaks konsooli generatsiooni,
siis on veel eriti kurb võrdlus, sest siis on budget 2x500 + 200x14 = ~ 3800 €, aga siis peab masin muidugi 14 aastat vastu pidama. Ma ei pea seda realistlikuks senisel kogemusel siiski ,sest täna GTX 580 oma 1.5 GB (2010 aasta kaart)
mäluga ei paku eriti head kogemust, küll aga saab sinna sisse panna GPU upgrade-i ja siis on teine tera kohe. Mõtteharjutus puhalt on see, mitte soovi avaldus selle osas mida täna teha. Kuigi täna tundub see realistlikum kui toona...
Lisaks mingi meelest on meil graafikaga viimased aastad selgelt diminishing returns. Raytracing on väga tore küll, aga tbh, täna saaks kenasti ilma ka hakkama, iseasi kui tulevikus ei viitsita enam teha baked in valgustust ja siis muutub raytracing kohustuslikuks.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 15.02.2024 14:28:55, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.02.2024 18:15:20 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
erick, Võimalik, aga Geforce now peaks töötama ilusti mobiilil. Seega ma ei tea, miks me üldse oleme minevikus kinni. Pilv on tulevik. Kellele neid urisevaid kaste laua peal vaja on.
streaming sööb enne ikka konsoolid ära kui pc icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2024 14:34:35 vasta tsitaadiga

Aeron, Miks mul PS5-l peaks olema lisapult? Mina tunnistan ausalt, et nende lehtede jooksul mis ma olen Su confe näinud, ei ole sealt tulnud ühtegi mõistliku versiooni. Kõik on olnud stiilis, ma saan odavalt GPU ja ülejäänud on kuskil toanurgas olemas juba.

Kui Sa suudad reaaselt vahelduselt mõne mitte halfassed komplekti ära panna, siis ma suudaks ka Sind tõsiselt võtta. Hetkel jääb see samasuguse häma kategooriasse.

Kõige selle juures tasub arvestada lihtsat asja... siiamaani on kõik need Confid teooriad.. mida praktikas keegi ei rakenda. Konsoole ostetakse praktikas ja palju.

Näide Sinu enda põhjal:
PC - 1:
[GPU] RTX 3090 Palit
[CPU] AMD 5600X + Cooler Master CM Masterliquid ML360R RGB
[RAM] 16 GB G.Skill Trident Z RGB 16 GB, DDR4, 4000 MHz
[NVMe 1] Silicon Power A80 256 GB, M.2 NVME, 3000/3400 MB/s
[NVMe 2] Silicon Power P44US70 1TB M.2 NVMe 5000/4400 MB/s
[HDD 1] Toshiba 3 TB 72000 RPM
[MB] MSI Tomahawk 570x WIFI
[Case] Lian Li 011 Dynamic Razer Edition + 6x Cooler Master Sickle Flow 120 RGB
[PSU] Corsairi RM1000x 1000W

Ei tundu kõige soodsam komplekt. Korpus ise maksab väga suure osa konsooli hinnast.

londiste.

koduloom:
├ asus rog strix b550-i gaming
├ amd ryzen 5800x3d
├ └ alpenföhn black ridge
├ evga geforce rtx 3080 xc3 black gaming
├ 32gb (2x16gb) ddr4-2666 cl19 (oc 3600 cl26) crucial vlp (ct16g4xfd8266)
├ 1tb samsung 960 pro m.2 nvme ssd (mz-v6p1t0)
├ 2tb intel 660p m.2 nvme ssd
├ dan a4-sfx, corsair sf750 (‎cp-9020186-eu)
├ corsair vengeance® k70 klaviatuur, cherry mx blue, us
└ corsair dark core rgb pro se wireless hiir


Sama lugu, siin on päris palju kalleid komponente, Pro ja GPU.

Minu enda oma samamoodi, ma tean mis klotsi ma sinna pannud olen ja see ei ole väike summa.

CPU: AMD Ryzen 7700X
Jahutus: Lian-Li Galahad 240 SL V2
Emaplaat: MSI B650 TOMAHAWK WIFI
Mälu: G-Skill Trident Z5 Neo RGB 6000mhz CL32
Videokaart: MSI RTX 3080 Suprim X
Korpus: Lian Li O11 Air Mini
Toide: Seasonic Focus Plus 80 850W
OS drive: Samsung 970 Evo Plus 512gb
Fast data: Kingston KC3000 2TB
Slow data: WD Blue HDD 2TB

Puudu on veel osutusseadmed, hetkel kasutuses MX Keys S ja G502X hiir + PS5 pult. (sahtlis ootab müüki panemist veel G915). Olen ilmselt äärmuslik näide, sest neid kõiki saaks odavamalt, aga still.


See tõmbab lõpuks kogu sellele teoreetiliselt jurale vee peale, sest mitte keegi ei taha endale lauapeale/teleka juurde kasti mis kõvema köhatuse peale kukub kummuli, mis lärmab ja mille hiir, klaviatuur ja pult pärinevad aliexpressist.

Samal ajal PS5 ja XBOX pakuvad üle keskmise kvaliteeti, need näevad head välja, on kompaktsed, vaiksed ja pult on ka üle keskmise.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 15.02.2024 17:35:29 vasta tsitaadiga

Foxxx
Ma pole kogu teemat jälginud. Su eelmises postis toodud näited tekitavad küsimusi.
Kuna ma ei viitsi 10-t eelnevat lehte läbi lugema hakata. (sorry elus on ka tähtsamaid asju kui tund HinnaVaatluse foorumi poste lugeda)
Mida sa nende näidetega võrdled ja mis eesmärgil sa need näited tõid ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2024 17:56:23 vasta tsitaadiga

Foxxx, ära keeruta nüüd. Pane kast kokku, näita siis kuidas värk käib.

Muide, teemal, et konsoolidel pole pettureid. Sõbrad just kurtsid, et viimased x kuud on PUBG pmt mängimatu, sest mingi Chronus laadne vidin, mis käib puildi ja kontrolleri vahele for accessability purposes võimaldab skriptide jooksutamist ja selle olla nii massiline, et pmt pole mõtet mängida. Go figure.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 15.02.2024 18:08:28 vasta tsitaadiga

Foxxx, miks peaks entusiasti komplekt mingi bare minimum olema? icon_biggrin.gif
su loetletud konsoolide pakutavate omaduste kohta võib ka vaielda omajagu.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2024 18:57:19 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Muide, teemal, et konsoolidel pole pettureid. Sõbrad just kurtsid, et viimased x kuud on PUBG pmt mängimatu, sest mingi Chronus laadne vidin, mis käib puildi ja kontrolleri vahele for accessability purposes võimaldab skriptide jooksutamist ja selle olla nii massiline, et pmt pole mõtet mängida. Go figure.

Sony bännis selle seadme ära ühe viimase uuendusega: https://www.theverge.com/2024/1/24/24049658/playstation-5-update-cronus-zen-blocked-cheats

Microsoft: Last October, Xbox issued a sweeping ban on “unauthorized” controllers and accessories.

Mis muidugi ei tähenda, et petturid uut viisi ei võiks avastada, kuid konsoolidel on selliseid tegelasi oluliselt lihtsam ohjeldada.

Ennast pole PvP mängud peaaegu kunagi huvitanud, seega ei tea täpselt, mis toimub, kuna ei puutu kokku.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2024 22:12:48 vasta tsitaadiga

Aeron, Palun. https://arvutitark.ee/arvutid-ja-lisad/lauaarvutid/brand-pc/zotac-zbox-magnus-one-black-i5-10400-1046974
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/malud-ram/gskill-16gb-8gbx2-gb-ddr4-2666-mhz-pcserver-register-1007173
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/andmekandjad/pooljuhtkettad-ssd/kingston-kc3000-1024gb-m2-pcie-1110224
https://arvutitark.ee/kodu-ja-meelelahutus/mangud-konsoolid/konsoolide-tarvikud/sony-dualsense-gamepad-playstation-5-analogue-digital-blue-1333886
https://arvutitark.ee/arvutid-ja-lisad/lisaseadmed/klaviatuurid/dell-keyboard-and-mouse-km3322w-keyboard-and-mouse-set-wire-1130168
https://arvutitark.ee/arvutid-ja-lisad/tarkvara/oem-windows-11-home-eng-x64-dvd-kw9-0063-1088038

1 272.70 €

londiste, Tänan, et selle välja tõid, aga ma kirjeldasin väga ilmekalt seda, et üks asi mida teoreetiliselt pannakse kokku ja teine on mida praktiliselt kokku pannakse. Teie räägite teooriast, mida reaalselt enamik kokku ei pane. Miks? Kas Miljonid inimesed on lihtsalt nii lollid siin teemas arutajad sealhulgas? Samal ajal ostetakse miljoneid konsoole.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 16.02.2024 00:09:30 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
londiste, Tänan, et selle välja tõid, aga ma kirjeldasin väga ilmekalt seda, et üks asi mida teoreetiliselt pannakse kokku ja teine on mida praktiliselt kokku pannakse. Teie räägite teooriast, mida reaalselt enamik kokku ei pane. Miks? Kas Miljonid inimesed on lihtsalt nii lollid siin teemas arutajad sealhulgas? Samal ajal ostetakse miljoneid konsoole.
olen praktiliselt ka pannud miinimumraha eest komplekte kokku, mängimise eesmärgil. väga paljud panevad odavaid masinaid kokku, ostavad ja kasutavad.
see, et neile ülehinnatud paska maha müüakse, on veidi teine teema.

täna näeks selline konsooli tasemel mängiv odav masin välja umbes nii, et odav am4 plate on 60, 5500 vms on 100, 2x16 mälud on 40, 1tb nvme ssd on 70, rx6600 on 240, 80+ gold toide on 70, suvaline korpus on 20 raha, paar ventikat juurde 10 raha. kontroller peaks olema 60€ ja päris korralikult ostetud windows on kallis (seesama su 130 hinnaga viide).
610 + 60 + 130, 800 raha. sellega kannataks juba mängida küll.
edit: okei, klaver ja hiir ja aga kui niikuinii puldiga mängimiseks läheb, siis võib tõesti juba 10 raha eest suvalised võtta.

edit2:
hakkas ikkagi huvitama, palju kiirelt kirjutades mööda läks.
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/emaplaadid/asrock-amd-b450-sam4-1004652 - 57,80
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/protsessorid-cpu/amd-ryzen-5-5500-processor-36-GHz-16-mb-l3-box-1128835 - 105,90
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/malud-ram/gskill-16gb-8gbx2-gb-ddr4-2666-mhz-pcserver-register-1007173 - 38,70
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/andmekandjad/pooljuhtkettad-ssd/kingston-dysk-ssd-1000gb-nv2-m2-2280-pcie-40-nvme-1147789 - 65,90
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/graafikakaardid-vga/powercolor-axrx-6600-8gbd6-3dh-graphics-card-amd-radeon-rx-6-1133686 - 239,60
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/toiteplokid-psu/chieftec-500-watts-efficiency-80-plus-gold-1015171 - 62,50
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/korpused/computer-case-fornax-k3-00-mini-atx-black-1209112 - 14,95
https://arvutitark.ee/kodu-ja-meelelahutus/mangud-konsoolid/konsoolide-tarvikud/xbox-tarvikud/1v8-00015-1234503 - 53,90
https://arvutitark.ee/arvutid-ja-lisad/lisaseadmed/klaviatuurid/titanum-wired-mouse-keyboard-usb-salem-tk10-1033943 - 7,30
https://arvutitark.ee/arvutid-ja-lisad/tarkvara/oem-windows-11-home-eng-x64-dvd-kw9-0063-1088038 - 128,90
775,45

praeguste hindade vahe juures julgeks ma ise muidugi windowsi kuskilt pool-lambikohast ka osta, saaks päris tuntavalt hinda alla icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 00:24:27 vasta tsitaadiga

ja jooksime uuesti lati alt läbi....


Alustame korpuse suurusest Xbox Series X on 2 korda väiksem... Lisaks, ka rx6600 tahab natuke õhku, seega palun ära tapa seda ära selles korpuses. see korpus meenutab midagi 2000ndate algusest. Ainuke vahe, et ka siis tehti kvaliteetsemaid korpusi..
Emaplaat palun wifiga, õnneks tuleb sellega kaasa kaasa bluetooth mida on vaja su puldi normaalseks töötamiseks. Me elame ikkagi 2024s, mitte 2000ndate alguses.
Klaviatuuri ja hiire kombo palun ka wireless, jätkuvalt 2024. Minu poolt välja toodud komplekt oli väga okei hinnaga, kas tõesti oli seda 7 eurost rämpsu vaja tuua, mida poleks kunagi pidanud tootma isegi.

Ma meelega söötsin teile Win litsentsi ette, et näha mis juhtub, seda, et see alles jäetakse poleks ma küll uskunud.

Ja proovime uuesti.

Mobo, Korpus, Hiir + Klaver. (jätkuvalt promon enda valitud seti, see ei tohiks nii hullult eelarvet sassi lüüa)See asi peaks olema piisavalt esinduslik, et keskmine Eesti naine oma kalli abikaasa mänguhobi esimese sekundiga ei kustutaks kui too üritab seda elutuppa teleka kõrvale panna. Oma megasäästupillid ei päde, sest neid lihtsalt ei taha mitte keegi oma elutoas näha.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 16.02.2024 00:24:31 vasta tsitaadiga

konsoolid jooksevad ka kohe lati alt läbi, ma ei taha neid oma elutoas näha...
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 00:28:09 vasta tsitaadiga

londiste, Ma võin Sulle anda veel parema viite... Ma olen igati rahul kui Sa selle asja ehitad siia: https://www.dan-cases.com/dana4.php
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 16.02.2024 00:39:52 vasta tsitaadiga

kui sa alustad 200+ raha maksvast korpusest, mis paneb nõuded (loe - rohkem kulu) emaplaadile, jahutusele ja vist ka psu-le, siis mis ma ikka oskan öelda...
itx plate on automaatselt alates 100 raha. wraith stealth sinna ära ei mahu ja jahutite valik on väike, eriti sellised, mis pädeks ka. suvalise psu vist isegi saab mitte väga palju raha eest aga kui vähegi head tahta läheb ka 100 raha juurde.
ja muide, ei kvalifitseeru, ps5 on mingi 40% suurem. ei saa võrrelda.

edit:
ohoo, a4sfx hinnad on alla tulnud. nüüd saab 150 raha eest juba icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 00:41:03 vasta tsitaadiga

PS5 Slim (digital version): 80mm x 358mm x 216mm

205 icon_cool.gif x 112 (W) x 327 mm(D) / including feet and rear protrusions

Mulle tunduvad, et mõõdud on lihtsalt veidi erinevas suunas. Aga kui Sa suudad leida korpuse mis on kena ja on PS5 mõõdus, by all means...
Ma defineerisin lihtsalt, sul endal kasutuses olev korpus vastab parameetritele ja näeb väga hea välja ja sinu lohutuseks. See on vahepeal soodsamaks ilmselt läinud icon_smile.gif https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/korpused/dan-cases-a4-sfx-v41-mini-itx-gehause-silber-1124424
Kõigest 163.60 €

Edit: leidsid ise ka.


londiste kirjutas:
kui sa alustad 200+ raha maksvast korpusest, mis paneb nõuded (loe - rohkem kulu) emaplaadile, jahutusele ja vist ka psu-le, siis mis ma ikka oskan öelda...
itx plate on automaatselt alates 100 raha. wraith stealth sinna ära ei mahu ja jahutite valik on väike, eriti sellised, mis pädeks ka. suvalise psu vist isegi saab mitte väga palju raha eest aga kui vähegi head tahta läheb ka 100 raha juurde.
ja muide, ei kvalifitseeru, ps5 on mingi 40% suurem. ei saa võrrelda.


Aga see ongi lõpptulemus kuhu ma tahan jõuda, apples to apples ei saa võrrelda kui sa võtad ühelt poolt võrdlusesse mandariini.

Sa võid mulle pikalt ja laialt tõendada, et Toyota Camry on oluliselt praktilisem ja parem kui Mazda Mx 5, aga need ei ole võrdsed asjad juba puhtalt garaaži osas, sinna ei mahu lihtsalt mul Camry.


viimati muutis Foxxx 16.02.2024 00:44:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 00:42:47 vasta tsitaadiga

WiFi MOBO-l (tihti on odavam WiFi adapter MOBO-le eraldi osta) ja wireless KB+M on küll täiesti meelevaldne ja ebavajalik kitsendus. Sama korpuse esteetika teemal. Miks see PC üle-üldse elutoas TV kõrval peab olema? Mul on näiteks isegi konsoolid silma alt ära pandud (lisaks näeb PS5 suht jõle välja, aga see on subjektiivne nagu ka PC korpuse välimus).

londiste komplekt on vägagi viis. i3 F CPU-ga ja mõne vähemtuntud SSD tootjaga saaks hinda võibolla veel alla tuua.

Windowsi litsentsi saab 10-20€. Moraalijüngrid võivad juba eos puu taha tagasi minna, sest enamus konsooli omanikke otsib samuti netist kõige soodsamaid variante PS+ ja GamePass/Xbox Live tarvis (viimasega sai pikalt veel sahker-mahkerit tehes päris arvestatava sooduse) ning paljud ostavad kasutatud füüsilistel discidel mänge.

Teisel teemal: https://news.xbox.com/en-us/2024/02/15/xbox-promise-bring-more-games-to-more-players/?ocid=BlogSupport_soc_omc_xbo_tw_Link_lrn_2.15.2

4 praegust Xboxi eksklusiivi lähevad multiplatvormseks. Igasugused Xboxi, kui füüsilise konsooli, surmast rääkijad said samuti ninanipsu.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/


viimati muutis HPN 16.02.2024 00:49:45, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 107, 108, 109 ... 137, 138, 139  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.