Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2023 00:29:14 vasta tsitaadiga

Mnjah, ka see poleks kõiki asju teinud mis ma tahaks, tundub umbes sama kui DS423+ pluss üks ketas.
4+ ketast nagu piisaks (laoks Samsungi 870 QVO-sid täis, vb mõni pisi-Optane write cacheks ette) aga tahaks ka 2.5G+ võrku, transkodeerimist, 32G+ mälu (võib ka mitteametlikult) ja enamvähem modernset prose. Mine või konkurendi käest ostma aga Syno softindus on nii ahvatlev - ei viitsi enam eriti nikerdada-putitada ning võiks asi lihtsalt töötada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2023 00:40:12 vasta tsitaadiga

friik1, mul 4x1G LACP seal tehtud.
Puhast 2.5G on haruharva vaja, tegelikult SMB3’ega peaks õnnestuma ka 2.5G teises otsas “laiali pihustada” kui LACP’ist loobuda.
Pole proovinud, ülejärgmine nädal võin kommenteerida, kas ka reaalsuses sedasi toimib. Switch on alles postis icon_lol.gif

20GB RAM on mulle ka piisav ja prose taha pole siiani veel midagi jäänud. icon_wink.gif
Samas ega ma seal midagi ka väga tee, serveerib meediat ja faile ning mingi 4 konteinerit jookseb kah.

Ma saan tööl piisavalt palju engineerida, nii et kodus enam ei viitsi.
Tahaks pigem et asjad teenindaks mind, mitte mina asju. icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 25.11.2023 00:56:49, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 25.11.2023 00:43:33 vasta tsitaadiga

2,5Gbit/s LAN on mul juba lihtsasti USB adapteriga tehtud ja toimib igal mudelil. RS815+ hetkel.
Olen ka uue seadme valiku ees ja 10Gbit/s võimalus peab olema, samuti SHR, lootus oli leida räkitav kuid HW Plex transcoding võimekat ei suuda leida. Inteli prosega värskeid mudeleid pole ja Ryzen ei tee.
Võimalusi muidugi teisigi, Plex eraldi masinasse. Pole aga nii suur vajadus ja soov 2in1 saada.

Millal uute mudelite launchi oodata on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noon
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2004




sõnum 25.11.2023 00:57:03 vasta tsitaadiga

Alati saab panna syno faile jagama ja nuci taoline toode transkoodima. Hinnakäärid lähevad muidugi suuremaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 25.11.2023 01:00:02 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
2,5Gbit/s LAN on mul juba lihtsasti USB adapteriga tehtud ja toimib igal mudelil. RS815+ hetkel.
mis konkreetne adapter sul on?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 25.11.2023 01:11:56 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
indrpo kirjutas:
2,5Gbit/s LAN on mul juba lihtsasti USB adapteriga tehtud ja toimib igal mudelil. RS815+ hetkel.
mis konkreetne adapter sul on?

hetkel see:
https://www.club-3d.com/en/quick-view/2467/
mingi realtek 8152/8153 driver tuli ka peale lasta, pole keeruline.
Ilmselt toimivad ka teised sarnased aga trendneti oma jätaks välja, ostsin igasuguseid kuid trendnet käib stabiilselt maha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2023 02:07:49 vasta tsitaadiga

Syno jaoks Plex Transcoding eraldatuna, mingi aeg viskas mulle sellise YT soovitustesse.
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=nuIkV3ZCowE&ab_channel=SpaceRex

noon kirjutas:
Alati saab panna syno faile jagama ja nuci taoline toode transkoodima. Hinnakäärid lähevad muidugi suuremaks.


Ise mõtleks ka, et kui juba midagi tõsisemat serverilaadset kraami jooksutada, siis tõesti ala nuci suguse peal.
Proxmox peale ja saab ülejäävat võimsust veel teistegi teenuste jaoks kasutada.

Rohkem jääb arusaamatuks, et kui juba Syno, siis milleks Plex? Reviewdest silma hakanud, et Video Station igati üle?
Ise olen aastaid seda ainult kasutanud, otseselt Plexi peale pole mõelnud.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.11.2023 13:09:34 vasta tsitaadiga

Just tegelesin selle teemaga. Hetkel on kasutusel 214Play, vana hea, töötab, kuigi aeglane aga iga on ikkagi 10a juba ja vajaks vaikselt väljavahetamist. Mõlgutasin siin mõtteid ka, et ehitaks ise, näiteks TrueNAS'i peale, aga peale poole aastast katsetamist leidsin, et suht kõlbmatu ikka, kõik, mis Synos on täispaketina saadaval, puudub üldse või ei tööta. Niisiis ikkagi Syno, aga seekord 4 kettaga mudel. Põhimõtteliselt on siin täna kaks kandidaati DS423+ ja DS923+. Vahe on selles, et esimene on tiba odavam (~70€) ja selgelt kodusuunitlusega, ehk siis saab hästi hakkama nii h.264 ja h265 hevc transkodeerimisega, kui kellelgi on mõte kasutada DSvideot või Plexi. DS923+ on rohkem ärisuunitlusega, Ryzen prosega, millel puudub GPU, ehk siis h.264 jah, aga h.265 hevc pigem ei. DS423+ ei ole väga laiendatav, RAM kuni 6GB ja M.2 SSD saab töötada vaid cache modes, samas pole ka erilist pointi sinna ssd'si sisse panna, kui eth on 1GB, lacp'ga 2 aga kodukasutuses njee, sa sellest vaevalt mingit benefiti saad. DS923+ on laiendatav, lisakaardina saad sinna 10G sisse pista, väline sata liides, RAM kuni 32GB, M.2 SSD pool jne. Kui need omadused on sulle vajalikud, siis go for it. Plexi saab alati ka väljaspool jooksutada, nagu mina täna teen, sisu on NAS'is aga plex jookseb koos teiste VM'dega eraldi miniPC's. Minu valik on antud juhul vaatamata multimeedia võimekusele ikkagi 423+, sest ei plaani NAS'i sees VM'e jooksutama hakata, ega vaja ka 10G võrku, kokkuhoitud 70 euri eest laiendan pigem VM'de hosti RAM'i.

Link ka ühele võrdlusele: https://nascompares.com/2023/08/04/synology-ds423-vs-ds923-nas-go-big-or-not/
Plex testid: https://nascompares.com/guide/synology-ds423-4k-plex-nas-tests/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2023 15:40:29 vasta tsitaadiga

Etz, pm on LACP/bonding võimeline seade olemas aga ma olen pigem seda meelt, et üks suurem toru on alati parem kui mitu väikest kokku bonditud. SMB3 multichannel mälu järgi nõudis mõlemas otsas mitut liidest või vähemalt 4x1<->1x10 ei töötanud väga hästi mälu järgi.
Mälu osas praegusest kastist tooks paar VMi üle, oli ka mõte et häkiks selle btrfs dedupi käima. Aga üldiselt sama teema, tööl saab igasugu asju piisavalt putitatud, kodus võiks asjad lihtsalt töötada, et naised-lapsed ei vinguks.
indrpo, see USB liides on hea vihje.
RassK, see ZimaBoard nagu põhimõtteliselt raviks seda transkodeerimise muret, passiivklots kuskil kõrval on isegi okei. Ma tegelt seda Plexi isegi väga ei otsi, ma hetkel kasutan UMS-i, millel on DNLA kaudu paindlikumad subtiitrite valikud. Hetkel on suurem häälekam kast softis transkodeerimist tegemas aga tahaks lahti saada sellest.
Markos, DS423+ käib mitteametlikult kuni 18G mäluni. SSD on pigem sellest, et praegu korteris käivad pöörlevad kettad (mingid HGST 12T DC kettad) närvidele, isegi kui nad on kuskile üsna peitu pandud. 8T pöörleva ketta ja 8T 870 QVO hinnavahe on üllatavalt väike (~150-200€ vs ~350€) nii et kasvõi vaikuse ja latency nimel võib üle minna. Mul üks 4T QVO on hetkel - eks tal ole omad hädad kirjutamisel, selle ravimiseks võibki paari 16-64G Optane write cacheks ette panna.

Praegu mõtleks pigem siis DS923+ või DS1522+ pihta. Normaalsema ST-ga prose, saab rohkem mälu panna ja PCIe võrkari lisarahaga. Selle ZimaBoardi võib siis transkodeerimiseks kõrvale visata.
Muidugi kui CESil mõni uuema prosega masin välja kuulutataks, oleks tore...
https://www.cpubenchmark.net/compare/5117vs4304vs3667vs4472vs5157/AMD-Ryzen-Embedded-R1600-vs-AMD-Ryzen-Embedded-V1500B-vs-Intel-Celeron-J4125-vs-Intel-Celeron-N5095-vs-Intel-N100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2023 16:30:32 vasta tsitaadiga

NAS-s ma SSD puhul pelgan natuke seda, et kui HDD enamasti hoiatab ette enne kui päris maha sureb, siis SSD sureb enamasti nii, et pilt tasku ja kõik ning kui sealt midagi tagasi tahad saada, tuleb üsna ulmelisi rahasummasid välja käia.
See muidugi riski pisut maandaks, kui panna erinevate tootjate SSD-d st. kui satubki mingi vigane partii, siis ei anna mõlemad samal ajal otsi. Kuigi krt seda tänapäeval jälle teab, brände on mustmiljon, aga neid kes päriselt toodavad ilmselt nii palju pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2023 16:49:33 vasta tsitaadiga

Nojah, lisavarukoopia peaks ikka olema, ala Wasabi vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2023 20:22:02 vasta tsitaadiga

Oleneb, mida NASiga teha, aga kui ma näiteks Download Stationi panin SSD peale oma põhitööd tegema, siis muutusid paljud asjad kiiremaks. Või Time Machine varukoopiad. Täiesti SSD'dele veel ei lähe, aga minimaalselt üks selline paar terabaiti SSD'd teed elu ilusaks.

Üheks backupiks sobib hästi mõni 10 aastat vana mudaodavalt saadud Syno koos vanemate ketastega + Hyper Backup. Viskad võimalusel selle ikka mitme ja mitmekümne kilomeetri taha ja juba on jälle parem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2023 21:28:37 vasta tsitaadiga

SSD storage asemel write cache poleks parem? Saavad kõik süsteemid kasu sellest.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2023 23:17:37 vasta tsitaadiga

No minu puhul ma hindan vaikust rohkem nii et QVO võiks olla kompromiss.
Ma olen päris palju erinevate SSD cachedega tegelenud (operatsioonisüsteemides, RAIDi kontrollerites, suurtes salvestusmassiivides...) ja see töötab hästi ainult siis kui su "working set" kindlalt sinna SSD peale mahub. Niipea kui sa teed midagi veidrat (uut, teistmoodi, kasutad teisi andmeid) siis kiiruse illusioon puruneb ning sul on 2 probleemi - cache tier mis peab flushima cachetud IOd aeglasele füüsilisele kettale ning sinu workload, mis saab cache misse ning on veel rohkem koomas. 95-99% juhtudest on kõik okei, aga kui sa jõuad mingite edge case-ni, siis hakkad kiruma. Üks lahendus on muidugi cache tier hästi suureks teha, aga siis see juba kaotab oma mõtte. Enda puhul ma tean, et see 870 QVO on kiiksudega SSD, ehk pisike Optane siis vähendab neid kiikse, kuni working set ära mahub. See ei tähenda et cache/tiering mingi paha asi oleks, aga need edge case-d võivad valusad olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2023 23:43:18 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
SSD storage asemel write cache poleks parem? Saavad kõik süsteemid kasu sellest.
Täitsa võimalik. Kui aga teinekord on Download Station piisavalt paljude üheaegsete töödega ja mahud on suured, siis kõhutunde järgi lähevad need paremini terakese SSD peale.

Noh ja rääkimata sellest, et Time Machine on see, mis vist korra tunnis krõbistab backupi teha. Nagu sõna otses mõttes krõbistab - peale selle SSD peale suunamist on ikka nauding, kui õhtuti on vaikus majas. Kui nüüd muidugi kuulen, et 8TB SSD on 350€ - paneb mõtlema. Veel täiesti SSD peale vist ei läheks, aga kui järgmine kord SSD'd vaja, siis saab päris palju head mahtu juba.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2023 00:43:00 vasta tsitaadiga

Kui suured teie working set'id on siis, et SSD cache peale ära ei mahu? icon_eek.gif
Mul on 2x 500GB m2 mirroris read / write cache. Korralik overkill, juhtus lihtsalt seetõttu, et desktopist jäid üle.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 26.11.2023 00:57:41 vasta tsitaadiga

Kui akustika pärast tahate ssd'd NAS'i panna, siis vaid JBOD või R1, mitte mingil juhul R5/R6, ega syno puhul siis ka hybrid (rohkem, kui 2 ketast), kui konkreetne seade võimaldab. Tavatarbija SSD'd on kõik tänapäeval enamasti TLC või QLC, ehk siis üsna limiteeritud write tsüklite arvuga ja R5 kulutab need parity ja scrubiga ikka väga kiiresti läbi. QVO on QLC ja seetõttu kõigist variantidest kõige kehvem, kuigi hinna ja mahu suhe peibutab. R5/R6 jaoks on sobilikud SLC või MLC ssd. Write cache ? Eelnevat arvestades, ei. Lugemise cachega on ka nii tegelikult, et väga spetsiifilistes aplikatsioonides võib kasu olla (kui on mingi iopsi nõudlik asi). Arvestades, et tänapäevased NAS grade hdd'd annavad järjestiklugemisel mingi 200MB/s välja, siis tegelikult sellest piisaks juba 1G eetri täitmiseks kahekordselt. Reaalsuses jääb see number segakasutuses muidugi väiksemaks, aga kolm või neli ketast R5, kahtlemata. Mul kahe kettaga 214play annab ka mingi 800Mbit's lugemisel välja, ehk siis üks ketas teeb sisuliselt kogu lingist 80% - overhead ja lacp siin ei aita. 10G on iseasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2023 12:59:21 vasta tsitaadiga

RassK, no klassikaline vastus on, et it depends. Suurtes salvestusmassiivides on rusikareegel 10% - seda on raske mõõta üldiselt. Kodukasutuses on see protsent tõenäoliselt palju-palju madalam. Ma ei tea su süsteemi mahtu ja kasutust aga 500G võib tõesti overkill olla.
Markos, QLC endurance on tõesti madalam aga üllatavalt lubab Samsung endiselt 0,3DWPD, sama mis TLC seadmetes. Kodukasutuses on sellest maa ja ilm. RAID1 ja RAID5 write amplification on teoreetiliselt sama - 2 (kas 2 data mirror write või data+parity). RAID6 on 3. Scrub on ikkagi lugemine suuresti. Cache-sse tõesti QLC kettaid ei paneks aga kodukasutuses RAID-is ma ei näe probleemi. Pöörlevad kettad oskavad tõesti hästi sequential IOd teha aga latency on nõrk, IMHO latency on enamasti palju olulisem metric kui throughput.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 26.11.2023 14:30:02 vasta tsitaadiga

No ma ei tea, mida sa oma NAS'ga teed või teha kavatsed, enamasti on kodused nasid suures osas mingi meediakollektsioon, mille puhul on latentsist suht suva ikka ja iopse ka palju sealt ei tarbita, seega pmst ükskõik mis konfis sa seda pead, praktiliselt kõik on okei. Ma jooksutasin millaski VM*e üle nfs'i nasi pealt üle gigase eetri, oli ka täiesti ok kodukasutuseks ja labiks. SSD läbikulutamiseks pole palju vaja, sepad panevad unraidile ssd parity kettaks ja siis nutavad, et ei pea vastu, ei tea küll miks eksole. Quadruple level SSD peal mingit meediakogu hoida on täiesti ok muidugi, aga mingit erilist benefiti sealt peale akustilise ei tule.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2023 15:19:11 vasta tsitaadiga

Unraid on erijuhtum sest seal on parity sisuliselt RAID4, kus kogu parity info on ühe ketta peal, seega iga data write (hajutatud) tähendab parity write ainult ühe ketta pihta. Klassikalises RAID5/6 on parity hajutatud, seega write amplicifcation hajub ketaste vahel.
No latency olulisus sõltub sellest mis sa teed. Suure failide kopeerimisel tõesti pole vahet aga ma kavatsen seal ka pisut random IOd teha. Latency langusest 10ms -> sub1ms võidavad kõik rakendused, isegi kui see oluline pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 26.11.2023 15:23:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Latency langusest 10ms -> sub1ms võidavad kõik rakendused, isegi kui see oluline pole.


Ärme nüüd nii hästi ka oma soho asjadest arva.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hki
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 26.11.2023 20:39:55 vasta tsitaadiga

Infoks, et nvme pesadega Synology seadmetel saab suvalise tootja ssd-sid ka data volume jaoks kasutada. See pole loomulikult ametlikult toetatud, aga minu kogemusel töötab päris hästi. DSM uuenduse puhul tuleb teha üks lisa restart, et skript uuesti peale läheks. Mul on 2x 1TB nvme kettad peeglis konteinerite jaoks kasutuses. Regulaarne backup on loomulikult vajalik.
Skriptid ja info on nendes githubi repodes.
https://github.com/007revad/Synology_enable_M2_volume
https://github.com/007revad/Synology_HDD_db
Samuti on seadmed valmis toetama rohkem mälu kui spetsifikatsioonis märgitud. Näiteks mu DS918+ kasutab 32GB mälu ja seal jookseb ca 20 cointainerit, mis on küll suhteliselt kergelt koormatud, aga mälust puudu ei tule ja ca 20Gb on cache jaoks hõivatud. Tänu sellele cachele on ka ketaste ragistamist märksa vähem kuulda.

Eksperimentaalne lahendus, mida kasutada omal riisikol.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2023 20:57:37 vasta tsitaadiga

Markos, SOHO või mitte - üleminek pöörlevalt flash-ile meediale on aastakümnete suurim jõudluse hüpe. Vaevalt, et keegi tahaks tagasi pöörlevatega ketastega süsteemidele minna (kui hind pole just küsimus). Dirty Harry kommenteeris et tõstis torrenti ja Time Machine SSD peale ja elu läks paremaks - pole nagu ülioluline aga paremast latencyst võidavad kõik asjad.
hki, see on asjalik koht jah. Mulle endale jäi see silma https://github.com/007revad/Synology_enable_Deduplication
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 27.11.2023 12:41:38 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Markos, SOHO või mitte - üleminek pöörlevalt flash-ile meediale on aastakümnete suurim jõudluse hüpe. Vaevalt, et keegi tahaks tagasi pöörlevatega ketastega süsteemidele minna (kui hind pole just küsimus). Dirty Harry kommenteeris et tõstis torrenti ja Time Machine SSD peale ja elu läks paremaks - pole nagu ülioluline aga paremast latencyst võidavad kõik asjad.
hki, see on asjalik koht jah. Mulle endale jäi see silma https://github.com/007revad/Synology_enable_Deduplication


Kahtlemata, küsimus on kasutusprofiilis. SSD/NVME on hea kohapeal tarbimiseks, kus sul on liides piisava läbilaskega. Kui sul on NAS, siis on liideseks võrk ja kodutingimustes reeglina max 1Gb/s jätame hetkel nas'i enda peal jooksutatavad rakendused kõrvale. Üle võrgu iscsi, nfs, smb you name it, ei võida me sellest SSD'st suur midagi nagu juba selgitatud, siis 1G eetri võib üksainus ketas outperformida, iopsid on teine rida, aga palju meil kodukasutuses õle võrgu neid asju ikka on, mis meeletus koguses iopse genereerivad, lisaks on selle rohuks rohkem kettaid. Teine murekoht nagu öeldud, on tavaratarbija odavad ssd'd. Näiteks rw cache puhul on sul seal nas'is nii lugemine, kui kirjutamine ssd vaates üks kirjutamine nii lugemise, kui kirjutamise kohta, ehk ssd kulub seal kahekordse kiirusega, hullem, kui unraidi parity. Kogu see jutt ei kehti enterprise asjade puhul, seal on meil SLC/MLC SSD/NVME, FC 16/32/64G, ehk kõik saab kätte, mis tehnoloogial pakkuda on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 27.11.2023 12:51:10 vasta tsitaadiga

eks see olenebki ju kasutusest. kui nas on kodus mingi meediakarbina, siis on hdd läbilaskest küll ja viide ei sega. eriti kui 1gbit v6rk on, mis on synodel siiani thing mingil põhjusel.
kui vaja nasi enda peal midagi jooksutada või on mõni keerulisem kasutus kus reaalselt nasis failidega vaja tööd teha, siis on ssd viite vähenemine ikka krdi teretulnud nähtus.
isegi niisama meediakarbi kontekstis on ssd võimalusel päris tore, mingi meediaserveri metadata on vast kõige lihtsam näide, write cache sinna otsa.

kodune vaikus on eraldi juhus. on ka mul syno kahe ssd-ga toas riiulil olnud mõnusalt vaikne aga hoolimata viimase aja ssd hindade kukkumisest on hinnavahe ikkagi valus, hdd saab sama raha eest poole rohkem mahtu ja üle 4gb ssd-de puhul läheb see valem ikka päris käest ära. see qvo on jah odav aga tlc 8tb ssd-d lähevad rõõmsalt 500+€ hinnaklassi, samas kui 300€ eest saab mingi 18tb või isegi 20tb hdd.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.