Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 835, 836, 837 ... 867, 868, 869  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2023 17:31:02 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Töötab aga ainult VDSL 17a protokoll, täna alla V35b ei võtaks, isegi kui kasutad alla 100M teenust siis pigem parem vectoring.


Jälle sa ajad oma vectoringi kelbast. Lõpeta ära juba ükskord.

Asi on väga lihtne, kui 17a 100mega välja ei vea, on liin pazk. Praktika näitab, et 35b ehk lihtsalt kõrgemad sagedused (mitte mingi "parem vectoring") on pasa liini otsas igasugustele häiretele tundlikumad.

BA79 kirjutas:
Mul on DG301a ja kui sellega midagi juhtuma peaks siis võtab ohkima küll, et kallis lisakulutus tuleb teha.


20euriga järgmine DG301 või DG200 võtab ohkima?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2023 19:37:35 vasta tsitaadiga

Kes maksab tänapäeval 20€ DG301 või DG200 eest? icon_eek.gif
Need TP-Linkid on täitsa OK, kui tead, mida teed ja tahad. Kui oled suvaline kodune kusti, kellel on vaja, et asjad automaatselt töötaksid, ise seadistada-häkkida ei oska ja saaksid vajadusel tuge Telia poolt, siis ostad/rendidki selle ülehinnatud karbi. Karp ise ei maksagi tegelikult. Maksab see Telia teenustega plug and play funktsioon.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 29.08.2023 22:07:43 vasta tsitaadiga

KillFrenzy icon_wink.gif Ma tahaks ikka uut, mitte kellegi teist samaväärset kasutatud "seebikarpi". Kellegi teise kasutatud asja puhul pole kunagi garantiid, millal üles ütleb. Jäängi siis omale seda kola korjama või? Eks jah võib-olla kunagi selleks ajaks kui vaja läheb, on ka kolmanda osapoole ruuterid piisavalt odavad et tasub upgrade teha. Juba see on positiivne, kui ISP kõrval pakutakse alternatiivi alla 80 EUR eest.

Betamax Ma pole superadministraator, aga sportlik huvi kindlasti oleks proovida, kas ise hakkama saan.

Mikrotiku Hap Lite seadistasin omale juhtmevabaks võrgulaiendajaks, aga see on 2,4Ghz Wifi ja 100 Mbit ethernet liidesega.

Ma arvan, et ma leiaks piisavalt infot, et VDSL parameetrid ära seadistada, ruuteris tuleb ju, kui ma õigesti aru saan siis põhimõtteliselt lihtsalt õige profiil/režiim valida ja loota, et ruuter ühenduse püsti paneb ning ruuter Telia võrgus ära registreeritakse. Kuna ühenduse loomisel ja hoidmisel kasutatakse DHCP-d siis toimub ühenduse loomine, DNS ja IP määramine automaatselt, midagi käsitsi juurde surkima ei pea. Mul vaid netti vaja, IPTV ei huvita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 29.08.2023 22:23:13 vasta tsitaadiga

BA79, Paned seina ja by default võiks see suvaline VDSL ruuter ka käia. DHCP WAN niikuinii, tõenäoliselt vaikimisi VLAN ka paigas.

KillFrenzy, samad sõnad.. sellepärast kirjutasingi, et kui ise võtaks, siis juba pigem v35b. Tõsiselt ei sunni kedagi, lihtsalt tänases olukorras vanarauda ka ei ostaks uuena poest. Samahästi võid ju soovitada 100Mbit/s pesadega ruuteri hankida oma optika otsa sest hetkel vaid 50Mbit/s vaja :S

See tplink ise võibolla on selle lehe teinud müügi tarbeks aga veidi selgitab tavakasutajale... tundub, et see jääb ka vasepaaril viimaseks tehnoloogiliseks kiiruseks Eestis.
https://www.tp-link.com/eg/technology/super-vdsl/
Kordan, ei pea viimast sõna võtma, käib ka vana väiksematel kiirustel.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trebla
Kreisi kasutaja
trebla

liitunud: 07.12.2002




sõnum 29.08.2023 22:35:23 vasta tsitaadiga

Telia ruuteri kuurent on poehinnaga 2 talutavat õlut või vähem kui mehe kõhtu täitev burks.
Lisaks mahasuremise korral tasuta välja vahetamine, uue "ja parema" mudeli tekkides saad tasuta uue vastu vahetada.
See väljaostu hinna võrdlemine kumulatiivse rendisummaga on suht kivistunud mõtlemine.
Märksõnadeks rahavoogude juhtimine ja riskide maandamine.
Aga loomulikult on põhimõttelisi kivipallureid.

_________________
Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2023 22:56:18 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kes maksab tänapäeval 20€ DG301 või DG200 eest? icon_eek.gif


See kes tahab töötavat asja välku saanud samasuguse asemele.

Betamax kirjutas:

Need TP-Linkid on täitsa OK, kui tead, mida teed ja tahad.


Just, aga ilmselt tead ise ka, et 90% ongi suvalised kustid, kes isegi wifi nime ei oska muuta.

Selfmadegettodachoppavend ütleks muidugi su tplinki peale, et hakkad nutma kui saad teada kui palju ta ruuter maksab icon_lol.gif

BA79 kirjutas:
KillFrenzy icon_wink.gif Ma tahaks ikka uut, mitte kellegi teist samaväärset kasutatud "seebikarpi". Kellegi teise kasutatud asja puhul pole kunagi garantiid, millal üles ütleb. Jäängi siis omale seda kola korjama või? Eks jah võib-olla kunagi selleks ajaks kui vaja läheb, on ka kolmanda osapoole ruuterid piisavalt odavad et tasub upgrade teha. Juba see on positiivne, kui ISP kõrval pakutakse alternatiivi alla 80 EUR eest.


Ehk tuleb välja, et ohkimiseks põhjust ei olegi.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Freedom
HV vaatleja

liitunud: 30.03.2003




sõnum 02.09.2023 21:27:59 vasta tsitaadiga

Küsimus Telia koduinterneti VDSL vs 5G fix kohta. Valikus kas 40/10 VDSL ühendus läbi 800-900m vaskkaabli või 5G fix ühendus otsenähtavusega mastile, mis on umbes 3-4 km kaugusel kuni 500/100 Mbit? Kumba valida, kui digibokse 3 tükki ja seadmeid ka 4-5 tükki?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.09.2023 22:06:01 vasta tsitaadiga

Freedom, Sinu seadmete arvu juures, eelistaks kaablit ja andmete põhjal 40 on piisav, eeldatavalt muutub see mingi hetk kiiremaks vaseks niikuinii, võib juhtuda 50 või 100M, täpne liinipikkus selgub peale paigaldust.
Suurem Kiirusevajadus on? kui ikka peab see GB kiirelt kohale tulema, siis 5G. Kilomeetreid arvestades on see võibolla ka kuni 300-400Mbit/s kuid eks arvestada saab vaid kohapeal, maastiku kõrgus ja metsad, naabermajad.
Hinnaerinevusi vist juba tead.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2023 22:44:04 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
eeldatavalt muutub see mingi hetk kiiremaks vaseks niikuinii


Ei maksa eeldada, nii olemasolevate vanade vdsl seadmetele vectronigi lisamisele kui uute kappide näol liinide lühemaks tegemisele on kõvasti pidurit tõmmatud.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 03.09.2023 00:11:47 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, just, cancel that. Eeldamine on tõesti halb valik. Küllap on põhjust mitte olemasolevat kappi kaardivahetusega uuendada aga siiski, kunagi ei tea.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devilman
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2023 14:42:54 vasta tsitaadiga

Kas Telial mingit tel. nr. tehnilisele toele pole kus vähe pädevamat abi saab? Ma nagu mäletan et vanasti oli. Eelmine nädal käis tehnik mu aeglast netti diagnoosimas ja selgus et jaamas oli port läbi põlenud, tegi selle korda. Aga peale seda nett lihtsalt pidevalt katkeb, tavaline helpdesk suunas jälle tehnikule, tehnik teatas et ta ei tule ja annab edasi et õhuliini kontrollida... Aasta või poolteist tagasi oli mul sama häda kui kiirem nett sai võetud ja siis sai see lahenduse lõpuks kui keegi pädevam piiras jaamas 200MBIT pealt 100MBITi peale. Ruuter kuvab mulle praegu:
Maximum Line rate
62.64 Mbps 284.41 Mbps
Line Rate
52 Mbps 219.99 Mbps
Tellitud on VDSL 100/25. Võimalik et seekord pole asi selles, aga lihtsalt tüütu et probleem kestab, nett pidevalt katkeb ja asja veeretatakse byrokraatlikult yhest kohast teise...
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2023 15:29:16 vasta tsitaadiga

devilman kirjutas:
siis sai see lahenduse lõpuks kui keegi pädevam piiras jaamas 200MBIT pealt 100MBITi peale.


Asjalik tehnik saab sellega hakkama. Pead pommitama tehnilist tuge.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oriz
HV vaatleja

liitunud: 10.10.2004




sõnum 06.09.2023 16:47:11 vasta tsitaadiga

devilman kirjutas:
Kas Telial mingit tel. nr. tehnilisele toele pole kus vähe pädevamat abi saab? Ma nagu mäletan et vanasti oli. Eelmine nädal käis tehnik mu aeglast netti diagnoosimas ja selgus et jaamas oli port läbi põlenud, tegi selle korda. Aga peale seda nett lihtsalt pidevalt katkeb, tavaline helpdesk suunas jälle tehnikule, tehnik teatas et ta ei tule ja annab edasi et õhuliini kontrollida... Aasta või poolteist tagasi oli mul sama häda kui kiirem nett sai võetud ja siis sai see lahenduse lõpuks kui keegi pädevam piiras jaamas 200MBIT pealt 100MBITi peale. Ruuter kuvab mulle praegu:
Maximum Line rate
62.64 Mbps 284.41 Mbps
Line Rate
52 Mbps 219.99 Mbps
Tellitud on VDSL 100/25. Võimalik et seekord pole asi selles, aga lihtsalt tüütu et probleem kestab, nett pidevalt katkeb ja asja veeretatakse byrokraatlikult yhest kohast teise...


Mõistlik on enne pordikiiruse kallale minemist rikke juurpõhjus selgeks teha, sellega tegeleb tehnik või partner (Connecto/Empower).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.09.2023 17:01:52 vasta tsitaadiga

devilman, Saada mulle PS. oma andmetega, saaksin ka ise teha aga uurin tausta ja koolitan tehnikut. Igal juhul saab tehtud. Konsultant ei saa seda teha, tal pole vastavat töövahendit ja tehnikud peavad tõesti veenduma kas ja kus on rike. Pigem harv juhus aga vahel on vajalik vastaval liinil või kaabli pikkusel pordi kiirust veidi alla tuua.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2023 17:39:24 vasta tsitaadiga

indrpo, kui aega saad, tõsta mul ka maal neti kiirus selle 12/1 pealt kasvõi 20/5 peale. icon_smile.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kommentaarid: 1145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 854
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 06.09.2023 18:04:11 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
indrpo, kui aega saad, tõsta mul ka maal neti kiirus selle 12/1 pealt kasvõi 20/5 peale. icon_smile.gif

ma võtan järjekorda icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.09.2023 18:45:34 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif kahjuks nii need asjad ei käi. Klient peab ikka Teliaga otse suhtlema kõigepealt.

Aga jah, ADSLi kaotamine oleks pidanud juba ammu tehtud olema...
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2023 18:54:08 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Aga jah, ADSLi kaotamine oleks pidanud juba ammu tehtud olema...

ADSL on jah kadunud, ADSL kiirused paraku mitte, VDSL kiiruste peale minna võimalik pole. Miks pole, keegi ei tea. Ei tahagi teada, arvuti lihtsalt näitab tibidele nii.

indrpo kirjutas:
icon_biggrin.gif kahjuks nii need asjad ei käi. Klient peab ikka Teliaga otse suhtlema kõigepealt.

Mõttetu ajaraiskamine.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

see post läheb kustutamisele sõnum 06.09.2023 18:58:07 vasta tsitaadiga

kui te juba kiirust tõstate, siis kas saaks 0/0 pealt näiteks 1/1 - hele. aadressiks on UNIQ_ue. samas need kiirused muutuvad siis, kui leping lõpetatakse. kapitalist saab aru ainult rahakeelest
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2023 19:21:33 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:

ADSL on jah kadunud, ADSL kiirused paraku mitte, VDSL kiiruste peale minna võimalik pole. Miks pole, keegi ei tea. Ei tahagi teada, arvuti lihtsalt näitab tibidele nii
 


Teatakse ikka. Liini parameetrid pole piisavad, kas lihtsalt liiga pikk või saast kaabel.

Mis see tibi selle täpse tarkusega peale peaks hakkama, ütleb leti tagant, et teil on liiga pikk, me ei teeninda teid?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2023 19:45:49 vasta tsitaadiga

No minul on VDSL 30/10 aga see on selline naljakas olukord, et majja tuleb optika ja 44 korterist 3 näitab optika võimelised samas kui ülejäänud 41 on kõik VDSL.

Kõige rohkem ajab kätt rusikasse hoopis see, et kõigis minu eelnevates elukohtades kus ma elanud olen on kirjade järgi optika sees. Kõigis!. Välja arvatud muidugi see kus ma praegu elan icon_lol.gif
Valgas üks aadress. Põlvas üks aadress. Tartus kolm aadressi ja Tallinnas kaks aadressi. Segu era ja kortermajadest. Kusjuures eelviimases elukohas elasin, siis polnud seal isegi VDSL, optikast rääkimata ja maja ise selline väljastpoolt, et kukub kohe kokku. Aga näed nüüd on optika olemas seal.

See on nagu mingi needus. Kas keegi on sama märganud, et kui sa kuskilt ära kolid, siis hakatakse seda maja/piirkonda arendama?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2023 18:25:09 vasta tsitaadiga

Kolid liiga kiirelt ära siis
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2023 18:27:04 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
icon_biggrin.gif kahjuks nii need asjad ei käi. Klient peab ikka Teliaga otse suhtlema kõigepealt.

Aga jah, ADSLi kaotamine oleks pidanud juba ammu tehtud olema...


Selle poole pealt ma olen Teliaga suhelnud ja vastus on, et ei saa. Ja kuna vase peal olevaid kliente ei upgradeta, siis ongi hea vastata, et ei saa. Uuendust saavad ainult need kunded, kes on fiibri peale üle viidud. Vase omad olgu rahul sellega, mis kunagi oli..

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kommentaarid: 1145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 854
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.09.2023 18:47:45 vasta tsitaadiga

Ma ei oska kommenteerida, vase peal on olnud adsl, adsl2+, vdsl 17a, vdsl 35b uuendusi, mida kiiremaks läheb, seda lühemale liinile see kiirust pakub.
Nagu ka wifiga, mida uuem/kiirem standard, seda väiksem leviala.

Kui üksikute klientide liinid on rohkem kui 1,5km sõlmest siis upgrade lahendus mida pakutakse on 4/5G vastavalt võimalustele, on ka kohti kuhu enefit jms on optika vedanud kui on mõistlik asukoht.

Eks tuleb võtta see mis letil on, letialust kaupa pole saadaval.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vutt
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2003




sõnum 07.09.2023 18:48:32 vasta tsitaadiga

Huvitav kas ruuteri firmware update policy on viimastel aegadel muutunud?

Üldiselt ma Telia iseteeninduse lehel regulaarselt ei käi. Pärast neti upgrade 200/200 -> 500/500 surfasin natuke rohkem ringi ja avastasin et mu DG301 firmware ei olnud up to date. Tellisin ööseks upgrade ja kõik läks ladusalt. Tea kas nüüd peaks kalendrisse regulaarsed meeldetuletused panema.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 835, 836, 837 ... 867, 868, 869  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.