Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tasuline Adblocker? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas Adblocker peaks olema tasulne?
Jah, saidi looja on õigustatud tasu saama ning maksaksin seda hea meelega.
10%
 10%  [ 4 ]
Ei soovi midagi maksta ja kõik peaks jätkuvalt tasuta kättesaadav olema.
89%
 89%  [ 34 ]
hääli kokku : 38

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2022 10:35:23 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Sellisel juhul kasvab võimalus, et ühel nendest klikid oluliselt

Et pressime aga veel rohkem reklaami peale, äkki ma siis hakkan klikkima? Na ei hakka, päriselt ka ei hakka, see rong on ammu läinud. Poleks vaja olnud reklaami üle mõistuse vastikuks muuta, poleks ka blokeerijad tänaseks oluliselt levinud. Paraku mõningad tegelased oma ülisuures ahnuses unustasid vanasõna, et ära sae oksa, millel sa istud.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 11.10.2022 11:53:43 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:

Et pressime aga veel rohkem reklaami peale, äkki ma siis hakkan klikkima? Na ei hakka, päriselt ka ei hakka, see rong on ammu läinud. Poleks vaja olnud reklaami üle mõistuse vastikuks muuta, poleks ka blokeerijad tänaseks oluliselt levinud. Paraku mõningad tegelased oma ülisuures ahnuses unustasid vanasõna, et ära sae oksa, millel sa istud.
 


Asi ei ole Google'i ahnuses, vaid optimeerimises. Kui sa kohtad reklaami esimest korda, sa ei pane seda tähelegi. Teisel korral võibolla juba märkad - ahhaa, seesama. Kui asi ujuba viiendat korda ette sõidab, saadab alateadvus signaali, et ilmselt on oluline asi. Sa ei teegi teadlikku valikut klikkida, aga alateadvus saadab signaali ja klõpsadki. Üks pisikene reklaamikene kusagil pooleldi ärapeidetud kujul võib tähendada, et selle leiab üles ja klikib seal iga viiesajas külastaja. Kui Google optimeerib reklaame, asub klikkima iga umbes kolmekümne viies külastaja. Pärast on ülekandes väga hästi näha ning see esimene variant lihtsalt ei tekita kellelgi huvi sisu luua.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 11.10.2022 11:59:17 vasta tsitaadiga

kas pean kolmandat korda panema tegelike "klikkijaid" tutvustava vene päritolu kurjategija tegvust käsitleva artikli?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 11.10.2022 12:47:36 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:


Asi ei ole Google'i ahnuses, vaid optimeerimises. Kui sa kohtad reklaami esimest korda, sa ei pane seda tähelegi. Teisel korral võibolla juba märkad - ahhaa, seesama. Kui asi ujuba viiendat korda ette sõidab, saadab alateadvus signaali, et ilmselt on oluline asi. Sa ei teegi teadlikku valikut klikkida, aga alateadvus saadab signaali ja klõpsadki. Üks pisikene reklaamikene kusagil pooleldi ärapeidetud kujul võib tähendada, et selle leiab üles ja klikib seal iga viiesajas külastaja. Kui Google optimeerib reklaame, asub klikkima iga umbes kolmekümne viies külastaja. Pärast on ülekandes väga hästi näha ning see esimene variant lihtsalt ei tekita kellelgi huvi sisu luua.

Kui sinu arvates on lehtede reklaamidega üleujutamine ok, siis pead leppima ka faktiga, et pooled lehe külastajad kasutavad adblocki ega näe neid reklaame üldse, klikkimisest rääkimata. Nagu siin teemas juba korduvalt öeldud, selline reklaamitulv on väga paljudele inimestele talumatu.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2022 15:22:48 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Kui sa kohtad reklaami esimest korda, sa ei pane seda tähelegi.

Panen tähele, mitte küll sisu, vaid reklaami olemasolu - blokeerin.

perenoel kirjutas:
Teisel korral võibolla juba märkad - ahhaa, seesama.

Märkan, kontrollin koheselt, miks blokeerimine ei toimi.

perenoel kirjutas:
Kui asi ujuba viiendat korda ette sõidab, saadab alateadvus signaali, et ilmselt on oluline asi.

Saadab signaali, et mind seal lehel rohkem näha ei taheta, panen lehe musta nimekirja.

perenoel kirjutas:
...vaid Adsense'ist, siis siin on erinevus nagu suvalisel turuletilt üleskorjatud jopel ja just sinu mõõdu ja hetke maitse järgi õmmeldud rätsepaülikonnal.

Ja-jah, nii see algab, paraku mõne aja möödudes meenutab veebileht jälle sõnnikuhoidlat.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 11.10.2022 16:45:18 vasta tsitaadiga

Ma saan täiesti aru soovist Adblockeriga reklaamid eemaldada ja seepärast ma selle teemagi tegin, et mõtiskleda hundid söönud-lembad terved lahnduse üle. Aga tundub, et enamikule pole 4-5 senti või veelgi vähem saidi külastuse eest maksta vastuvõetav. Paraku tähendab see lihtsalt seda, et väärtuslik sisu kolib avalikust netist tasapisi ära - tasulisse äppi või e-booki. Ise olen hetkel viimasest vaimustunud, eriti veel Amazoni print on demand lisavõimalusest, mis võimaldab igaühel kerge vaevaga oma sisu ka pärisraamatuna välja anda. Google soovib muidugi oma ärimudeliga jätkata ning teeb kõik endast oleneva, kuid kui kasutajad ikka miski prao leiavad ning reaalsed kliendid reklaamitellija uksele ei koputa, kukub süsteem ikkagi kokku.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 11.10.2022 17:46:11 vasta tsitaadiga

Amazonis on miljoneid e-raamatuid, neist enamik autorite endi poolt välja antud. Tõenäosus, et inimesed märkavad ja ostavad just sinu raamatut, on väike. Mõnevõrra suurem, kui möllid oma raamatu Kindle Unlimited teenusesse, mis Eestis pole kahjuks kättesaadav (st eestlasest lugejale, mitte autorile).

Arvan, et vaatamata testi tulemustele on siiski paljud nõus maksma paarieurost kuutasu Adblocki eest, kui selle tulemusel on veebis surfamine tõesti täiesti reklaamivaba. Kuna aga hetkel sellist teenust ei pakuta, siis kolivad senised Adblocki kasutajad üle mõne muu brauseri peale ja neid sealt tagasi meelitada on juba hulga keerulisem.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 11.10.2022 19:18:23 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:
Amazonis on miljoneid e-raamatuid, neist enamik autorite endi poolt välja antud. Tõenäosus, et inimesed märkavad ja ostavad just sinu raamatut, on väike. Mõnevõrra suurem, kui möllid oma raamatu Kindle Unlimited teenusesse, mis Eestis pole kahjuks kättesaadav (st eestlasest lugejale, mitte autorile).


Olgu või triljonid, ega nad otsene konkurents ei ole ju. Kui Amazoni otsing ka mõne ostja saadab, on see muidugi boonuseks, kuid sellel loota väga ei saa. Aga mõtleme nüüd nii: kKui saidi omanik saab täna iga 35 külastaja kohta keskeltläbi 40-sendise kliki, teise mudeli alusel aga eemaldab osa infot saidilt ja müües seda raamatuna, saab näiteks iga 300 külastaja kohta ühe raamatu miski 3.99 hinnaga müüdud, on ta ikkagi võidus. Kaotajaks jääb muidugi 299 külastajat, kes infot ei näegi. Aga nii nad ju tahtsidki vist?

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2022 19:54:33 vasta tsitaadiga

Kui sul õnnestub raamat 3.99 eest maha müüa, on ju tore, kasuta seda võimalust. Ega sa polegi ju kohustatud seda tasuta jagama, nagu ka mina pole kohustatud täiesti tasuta enda aega reklaamide vaatamisele kulutama. Ja kui see raamat on sul reklaami täis lehel tasuta üleval, siis seda ma ju nagunii ei näe, see on seal mitme reklaamikihi taga peidus, seda sealt üles leida on suhteliselt lootusetu.

Internett on äärest ääreni infot täis, ei näe sinu raamatut, vaatan mõnda teist, pole hullu midagi. Ja kui leian tõesti midagi väärtuslikku, olen nõus selle eest ka maksma (olen leidnud, olen maksnud), tavaliselt paraku ei leia. Telefonile olen samuti mitmeid äppe ostnud, kuigi on ka reklaamidega versioonid olemas (mis mulle küll reklaame ei näita, sest netiühendust pole icon_razz1.gif ), aga hea asja eest ikka maksan.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 11.10.2022 21:58:10 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Ja kui see raamat on sul reklaami täis lehel tasuta üleval, siis seda ma ju nagunii ei näe, see on seal mitme reklaamikihi taga peidus, seda sealt üles leida on suhteliselt lootusetu.
 


Kui ma pakun müüa neljaeurost raamatut, ei saada ma külastajat enam 40 sendi eest minema. See on siis teistsugune monetiseeerimisskeem ning Adsense läheb joonelt saidilt maha. Võibolla suunan siis hoopis ise osa raha reklaami, et raamatu läbimüüki lisaks orgaanilisele trafficule veelgi kasvatada.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 11.10.2022 22:07:46 vasta tsitaadiga

Kui on piisavalt sisu, et sellest raamat teha ja arvad, et ka ostjaid leiduks, siis muidugi tasub proovida.

Kui mul oleks valida, kas palju tasuta sisu + hunnik reklaame või vähem tasuta sisu ilma reklaamideta, siis kindlasti viimane. Hea asja eest olen samuti nõus maksma (muidugi mõistlikkuse ja hetke võimaluste piires), kuid veebis surfama reklaamikose all lämbudes kindlasti mitte.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 08.11.2023 00:01:30 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:
Kui on piisavalt sisu, et sellest raamat teha ja arvad, et ka ostjaid leiduks, siis muidugi tasub proovida.

Kui mul oleks valida, kas palju tasuta sisu + hunnik reklaame või vähem tasuta sisu ilma reklaamideta, siis kindlasti viimane. Hea asja eest olen samuti nõus maksma (muidugi mõistlikkuse ja hetke võimaluste piires), kuid veebis surfama reklaamikose all lämbudes kindlasti mitte.


Raamatute müük Amazonis on tegelikult köki-möki lihtne, kui teada mõnda elementaarset baasnippi: esiteks muidugi vigadevaba sisu ja ilus kaas - see on elementaarne. Järgmiseks peab saama raamatule vähemalt paarkümmend positiivset reviewd (kuid rohkem on parem) ning läbimüükidega pumpama bestseller ranki 100 tuhande juurde. Mõlemaga saab hakkama , kui osaleda vahetuskampaanias teiste autoritega nii, et review postitaja ostab e-raamatu. Ise pead muidugi teiselt ka ostma, kuid rahakulu pole kokkuvõttes suur, sest oma läbimüügist saad enamiku tagasi. Ja siis hakkabki raamat orgaaniliselt ise müüma. Oleneb muidugi teemast ja sellest, kui palju on huvi, kuid kui alguses ka natukene eeltööd tegid ja nish on ikkagi käidav, siis on nende andmete juures kusagil 1 müük päevas.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 08.11.2023 20:24:08 vasta tsitaadiga

Ma kasutan Brave browser-it mis on nende adide vastane.
Ainult youtube jaoks ja siis veel mõni sait kust filme ja seriaale vaatan.
Algul kasutasin seda browserit ainult telefonis kuna nii adblock kui ka adguard on eraldi appid ja need mul neid popup-e jne ära ei kaodanud seega oli poinless mingi lisa app mis kasutab telefonis ressurssi ja midagi ei muuda.
Nüüd mingi paar päeva tagasi lasin windowsi arvutis ka selle browseri peale. Ma ei viitsi koguaeg mässata kui see youtube jälle leiab mu arvutist mingi blokkija ja siis vaja jälle häkkida et saaks sellest lahti.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 08.11.2023 21:26:00 vasta tsitaadiga

Vaatasin just Adsense'i statistikast oma saitide tootlikkust võrrelduna lehekülgede avamiseg. Keskeltläbi on ühe lehakülje avamise kohta sissetulek kõigest pool senti! Kui nüüd arvestada, et see niru tulemus tuleb Adblockeritest, siis peaks see summa normaalselt olema vähemalt kolm-neli korda suurem. Võibolla ka rohkem aga olgu pealegi, arvestame 2 senti külastuse kohta. Et Google tahab ka teenida, lisame ühe sendi tema jaoks juurde. Saame kõigest tühised 3 senti ühe veebilehekülje vaatamise hinnaks. Seda poleks ju palju maksta niisuguse ausa adblockeri kasutamisel, kus tegija saab oma raha kätte ning reklaame mitte näha soovija neid ka ei näe.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.11.2023 22:05:48 vasta tsitaadiga

Java on see k6ige kurjajuur.

Vanasti lasi FF kahtlastest allikatest piltide allalaadimise ära keelata. Mingil arusaamatul p6hjusel kaotati see v6imalus.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tasuline Adblocker? mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.