Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Mikrotiki arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 08.02.2024 08:57:52 vasta tsitaadiga

ei toimi ikka ei aita isegi see
/ip firewall nat add action=dst-nat chain=dstnat in-interface-list=WAN to-addresses=192.168.1.254

Ükskõik mida proovida on pordid filtreeritud kuiskilt ei teki avatud porti ainus mis toimib on väline ip võrgukaarti jooksutada sillana. Võiks ju DMZ proovida kuid see ka tulemust ei andud. Probleem on ilmselt see SFP ei ole sama switchi küljes kus on lan pordid. Ta võib WAN olla kuid on eraldi.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 10:26:46 vasta tsitaadiga

Oeh. Pudru ja kapsad sul. Ma ei linkinud sulle ilmaasjata seda tiku wikit. Kui sul on kahtlus switchi või misiganes teemal, siis otsi wikist vastav artikkel üles ja tee asi selgeks endale.

Switch ei puutu asjasse. Switch on asi mis liigutab pakette portide vahel L2 tasemel, protsessorit kaasamata. Switch ei tea midagi tulemüüridest ja ruutimisest, mis töötavad L3 tasemel, ja seega kõik müüritavad-ruuditavad paketid peavad käima läbi protsessori. Protsessoril jällegi on savi kas port kuhu ta paketi pärast saadab on switchi küljes või mitte.

Teisisõnu, kui sa arvad, et sinu ruuter/tulemüür ei tööta, sest selle raudvara on tehtud nii, et see ei ole suuteline ruutima/müürima, siis oled sa omadega suht võsas. Võta pits ja pea aru, või otsi keegi kes sulle selle asja ära teeb.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 08.02.2024 12:04:47 vasta tsitaadiga

ega see wiki võhikule midag ei ütle seal ip aadressid nagu pudru ja kapsad igal matsil on oma conf youtuub ei paku ka midagi. Youtuubis pole ühtegi videot mis arusaadav oleks sest igal matsil on oma conf ja see wiki ei paku ka midagi millest aru saaks. Kui copy pastega ei saa, siis jääb tegemata. Väga lihtne on pakkuda migit wikikit kuid kas üldse on teada mis conf tegelikult on ja mis kuhu peab minema mina küll ei tea mis conf hetkel on ja mis selle wikiga peale hakata. Mis asjad kuhu peava minema.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 08.02.2024 12:13:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 12:07:09 vasta tsitaadiga

XeStAiSy kirjutas:
ega see wiki võhikule midag ei ütle seal ip aadressid nagu pudru ja kapsad igal matsil on oma conf youtuub ei paku ka midagi. Youtuubis pole ühtegi videot mis arusaadav oleks ja see wiki ei paku ka midagi millest aru saaks. Kui copy pastega ei saa, siis jääb tegemata.
Ilma mingi irooniata - need juhendid on täitsa okeid nendele, kes natuke teavad, mida teevad. Tikk on nõudlik, eeldab, et tunned linuxi võrgumaailma ja mõtled ise lahenduse välja kasutades juhendeid ja näpunäiteid. Kui tahad "porti suunata", siis Asused ja muud tootjad on väga häid graafilisi liideseid selleks loonud. Tiku saad teada, mis on destination NAT ning avastad, et asjad on oluliselt keerulisemad (võinoh, võimalusterohkemad).

Võhiku jaoks on Tikk hardcore. Ega ma isegi tagantjärele kahetsen, et Tiku võtsin, mu nõudmiste ja oskuste jaoks oleks kena ja lihtsustatud GUI enam kui piisav.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 08.02.2024 12:57:14 vasta tsitaadiga

Küll ma ta ka tööle saan. See on mudugi aja küsimus. Kui oleks mingi arusaadavam spikker kuskil või video oleks asi kordades lihtsam. Probleem on ikkagi see igal matsil on oma ip adred iga õpetus on seinast seina. Oleks et kõigil sisevõrk 192.168.1.1 siis sellest saan aru mis ta on kuid kui õpetused on kõik erinevad. Isegi ruuteris on portmappingu nupp kuid see ka ei aita sest, midagi on veel vaja mida ei tea.
Samuti ma ei ole leidnud videot mis oleks arusaadavate ip aadressitega ja just oleks video default 192.168.88.1 configa siis see on ka arusaadav mis ta on millejärgi ma suudaks ka confida. Kui oleks video paned ühenduse püsti default confis ja kuidas porti suunata ja mida firewallis teha saaks kiiremini selgeks. Kindlasti seal on mingi kirje mida vaja kas välja visata või uus lisada mis on tudmatu hetkel.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 08.02.2024 13:11:36 vasta tsitaadiga

Ma lihtsalt testiks proovisin - Quick Set abil saab edukalt porti/porte suunata ilma kapotti avamata ja töötas küll... Mul polnud küll HEXi käepärast, aga ma ei usu et selles midagi teistmoodi oleks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 13:12:23 vasta tsitaadiga

XeStAiSy, tee siis omale paberile map, kus sinu IP vastaks videos oleva seadme IP'le kui muidu meeles ei püsi. Kui näed IP'd siis vaatad oma paberile ja saad aru, millisest sinu seadmest räägitakse.

Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 08.02.2024 18:36:15 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ma lihtsalt testiks proovisin - Quick Set abil saab edukalt porti/porte suunata ilma kapotti avamata ja töötas küll... Mul polnud küll HEXi käepärast, aga ma ei usu et selles midagi teistmoodi oleks.
Minult on ka nupp olemas paned kirjed ,aga ei funka port ikka filtreeritud. ja conf script on kaa mis default oli mida confitud pole, peale ip adre muutmise pole seal midagi tehtud ja sfp WAN ja kogu lugu.
See resettimine muutub juba igavaks sest tulemusteta kõik mis proovid. Ja kinnise portidega ühendus ei ole ja arvutis ka viga ei ole. Sillana kõik toimib. Ilmselt ma pean supportiga jändama kuidas nad seda mõtlesid. Tal on 2 wan porti 1 sfp ja teine lan 1 võib-olla sea midagi teisiti tundmatud on need confid minule need ei ütle midagi. Samas mul on wifi purk ka seal suunamie toimib nii ,et keeruline ei ole või ei oska ja midagi valesti. Kui muud midagi üle ei jää jääbki hex S sillaks ja majandan läbi wifi purgi kus kõik toimib. Nii kauaks kui asi selgemaks saab.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 08.02.2024 18:36:34 vasta tsitaadiga

Aga võta see LAN port WAN alt ära, tõsta ta bridge külge. Või disable ta lihtsalt ära, siis tee reegel kui ainuke WAN on sfp.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Mikrotiki arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.