Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Kõige väiksema uuenduste mahuga igapäevaselt kasutatav distro? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 14:16:03 Kõige väiksema uuenduste mahuga igapäevaselt kasutatav distro? vasta tsitaadiga

Oleks huvitav leida distrosid selliste kriteeriumite järgi:

1) väike uuenduste maht.
2) lihtne ülesseadmine ja kasutus, et igapäevaste asjade paigaldamiseks ei peaks tegema kompileerimist ja muid keerulisi asju.

Seni näib mulle, et Debian on üks selline isend. Samuti Ubuntu kergemad versioonid ja Mint. Nende eelis on ID kaardi tugi, aga seda ma selles teemas kriteeriumiks ei pane.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 16:43:08 vasta tsitaadiga

Mida vähem pakke paigadaldad, seda vähem on uuendada. Ma ühtegi soovitada ei oska, aga neid Gentoo tüüpi asju on teisigi - ehita omale ise sobiv keskkond, võimalikult minimaalne siis.

Kui valmisasju tahad, siis Puppy Linux oli kunagi üsna kergekaaluline.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 07.01.2024 17:05:54 vasta tsitaadiga

https://www.bunsenlabs.org/
_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2024 17:54:49 vasta tsitaadiga

Puppy on veidi kapriisne. Ma olen sellel maadelnud näiteks Winega, mis ei tahtnud FL Studiot jooksutada. On olnud probleeme Steamiga. Sobib igapäevadistroks võibolla siis, kui pole mängimist ja kui musategemiseks sobib LMMS.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2024 18:19:01 vasta tsitaadiga

Mida väiksem, seda õhemaks on see optimeeritud, mis omakorda tähendab, et peadki olema ise targem, et mainitud probleeme vältida, sest kõike vajalikku ei pruugi kaasas olla või vajalikul viisil valmis seadistatud.

Seega pigem võta misiganes popim .deb distro, mis meeldib või mida tunned, viska üleliigne välja ja lepi sellega, sest mingit maagilist imelinuxit pole olemas, mis teeks kõigi jaoks kõike soovitud viisil.

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002




sõnum 09.01.2024 00:14:20 vasta tsitaadiga

Debiani stabiilne reliis on konservatiivne, pakkidest reeglina uusi versioone sisse ei võeta v.a. turvaparandused (on ka erandeid). Seetõttu on uuenduste nimekiri üsna väike, kui oled nõus sama vana tarkvaraga 2-3 aastat elama.
_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.01.2024 10:57:25 vasta tsitaadiga

Jah, Debian on konservatiivne ja selles mõttes hea. Aga kui soovid kasutada mingi tarkvara värskemaid versioone (a´la GIMP), siis Debiani vaikimisi repost seda ei leia just selle konservatiivsuse tõttu.

Üht-teist leiab siiski debian-backports repost ja enamasti sealt paigaldamisel probleeme ka suuremaid ei teki.

Debiani puhul pead küllap aga arvestama sellega, et riistvara tugi ei ole nii lai kui Ubuntul. Jälle selle konservatiivsuse tõttu. Nii et jah, kehtib DigeBeni nimetatud reegel. Õhemal ja konservatiivsemal komplektil ei pruugi kaasas olla kõike seda, mida sa soovid ja soovitu lisamine võib olla komplitseeritud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 09.01.2024 11:49:37 vasta tsitaadiga

lubuntu 24.04 tuleb valikulise installiga:
https://lubuntu.me/noble-alpha-featureset/


Minimal Installation: barebones install without snapd
Normal Installation: regular application set, what you already know and love
Full Installation: the Normal Installation, but with Element, Thunderbird, Krita, and Virtual Machine Manager installed.

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2024 14:17:07 vasta tsitaadiga

Et mitte teha keerulisi asju, võta populaarne distro. Et mitte saada liiga palju uuendusi, lülita välja kõik peale turvauuenduste. Kuigi ma ei saa aru milles probleema. Mobiilipakett ei vea välja?
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 10.01.2024 23:31:05 vasta tsitaadiga

Üks uustulnuk XFCE4 ja rolling realase, ubuntu.
https://rhinolinux.org/index.html
Pacstall pakihaldur, mis paigaldab nagu archi AUR.
https://pacstall.dev/

Alati uuendatud programmid.

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2024 20:41:31 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Et mitte teha keerulisi asju, võta populaarne distro. Et mitte saada liiga palju uuendusi, lülita välja kõik peale turvauuenduste. Kuigi ma ei saa aru milles probleema. Mobiilipakett ei vea välja?


Ei vea tõesti nii, nagu tahaks. Tele2 odavaim piiramatu. Aga Garuda umbes 1 GB uuendused võtavad jajebuu mis aja. Vahel isegi 10 minutit.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 12.01.2024 23:56:03 vasta tsitaadiga

Kui steami gmmod huvitavad siis garuda vähem jebla ja võid pikemaks ajaks uuendamise klõpsimata jätta, keegi ei sunni. Kui kõik töötab uuenda siis kui on sobiv aeg. Viimane garuda uuendus tõi kiirust juurde kõik on sujuvam ja parem kui seda windoozio 11 ma ei taha seda enam puutuda, kohe suudab vihastada venib nagu tatt. OpenCL on garudas 30% kiirem kui windowsis. Nendest asjadest väga ei räägita kuid linux teeb ära. Kui linux suudab veel neli aastat minu arvutis joosta, lihtsalt lükkab edasi uue arvuti ostu. Ja seda ta suudab. Tegelt kõik mis vaja teeb ära, asjad käivad natuke teisiti kuid pole ka EOL.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2024 00:30:54 vasta tsitaadiga

Tõesti keegi ei sunni sind uuendama. Mida vanemaks saad seda enam saad aru et töötavat asja ei ole mõtet kiskuda. Kui me just ennetavast hooldusest ei räägi, nii et turvauuendused ma soovitaks ikkagi sundkorras ära teha. Kuidas neid Garudas välja sõeluda, seda ma kahe minuti googeldamisega teada ei saanud, võik eeldada, et kuidagi ikka saab, aga eks see on juba sinu enda kodutöö.
Aga aru ma ka sellest ei saa et keegi ju ei käsi sul pealt vaadata ja taga oodata kuidas see 10min donwloadi käib. Vajutad nupule ära ja poole tunni pärast tuleb meelde pilk peale visata kaugele jõudis? Ma arvasin et sul mahtu on paketis vähe, aga 1G/10min on Harju keskmise kohta täitsa okei tulemus. Kontrolli oma privileegid üle icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2024 01:01:39 vasta tsitaadiga

Üks variant on panna uuendama enne magamaminekut ja seadistad automaatse väljalülituse või une mingi aja jooksul. beer_yum.gif
_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 13.01.2024 08:23:31 vasta tsitaadiga

linuxmint cinnamon 21.3 on nüüd 100% eesti keelde tõlgitud ja videovaatamise tarkvara Celluloid viimane versioon asub flatpak-is, mis on ka minu poolt tõlgitud,
lisaks (*buntud ainult) nano ja hulk tõlkeparandusi tehtud.

flathubi (flatpaki) esmakordsel paigaldamisel on 1,1 giga, pärast paigaldatakse ainult vajaliku paki suurusega..

*buntulaste kohta saan öelda, et kõige suurem fail on see linux-firmware pakk, mis on kuskil 263 megane.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Kõige väiksema uuenduste mahuga igapäevaselt kasutatav distro?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.