Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellektiga suhtlemine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas AI-ga suheldes tuleks olla viisakas?
JAH, muidu muutume ise matsideks
48%
 48%  [ 36 ]
Põhimõtteliselt JAH, kuid kõrvalseisjale võib see tunduda veider
17%
 17%  [ 13 ]
EI, suundan pärisinimese ja arvuti vahel alati vahet teha
28%
 28%  [ 21 ]
EI, viisakus ongi iganenud asi ja parem on kui kaob.
6%
 6%  [ 5 ]
hääli kokku : 75

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 04.01.2024 18:55:21 vasta tsitaadiga

pppd, Küsimus on seaduslikkuses ja eetilistes printsiipides, nagu ka autori reputatsioonis. Kuigi ühelt poolt seadused sellist asja (Tammsaare avaldamine oma nime all) ei keela, oleks see äärmiselt ebaeetiline tegu, mis hävitaks täielikult niiviisi toiminud inimese reputatsiooni ja muidugi mitte keegi ka ei ostaks seda väljaannet. Samuti, kui väljaandmise taga oleks majanduslik kasu, võiks väljaandja saada süüdistuse kelmuses, kuivõrd väidetu oli ju väärinfo. Samas, kui see iisik annaks teose välja ja jagaks seda tasuta, ei saaks teda kelmuses süüdistada, sest ta ei saaks majanduslikku kasu.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 04.01.2024 19:08:52 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Kuigi ühelt poolt seadused sellist asja (Tammsaare avaldamine oma nime all) ei keela...

Keelab.
tsitaat:
§ 11. Autoriõiguse sisu
(1) Teose autoril tekib teose loomisega autoriõigus sellele teosele. Autoriõiguse sisu moodustavad isiklikud õigused ja varalised õigused.
(2) Autori isiklikud õigused on autori isikust lahutamatud ning ei ole üleantavad.

/---/

§ 12. Isiklikud õigused
(1) Teose autoril on õigus:
1) esineda üldsuse ees teose loojana ja nõuda teose loomise fakti tunnustamist teose autorsuse seostamise teel tema isiku ja nimega teose mis tahes kasutamisel (õigus autorsusele);

/---/

§ 44. Teose autorsuse, autori nime, autori au ja väärikuse ning teose pealkirja tähtajatu kaitse
(1) Isiku konkreetse teose autoriks olemist (teose autorsust), autori nime ning autori au ja väärikust kaitstakse tähtajatult.

https://www.riigiteataja.ee/akt/129062022016?leiaKehtiv

tsitaat:
§ 219. Autorsuse rikkumine
(1) Võõra isiku teose või teose esituse, samuti võõra leiutise, tööstusdisainilahenduse või mikrolülituse topoloogia oma nimel üldsusele teatavaks tegemise eest –
karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

https://www.riigiteataja.ee/akt/184411?leiaKehtiv

Arvestades kui palju sa teemal sõna võtad, siis ehk tasuks ennast tegelikult ka autoriõigustega kurssi viia. Võid ka AI-lt küsida, aga üle pead ikka kontrollima.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 04.01.2024 19:27:11 vasta tsitaadiga

pppd, See kõik on väga tore, kuid edasi pööra tähelepanu seaduse 6. peatükile autoriõiguste ajalisest kehtivusest.

Aga ega ma ei tahtnudki sellest antud juhul rääkida, läheme teemast veidi mööda. Hoopis oluline on see, et kui meie teeme ChatGPT-ga raamatu, milles sisaldub ka meie omapoolne panus (prompti loomise käigus saab see sinna nagunii, kud oluline on just PEALE AI väljastamist toimunu). Siit-sealt kohendamise järel saab asjast tuletatud teos, millele meil on juba autoriõigus.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 04.01.2024 19:34:57 vasta tsitaadiga

Minge kõik kuu peale. Mozart elab igavesti, tema originaalteosed on igavesed.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 04.01.2024 19:40:16 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
pppd, See kõik on väga tore, kuid edasi pööra tähelepanu seaduse 6. peatükile autoriõiguste ajalisest kehtivusest.

Ja äkki pöörad sina tähelepanu eespool spetsiaalselt tsiteeritud AutÕS § 44-le. See on otse sealtsamast VI peatükist.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 04.01.2024 20:05:23 vasta tsitaadiga

pppd, Sul ongi õigus. Uitmõte põhimõttelisest võimalusest vanu teoseid muu nime all välja anda ei ole just sage külaline ja seepärast pole ka varem sellele sättele mitte mingisugust tähelepanu pööranud. Iseenesest on hea, et sedasi on. Kes ikka tahaks, et kunagi tema teoseid mingi jorss oma nime all välja annab.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2024 22:20:12 vasta tsitaadiga

Veidi apokalüptiline hoiatusvideo...
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 04.01.2024 23:59:06 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Veidi apokalüptiline hoiatusvideo...

Pole väga siia teemasse aga seda videot peaks sellegi poolest kõik lapsevanemad nägema! Isegi ilma AI abita on laste piltide kuskile avalikult üles panemine väga halb idee. Järglastele ebameeldivuse tekitamiseks ei pea meemiks saama või vangi sattuma. Piisab pildi levimisest kohalikus keskkonnas juba (kool jne.) ja ongi paha päev/nädal/elu!

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 05.01.2024 00:53:06 vasta tsitaadiga

Hoiame järglased kogu elu kapis ja valve all. Siis on nende elu õnn tagatud!! beer_yum.gif icon_evil.gif icon_lol.gif
_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 05.01.2024 01:19:03 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
Hoiame järglased kogu elu kapis ja valve all. Siis on nende elu õnn tagatud!! beer_yum.gif icon_evil.gif icon_lol.gif

Ära nüüd asju ette ka kujuta. Kust otsast ma sellele viitasin? Järglaste elu maailmale tuututamisel, ilma tagajärgedele mõtlemata on ikka natuke erinev sellest, kui neid füüsiliselt üritada hoida kõigest halvast. Ei ole tarvis üritada neid kõige halva eest kaitsta, elu peabki õpetama aga kuskilt otsast ei oleks mõistlik neile rohkem probleeme ise juurde leiutada.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2024 01:28:45 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
mina634 kirjutas:
Hoiame järglased kogu elu kapis ja valve all. Siis on nende elu õnn tagatud!! beer_yum.gif icon_evil.gif icon_lol.gif

Ära nüüd asju ette ka kujuta. Kust otsast ma sellele viitasin? Järglaste elu maailmale tuututamisel, ilma tagajärgedele mõtlemata on ikka natuke erinev sellest, kui neid füüsiliselt üritada hoida kõigest halvast. Ei ole tarvis üritada neid kõige halva eest kaitsta, elu peabki õpetama aga kuskilt otsast ei oleks mõistlik neile rohkem probleeme ise juurde leiutada.



Tuleb öelda, et perenoel paneb nad vangi kui tema AI poolt genereeritud lehel reklaame blokivad icon_biggrin.gif Parem perenoel lehti mitte vaadata vaid küsida ise AI käest küsimus, millele vastust otsid icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.01.2024 01:47:52 vasta tsitaadiga

Suurema osa oma ajast me veedame sisuliselt internetis. Ma m6tlen, et see digitaalne jalajäg, informatsiooni hulk, mis meist maha jääb on oluliselt fataalsem, kui paar eba6nnestunud sünnipäeva pilti?
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 05.01.2024 01:52:47 vasta tsitaadiga

Kiirete vastuse koha pealt on küll AI päris super asi tulevikus. Hetkel see ka töötab aga ikka tuleb faktid üle kontrollida, kuna AI luuletab meeletult. Kahtlasele vastusele on samas lihtsam kinnitust otsida, kui algsele küsimusele. SEO jama on ikka otsingumootorid päris hukka keeranud viimastel aastatel ja asjalikku infot ilma AI abita on päris raske leida.
_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 05.01.2024 02:02:06 vasta tsitaadiga

Lapse kasvamisel on oluline tema kokkupuude selle elukeskkonnaga, milles ta edaspidi tegutsema hakkab, selle seltskonnaga, kus ta suhtleb jne. Igasuguste Facebookide jmt probleem on selles, et toimub kokkupuude liiga laias spektris ja ka täiesti mittevajalikuga. Viisakas peres kasvaval lapsel ei peaks ju olema mitte mingisugust asja narkarite peo piltide vaatamisega. Samuti vastupidi: kui emal-isal on sõbralistis mitu tuhat nime, on ilmselge, et suur osa on mitte lihtsalt tundmatud inimesed, vaid ka oma sotsiaalselt kuuluvuselt väga kauged, kellega ei peaks toimuma absoluutselt mitte mingisuguseid privaatsemaid kontakte. FB tegelikult võimaldab luua isiklikke liste, kus siis jagada näiteks pere ja tuttavate ringi materjali, kuid enamasti seda ei kasutata ja kõik "sõbrad" pääsevad privaatsetele asjadele ligi.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.01.2024 09:56:27 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Kiirete vastuse koha pealt on küll AI päris super asi tulevikus. Hetkel see ka töötab aga ikka tuleb faktid üle kontrollida, kuna AI luuletab meeletult. Kahtlasele vastusele on samas lihtsam kinnitust otsida, kui algsele küsimusele. SEO jama on ikka otsingumootorid päris hukka keeranud viimastel aastatel ja asjalikku infot ilma AI abita on päris raske leida.


Just.
Hetkel on neil keeltemudelitel pigem toetav funktsioon. Sa pead saadud vastusesse väga kriitiliselt suhtuma ja k6ik üle kontrollima. M6nikord on abiks, kui esitada sama küsimus erinevatele keelemudelitele.
Ma täitsa ootan seda hetke, kui nad on v6imelised andma usaldusväärseid vastuseid.

SEO on t6enäoliselt üks hullemaid asju, mis internetiga juhtunud on.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 05.01.2024 09:58:37 vasta tsitaadiga

Prooviti kuidas ChatGPT suudab laste haigusi diagnoosida. Tulemus oli väga halb.
https://arstechnica.com/science/2024/01/dont-use-chatgpt-to-diagnose-your-kids-illness-study-finds-83-error-rate/
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 05.01.2024 10:00:52 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
,,,

SEO on t6enäoliselt üks hullemaid asju, mis internetiga juhtunud on.
https://www.err.ee/1609212781/google-viskab-reklaamkupsised-prugikasti

reklaamifirmad saavad taas pingutada
tea kas pöörduvad tehisintellekti poole
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 05.01.2024 11:44:35 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
degrass kirjutas:
,,,

SEO on t6enäoliselt üks hullemaid asju, mis internetiga juhtunud on.
https://www.err.ee/1609212781/google-viskab-reklaamkupsised-prugikasti

reklaamifirmad saavad taas pingutada
tea kas pöörduvad tehisintellekti poole


See on paha uudis mitte niivõrd reklaamifirmadele, või ettevõtetele, vaid reklaami peal toimivatele saitidele ja nende kasutajatele. Reklaami tellija maksab ikka selle eest, mida vastu saab ja mitte enam sääraselt sihistatud reklaami hind kukub. Kasutajale tähendab see suurt hulka temasse absoluutselt mittepuutuvaid ja mõttetuid reklaame, saidile aga seda, et nendel ei klikita (sest miks peakski?). Adsense muutub lihtsalt üheks tavaliseks reklaambännereid vahendavaks teenuseks nagu neid on palju teisigi. Sisuloojad, kes on mingisugustel põhjustel kunagi Googlelt bänni saanud ja olnud sunnitud nende teiste poole pöörduma, kinnitavad ühest suust, et tulud kukuvad kordades, vahel isegi kümme ja enam korda. Sellises tingimuses ei ole enam võimalik muidugi tasuta sisu pakkumist sääraselt jätkata ja leitakse uued lahendused. Ilmselgelt siis mingisugune tasu küsimine sisu eest.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 05.01.2024 13:30:03 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

See on paha uudis mitte niivõrd reklaamifirmadele, või ettevõtetele, vaid reklaami peal toimivatele saitidele ja nende kasutajatele. Reklaami tellija maksab ikka selle eest, mida vastu saab ja mitte enam sääraselt sihistatud reklaami hind kukub. Kasutajale tähendab see suurt hulka temasse absoluutselt mittepuutuvaid ja mõttetuid reklaame, saidile aga seda, et nendel ei klikita (sest miks peakski?). Adsense muutub lihtsalt üheks tavaliseks reklaambännereid vahendavaks teenuseks nagu neid on palju teisigi. Sisuloojad, kes on mingisugustel põhjustel kunagi Googlelt bänni saanud ja olnud sunnitud nende teiste poole pöörduma, kinnitavad ühest suust, et tulud kukuvad kordades, vahel isegi kümme ja enam korda. Sellises tingimuses ei ole enam võimalik muidugi tasuta sisu pakkumist sääraselt jätkata ja leitakse uued lahendused. Ilmselgelt siis mingisugune tasu küsimine sisu eest.

hv.ee reklaamib, kasutaja on foorumis ja vaatab reklaami, see on ok.

Kuid miks on vaja reklaami toppida messengeri? mail.ee sugustesse kirjadesse .jne
Lihtsalt minnakse kõige peale välja.. liiga ülbeks. Ka youtubes on nii, et keset video hakkab järsku mingi reklaam pihta (õnneks enamus alguses)..

thumbs_up.gif Tahtsin öelda, et ma ei näe tegelt probleemi - enamus ei kasuta reklaamiblokeerijat. See on nii väike protsent. Sest kes kasutab win10 - siis edges nad üldse ei viitsi midagi juurde lisada ja chrome - see ei lase enam. Ma ei usu ka, et mac-i kasutajad mingit blokeerijat kasutAVAD.

Kohvifirmadele teen üleskutse, et reklaamige kohvi rohkem. Mul on vaja head kohvi!! Ja siin võiks ka kohvi reklaam olla. Palju kasutajaid. Paulig, kus sa oled?"!!!
SAT-is on küll normaalsed kohvi reklaamid, eestis ei ole näha - miks etv ei tee reklaami? Ennem AK uudiseid võiks olla üks hea kohvi reklaam!!

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 05.01.2024 13:34:11 vasta tsitaadiga

mina634, Aga kas sa maksad Messengeri või mail.ee eest? See ongi vastus, miks nad peavad reklaamiga teenust üleval hoidma. Kui Google saab teada, et sind huvitab kohv, siis saadki kohviubade, kohvimasinate ja kohvikultuuriga seotud saitide reklaami. Kõik võidavad. Edaspidi, eurotädide "targal" juhtimisel hakkad Messangeris nägema hoopis huulepulga ja tmpoonide reklaami. Kõigile kõike võrdselt.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 05.01.2024 13:54:06 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
mina634, Aga kas sa maksad Messengeri või mail.ee eest? See ongi vastus, miks nad peavad reklaamiga teenust üleval hoidma. Kui Google saab teada, et sind huvitab kohv, siis saadki kohviubade, kohvimasinate ja kohvikultuuriga seotud saitide reklaami. Kõik võidavad. Edaspidi, eurotädide "targal" juhtimisel hakkad Messangeris nägema hoopis huulepulga ja tmpoonide reklaami. Kõigile kõike võrdselt.

Ma ei kasuta Messengeri ja mail.ee üldse, lihtsalt tõin näite. Nad teevad seda. Ja siis ma ei kasuta seda.
Ja et teised kasutavad, see on nende probleem.

Aga tik-tokis on see algoritm juba lastele probleemiks. Teevad enesetappe.

Ma usun, et kui õieti lapsi kasvatada, et laps julgeb lapsevanemale oma probleemist rääkida, siis keegi sellist igavest asja ette ei võta..

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 05.01.2024 23:15:16 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
Kohvifirmadele teen üleskutse, et reklaamige kohvi rohkem. Mul on vaja head kohvi!! Ja siin võiks ka kohvi reklaam olla. Palju kasutajaid. Paulig, kus sa oled?"!!!

Sarkasm või mitte aga isikustatud reklaamid ongi head asjad! Siiski ainult juhul, kui nad toimiks normaalselt ja sinu andmeid kuratteabkuhu maha ei müüdaks. Hea näide: Ostsin mingi 5 kuud tagasi saapavabrikust paari saapaid. Ise pidin otsima, leidsin ja ostsin ära. Nüüd siiani iga päev näen saapavabriku reklaami facebookis. Esiteks, miks ei võiks ta juba aru saada, et sain, mis mul vaja ja rohkem pole vaja neid näidata. Teiseks, kus siis need varem olid, kui Googeldasin neid? icon_biggrin.gif

Tehisintellekte hakatakse ka tulevikus kindlasti ära kasutama asjade reklaamimiseks. Mõtlen just teenuseid nagu Bard/ChatGPT/Bing jne. mitte lihtsalt algoritmide parendamiseks mõeldud AI trikke, mida juba ilmselt kasutatakse, vaid otse nende kaudu toodete pakkumist. Natuke hirmutav on mõelda, kui suvalises vestluses ChatGPT'ga on talle määratud eesmärk reklaame ostnud firmade tooteid mulle reklaamida, mis mulle võiks sobida. Selleks on küll vaja AI oskust kasutaja kohta isikuprofiil luua ja seda ka jooksvalt kasutada infoallikana. See võimekus on veel kaugel aga küll see ka tuleb!
Samas, kui tegemist on läbinähtava teenusega, mida saad täielikult välja lülitada teenuse eest makstes ja sinu andmed ei liigu konkreetse teenuspakkuja haldusest eemale, siis ei pruugigi see kõige hullem asi olla. Hetkel kõige suurem probleem ongi selles, et kedagi ei huvita sinu andmete kaitsmine ja profiilis vastavate linnukeste ära võtmine ega kohati ka maksmine seda andmete kogumist kuidagi kinni ei keera.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 05.01.2024 23:18:13 vasta tsitaadiga

[quote="woox2k"]
mina634 kirjutas:

Sarkasm või mitte aga isikustatud reklaamid ongi head asjad!

Et otsid korra saapaid, 15 min eeltööd ja teed onlines tehingu ära, peale seda ketrab Delfi sulle kaks kuud saapareklaame icon_lol.gif

Loe nüüd mu huultelt: "hunnik roppust" !
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 06.01.2024 02:03:24 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:
Et otsid korra saapaid, 15 min eeltööd ja teed onlines tehingu ära, peale seda ketrab Delfi sulle kaks kuud saapareklaame icon_lol.gif

Nagu ma ütlesin, see ongi jama. Ei oleks nii hull, kui algoritmid saaks aru, et otsin midagi või olen selle juba saanud kuskilt. Saaks isegi siis vähemalt määrata, et mind ei huvita selline reklaam. Facebookis selline nupp täitsa olemas aga konkreetsel juhul pole see toiminud. Ühesõnaga poolik jama ja kasutajate andmed on turul ilma neile reaalset kasu toomata.

Samas ära aja segi seda jama AI teemaga üldiselt. See hetkel ongi probleem, et kasutatakse mingeid algelisi algoritme reklaamimajanduseks ja see tekitab probleeme kõigile osapooltele (reklaam, millel ei klikita on kahjum ka pakkujale ja tellijale) Korraliku AI baasil asja ajades oleks asi natuke mõistlikum. Ainus, mis ise küsiks oleks läbipaistvus. Ma olen nõus tasuta asjade tarbimisel reklaame nägema ja oma andmeid jagama nende paremaks toimimiseks, kui ma tean täpselt kuhu mu andmed lähevad ja saan neid kustutada/kinni keerata teenuse eest makstes või valides suvalisel hetkel, et enam teenust ei tarbi!

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 06.01.2024 06:45:01 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Ma olen nõus tasuta asjade tarbimisel reklaame nägema ja oma andmeid jagama nende paremaks toimimiseks, kui ma tean täpselt kuhu mu andmed lähevad ja saan neid kustutada/kinni keerata teenuse eest makstes või valides suvalisel hetkel, et enam teenust ei tarbi!

Loed ja imestad, millises fantaasiamaailmas ikka veel mõned ullikesed elavad ...
Usalda meediat, küll nemad juba teavad icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellektiga suhtlemine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.