Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 166, 167, 168
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 11:21:14 vasta tsitaadiga

See oleks huvitav kui nii juhtuks, oleks 10-nda põlvkonna konsoolidega AMD vs Intel.

Intel wants to be inside Microsoft's next-gen Xbox console, would be built in the USA
Microsoft reportedly ghosting AMD, Intel noticed this and pushed to let it build and fab a next-gen Intel APU for a next-gen Xbox console.

https://www.tweaktown.com/news/95974/intel-wants-to-be-inside-microsofts-next-gen-xbox-console-would-built-in-the-usa/index.html


---
Industry group invalidates 2,600 official Intel CPU benchmarks — SPEC says the company's compiler used unfair optimizations to boost performance
https://www.tomshardware.com/pc-components/cpus/spec-invalidates-2600-intel-cpu-benchmarks-says-companys-compiler-used-unfair-optimizations-that-boosted-performance


---
Snapdragon X Elite PC CPUs Are Over 50% Faster Than Intel’s Fastest Core Ultra Chips, Claims Qualcomm
https://wccftech.com/snapdragon-x-elite-pc-cpus-over-50-percent-faster-vs-intel-core-ultra-chips/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2024 14:44:37 vasta tsitaadiga

4 reasons Intel is better than AMD for the average gamer
https://www.xda-developers.com/intel-is-better-than-amd-for-average-gamer/

Võetakse pulkadeks lahti miks see artikkel tobe on:
phpBB [media]


Artikli kommentaarid teevad kah maha seda.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 26.04.2024 15:20:42 vasta tsitaadiga

Mälude ja võimekuse kohta üldse käima minna seal artiklis küll väga mööda ei panda icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
udumees
Kreisi kasutaja
udumees

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2024 16:12:51 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Mälude ja võimekuse kohta üldse käima minna seal artiklis küll väga mööda ei panda icon_rolleyes.gif


Huvitavad probleemid nende mäludega rahval. Mul endal ja poisil AMD masinad ja sisse ostetud alati mingid suht suvad pulgad mida odavalt foorumist saan või mis kuskil poes soodukas. Siis lisaks kerge overclock peale mäludele. Noh jah AM5 peale pole veel kolinud. Aga vähemalt AM2+, AM3 ja AM4ga pole küll jama olnud. Praegu mul ka mingid naljakd Goodram mälud sees. Mitte ühte probleemi.

_________________
"My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 26.04.2024 16:19:35 vasta tsitaadiga

udumees kirjutas:
Scart kirjutas:
Mälude ja võimekuse kohta üldse käima minna seal artiklis küll väga mööda ei panda icon_rolleyes.gif


Huvitavad probleemid nende mäludega rahval. Mul endal ja poisil AMD masinad ja sisse ostetud alati mingid suht suvad pulgad mida odavalt foorumist saan või mis kuskil poes soodukas. Siis lisaks kerge overclock peale mäludele. Noh jah AM5 peale pole veel kolinud. Aga vähemalt AM2+, AM3 ja AM4ga pole küll jama olnud. Praegu mul ka mingid naljakd Goodram mälud sees. Mitte ühte probleemi.


Laps sai 5600G baasil masina. Emme poolt ilusasti toetatud listis mäludega ei tulnud masin ülessegi. Pidin enda Inteli 11700K masinast koukima seal olnud mälud välja, mis kohe kindlasti ei olnud AM4 socketiga emme kodulehe andmetel compatible, ja läks käima. Laps sai nüüd järgmiseks omale 8600G'ga masina, mis lõpuks kolmanda emmega suutis käima minna. Emmel on loomulikult mälud, mis kodulehe järgi compatible, ja ainus viis kuidas lõpuks mõlemad pulgad tööle hakkasid oli see absurdsus siin - https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/z037cl/asus_tuf_gaming_b650_plus_motherboard_dram_light/ ehk Turn off, unplug, clear CMOS, and put one stick in B2. Post successful. For message "new cpu installed ftpm nv corrupted..." PRESS Y. Turn off pc, unplug, but don't clear CMOS (obviously) just put the other stick in A2 and BINGO!!

Nüüd ~kolme nädala peale on pidanud sama asja tegema kaks korda, sest masin lihtsalt ei tule hommikul üles ja ehkki kiiruse saab tõesti bioses panna 6K peale, siis CL'i käsitsi ei saa, sest igasugune mälu enda parameetrite sisestamine alla CL40'e lõpeb lihtsalt bootimatu masinaga. Good shit, poisid.


viimati muutis Scart 27.04.2024 01:44:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2024 18:54:35 vasta tsitaadiga

Näiteid probleemidest võib leida iga platvormi kohta: AM4, AM5, LGA1200, LGA1700. Just praegu on emaplaaditootjate ja Inteli leebe kontrolli tõttu probleemid i9 stabiilsusega olukordades kui toimub allcore workload.

Minul on AM4 peal läbi käinud ainult kaks kitti mälusi. No tehniliselt kolm, kuna praegu jooksutan 4x8GB (2x8GB identsed kitid).
Mul pole kunagi olnud probleeme XMP peal arvuti üles tulemisega. Ainult siis kui ma käsitsi otsisin stabiilseid taiminguid (OC) oli vaja clear CMOS teha.
Esimene kit polnud isegi B-Die vaid Hynix JJR, mis ühilduvuse mõttes polnud parim 3800X peal.

Ma ei hakka selle pealt tegema kaugeleulatuvaid järeldusi, et kõik kes 4x8 või 4x16 vms jooksutavad ei kohta mingeid probleeme.
Siin Scarti toodud näide: kolm emaplaati ja ikka pole stabiilne. Muidugi see jätab AMD'st halva mulje aga probleem ei ole ju proses mis ei toetaks 6000 CL30 vms kui tuleb proovida kolme emaplaati (pole öeldud kas sama tootja samad mudelid või erinevad).

Artikkel muidugi räägib endale vastu. Kõigepealt ütleb, et:
tsitaat:
Even if you consider the game crashing issues on some Intel chips that recently came to light, they're limited to the high-end 13900K and 14900K SKUs, which are easily outside the consideration set of the average gamer.

Aga enne seda ütleb:
tsitaat:
In contrast, Intel's Raptor Lake CPUs have always supported generally faster RAM kits compared to the Zen 4 CPUs.


Kuidas see on pluss Inteli kasuks, et peaks Zen 4 võrreldava jõudluse saamiseks i5 ja i7'ga ostma kallimad 6400+ mälud?
Jah Intelil need lähevad suuremal kiirusel käima (AMD'l samuti 8000 vms kui aktsepteerida 2:1 ja ei mingit jõudluselisa mängudes).

Zen 4 X3D variantidest ma ei räägigi. Need sõltuvad mängudes mälu kiirusest veelgi vähem.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 26.04.2024 21:22:44 vasta tsitaadiga

udumees kirjutas:
Scart kirjutas:
Mälude ja võimekuse kohta üldse käima minna seal artiklis küll väga mööda ei panda icon_rolleyes.gif
Huvitavad probleemid nende mäludega rahval. Mul endal ja poisil AMD masinad ja sisse ostetud alati mingid suht suvad pulgad mida odavalt foorumist saan või mis kuskil poes soodukas. Siis lisaks kerge overclock peale mäludele. Noh jah AM5 peale pole veel kolinud. Aga vähemalt AM2+, AM3 ja AM4ga pole küll jama olnud. Praegu mul ka mingid naljakd Goodram mälud sees. Mitte ühte probleemi.
suvad odavad tähendab, et sa tõenäoliselt ei pushi ühtegi piiri. ka am4 peal olid need 3200 või 3600 olulised hetked põhjusega.
am5 ja ddr5 on omaette loom, ka intelil olid probleemid aga nad said palju kiiremini jaole. täna võiks arvata, et on lahendatud probleem aga ma vist olen tutvusringkonnas ainukene, kellel ddr5 karbist välja võttes töötas nii nagu ette nähtud. tõsi, mul on tagasihoidlikuma poolne 6000cl36 ka.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2024 21:47:41 vasta tsitaadiga

Ei olnud alates ryzen 1600 ja b350 plaadiga kuni x470 ja 5000 seeriaga mitte mingeid probleeme.
Nüüd am5 ja 6000c30 ka 0 probleemi.

_________________
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2024 21:59:06 vasta tsitaadiga

3600 ja 5800 samade mäludega default või kerge OC lambi HyperX mäludega ok...
_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2024 11:52:05 vasta tsitaadiga

mul on olnud 1600X, 2600, 5600X ja nüüd 5700X ja mäludega ei ole olnud kordagi meeletut muret va. siis kui arvasin, et mälud käivad ju prosele lähematesse pesadesse. lugesin manuaali ja hoopiski B-kanalitesse kui kaks pulka on. ma ei lasnud sellest end pikemalt häirida ja ostsin teise kahepulgase seti veel juurde ja 3600MHz CL16 kaks sama tootja paari jooksevad koos 4000MHz CL18 1.41V peal juba mitmendat kuud muretult. mingi lambine ADATA XPG komplekt icon_biggrin.gif
_________________
3D-printimine mahus kuni 320x320x380mm, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 166, 167, 168
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.